stephano

První polovina celkěm obstojně napsané drama o dědovi s dememcí, druhá půlka a hlavně konec se dostáváme někam lehce jinam. Kdyby nebylo CSFD, tak se na tento skvělý film určitě nepodívám. ()

Mamlas odpad!

Nedívatelný film o senilním důchodci. Stačí zkouknout posledních 5 minut a i ty jsou zcela očekávatelné. Marná snaha o emoce, odpad. ()

XXXXXXXX

Jste-li pro něžné pohlaví atraktivní asi jako shnilá švestka, můžete si u něj i tak udělat oko, dokážete-li spatra vyloudit tóny mrtvého kompozisty Mozkomora. I to ale může být místy celkem pruda, protože si vždycinky nejprve musíte hodit chrupem do sklenice, zda-li si vůbec, na nějakého toho strážce Azkabanu, vzpomenete. Když tedy máte dobrý den, a patřičně identifikujete všechny účastníky lokálního tuhoszkempingu, nebývá zpravidla dobrým tahem, nechat se ukecat spřízněnou duchnou k tour de bullit, zejména pak proto, že váš pevný disk, už je dobrých 40 let za zenitem a samovolně se mu spouští defragmentace. To se pak velice snadno může stát, že se vám operační systém nabootuje ze zálohy a vy jste pak asi stejně efektivní, jako aspirin podaný obětem černého moru. Ještě štěstí, že existují cloudové zálohy, sice používáte alfa verzi 0000000000000000000000000000000000000000000000000000000.01 a jako server používáte tužku a papír, ale pořád lepší než drátem do oka. Závěr naštěstí ukazuje, že kulka moudřejší večera a divák jen pobaveně přemýšlí, jak ho ten vykutálený scénárista zase jednou originálně přechcal. Příště asi nebudu stát po větru! ()

Hjuud

Na rozdíl od některých chytráků tady jsem závěrečnou pointu nepředpověděl. O to víc na mě alespoň dohlehly závěrečné vteřiny a donutily mě zamyslet se nad fenoménem paměti a viny. Film od počátku čapl a už nepustil, stopáž mi přisla velmi příznivá, celou dobu jsem hltal a očima poháněl kupředu fenomenálního Plummera, jenž přes svůj pokročilý věk s přehledem zahrál svou roli. Nezklamal ani tradičně dobrý Dean Norris v roli policisty či Bruno Ganz. 4,4 periodických. ()

tavvva

Dost jsem váhal, jak film hodnotit. Celý pro mě může fungovat jen tehdy, když připustím, že člověk může zapomenout na to, jaká byl svině, protože tou sviní nebyl ze své vnitřní podstaty, ale jen kvůli vlivu okolí, což je ale u lidí na takové pozici dost nepravděpodobné. Myslím si, že jim vraždění lidí muselo přijít naprosto přirozené, jinak by toho nebyli schopni. Jestli je možná takováto náprava člověka řeší dokument The Act of Killling, takže řekněme, že je to možné. Bohužel ale vše jako zázrakem vycházelo dle plánu kašlajícího dědy na vozíku, nad čímž jsem musel přimhouřit všechny oči, které jsem na těle našel. Nicméně, donutilo mě to k zamyšlení a bylo to natočeno stylem, který mám rád, takže slabší tři hvězdy jsou asi ok. ()

Mykhaluu

Pozor, nečíst dopředu moc informací! Prostě se dívat a (velice) napjatě sledovat kulhající, paměť chvílemi ztrácející hlavní postavu na jeho cestě za pomstou. Ponechám stranou právo práva na pomstu, nepřežil jsem (zatím) holocaust. Scéna s Evou a spol. byl jeden z nejukrutnějších filmových momentů! ()

Pete

Eee..co jsem to chtěl...už si vzpomínám, tím intimním vypořádáváním s nacistickou minulostí a pamětí národa mi to připomnělo jiný malý velký film, Nadaného žáka. Plummer ve svých letech je jako zabiják se stařeckou demencí neskutečně výborný. Egoyan diváka zkušeně napíná od začátku až po nečekané vyvrcholení. Při konečném řešení otázky hodnocení se mi někam ztratila pátá hvězda, každopádně ale na Vzpomeň si jen tak nezapomenu. ()

a0001

Veľmi emotívny film a mindfuck k tomu ako bonus. Zvláštne vnímanie hlavného hrdinu filmu, jeho príbehu a jeho charakteru, ktorý sa odzrkadluje iba podľa spomienok. Spomienky sú tým čo tvorí našu osobnosť, vlastnosti, charakter, celkové správanie, so stratou pamäte človek stratí celú svoju osobnosť. Žiaľ poznám to z blízkeho okolia, bližšieho ako by som chcel. Krásny film. Jednoduchý, pritom nápaditý, napínavý a perfektne emotívny, herecký výkon úžasný. 80% ()

Neor

Remember si rozhodně budete pamatovat. Nenapadlo by mě, že po všech těch Schindlerových seznamech, Chlapcích v pruhovaném pyžamu, Pianistech, Saulových synech a dalších dokáže ještě někdo přijít s příběhem spojeným s tématikou koncentračních táborů a pojmout ho originálně a doposud nevídaným způsobem. Nebýt to film nízkorozpočtový, v hollywoodském podání by mu slušela i vedlejší dobová retrospektivní linie, vygradovaná souběžně s tou hlavní. Závěr filmu by pak mohl být ještě více strhující. Christopher Plummer na svůj úctyhodný věk naprosto skvělý. ()

t.b.kat

Tak tento film stál opravdu za to! Vřele doporučuji! Plkat tu raději o ničem nebudu, neb bych prakticky prozradil konec. Skvěle napsané, skvěle zahrané, trochu jako film Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. 4* ()

srolyma

Když se devadesátiletý senior trpící silnou (ale opravdu silnou) stařeckou demencí rozhodne po sedmdesáti letech pomstít jinému devadesátiletému seniorovi za to, že pomáhal kdysi v Osvětimi vyvraždit jeho rodinu, tak to moc nevypadá na zběsilou akční jízdu plnou pěstních soubojů či automobilových honiček. A taky že ne. Stařík se velmi často dostává do stavu, kdy neví kde je, kdo je a hlavně proč tam je. Naštěstí má v kapse podrobný manuál se vším potřebným, na který kupodivu nezapomene nikdy. Celé se to vleče, hodně se tu mluví a hraje na klavír, málo se střílí. Stačí vidět prvních deset a posledních patnáct minut a viděli jste vše podstatné. Z podprůměru to dostává pouze autentický herecký výkon pana Plummera v hlavní roli a poměrně překvapivý závěr. ()

papuchalk

Pointu filmu jsem bohužel tušil ihned jakmile jsem si přečetl text distributora a tři komentáře bez spoilerů. Rovněž to načasování pointy je trochu zazděné, už vám to všem musí být jasný a přesto se v tom Plummer pořád koupe a tváří se jakože neví. Nicméně je to velmi pěkně vymyšlený příběh, který vás donutí se zamyslet nad tím, jací lidé po válce mohli mít na ruce vytetovaná čísla vězňů, na jaké Němce koukáme jako na padouchy, a na jaké Němce koukáme dokonce jako na hrdiny (ten veterán z Afriky - a vůbec celá Rommelova osobnost je dodnes nesmyslně gloriolována:). Závěrečné odhalení případu mne donutilo zamyslet se i nad jednotlivými zastávkami Plummera u podezřelých. Myslel jsem si, že by mohly mít nějaký hlubší význam, že by to ten pán na vozíčku měl nějak víc promyšlené a cíleně posílal Plummera v určeném pořadí na jednotlivé zastávky. Ale nic hlubšího jsem tam nenašel. Bylo to jen pro účely scénáristy. I přestože hodnotím jako průměr, pro fanoušky ww2, teda spíš řešení stigmat z války, je to velice zajímavý film. Moc takových se nedělá. ()

Jadro

Teší ma, že v dobe, keď si myslíme, že všetky žánre a udalosti boli vyčerpané a vždy sa nájde niečo, čo Vás prinúti sa pozorne pozerať na plátno.... Nedá sa tomu vytknúť skoro nič, bezchybný výkon seriózne hodný oscara !!! ()

rolly

také memento v podaní seniorov... Juergen Prochnow čoby Kunibert Sturm potešil a za rozuzlenie ide hviezda naviac. Egoyan si to u mňa týmto polepšil. ()

jfaba

Nevím co napsat... Skvělý film. Perfektní vygradování filmu. Skvělé herecké výkony. Fakt, nevím co k tomu víc napsat. ()

Sefik

Nemohl jsem si nevzpomenout na totální sračku "Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel", kde bylo špatně úplně všechno od začátku až do konce. Zde bylo vše zcela naopak, bezchybné. Děda též utekl z ústavu, ale šel za svým jasným cílem přes překážky, které byly především v něm samém. Geniální thriller s myšlenkou pomsty a neskutečně silným závěrem. ()

Gortyna

Vynikající film se skvělým Plummerem. Po přečtení obsahu před shlédnutím jsem měl dojem, že byl inspirací pro Staříky, ale proč ne. Jen ten závěr byl poněkud za vlasy přitažený. Nemůžu tady bohužel vyjevit svůj názor, proč si to myslím, kvůli prozrazení obsahu. Jen by mě zajímalo, zda by kvalifikovaný psychiatr takovou možnost připustil. ()