Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

Knightey

Pro cloveka, ktery necetl knihu a nevidet predesly film Zmizela, je dost tezke se 1/3 filmu orientovat kdo je kdo. Docela dlohy zacatek filmu a potom celkem rychle vyreseni vcetne happy endu. Davam takovych 60% hodnoceni. Neni to zrovna muj salek kavy ale urcite to nebylo zklamani. ()

IZFNP

Herecky výborné a v prvej polovici naratívne nevídane svieže. Ale taktiež obyčajné a navybočujúce zo žánru ani len v odhalení vraha. Z knihy som prečítala len polovicu - než som išla na film - a prišla mi lepšia, než Gone Girl, ale holt Fincher je Fincher. Taylor nevykazuje ani najmenšie známky pochopenia pre vlastné postavy, ktoré sú teda ploché i napriek šikovným hereckým predstaviteľom. Napriek ordinérnej réžii a zvláštne nesympatickej kamere tak film síce uteká rýchlo, ale nedokáže diváka emocionálne pohltiť. ()

p.i.t.b.u.l

Z kina jsem odcházel poněkud zklamaný. První třetina filmu byla nudná. Pak se to trochu rozjelo a začaly se odkrývat karty. Rozuzlení bylo uspěchané a v závěru filmu i předvídané. Pro mě to byla taková slátanina, která si chtěla hrát na mysteriozní thriller, ale moc se to nepovedlo. Každopádně za shlédnutí to stojí, avšak nadšení se nekoná. 50%. ()

Gladi

Do kina som išiel bez očakávaní, ale musím priznať, že po filme som mal príjemný pocit, že to nebol zabitý čas. ()

Stanmi

Osamělá žena Rachel (Emily Blunt) při svých cestách vlakem ráda pozoruje jeden idylicky vyhlížející manželský pár, jednou však uvidí něco šokujícího… Po povedené Zmizelé Davida Finchera jsem si řekl, že by nebylo od věci zkusit podobně laděný snímek Dívka ve vlaku (který je také natočený podle úspěšné knihy, jenž jsem stejně jako v případě Zmizelé nečetl). Takže o čem snímek vlastně vypráví (tedy kromě toho, že jedna voyeurka viděla něco, co neměla? No je toho dost, protože příběh filmu nakousává spoustu témat od manželského soužití, těhotenství a dětěch, sexu a nevěře, alkoholu až po smrt, respektive vraždu, takže je tady zaděláno na hutný thriller. A po pomalejším úvodu, při kterém jsem se jen ztěžka do filmu dostával, příběh krásně graduje (byť je trochu roztřištěn neustálými flashbacky), tak někde v polovině stopáže bylo napětí a má pozornost na maximu, jenže pak se to začalo sypat, jako ten zprofanovaný domeček z karet, takže film už pak nabízel jenom podivné náhody, klasická žánrová kliše (kdy se už filmové postavy naučí, že vyhrožovat se prostě nevyplácí, stejně jako říkat vrahovi, že je vrah) a nikterak překvapující závěr. Jinak je však film velmi dobře natočený a Emily Blunt svoji traumatizovanou, voyerskou alkoholičku zvládla na výbornou, ale musím se přiznat, že si mě žádná z ústředních postav nijak nezískala, takže jsem prakticky neměl komu fandit (asi jsem holt moc velký cynik), ale na druhou stranu film je spíš určen ženám než mužům (kteří jsou zde vyobrazeni krapet stereotypně). Dívka ve vlaku je tak trochu rozpačitý film, na jednu stranu je kvalitně natočený i zahraný a má sice napínavý příběh se slušnou zápletkou, ale na druhou stranu nedokáže překvapovat a udržet diváka v napětí po celou dobu stopáže, což je v konečném důsledku docela škoda. ()

aDDix

Film, na ktery se dobre diva, pobavi a za par tydnu si asi nezpomenu, o cem to bylo, pripadne ze jsem na nem vubec byl. Pripomina Gone girl. Super Emily Blunt - presvedciva alkoholicka ... ()

Misoponia

Šla jsem do kina a místo filmu, na který jsem měla koupený lístek, hráli Dívku ve vlaku. Po prvních několika minutách jsem chtěla odejít z kina, protože jsem ten film nechtěla vůbec vidět, tušila jsem, že to bude blbost, ale nakonec jsem zůstala. Je to jeden z těch typů filmů, kterých se teď točí mraky, podle úspěšné bestsellerové knižní předlohy. Což už trochu naznačuje, že příběh bude pravděpodobně nudný kýč, protože lidi dnes čtou průměrné, ničím zajímavé příběhy, erotické romány nebo knihy o upírech a podobné literární skvosty. Příběh je předvídatelný, nudný, měla jsem co dělat, abych neusnula. Vůbec mě nezajímalo, jak film dopadne a po pár dnech si skoro už ani nepamatuju, jaká byla zápletka. Podprůměrnost, kterou trochu pozdvihl herecký výkon Emily Blunt. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Jsem vděčná za úspěšnou filmovou adaptaci. Miluji knihy s jejich vlastní autentickou atmosférou. Knihu jsem četla. Nepustila jsem ji z ruky jednu dlouhou a skvělou noc. - A Dívka ve vlaku je úspěšnou a osobitou filmovou adaptací. A za to fakt dík! =´) ()

kacir

Buď je to náhoda, že tu skoro každý myslí jednomyseľne a prirovnáva tento film ku Zmizelej, alebo je to krutá realita a je tu toľko tupcov, že musia opakovať po jednom, ktorý myslí, pretože oni nemyslia vôbec. A film je slabý. ()

Plaque

Najprv som mal pocit, že film neprekročí tieň svojho názvu a takmer dve hodiny budem čumieť na jednu veľkú reklamu pre Spojené štátne železnice americké. Som rád, že som sa mýlil. Áno, dokola opakované, že sa to nedá porovnávať s Gone Girl, je v istom zmysle na mieste. Na druhej strane mi však napadá, že prečo aj? Existuje množstvo filmov, ktoré sa vzájomne inšpirujú (alebo vykrádajú) a pri nich ani pes neštekne a pokojne sa tu čvachtajú vo vodách červených čísiel... Emily udáva ducha tohto filmu a robí ho zaujímavým. Jasnačka, celková naháňačka za vrahom luxusnej štetky, ktorá si ani na okamih nevie ustrážiť frndu, nakoniec vypáli v ten najmenej očakávaní záver (dúfam, že je jasné, že preháňam, ale pre niektorých to tu radšej explicitne napíšem), no cesta k záveru je prerozprávaná úplne bravúrne. Mňa to dokonale pohltilo a bavil som sa, hádal som: kto je vrah, ako to môže celé nakoniec skončiť alebo kto je kto a kto je kde, prečo, ako, odkiaľ, s kým, s čím, z koho, z čoho, o kom, o čom :D (?), a preto nemôžem inak, ako udeliť štyri hviezdy. Filmov tohto typu sa točí čím ďalej menej a menej a aj tie, ktoré prichádzajú do kín, sú často narýchlo zbúchané príbehy podobné koláčikom z detského pieskoviska, v ktorých sa nachádza veľa piesku, trávy, hliny, hovien a čojaviemčohoešte. Dievča vo vlaku bolo zaujímavé, hoci nie celkom bezchybné, rozprávanie, ktoré malo všetku tú pochmúrnu atmosféru, tajomstvo, zavádzanie a príbeh, na ktoré sa dá pozerať hocikedy. ()

PrincessB

Film, který se bere smrtelně vážně, ale kromě hereckého výkonu Emily Blunt nemá žádnou přidanou hodnotu nad ostatními. . ()

Alciele

Začalo to dobře, mělo to potenciál, který ale bohužel s blížícím se koncem čím dál víc vyzníval do prázdna... A ten závěr - zbytečně přehnaný. ()

silak_xup

Když čtu některé komentáře místních detektivů, tak jsem docela rád, že jsem primitivní opice a nedošlo mi, jak to celé dopadne, hned při prvních pěti vteřinách filmu, kde ještě běží loga filmového průmyslu, jako právě některým místním uživatelům. Přiznávám, že po prvních patnácti minutách filmu jsem bral telefon do ruky, začal jsem si upravovat fotky a říkal jsem si, že to bude sračka a že to budu mít jen jako clonu... no, ale ono se tam pak všechno začne tak pěkně nenápadně měnit a rozmotá se to právě do pro mě - zaostalého jedince, nečekaného konce. Mě to bavilo a hodně. Takže pokud nejsi uznávaný režisér či diplomovaný psycholog jako většina místních komentátorů, ale jsi normální divák, co kouká na film pro zábavu, tak tě to bude bavit. Jo a začíná mě sakra zajímat, kde všichni berou na ten chlast když nemakají. Já byl teď v pátek na pár pivech s kolegou Z branže, vrátil jsem se domů někdy v sobotu a stálo mě to asi šestku... TAK KDE NA TEN CHLAST BEROU TI BEZ PRÁCE???? POMOC!!! ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest