Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

DoNotCross

Zmizelá light. Ve všem za ní zaostává, ale na rozdíl od ní můžete tady na děvče od dráhy běžet do kina. Události ve filmu by fakt sotva stačily na jeden díl libovolné CSI, ale to nevadí, protože je to celé vyprávěno poctivě zamotaným způsobem, takže chvíli trvá, než do sebe kousíčky skládanky zapadnou. A sledovat přiožralou Emily Blunt, jak si snaží udělat pořádek v událostech jednoho odpoledne je zábavná podívaná a specielně ona táhne film neuvěřitelným způsobem a vypitou trosku ji uvěříte okamžitě. Když se vyloží karty na stůl, tak už to tak dechberoucí není a především proto se film až moc rychle vykouří z hlavy. Zmizelá hrála tu hru s divákem přeci jen lépe a navíc měla v ruce hned několik es, kdežto Taylor hraje se svým filmem v podstatě od začátku s prázdnou prackou. Ale na té vařené nudli mě utáhl a já se bavil. Příště by to ale chtělo zase Finchera. ()

Nely

Na Dívku ve vlaku jsem se těšila moc. Ať už šlo o knihu, tak následně i o film. Kniha mě nadchla (musím přiznat, že až do konce jsem dost tápala, kdo v tom všem má prsty, takže tady dobré, i když pár týdnu po přečtení Dívky jsem četla jinou knihu, Pod kůží se to jmenovalo, a to bylo teda mnohem lepší). Ale teď zpátky k filmu. Pro mě je film, kde hraje Emily Blunt prostě must see. Je to skvělá herečka a těšila jsem se, že tady dostane prostor, aby ukázala, co v ní je. Dostala ho a byla skvělá. Její ztvárnění zoufalé alkoholičky bylo prostě vynikající. Ono vlastně herecky to nebylo špatné vůbec, i když Haley Bennett mi v roli Megan nějak nesedla. Co se týče příběhu, byla jsem ráda, že kromě hlavní zápletky jsem si zrovna úplně všechny momenty z knihy zase tolik nepamatovala (což teda nevypovídá nic dobrého o kvalitě té knihy, když si člověk nic moc nepamatuje :D), takže jsem se do toho mohla víceméně ponořit. Přes pomalý rozjezd se to ale asi tak v půlce rozjelo a vše bylo zpracováno dobře. Je sice pravda, že žádný haló se nekonalo, je to klasický thriller, který nepřinesl zas tak nic nového, ale pro mě bylo skvělé to zpracování z pohledu alkoholičky...Nicméně po odchodu z kina jsem přemýšlela jak tento film ohodnotit. Rozmýšlela jsem se mezi 3* a 4*. Nakonec sice za 4, víceméně za skvělou Emily, ale jsou to slabší 4*. BTW: možná by se tenhle můj komentář dal shrnout jednou větou :D a to: No matter how good or bad The girl on train is but Emily Blunt deserves at least an Oscar nomination because she was awesome! ()

RafaKrakal

Dívka ve vlaku je bohužel složena ze dvou rozporuplných částí, přičemž první část je takřka spektakulární, depresivní atmosféra skvěle funguje a napětí je brilantně dávkované a divákovi se tak dostává skvělá podívaná. Bohužel toto tempo nevydrží do konce filmu a po odhalení vraha kvalita snímku sklouzne k lehce podprůměrnému thrilleru. Normálně bych hodnotil 3 hvězdami, ale za skvělý výkon Emily Blunt jednu hvězdu přidám. ()

pestak

Film,který nenadchne ani neurazí. Emily Blunt jse mi líbila v Sicario najemný vrah,tady mě připadala toporná na kameru. Film je cílený spíš na ženský. Zápletkou to není nic co by stálo za řeč. ()

marek29

Update 20.12.2020: potenciál zde byl vysoko a fame okolo byl oprávněný.. Soundtrack jinde, celou dobu mysteriozní atmosféra a závěrečná akce s vývrtkou je korunovačním klenotem ve vitríně detektivek, kterým potvrdí náladu celého filmu. Plus přidej celou dobu sexuální ukázky, utíkající nahý holky, Lisu Kudrow a ze2 vraždy. Otázka je jen za jak dlouho si to půjdeš pustit. Za mě čistý 4 ()

kubilov

Film ženský jako málokterý jiný. Ženskost, ženské zbraně, ženské starosti, ženské slabosti, ženské předsudky, ženské boje proti předsudkům... A to navíc ve filmu s takto složitě vyprávěným dějem, který tak strašně chce být škokující, až se to v té přestylizovanosti trochu ztrácí. Přesto ještě o fous 4*. Žánrově. ()

Coliseum

Propít se k střízlivosti, prolhat k pravdě, prokapitulovat k vítězství. Tři příběhy vtisknuté do jedné linie, která nepostrádá jímavé a nečekaně silné momenty, bohužel ale trpí snadno předvídatelným vyvrcholením. Nic naplat, kult opět tak trochu předběhl osobnost. Emily jede! ()

ratpile

Neni nic horsiho, nez nenaplnena ocekavani. Divka ve vlaku, s narustajici stopazi, nezvlada naplnovat potencial takrka mystery uvodu a originalne pojate hrdinky. V zaveru cele to nafouknute, flashbacky vypravene drama, ledabyle splaskne do predvidatelne televizni kriminalky s (spoiler) lacinou predtitulkovou revenge sekvenci. Za prvni polovinu, nadmiru kvalitni a zabavne obsazeni (zejmena to zenske) a naprosto bozi herecke, emocni porno (kamera neustale poletuje kousicek od jeji tvare) Emily Blunt, pod 3 hvezdicky nemohu. Oscarovy vykon ve formalne vytecnem, jinak ale obycejnem snimku. ()

Solverino

Jedna hvězda za hezký holky co v tom hrajou... jinak totální hysterická píčovina pro hysterky, totální nuda a neustálé klimbání přerušované hysterickými výlevy Bluntky :( pokud nešílíte nadšením ze Sexu ve městě nebo nevybíráte několik hodin na trhu s biosračkama loupané batáty, tak i tato cypovina je chlapům silně nedoporučena! ()

XXXXXXXX

Tak tenhle snímek byl opravdu vražedný! Když si takhle jednou vypitá, vlaková, voyajerka kouká s voyajerským úmyslem z vlaku, může docela snadno zahlédnout i nějakou tu tantrickou aférku. A protože s ethanolem v krvi, je každý ožungr úžasným detektivem, rozjíždí na dně láhve, dokonce i vlastní soukromou detektivní kancelář: Ochlasta a spol. Do týmu přitom přijímá kolegyňku lehčích mravů a fousatého strejce, kterému už několik dní domu nepřišla stará. Ať je to ten nebo ten, vrah bude na konci odstraněn. Co ale nakonec veleúspěšně zavraždilo divákům zájem na tom, jak tohle padílo nakonec dopadne, je ono všudypřítomné vracení se zpět do minulosti. Někdy o 2 minuty, hodiny, týdny, až to asi začalo otravoval i chudáka scénáristu a konečně tu vražednou slaboduchost zavraždil. Dívka, která ji má jak z praku, je krásným příkladem toho, jak může trailer v kině krásně navnadit na něco, co je ve skutečnosti jen dalším pokusem, o vraždu divákova času. Nenechte si tedy tento čas zavraždit a raději tuto feministickou agitku dostaňte z červených čísel! Běžný csfd uživatel, by totiž ze zdejšího hodnocení mohl nabýt dojmu, že mu tato vražedná ptákovina stojí za jedno zhlédnutí. To by se ale vražedně mýlil! ()

riza-do

Musím říct, že nečíst před sledováním knihu, asi by byl začátek filmu pro mě dost zmatený. Jinak je to relativně věrná adaptace knižní předlohy, kterou snad ničí jen zmatený začátek a zklamání ze změny místa z UK do Států.. ()

george82

Na celém filmu se mi líbilo akorát to, že nakonec Emily nebyla za takovou krávu. Jinak moc dlouhý dialogy ve smyslu natahování. Ve výsledku se ve filmu nic neděje a zajímavé je to tak 15 minut před koncem. Těšil jsem se tak trochu na psycho-thriller a dostal jsem psycho-klub odložených žen. Slabý. Hudba taková rozporuplná. Moc nepomáhala v napětí ani ve vtáhnutí do děje. V závěrečných titulkách byla nejlepší. :-D ()

Pajotka

U knížky jsem byla skutečně napnutá, bohužel ji film kopíruje natolik přesně, že mě snad už ani nebavil :( Věřím, že vidět první film je moje hodnocení úplně jiné. ()

Rooseman

Udělal jsem obrovskou chybu v úsudku a zhlédl jsem tento film podle poutavého traileru. Očekával jsem cokoliv jen ne toto, zajímavý byl tak maximálně začátek, který se ale zbytečně natahoval a působil nepřehledně, poté už se z toho začal stávat menstruační deníček Rachel, menstruační deníček Megan a menstruační deníček Anny. Vážně vřele nedoporučuji. Je pravda, že film má světlejší body a je i relativně dobře natočen s tím, že herci vypadají přirozeně a hlavně Emily Blunt si roli vyšisované skoro čtyřicátnice opravdu užívá, nicméně nakonec ze všeho vyleze jenom neskutečná slátanina. Konec je vážně mizerný, čekal jsem daleko, daleko, daleko víc. Tohle je na jednu a půl hvězdy, maximálně 3/10. ()

Romeroo

Začínám stárnout, když dám 3 hvězdičky filmu kdy podprůměrně inteligentní divák zná vraha po 30 min filmu. Ničím nepřekvapující drama o alkoholičce a děvce co by ošukala i kolo, kdyby jí neujelo. Být mi o 15 let méně, asi bych napsal mnohem pochvalnější komentář. Takhle zbyla jen Emilka a čekání na konec, který mě vůbec nepřekvapil.... ()

DJ Kritik

Tak veľmi pomaly plynúci príbeh, že to nudí k smrti. Mysteriózny je v tomto prípade úplne mimo pravdy. Príbeh je podávaný skokovo a tak naschvál naťahuje príbeh. Prečo sa v kriminálkach dnešnej doby, kde je to postavené na rozprávaní a nie na akcii musí nájsť toľko hlúpostí, že to nemá s realitou nič spoločné. ()

thomasnikrs

Abych byl upřímný, tak jsem se na film dívat na dvakrát.. poprvé jsem jej rozkoukal a přišlo mi to strašně zmatené a rozskákané.. ztrácel jsem se.. vzdal jsem to.. Pak jsem si ho pustil znovu, překousnul tu první půlhodinku a ejhle.. film mě pohltil, chytil si mě až do konce a výsledek je velmi uspokojivý.. Výborný výkon EB... ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest