Hned po příjezdu ukáže major Kuneš své schopnosti v případu vraždy z vězení právě propuštěného dealera. Zásah malou ráží za silného větru na více než 200 m zvládne jen málokdo. Kuneš musí rozbít konstrukci o mstě gangu a vypátrat skutečného vraha. (Česká televize)

papaJA21

Na Rapla jsem se docela těšil, ale první díl se podle mého moc nevyvedl. Hned první scéna je strašně nahraná, takovou rvačku už uvidíte jen v 50 let starém východoněmeckém westernu. Obsazení a herecké výkony taky zrovna moc neoslnily. Ale nejhůř je na tom scénář. Čistě náhodou se zmíní někdo přesně tak aby to vyhovovalo postrčení děje a je to až blbě okaté. Manželka se zmíní o bažinách, aniž by se í na to někdo ptal, přítělkyně se zmíní o předávkování jen tak mimo řeč, biatlonistka si zrovna jen tak postěžuje o změně tréninkové tratě a kupodivu, jsou to vždy ta rozhodující doznání. takže zatím tak jedna hvězda. ()

kocik1

První díl mě teda nenadchnul. Vraha si Kuneš a spol vyfabuloval zřejmě pomocí černé magie, prostě se rozhodl, kdo to bude a basta fidli. Prostě se rozhodl, ve které slatině najde vražednou zbraň a tam to taky bylo. Upřímně, moc dobrý policajt to asi nebude, měl by se živit spíš jako jasnovidec. Zatím tak 1*, ale hodnocení nechám na celý seriál. ()

otík

S drsným poldou hurá na hory aneb jak pražský kriminalista průser udělal a do hor ho vedení zašilo. První případ ovšem Kuneš vyřeší lousknutím prstů, protože si stačí dát pět a pět dohromady a máme tu pachatele. Na rozjezd dobré, ale asi jsem čekal víc. Čermák výtečný a super vtípek na promítaný film v místním kině s názvem Gangster Ka. ()

Pedross800

Vcelku povedený nástřel. Čermák se pro roli mrzutého policajta vyloženě hodí, k tomu to mělo částečně mrazivý severský nádech a díky tomu i povedenou potemnělou atmosféru. Chybičky jako nesmyslná chyba pachatele nechat na místě činu nábojnici to na druhou stranu sráží. Ale šanci tomu určitě dám. ()

Styxos

mlhy, lesy chalupa na samotě jak z hororu. Zapadákov. Kuneš a další samorosti. Stylový titulky. Několik dějových linek. Zatím to jede líp než Bukowsky. ()

jefff

Dobrý úvod, skvělé kulisy Krušných hor, zajímavě vyznívající postavy. Snad jen přijdou lepší případy. Nástřel byl taková severská verze Policie Modravy. Natočené je to ale zdařile, doufejme, že kvalita ještě poroste. Potenciál to má nemalý. ()

Arkanoid

Niektoré scény sú smiešne, napríklad jazda na bicykli, no celková atmosféra vytvorená kamerou a prírodou sa epizóde uprieť nedá. Šlo by to aj trochu skrátiť na účelom zrýchlenia deja a zamerania sa viac na podstatné udalosti. Nečakal som, že mi bude chýbať Bukowsky, no aj jeho charizma dávala seriálu Cirkus Bukowsky potrebné body, Kuneš to sám neťahal vždy. Tu zatiaľ za Bukowského kvalitná náhrada chýba. Atmosféra mestečka, kde každý každého pozná, nabáda skôr k jednoduchému riešeniu prípadov, čo nemusí byť vždy dobrým ťahom. ()

Lukoboss

Asi není moc co řešit. Tenhle žánr jde u nás postupně nahoru, konečně se to začíná zbavovat nějakýho patosu nebo případně občasných vtípků, aby se téma odlehčilo, a dává to prostě na vážnou notu po celou dobu. To je taky v pořádku, je to kriminálka, vyšetřuje se tam vražda, takže pohádku nečekejte. H. Čermák je prostě dobrej, jemu takový role sedí, celkově ponurá atmosféra se povedla (taky asi dobře vyšlo počasí na tohle). Na první díl jako otvírák k sérii všechno v pohodě, jenom bych to možná trochu oživil, chvílema je to až moc konverzační (ale zase ne nějakou divokou akci, to ne). Nicméně je vidět, že to točí J. Pachl, protože už ty jeho dvě gangsterky byly výborný, takže se žádnýho propadáku ani neobávám. ()

Disease

Jojo, ta rvačka na začátku se úplně nepovedla, respektive to asi chtělo ustříhnout úplný začátek se "startem z bloku". Logiku případu neřeším, v tomhle seriálu mě zajímá víc osoba hlavního detektiva a parádní vizuál. A hlavně absence pocitu, že koncesionářské poplatky splachuju do hajzlu. ()

Brtniik

Docela dobré, ač mne první scéna málem odradila. Trochu mne překvapuje, že bezmála geniálnímu policajtovi nedocvakne, že ho baba fakt nechce a v této souvislosti dělá blbosti. Poněkud si to u mne polepil, když dceři (alespoň druhý den) neposlal SMS: „Hezké, děkuji!“. Bude asi citově trochu vyprahlý. Atmosféra na služebně rozhodně není záviděníhodná, ale potěšilo mne, že nemají geniální kolegyni. Pachatel mne nepřekvapil, „odhalil“ jsem ho dřív než herci. :-) Komisař Maigret čas od času pustí pachatele, který svět zbaví obzvlášť hnusného lumpa... Justice (narozdíl od zákonu lynče) je však příslovečně slepá a zbytečně „humózní“. Uvidíme, jak se bude seriál vyvíjet dál. Wysch – hezké. ()

mh.mail

70% — První díl nového seriálu se jmenuje Nástřel. I já si vytvořím takový prvotní nástřel hodnocení, abych s tím mohl posouvat na obě strany. Uvidíme, jestli se budou další zásahy posouvat směrem k absolutnímu středu (v což doufám), nebo naopak (což bych považoval za zklamání). Ukazuje se, že postava majora Kuneše je životaschopná a může fungovat v samostatném seriálu bez vazby na Nestora Bukowskýho (což mi nijak nevadí). Natočeno zajímavě a způsobem, že tomu nečouhá česká sláma z bot, což jsem ale očekával. K rozluštění případu sice dopomohl tak trochu deus ex machina (Kuneše osvítilo při pohledu na fotku jeho dcery, Lupínkovi zapálilo po zmínce jeho snoubenky o předávkované spolužačce), ale vzhledem ke všemu ostatnímu jsem ochoten to odpustit. Těším se na další díly, jen houšť a větší kapky. (Trochu mi neseděla úvodní píseň, na konci mi nevadila, ale to se asi poddá.) ()

Luk Skywalker

Zklamání vzhledem k propagaci, Čermák jako rapl je vybrán dobře, ale čekal jsem, že se bude více vytáčet a bude chtít někomu rozbít držku. Jinak tradiční kriminálka, takže jeden díl stačil. ()

Ozzy2

Polda-jasnovidec? Tohle snad ne....všichni fízlové z toho Jáchymovského místního oddělení můžou jít do civilu:)))Tak nudnou a hloupou kriminálku jsem už neviděl hodně dlouho... SPOILER:Ještě by mně zajímalo, čím vás role toho arogantního a agresívního šmejda tak zaujala?Jak mu ten mladej říká, aby nekouřil v autě, že mu je pak špatně a on mu foukne kouř do obličeje, za to bych mu prostřelil palici. SPOILER2: Vrchol trapnosti bylo, jak veze mladýho ke kinu, on mu říká,ať jde taky a na plakátu je film Gangster Ka.To bylo jak z Troškových shitů.Ne, je to prostě slátanina na entou ()

verlit

Skvělé úvodní a závěrečné titulky, dobrá atmosféra, zoufalý scénář a slabé herecké výkony, v některých případech hraničící s ochotnickým divadelním představením. Škoda, těšila jsem se, ale kriminálka prostě potřebuje děj, potřebuje zápletku, stopy, napětí a vyvrcholení a nic z toho se prostě nekonalo. Dvě hvězdy, zatím. ()

waska

Skvělá ponurá atmosféra, perfektní kamera, výbornej výběr herců, Čermákovi tam permanentní nasranost padne ja ulita. Škoda jen, že ten pachatel nebyl moc inteligentní. Uvidíme co přinesou další díly. ()