Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu

• USA A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master (více)
Trailer

Kristen, Kincaid a Joey se utkali s Freddym Kruegerem již v NOES 3. Tentokrát jsou zpět v normálním životě, ale Kristen znova začíná mít noční můry... V jedné z nich se prochází Freddyho domem, dojde až do kotelny a tam vtáhne do svého snu Kincaida i Joeyho. Po útoku psa se Kristen probouzí s ošklivou ránou na ruce... Během další noci se Freddy znovu "vrací k životu" a Kincaid a po něm i Joey se nedosní rána... To je však jen začátek a Freddy se už těší na další mladé maso, samozřejmě s Kristen v čele... V roli Kristen se představí Tuesday Knight, která také nazpívala titulku "Nightmare" (úvodní titulky). (5150)

Trailer

Shit

Tady už je bohužel Freddy trochu z formy. Jeho triky už moc nezabíraj a tentokrát podle mě ubral i v krvavosti a nechutnosteach a i ve vraždách, všechno je tak o polovinu slabší než první díl. Taky skoro žádná hororová atmosféra se nekoná. Jediný co se tak trochu povedlo je Freddyho prostředí snů, opět je pěkně temný a strašidelný, ale to na lepší hodnocení než 3* neni, kór, když závěrečnej souboj je spíš na obtíž, než že by bavil. NIcméně hláška "neměli ste mě zahrabávat, já ještě žiju" byla dokonalá ()

MM_Ramone

Vo štvrtom pokračovaní americkej horrorovej série "Nightmare on Elm Street" vstupuje do príbehu Alice Johnsonová, moja najobľúbenejšia ženská postava. Kult osobnosti Freddyho Kruegera tu už narástol do neprehliadnuteľných rozmerov. Spoločne s tretím dielom, ktorý nesie podtitul "Dreams Warriors", to považujem za vrchol celej série. Prvá časť je proste klasika, základný kameň. Dvojka bola menším zakopnutím, po ktorom nasledoval neuveriteľne energický tretí diel a hneď po ňom výborná štvrtá časť - "Vládca snov". Mohol by som to pozerať kľudne každý druhý večer. Milujem tieto "Nočné múry". ***** ()

draggo

Není to tak dobré jako trojka, ale pořád v pohodě koukatelné a celkem i zábavné. Opět hezké prostředí snů, místy slušná atmosféra, ale smrti už nejsou tak vychytaný jako dřív (ale furt lepší než ty trapnosti ve dvojce). Freddyho hlášky jsou super, hlavní hrdinka celkem sympatická, finále ušlo. /viděno na DVD: 65% a 3*/ ()

Dudek

SPOILER: Renny Harlin si to dal. Okořenil nový díl série neskutečným černým humorem, který dokáže zastínit i obrovské chyby ve scénáři. Začátek je úžasný, film nabere obrovské tempo a až do téměř své poloviny si jej neúprosně drží. Renny má v rukávech pár trumfů, které několikrát upustí a divák se má věru na co dívat. Robert Englund je ve své roli - jak jinak - opět úžasný a na jeho démonický smích se nedá zapomenout. Škoda jen, že opět skončíme prohrou Freddyho, která je znovu nepochopitelná, jak sakra někdo kdo vládne takovou neuvěřitlenou silou může zemřít tak pitomou smrtí. Naštěstí právě jeho umírání je po přeměně jedné hrdinky ve švába tou nejpozoruhodnější nechutnou scénou, opravdu se povedla. Ačkoli Renny Harlin posunuje sérii do nových sfér a dává vyniknout to nejlepší z Freddyho zvrhlé povahy, neustále se drží jasně daného konceptu a neporušuje pravidla nastolená předchozími díly. ()

Wacoslav1

Když tě nezabije jídlo, tak obsluha! Já říkám výborně! Pro mě určitě nejlepší díl ze všech Nočních můr. I když ani tentokrát to nebude na plnej počet. Originalitu co se hlavního příběhu jako takovýho týče už tu nelze očekávat, ani atmosféra tu už není nějak extra hororová, ale tenhle díl si mě získal především svoji totální nadsázkou, černým humorem a skvělýma hláškama. Až tak do závěrečný části filmu jsem si říkal, že to za tu dokonalou absurditu a to jak se bavím tu plnou palbu ode mě dostane, ale ten slabší konec kdy se mi zdá, že filmu trochu dochází dech i nápady to trochu sráží. Prostě tohle pekelně vražedný tempo se holt nedá udržet po celou délku stopáže, ale to je tak asi moje jediná zásadnější výtka. Jinak maximální spokojenost.85% ()

• Poté, co Freddy (Robert Englund) skočí z postele na oběť, je vidět, že nemá spálenou ruku. V dalším záběru ji spálenou má. (Raichu.Cz)
  • Wes Craven a scenárista Bruce Wagner přišli s nápadem, který zahrnoval cestování časem prostřednictvím snů. Podle producentů ale tento nápad do filmové série příliš nezapadal. (HellFire)