Vše nasvědčuje tomu, že za smrtí venkovského faráře je loupežné přepadení. Když se ale ukáže, že ukradené sakrální starožitnosti nemají prakticky žádnou hodnotu, musí jít Kuneš po jiné stopě. (Česká televize)

Ozzy2 odpad!

Je jedna maličká díra, jmenuje se Jáchymov a mají tam vlastní mordpartu.Lupínka, Dolanského-Oravu, sekretářku, která chodí hákovat v 9. měsíci těhotenství a výslechovou místnost s průhledným zrcadlem:)))Ne, na to se fakt nedá koukat! ()

verlit

Skoro se bojím, že to bude trademark seriálu, že budou všechny případy vyřešeny nikoli klasickou prací (sběr stop, výslechy, ověřování a vylučování vyšetřovacích verzí), ale prostě jakýmisi záhadnými momenty vnuknutí. Zcela bezdůvodně hlavního hrdinu napadne: "Třeba to bude takhle", načež to všichni vezmou za bernou minci a ukáže se, že to tak je. WTF?! Kamera dobrá, Krušné hory hrají jako o život, ale chybí tomu to základní - napětí a příběh. Dám šanci třetímu dílu, ale moc nadějně to nevidím. ()

UM3L3C

Pro mě zatím zklamání, ikdyž pořád českej nadprůměr. Předchůdce Cirkus Bukowsky mě dokázal každým dílem pohltit a vyplivnout až kdesi na konci (což je už českýho seriálu pořádnej úlet!). U Rapla se spíš sekám na špatnejch dialozích mnoha nudnejch postav... Hodlám ale koukat dál, už jen kvůli postavě Kuneše, záběrech na horskou přírodu, nebo vydařený atmosféře. Prozatím 60% ()

v.indruchova

Takové nemastné neslané. "Máš upně rozbitou hlavu", jo v dalším záběru nic na hlavě nemá. Je tak maximálně otřesenej. Přijde mi to takové nedotažené, až amaterské. Tady si někdo nehraje s detaily a jde to cítit. Dialogy jsou citelně z pera scénaristy né ze života. Nejde se tam do nikoho vcítit. Motiv je slabý, emočně se divák nemá na co upnout. /je mu to fuk, netěší se vlastně na dopadení pachatele/ Herci mě moc nenatchli snad jen Pyško. ()

Seteh

**9** U sledování tohoto dílu mě napadlo, jestli se vlastně trochu nekoukám na napodobeninu severské krimi? Ale tím teď nerejpu a nemyslím si, že je to vyloženě špatně. Jen mi to na naše kriminálky přijde strašně nezvyklé. Jsem zvyklá, že se pracuje s realistickým prostředím, s množstvím obyčejných lidí různých charakterů... tady mi trochu přijde, že jsem v úplně jinym vesmíru. Z toho prostředí má člověk husinu ještě další hodinu. Docela by mě zajímalo, jestli někde v naší krásné vlasti opravdu máme takhle ponuré kouty. Protože tady by jeblo v hlavě i tomu nejpřesvědčenějšímu optimistovi. A ještě v té ponurosti vyšetřovat vraždy. To si to musíte tak za rok hodit. Ale hodně mě baví Hynek Čermák. Dlouho mé pozornosti unikal, vlastně jsem si ho poprvé všimla až ve filmu Nevinnost. A jako Kuneš je skvělý, ty jeho kecy mě děsně baví. :)) ()