Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

holmesjedna

Už po shlédnutí naprosto skvostného traileru jsem od filmu Dívka ve vlaku čekal hodně a vše jsem ke své spokojenosti dostal. Silný dospělý a emotivní příběh, který je zamotaný a nepředvídatelný až do samotného finále, u kterého jsem měl husinu, jakou u sledování filmů už dlouho nepamatuji. ()

Pythonator

Tak pozor. Ožralá kráva má někdy z chlastu výpadky paměti a neví, zda zabila jinou krávu nadrženou. Jo, prostě dráma pro ženské. Emilka hraje fakt přesvědčivě, takže nění ani trochu přitažlivá, zato Haley Bennett je docela sexy. Jako thriller to za něco stojí až na konci. Kdyby to bylo celé jako ten konec (například doporučuji z první hodiny vystřihat asi tak 50 minut), tak tomu nejsem nucen dávat ubohé dvě hvězdičky. Film je to samozřejmě feministický, jelikož se snaží opět ukázat, jak jsou ti chlapi strašní. Nehledě na ožralou krávu, která neví pomalu ani zda se vychcala na WC nebo v kuchyni. ()

Bogrant

Pochmúrna žánrovka, ktorej najväčšiu slabinu vidím v tom, že herci, aj napriek tomu že hrajú skvelé, si nezískajú vaše sympatie, kvôli tým chladným postavám. Ani jeden. Príbeh je pútavý a vycibrený až na hranu, lenže v podstate neponúka nič nové a vo výsledku sa dostaví len typický thriller bez štipky kreativity. Film bez príchuti. ()

Xmarc

Atmosféra a nálada servírovaná filmem byla přesně dle mého gusta. Líbil se mi výraz Emílie Bluntíkové plný utrpení a těžkého životního údělu ústícího v alkoholismus. Líbily se mi záblesky vzpomínek, kdy si divák klade otázky, jestli je to skutečně živá vzpomínka nebo jen opilecký přelud. Herci taky fajn. A možná jsem blbej, ale narozdíl od většiny jsem si ani v půlce nebyl jistý, jak se to přesně vyvrbí. Takže za mě dobrý + ještě něco málo navrch, už jen za tu atmošku, tzn 4*. ()

Thalin

Po knize jsem zkusila film. Knižní zpracování mě moc neohromilo, na to jaké ovace na to byly. Ale řekla jsem, že film tomu třeba dodá jiný rozměr. No moc se nestalo. Nedá se upřít, že Emily Blunt zahrála zmatenou násosku dobře. Ale to je tak asi všechno. Když nejsou knižní postavy sympatické, tak se u filmových moc čekat nedá. A tady, stejně jako v knize, byly na přes hubu všechny tři ženské hrdinky. Jen chůva tu snad byla ještě horší, než v knize, protože tady člověk sledoval její lobotomický výraz. ()

Sidenius

Místy zmatené, občas jsem netušil která žena ke komu vlastně patří. Ale zápletka zajímavá. Průměrný triller. ()

Lenculda

Vzhledem k tomu, že jsem nečetla knihu, tak jsem šla na film pouze na základě ukázky v kině a s tím, že mě zaujal film "Zmizelá". Emily Blunt jako herečka podala opravdu skvělý výkon. Začátek má na jednu stranu pomalejší rozjezd, ale na druhou stranu se mi líbí, jak je pojata psychologie postav. Ač je zápletka vlastně jednoduchá, tak film příjemně graduje a závěr je opravdu skvělý. Za mě 4* ()

kosara

Četla jsem knihu a ta se mi moc líbila. U toho jsem měla zůstat. U filmu bylo výborné pouze herecké obsazení a to, že hlavní představitelka hrála jak o život. Děj filmu byl rozvleklý, nezáživný, snové pasáže jedna na druhou a to vše podbarvené dramatickou hudbou jako v parodiích na horor. Ta mi aspoň zabránila usnout. ()

dalia

Předem jsem četla knihu, takže jsem už příběh znala, přesto jsem si ty dvě hodinky v kině užila. Příběh celkem věrně sleduje děj knihy, Emily Blunt hraje rozvrácenou postavu Rachel velmi dobře a přesvědčivě. Trochu mi vadilo přesazení děje z okolí Londýna do okolí New Yorku, ale to se asi dalo u amerického filmu čekat. Atmosféra byla působivá podobně jako v knize, zachováno zůstalo i střídání úhlů pohledu, i když ne tak důsledné jako v knize. Překvapivý závěr jsem si užila už při četbě, ale pokud bych knihu neznala, určitě bych ocenila i to nečekané rozuzlení. ()

Martin29

Druhá Zmizelá se nekoná ani omylem. Nějaký Tate Taylor nesahá Fincherovi ani po paty ( a to nejsem Fincherův fanda). Ze začátku mě to nebralo takřka vůbec (cca 30 minut) , ale od zmizení jedné osoby se to rozjede na slušný thriller. Souhlasím, že to je celé poskládané tak, že se spoléhá hodně na náhodu (někdo je tam kde náhodou nemá být vidí to co nemá) a i konec je na náhodu (někdo umře něčí rukou a nikoho neobviní jen kvůli tomu, že vypoví, že to byla sebeobrana přitom on je mrtví a oni žijou takže jednu osobu šlo v klidu obvinit). 60 procent ()

Nolanster

Tento film je jedna marketingová reklamno propagačná fraška, ktorá so šokujúcim príbehom, obrovským odhalením a neviem čím ešte rozhodne nestojí za váš čas a vaše peniaze. Ak to niekoho baví, alebo zaujíma, prosím. Ja nemienim k tomu písať nejako veľa. Predlohu som nečítal. V každom prípade jej uchopenie je tak negramotné, že neviem, koho je to chyba. Skáčeme z minulosti do prítomnosti v príbehoch TROCH! žien s prestrihmi do spomienok, vízií a opitých stavov a nemá to absolútne žiadny význam, ani dramaturgický, ani len odhaľujúci. Preboha, je rok 2016, takýchto filmov s podobnou zápletkov sú desiatky a preto ak mi chce niekto dávkovať informácie a odhalenie, tak musia byť aspoň trochu, aspoň trochu niečím zaujímavé. Príbehovo je to absolútna rutina, výsledok očakávaný (vždy je to ten, ktorý sa vo filme objavuje najmenej). Kamera je otrasná, ak chceli vytvoriť nejaký sugestívny zážitok urevaných tvárí, tak sa im to nedarí, film pôsobí skôr amatérsky. Réžia? Vojdi do miestnosti, tam sa postav a my budeme približovať z jednej tváre na druhú. A tlieskam všetkým terapeutom, ktorí sú americkí občania. Bravo. Fuck. Jednu hviezdu dávam za herecké výkony, čo je pre mňa ako taký jediný svetlý bod filmu. ()

Pierre95

Velmi povedené herecké představení, obzvlášť Emily Blunt by si zasloužila alespoň tu nominaci na Oscara. Z herců mi byla nejvíce sympatická Rebecca Ferguson a její role Anny. Dále je to celkem povedený thriller, co ale filmu zásadně chybí je ORIGINALITA. Takový filmů na této bázi najdete ve světové kinematografii spoustu (například Dřív než půjdu spát s Nicole Kidman a Colinem Firthem). Je to povedený film, ale ten humbuk kolem něho je asi zbytečný ... ()

Zrcadleni

No vezmu to jednoduše. V žádném případě jsem to nesrovnával s Gone Girl, protože se mi to popravdě moc nenabízelo. Možná i dobře, protože o to by bylo zklamání větší. Knihu jsem nečetl a podle všeho jsem udělal velkou chybu. Chybělo mi tam větší zainteresování diváka do celkového děje, Bližší charakteristiky jednotlivých postav a možná i věnování se historické linii filmu (v knize jistě bylo). Co se kamery týče, tak mi neskutečně vadily záběry na obličeje postav (hlavně Emily). Bylo to na mě trochu moc intenzivní a neužil jsem si tak prostory ve kterých se film odehrává. Všechno to tak bylo příliš roztřesené a chaotické. Jedna z hvězd je bezesporu za Emily a její výkon včetně maskérské práce. Alkoholičku jsem ji prostě žral. Jinak se mi zdály herecké výkony vcelku ploché a některé mě přímo sraly (Rebecca). Jako celek to hodnotím naprosto průměrně a obyčejně. 3/4 filmy jsem tak nějak proseděl v kině s očekáváním, že teď už se to určitě rozjede....nestalo se a poslední rozuzlení to nezachránilo, když už je Vám tak nějak jasné co a jak. Musím říct, že jsem se místy dokonce styděl za výběr filmu. Do kina jsem vzal přítelkyni s tím, že to bude super a po projekci v podzemním parkovišti jsem si uvědomil, že to nebyl film, který by si zasloužil návštěvu kina. ()

andydufrsn

Nebýt nepředstavitelné změti retrospektiv, byl by to dobrý thriller, škoda jen že vzhledem k absenci většího množství postav je poměrně brzo jasné „kdo to udělal“ ()

sorbon1

První polovina filmu vypadala spíš jako psychologické drama, dlouhé záběry na obličeje, atd. Hodně retrospektiv, ale tím, že ve snímku je málo postav, tak se to srovnalo a neztrácel jsem se v tom. Ponurá a sychravá podzimní atmosféra pomáhá udržet napětí. Vrah byl podle mě prozrazen zbytečně brzy, rozuzezlení mohlo být o to překvapivější. Ale film se mi líbil... ()

Maskati

Určitě zajímavý psychologicky thriler s perfektním výkonem hlavní představitelky. Možná zpočátku trochu pomalý rozjezd,ale to je možná věc názoru. Škoda předčasného odhalení pachatele a nevyváženého konce filmu , no a ta vývrtka ala Hogo Fogo mi přišla fakt komická... ()

eliza56

Jako co to kurva má být? Prvních 100 minut filmu jsem se nudila. V kině jsem usínala a pletla si ze svých dlouhatánských vlasů copánky. V mezičase mezi nudou, a ještě větší nudou, jsem chtěla odejít, avšak nakonec jsem se rozhodla pro to, že už teda zůstanu (a vlastně toho stále lituju). Námět je dobrý. Ale natočený je to prostě na ho*no. Jedinej důvod proč dávám dvě hvězdičky je ten, že posledních 12 minut (z celkových 112) se něco dělo! A taky kvůli Emily Blunt, která odvedla skvělý výkon. Btw: ačkoliv velmi ráda čtu, tak tuhle knihu, jež je hodnocená jako světový bestseller (ač věřím že je o 100% lepší) nikdy, přísahám, že nikdy neotevřu. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest