Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vše nasvědčuje tomu, že za smrtí venkovského faráře je loupežné přepadení. Když se ale ukáže, že ukradené sakrální starožitnosti nemají prakticky žádnou hodnotu, musí jít Kuneš po jiné stopě. (Česká televize)

Recenze (30)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdybych neměl rád Hynka Čermáka, možná by bylo mé hodnocení ještě nižší. Děly se věci nebývalé a někdy jsem fakt nechápal, která bije. Jako třeba v případě vraždy faráře: "Pátrání povede někdo nestrannej." Aha? A to jako proč? A hlavně jak nestrannej? Major Kuneš se navíc opět projevil jako skvělý senzibil a tentokrát i jako psycholog, pouze silou své mysli hbitě rozkryl všechny taje příběhu a ze seriálu se pomalu stává fraška. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Farář Kocman by měl pro Vás něco zajímavýho. - Já nechci hypotéku a na důchod si nespořím." Tak to dopadá, když kněz poruší celibát a vydá se cestou finančního poradenství. To je jedna věc, která mě bavila. Druhou byla Kunešova jazyková nevybavenost a třetí šťourání do hamižnosti církve. Za to dávám hvězdy. Jinak to bylo takové moc colombovské, kdy pachatel je divákovi znám a k tomu motivu se nakonec taky nějak dojde. Přesto sympaťák Kuneš drží jistou úroveň seriálu, ale ostatní mordparťáci mu v tom moc nepomáhají. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhý díl mi přišel o něco slabší než ten úvodní – místy zbytečně nedotažený. Nicméně se tu začínají postupně rozplétat nitky – které mají co do činění s případem mrtvé policistky. Mám jenom strach, aby režisér a scénárista v jedné osobě nezačal zas vařit z vody. Nicméně jsem docela zvědavý, jakým směrem se to začne ubírat, páč lidí co mají nějaké to tajemství – nebo pošramocenou minulost je tu víc než dost a navíc zase někdo touží zlikvidovat Kuneše… ()

Arkanoid 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Domáce násilie, prehrešky cirkevných hodnostárov, zdrogované prostitútky, finančné poradenstvo. Do epizódy je mixnutých veľa tém, ale žiadna nie je rozobratá hlbšie. Vytvárajú potom trochu nemastný neslaný celok, ktorý je okorenený sem tam Kunešovou hláškou a krátkou akciou. Background stories detektívov však potešia. ()

Wysch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jasně, bylo to slabý kafe, ale má to svoje ale: Tuhle epizodu je potřeba chápat jako tranzitní, tedy takovou, která přesune seriál do své hlavní roviny. Ze svýho pseudo-amatérsko-spisovatelskýho pohledu jsem v ní viděl tři tranzitní prvky do budoucna: 1) Samotný vyšetřování případu Hany Wagnerový. 2) Útěk Kunešovy dcerky za tátou. 3) Najmutí hitmana na odstranění Kuneše. Pravděpodobně se dá předpokládat, že třetí bod bude následovat už příští epizodu, dcerka pravděpodobně do půli seriálu a vyšetřování Hany Wagnerový (nebo jak se jmenuje) se bude táhnout celou řadou. Kvituju tak drobný expoziční berličky, který teď vypadaj zbytečně (viz telefonát s dcerkou), ale jsou tam, protože se Pachl poučil z Bukowského a deus ex machina berle raději zkouší zahodit. Na Křížový cestě byly špatný tři věci - špatná němčina, špatná ruština / ukrajinština, špatná struktura případu, nicméně potěšily naopak tři věci - Kuneš neztrácí nic ze svýho humoru ("Hypotéku nechci a na důchod si nespořím."), Dolanskýho Gregor dostal konečně vysvětlující backstory a Pyškův kápo ostatně taky. Zbejvá už tak jen doufat, že další epizody tenhle můj dojem, že druhá epizoda slouží jako tranzitní, podpoří a zbytečně tak neshodí hodnocení. Seriál touhle epizodou jasně ukázal, že se musí brát jako celek, a jako celek jej taky prozatím budu dál hodnotit. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (1)

  • Tento díl se natáčel v klášteru Teplá, na Božím Daru, Jáchymově, Holešovicích, Nuslích, Smíchově, Březové. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama