poster

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu

 • USA

  A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

 • Slovensko

  Nočná mora v Elm Street 4: Vládca snov

 • Slovensko

  Nočná mora na Elm Street 4: Vládca sna

Horor / Thriller / Drama

USA, 1988, 89 min (SE: 99 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 2-Xtreme
  ****

  Po originály, Freddy v dvojke svoje obete zabíjal hlava nehlava. V trojke sa to všetko zmenilo, spoznal ich slabosti, ktoré využíval a hlavne zneužíval. Napríklad ak sa niekto bojí výšok hups s ním na najväčšie miesto v ústave. V štvorke bola jeho aktivita zase iná. Vraždy boli neskutočne dobré a veľmi originálne, asi najlepšie z celej série. Samozrejme keďže ide o vtipno poňatý film aj samotné vraždy sa bez dávky humoru nezaobídu. O ten humor a samozrejme čierny ako uhol sa postaral kto? :) Štvrté vystúpenie kultového Freddyho Kruegera bolo trochu na inú nôtu. Pridal sa vtip a to ešte väčší než bol v predošlých filmoch. Dej pokračoval tam kde sa minule skončil a celkovo som spokojný i keď bolo už aj lepšie Celá recenzia: TU(11.10.2010)

 • Mefistofelle
  ****

  Pokud si myslíte, že Freddy se spokojí pouze s vyvražděním těch, na které měl primárně spadeno - tedy dětmi rodičů, kteří ho poslali do světa mrtvých-, mýlíte se, protože Freddymu se podle všeho zabíjení teenagerů opravdu zalíbilo:). Čtvrtý díl série je co do kvality srovnatelný s trojkou a to nejen tím, že začíná se stejnými postavami. Freddy se znovu vrací a tentokrát je ještě silnější díky duším děcek, která zabil. Proti zdánlivě neporazitelnému záporákovi postavili tvůrci opět vcelku sympatické hlavní hrdiny a nechybí ani trocha toho morbidního humoru.(25.5.2011)

 • MM_Ramone
  *****

  Vo štvrtom pokračovaní americkej horrorovej série "Nightmare on Elm Street" vstupuje do príbehu Alice Johnsonová, moja najobľúbenejšia ženská postava. Kult osobnosti Freddyho Kruegera tu už narástol do neprehliadnuteľných rozmerov. Spoločne s tretím dielom, ktorý nesie podtitul "Dreams Warriors", to považujem za vrchol celej série. Prvá časť je proste klasika, základný kameň. Dvojka bola menším zakopnutím, po ktorom nasledoval neuveriteľne energický tretí diel a hneď po ňom výborná štvrtá časť - "Vládca snov". Mohol by som to pozerať kľudne každý druhý večer. Milujem tieto "Nočné múry". *****(23.12.2016)

 • juta
  ****

  Nejvíc mě na tomhle pokračování mrzí to, že Kristen si zahrála jiná herečka, než v předchozím třetím díle a také to, že právě brzy zemřou tři přeživší z minulého dílu. Na třetí pokračování nemá 4ka ani zdaleka. Už co se týče rafinovaností způsobu smrtí, kde zde se jen bodalo do břicha, zatímco v minulém díle spíše dopláceli na svojí největší slabosti a herecké tváře tomu ve 4ce taky moc nepřidaly. Přesto nemůžu říct, že čtyřka je zas tak špatná, to ne. Prostě je to další zajimavé pokračování s dalším zjištění slabiny Freddyho.(18.8.2011)

 • ScreamJay
  ****

  Marná snaha, tohle je z celé série asi nejakčnější a celkově nejvydařenější díl. Už samotný úvod je dokonale provedený, správná depresivní muzika a hlavně skvělé speciální efekty. Dějová linie potácející se na úzkém chodníčku mezi snem a realitou (tady je ten chodníček opravdu uzonkej) dávaly mé fantazii řádně zabrat. Jak se říká ve snu je možné všechno a tohodle se tvůrci včele se specialistou na efektní podívané Renny Harlinem drželi jak lovecký pes pachu kořisti. Scénář se mi velmi líbí, protože nápad s absorbcí duší kamarádů je neotřelý a velmi originální, herecké výkony jsou velmi slušné a hlavně přeměna v brouka jedné milé slečny stojí za to. Jo a až pudete spát a bude se vám zdát o staříkovy v pruhovaném svetru jehož jedinou zábavou je broušení k ruce přiroslých nožů, pak Bůh s váma .):)(23.6.2004)

 • - Wes Craven a Bruce Wagner přišli s nápadem na cestování v čase skrze sny. Producentům se tento nápad ale nelíbil, proto se nakonec ve filmu neobjeví. (HellFire)

 • - O roli Alice se ucházelo přes 600 hereček, mezi nimi i Ellie Cornell. (HellFire)

 • - Režisér Renny Harlin se ve filmu objeví jako jeden ze studentů ve třídě. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace