Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

martinh8

Film, který už možná nikdy neuvidím. Ne proto, že by se mi nelíbil, ale proto že je natočen pro jedno podívání. Film může pro někoho působit zmateně, ale konec "dobrý" všechno "dobré". ()

ivanlaris

Kniha od Pauly Hawkins mala taký marketing, že sa zdalo, že je to naj bestseller v galaxii. Po prečítaní som skonštatoval, že to bola neskutočná rozťahaná nuda. Zato film bol o poznanie lepší. *** ()

byk_1

Kniha zajímavá, ale pro toho, kdo knihu nečetl, tak film musel být strašný chaos, ve kterém se lehce ztratil. Jedna hvězda za snahu a druhá za ženské herecké výkony. ()

Naby

Trosku zamotane strihy delaji divakovy trosku chaoz v tom co se deje, takze napeti roste z toho trosku slozitejsiho "povidani". Nicmene postupne rozpletani zacina nejprve zajimavat, pote upoutavat a na konci opravdu dost gradovat. Podle meho to v celku bylo fakt super a urcite se jedna o zajimavy jak pribeh uvadejici do deje, tak vysledek celeho filmu. Pro milovniky realnejsich a napinavych filmu, urcite k doporuceni. Celkem 4,1* ()

Gamine

Byl to zvláštní tajemný příběh, na který se mi od začátku dobře dívalo. Nejednalo se asi o nic převratného, ale nechala jsem se příběhem tak unášet, že mě rozuzlení opravdu překvapilo. ()

Nýdnol

OK, dámy. Dávám 2 hvězdy za hlavní herecký výkon Emily Blunt a soundtrack Dannyho Elfmana. Aby se neřeklo :-D ()

camomilla

Nejsou to ciste ctyri, ale... Vetsina filmu je slibne rozjeta, atmosfera, pribeh.. nez to spadne (bohuzel) do klasicke thrillerovky, ze vsechno je vlastne jinak. ()

Andrej22

Film má dobrou atmosféru, skvělé herečky ale ještě chybí tomu trochu zlepšení a celková nedotaženost je znát. Pokud od toho nečekáte nic světoborného dá se na film koukat 60%. ()

Sheevisnu

Filmu som sa dlhšie vyhýbal pre nižšie hodnotenie a trailer, ktorý nezaujal. Podla mňa ide o podhodnotený film, videnie postáv nie je čiernobiele a dej nie je očakávateľný. Naopak sa to vymyká z infantilnej holywoodskej produkcie klaďasov a záporákov, dokonalostí, ktoré v reálnom živote nebývajú také ako sú často zobrazované vo filmoch. Svojim spôsobom je to aj film o domácom násilí, čo môže byť vzdialenejšie tým, ktorí tú skúsenosť nemajú a majú svoje infantilné predstavy, že zlé veci vidno na prvý pohľad. ()

EmmaMorley

Aj napriek nepresnostiam v porovnaní so skvelou knižnou predlohou bol príbeh pomerne dobre spracovaný. Je však ťažké povedať, či sú niektoré fakty dostatočne pochopiteľné aj pre tých čo knihu nečítali. ()

TINaMA

Knižní předloze bych dala 4*,ale film byl zmatený a nečtenář se musí horko těžko orientocat. Hodně mě zklamalo,že se děj neodehrával v GB , ale v USA. Na konci bych potřebovala trochu větší vhled do myšlenkových pochodů hlavních hrdinek. Ale jinak příjemná detektivka se slušným obsazením. ()

Dupac

Scénář děravější než Rachelina vypitá paměť. Mám pocit, že kdyby si tahle politováníhodná oběť domácího násilí a domácího popíjení (pro výkon Emily Blunt určitě škoda, že ještě nefrčelo #metoo) nedala dohromady jedno svoje třípromilový okno, witneyská policie se s touhle ZÁHADOU (zjevnou nejpozději ve dvou třetinách stopáže) babrá do dneška. ()

tribican

Řekl jsem si, že se nenechám odradit "modrým" hodnocením a film si užiju. No, neužil. Jako jo, příběh něco má do sebe, ale myslel jsem, že tyhlety srandy ve stylu "teď vidíte kamerou něco, co máte brát jako fakt, abyste na konci zjistili, že to tak není, aby hlavní hrdinka mohla být za detektivku a vy za idioty, co neumí nic rozluštit" už jsou passé. Ale očividně nejsou, protože tenhle film je jimi prošpikovaný. Film má zřejmě také podtext "nepijte, nebo budete za dementy", který je ale totálně k ničemu. Plusové body dávám i za krátké obsazení Lisy Kudrow. Jen podotknu, že popis filmu zde je taky docela wtf - ta "podivná" událost, kterou Rachel viděla z vlaku, je teda asi tak rozrušující, jako když mám na konci dne špinavé spodní prádlo. 55 % ()

Royaldell

Upřímně jsem čekala malilinko víc po té vlně pozitivních ohlasů,ale na druhou stranu je to fakt dobrej thriller,jehož vyústění těžko zjistíte dopředu. Čekala jsem leckoho,ale tohle ne! Navíc Emily Blunt se velmi hezky měnila z alkoholičky,ke které nemá nikdo ani nejmenší soucit,k dívce,kterou vlastně obdivujete. Napínavé,překvapivé a svižné. ()

Elizabethx

Film samotný není ničím až tak vyjímečný. Kamera, střih, způsob vyprávění. Vše je průměrné. Způsob vyprávění je navíc takový, že kdybych nečetla knihu, nejspíše bych se ve filmu ztrácela. Já knihu ale četla, díky čemuž jsem si dokázala udžet přehled o tom, co se děje. Zpracování vůči knize hodnotím dobře. Většina filmů podle knih mě zklamala, tady je zpracování fajn. Jistě, jsou zde nějaké změny a nesrovnalosti. Nejvíce mi asi nesedl vzhled doktora, jelikož je celou knihu popisován jako ind. Ale jinak příběh celkem seděl. Co mi chybělo bylo vyhrocení všech postav do extrému, jak je to v knize. Ukázat, jak se stupňuje zoufalství Scotta. Jak se postupně propadá a zase zvedá Rachel. Celkové hodnocení - film je průměrný, ale zpracování knihy hodnotím jako dobré. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest