poster

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu

 • USA

  A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

 • Slovensko

  Nočná mora v Elm Street 4: Vládca snov

 • Slovensko

  Nočná mora na Elm Street 4: Vládca sna

Horor / Thriller / Drama

USA, 1988, 89 min (SE: 99 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  ***

  Tady už je bohužel Freddy trochu z formy. Jeho triky už moc nezabíraj a tentokrát podle mě ubral i v krvavosti a nechutnosteach a i ve vraždách, všechno je tak o polovinu slabší než první díl. Taky skoro žádná hororová atmosféra se nekoná. Jediný co se tak trochu povedlo je Freddyho prostředí snů, opět je pěkně temný a strašidelný, ale to na lepší hodnocení než 3* neni, kór, když závěrečnej souboj je spíš na obtíž, než že by bavil. NIcméně hláška "neměli ste mě zahrabávat, já ještě žiju" byla dokonalá(17.9.2006)

 • B!shop
  ****

  Po super tretim dile sice lehkej kvalitativni posun dolu, nicmene jeden z tech povedenejsich dilu. Prislo mi, ze to Harlin natocil docela dynamicky a hlavne tu je hromada smrti. Jinak dej navazuje na predchozi, takze se setkavame s partickou prezivsich z psychiatricky lecebny, akorat ze misto roztomily Arquette tu je nejaka blondyna s velkym zadkem. Ale jinak k tomu neni moc co rict, pribeh naprosto tuctovej, smrti sice fajn, ale nic zapamatovanihodnyho, aspon, ze Freddy je borec a zacina hazet hlasky.(14.9.2010)

 • 2-Xtreme
  ****

  Po originály, Freddy v dvojke svoje obete zabíjal hlava nehlava. V trojke sa to všetko zmenilo, spoznal ich slabosti, ktoré využíval a hlavne zneužíval. Napríklad ak sa niekto bojí výšok hups s ním na najväčšie miesto v ústave. V štvorke bola jeho aktivita zase iná. Vraždy boli neskutočne dobré a veľmi originálne, asi najlepšie z celej série. Samozrejme keďže ide o vtipno poňatý film aj samotné vraždy sa bez dávky humoru nezaobídu. O ten humor a samozrejme čierny ako uhol sa postaral kto? :) Štvrté vystúpenie kultového Freddyho Kruegera bolo trochu na inú nôtu. Pridal sa vtip a to ešte väčší než bol v predošlých filmoch. Dej pokračoval tam kde sa minule skončil a celkovo som spokojný i keď bolo už aj lepšie Celá recenzia: TU(11.10.2010)

 • kingik
  ***

  Je zde oproti předchozím méně zdařilým dílům patrné jisté zlepšení a režisér Renny Harlin má talent dát filmu dynamickou podobu, ale přesto, že Freddy vraždí nápaditěji než dřív, nedá se o filmu prohlásit, že byl moc napínavý nebo strašidelný. Freddy trousí hlášky, Robert Englund hraje s chutí, ale atraktivní hororová postava nemá ještě zdaleka natolik optimální příběh, se kterým by překonala víc než jen ucházející podívanou z konce osmdesátých let, i když v tomto dílu byla snaha navázat na kvalitu poměrně velká. 60%(5.2.2009)

 • PetrPan
  ****

  Skvělá Noční můra tentokrát v podání Rennyho Harlina, je to typický snímek konce 80. let, rocková hudba a účesy alá Lybar, Freddy ve fantastické formě a akční vyvrcholení je dokonalou pozvánkou ke sledování tohoto skvělého snímku, takže popcorn opražit, pepsi colu se slánkou do ruky, nalakovat vlasy a vzhůru do hororového světa konce 80. let(2.4.2004)

 • - Režírovat mohl Tibor Takács. (HellFire)

 • - Natáčelo se od 4. dubna do května 1988 v Kalifornii. (Varan)

 • - V pokoji Kristen můžete vidět časopis s Johnny Deppem na obálce, který hrál v prvním díle série. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace