Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

Nočná mora v Elm Street 4: Vládca snov

Nočná mora na Elm Street 4: Vládca sna

Horor / Thriller / Drama

USA, 1988, 89 min (SE: 99 min)

Ešte stále dobré, ale už je tu badať oproti predchádzajúcim častiam kvalitatívny pokles. Pridalo sa síce čierneho humoru prezentovaného v prvom rade samotným Freddym, ale zo snímku sa akosi vytratila tá osobitá, desivá atmosféra z jednotky. Scenár tiež nie je bohviečo. 70/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour.(25.1.2016)

Další vydařenější díl série. Freddy je zde pořádně akční a taky se trochu rozpovídá. Navíc jeho efektní zánik (byť způsobený naprosto nesmyslně) dělá spolu s celkovou atmosférou z filmu dost povedený hororový zážitek. Jen mě mrzí, jak je naloženo s hrdiny z předchozího dílu (první hrdinové v sérii, které si šlo oblíbit), protože jejich nástupci nejsou zdaleka tak dobří. Ostatně tahle série má dost velkou smůlu na herce. Krom samotného Englunda jsou dost nepřesvědčiví. Když to mírně přehlédnu, je i tohle vydařené pokračování.(12.12.2009)

Když tě nezabije jídlo, tak obsluha! Já říkám výborně! Pro mě určitě nejlepší díl ze všech Nočních můr. I když ani tentokrát to nebude na plnej počet. Originalitu co se hlavního příběhu jako takovýho týče už tu nelze očekávat, ani atmosféra tu už není nějak extra hororová, ale tenhle díl si mě získal především svoji totální nadsázkou, černým humorem a skvělýma hláškama. Až tak do závěrečný části filmu jsem si říkal, že to za tu dokonalou absurditu a to jak se bavím tu plnou palbu ode mě dostane, ale ten slabší konec kdy se mi zdá, že filmu trochu dochází dech i nápady to trochu sráží. Prostě tohle pekelně vražedný tempo se holt nedá udržet po celou délku stopáže, ale to je tak asi moje jediná zásadnější výtka. Jinak maximální spokojenost.85%(11.10.2014)

První díl od Wese Cravena byl nejblíže hororu, zde se stvořil Freddy Krueger. Druhý díl znám též jako Freddyho pomsta byl výsměch nejen pro Noční můru z Elm Street, ale pro horory celkově. Třetí díl od Chucka Russella byl skvost, který se mohl pyšnit nejen příběhem, dobrým zpracováním, ale také i nálepkou horor. .. A pak tu je čtvrtý díl. A sakra kde je ten starý dobrý Krueger co si opravdu hraje a deptá své oběti. Teď už je to jen film pro děti, kterým stačí když Freddy masakruje. Celá myšlenka s vrahem přicházejícím ze snů je už opravdu zabitá, na rozdíl od hlavní postavy. .. Třetím dílem to mělo skončit a pak měli po 5-10 letech natočit nějaký remake. .... HODNOCENÍ: 55% (3*)(28.4.2016)

Freddyho som sa veľmi dlhú dobu stránil ako čert kríža. Včerajšia noc moje obavy vyvrátila a nezáujem opadol na bod mrazu. Že či spokojný? Absolútne! __ Prvá časť filmu kráča v nehorázne nemastnom, neslanom duchu. Naopak vaše chúťky dozaista rozparádi druhá polovica, a to predovšetkým - záchodová scéna, scéna s Jenny, scéna v kinosále - olympijský vrchol v experimental-horor výtvoroch. Moje slovo však v tomto prípade padá len na veľmi nizučký post, kedže kamarátstvo medzi mnou a hororom ešte ani zdiaľky neprešlo do stavu manželského (i keď..). Elm Street má svoje muchy, má svoje nedostatky, a však na druhej stran má tak efektne podanú atmosféru, ktorá s prehľadom prebíja absenciu onoho pravého, hororového strachu. (Vlastne, absenciu strachu netreba brať vždy ako zápor.)(13.7.2010)