• LadyPupu

A přece si pořád si myslím, že to šlo udělat líp. Seriál s takovou výpravou, takovým obsazením a ve finále z toho vyleze v podstatě nemastné, neslané nic, které je ovšem výborně okostýmované. Zatímco v minulém díle se silné okamžiky střídaly s dějem bez větší dávky energie, tady už to bylo téměř celé unylé. A ten stále dokola opakující se hudební podkres mě už taky sere.(6.2.2017)

Obchází mne hrůza z toho, jak většina zdejších přispěvatelů a hodnotitelů vůbec nepochopila to, na co se koukala. Nebo tedy, lépe řečeno, jak to pochopila. A co je pro ni důležité (podružné blbosti) a co ne (podstata). Kdo se z historie nesnaží poučit, je na nejlepší cestě si ji zopakovat... Výborný komentář: Enšpígl.(6.2.2017)

Dramaticky vyváženější epizoda než ta předchozí. Nejvíce prostoru zde dostává dění okolo Anny Letenské. Ta se pro čtvrtou epizodu stává hlavním charakterem a herecky zastiňuje své ostatní kolegy. Co se týče atmosféry, ta je zde konzistentnější, než u předchozích částí. Už jen samotný úvod s Emilem Háchou a Burianem měl takové grády, až mi běhala husina po zádech (Hácha by si zasloužil vlastní filmové drama). Suma sumárum, problémy s herci zde přetrvávají, ale koncepce této epizody byla postavena natolik dobře, že se z ní stal mírný nadprůměr, který si tu čtvrtou hvězdu přece jen tentokrát zaslouží. Ať i epizody pět a šest nastavenou laťku minimálně udrží. 75%(6.2.2017)

• Casablanca

Jediný silný okamžik tohoto dílu byl konec Anny Letenské a to, jak ji ztvárnila Renata Prokopová. A co říct k ostatnímu? Jako kdyby se děj točil dle novinových titulků v Blesku. Komický vstup komunistů na scénu a prorocké vize: "Tebe taky znárodníme", za mě stále nepochopitelný pohled skrze mužské postavy (a jejich zadky), nezvládnutý Marvan a Nový... Javorský (s podporou Dlouhého) to sám prostě neutáhne.(6.2.2017)

• laepus

Bude nějaký díl bez nahého zadku? Opravdu je to jediný způsob, kterým umí Sedláček jako režisér vzbuzovat kontroverze? Vlastně ještě jeden umí - dávat skutečné osoby do neskutečných situací. To tehdy opravdu nešlo o nic jiného, než že každý chtěl spát s každým? A zas ty trapné scény, kdy se nemluví (asi se to má vyjádřit obrazem...) a jen hraje nějaký neposlouchatelný pseudojazz. A největší a nejhloupější štětka Lilly nechápe, že spí se zbabělým a vychcaným kolaborantem? Který se navíc zaklíná tím, že všechny vlastně chrání - LOL. Jéé, šukající králíčci - to je k popukání. Takže ty dvě hvězdičky za minulý díl byl jen jediný záchvěv něčeho, co v tom seriálu možná mohlo být...(6.2.2017)