Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vše nasvědčuje tomu, že za smrtí venkovského faráře je loupežné přepadení. Když se ale ukáže, že ukradené sakrální starožitnosti nemají prakticky žádnou hodnotu, musí jít Kuneš po jiné stopě. (Česká televize)

Recenze (31)

UM3L3C 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro mě zatím zklamání, ikdyž pořád českej nadprůměr. Předchůdce Cirkus Bukowsky mě dokázal každým dílem pohltit a vyplivnout až kdesi na konci (což je už českýho seriálu pořádnej úlet!). U Rapla se spíš sekám na špatnejch dialozích mnoha nudnejch postav... Hodlám ale koukat dál, už jen kvůli postavě Kuneše, záběrech na horskou přírodu, nebo vydařený atmosféře. Prozatím 60% ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhý díl mi přišel o něco slabší než ten úvodní – místy zbytečně nedotažený. Nicméně se tu začínají postupně rozplétat nitky – které mají co do činění s případem mrtvé policistky. Mám jenom strach, aby režisér a scénárista v jedné osobě nezačal zas vařit z vody. Nicméně jsem docela zvědavý, jakým směrem se to začne ubírat, páč lidí co mají nějaké to tajemství – nebo pošramocenou minulost je tu víc než dost a navíc zase někdo touží zlikvidovat Kuneše… ()

Reklama

Arkanoid 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Domáce násilie, prehrešky cirkevných hodnostárov, zdrogované prostitútky, finančné poradenstvo. Do epizódy je mixnutých veľa tém, ale žiadna nie je rozobratá hlbšie. Vytvárajú potom trochu nemastný neslaný celok, ktorý je okorenený sem tam Kunešovou hláškou a krátkou akciou. Background stories detektívov však potešia. ()

Lukoboss 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle díl byl určitě horší, zejména jeho závěr a snaha aspoň nějakou miniakci. To vypadalo dost amatérsky, ale jinak vcelku v pořádku. Líbí se mně kamera a zvuk, tam je vidět, že si dali hodně záležet. Jen by to chtělo ty scénáře nějak vylepšit trochu. V tomto díle je snaha zakombinovat několik případů do sebe, ale nedaří se to na 100%. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdybych neměl rád Hynka Čermáka, možná by bylo mé hodnocení ještě nižší. Děly se věci nebývalé a někdy jsem fakt nechápal, která bije. Jako třeba v případě vraždy faráře: "Pátrání povede někdo nestrannej." Aha? A to jako proč? A hlavně jak nestrannej? Major Kuneš se navíc opět projevil jako skvělý senzibil a tentokrát i jako psycholog, pouze silou své mysli hbitě rozkryl všechny taje příběhu a ze seriálu se pomalu stává fraška. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (4)

  • V seriálu opakovaně zazní: „Tam bude pláč a skřípění zubů.“ Celá citace z knihy „Lukáš 13:28“ zní: „Tam bude pláč a skřípění zubů, až spatříte Abrahama, Izáka a Jákoba a všechny proroky v Božím království, ale vás vyženou ven.“ (sator)
  • Téměř celé dva díly mohli diváci jen těžko spatřit služební čísla policistů – byla buď moc daleko nebo viditelná jen částečně. Teprve v 57. minutě tohoto dílu je dobře vidět, že policisté mají na přířezech na hrudi jen pětimístná čísla. Mají je v obou sériích seriálu, ačkoli PČR používá výhradně čísla šestimístná. (aquacam)

Reklama

Reklama