• verlit

Skoro se bojím, že to bude trademark seriálu, že budou všechny případy vyřešeny nikoli klasickou prací (sběr stop, výslechy, ověřování a vylučování vyšetřovacích verzí), ale prostě jakýmisi záhadnými momenty vnuknutí. Zcela bezdůvodně hlavního hrdinu napadne: "Třeba to bude takhle", načež to všichni vezmou za bernou minci a ukáže se, že to tak je. WTF?! Kamera dobrá, Krušné hory hrají jako o život, ale chybí tomu to základní - napětí a příběh. Dám šanci třetímu dílu, ale moc nadějně to nevidím.(6.9.2016)

• Arkanoid

Domáce násilie, prehrešky cirkevných hodnostárov, zdrogované prostitútky, finančné poradenstvo. Do epizódy je mixnutých veľa tém, ale žiadna nie je rozobratá hlbšie. Vytvárajú potom trochu nemastný neslaný celok, ktorý je okorenený sem tam Kunešovou hláškou a krátkou akciou. Background stories detektívov však potešia.(15.4.2020)

Jasně, bylo to slabý kafe, ale má to svoje ale: Tuhle epizodu je potřeba chápat jako tranzitní, tedy takovou, která přesune seriál do své hlavní roviny. Ze svýho pseudo-amatérsko-spisovatelskýho pohledu jsem v ní viděl tři tranzitní prvky do budoucna: 1) Samotný vyšetřování případu Hany Wagnerový. 2) Útěk Kunešovy dcerky za tátou. 3) Najmutí hitmana na odstranění Kuneše. Pravděpodobně se dá předpokládat, že třetí bod bude následovat už příští epizodu, dcerka pravděpodobně do půli seriálu a vyšetřování Hany Wagnerový (nebo jak se jmenuje) se bude táhnout celou řadou. Kvituju tak drobný expoziční berličky, který teď vypadaj zbytečně (viz telefonát s dcerkou), ale jsou tam, protože se Pachl poučil z Bukowského a deus ex machina berle raději zkouší zahodit. Na Křížový cestě byly špatný tři věci - špatná němčina, špatná ruština / ukrajinština, špatná struktura případu, nicméně potěšily naopak tři věci - Kuneš neztrácí nic ze svýho humoru ("Hypotéku nechci a na důchod si nespořím."), Dolanskýho Gregor dostal konečně vysvětlující backstory a Pyškův kápo ostatně taky. Zbejvá už tak jen doufat, že další epizody tenhle můj dojem, že druhá epizoda slouží jako tranzitní, podpoří a zbytečně tak neshodí hodnocení. Seriál touhle epizodou jasně ukázal, že se musí brát jako celek, a jako celek jej taky prozatím budu dál hodnotit.(6.9.2016)

Tenhle díl byl určitě horší, zejména jeho závěr a snaha aspoň nějakou miniakci. To vypadalo dost amatérsky, ale jinak vcelku v pořádku. Líbí se mně kamera a zvuk, tam je vidět, že si dali hodně záležet. Jen by to chtělo ty scénáře nějak vylepšit trochu. V tomto díle je snaha zakombinovat několik případů do sebe, ale nedaří se to na 100%.(7.9.2016)

Pro mě zatím zklamání, ikdyž pořád českej nadprůměr. Předchůdce Cirkus Bukowsky mě dokázal každým dílem pohltit a vyplivnout až kdesi na konci (což je už českýho seriálu pořádnej úlet!). U Rapla se spíš sekám na špatnejch dialozích mnoha nudnejch postav... Hodlám ale koukat dál, už jen kvůli postavě Kuneše, záběrech na horskou přírodu, nebo vydařený atmosféře. Prozatím 60%(6.9.2016)

• - Tento díl se natáčel v klášteru Teplá, na Božím Daru, Jáchymově, Holešovicích, Nuslích, Smíchově, Březové. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)