Soukromý detektiv z Los Angeles, Philip Marlowe se ujímá případu vydírání a sleduje stopu, jež jej zavádí mezi vrahy, lumpy z nočních klubů, autory pornografie, zkažené zbohatlíky a další. Ale Chandlerův legendární hrdina vše vyřeší v naprosto nesentimentálním a drsném stylu - a styl je to, o čem film "Hluboký spánek" celý je. Režisér Howard Hawks přináší na plátno elegantní setkání jednotlivých postav (zejména to Humphreyho Bogarta s Lauren Bacallovou), rázné tempo a fantastickou atmosféru. (oficiální text distributora)

Styxos

KONEČNĚ!!!! Základní pilíř noirového filmu s drsňáckým Big Bogardem a kráskou Lauren Bacall, kterou by chtěl v náručí držet každý muž. ()

Pecival

Akorát tak zamotané aby se člověk neztrácel, ale ne zase úplně triviální. Pravda sice je, že převratů si moc neužijeme, ale vynahradí nám to dobrá dobová atmosféra a švihácký Bogart s hodně hutnou vyřídilkou. ()

Thurin

Můj vstup do světa filmů noir se asi nemohl vydařit lépe. Jeden z nejatmosferičtějších filmů, jaký jsem kdy viděl. Výživný scénář sice není úplně jednoduchý, ale zato vám nedá ani chvíli vydechnout. Celému filmu navíc kraluje výtečná dvojice Bogart - Bacallová, u které je určitě dobře, že ve finální verzi dostala více prostoru a může být Bogardovi rovnocenným partnerem. ()

Babous

Moje druhé filmové shledání s Bogartem a Bacallovou a ani tentokrát nejsem nijak zvlášť nadšen. Noirová atmosféra hutná, že by se dala krájet, drsný detektiv, krásné ženy, elegantní auta, cigaretový kouř, sem tam nějaké střílení, ale po prvních 45 minutách jsem se v příběhu nějak ztratil a některé postavy a jejich jména se mi pletly. ()

see_sawandrew

Chaos Hlubokého spánku jakoby odrážel zmatený a spěšný charakter Ameriky v poválečném období. Hawksův smysl pro humor, kterému hověl ve svých ztřeštěných komediích ze třicátých let, se také částečně podepsal na této komplikované detektivce, připomínající také gangsterské filmy ze třicátých let. Hawks byl asi jediný režisér své doby, který dokázal točit stejně dobře komedie jako drsnou školu. 80% ()

Han22

Tak tohle byl stoprocentní noir s neskutečnou atmosférou a skvělým Bogartem v roli Marlowa. Proti tomu nelze namítat vůbec nic. Co se týče samotného krimi příběhu, nedá se vytknout taky nic moc. Žádné odbočky, romantika, melodrama, zkrátka je zapeklitý a zamotaný příběh, který Marlowe musí vyřešit. A možná v tom je trošku problém - ono je to zamotané až moc, a prostě jsem se v tom trochu ztrácel a ty postavy v tom mi přišli trošku bez života. Nečekejte žádné kulervoucí odhalení ani akci (i když pár menších přestřelek by se našlo). Maltézský sokol to zkrátka nebyl, nicméně solidní detektivka a výborný noir ano. Krimi/thriler roku 1946. ()

RockChick

Na tenhle film jsem se docela těšila. S úlevou zjišťuju, že nejsem jediná, kdo si po většinu děje ale nakonec říkal what the fuck is going on here!? Takže za to skutečně nemohla jen má blond barva vlasů. Nejenom že to bylo děsně překombinované, ono to bylo ještě nesmyslné. Ženy, které se schází se svými vyděrači. Nahé fotky, které se objevují na místech vražd, odkud je kradou týpci, kteří se na místě činu random objevují, aby byli následně zabiti dalšími random týpky, a ještě předtím jim byly ony fotky jinými random týpky odcizeny. (Uf... Btw teď jsem si vzpomněla: Kdo vlastně zabil toho šoféra, kterého jsme nikdy neviděli a jeho funkce v příběhu byla nulová?) Zločinci, kteří se dobrovolně schází se soukromými detektivy a vylévají si u nich srdíčko. Vrahové, kteří z místa činu utíkají jen pár metrů, a pak už si kráčí ulicí, jako by se nechumelilo, takže je detektiv v autě, který je předtím honil, samozřejmě s přehledem dopadne. (Lol?) A proč vlastně zabili toho Geigera? Proč tam s ním v moment vraždy byla zrovna ta slabomyslná koza, která uměla jen dokola opakovat "you're cute", ta, kterou údajně vydíral? A jak se tam mohl náhodně nachomýtnout i další vyděrač, který toho druhého zabil? A proč byla Vivian v pohodě s myšlenkou, že jí sestra údajně zavraždila manžela a ještě se stýkala, once again, s oním vyděračem? Proč s tímto vyděračem nejprve spolupracovala při chycení Marlowa a v další minutě vyměnila strany a pro změnu pomáhala Marlowovi na svobodu? A co všechna ta auta, do kterých Marlowe bez klíčů lezl, zásadně vždy patřila pachatelům a pokaždé obsahovala zbraň, kterou Marlowe sebral?? Vždyť mě ten film úplně normálně nasral! Jediným "překvapením" byla Lauren Bacall, kterou jsem do té doby znala jen z fotografií a zařadila jsem si ji do jistých škatulek. Pak ale promluvila... Cool. ()

Revolver

Zdařilá a velice napínavá detektivka ze zlaté éry filmu noir. Hawks ve svižném tempu suveréně servíruje zvraty a překvapení jako na běžícím pásu a pro mě osobně je Big Sleep jeho nejlepším kouskem. Na tom má ovšem více než velkou zásluhu Humphrey Bogart, který si zde zopakoval roli Sama Spada a podává jak jinak, než strhující výkon. ()

Tery16

Skvělý film-noir. Humphrey Bogart v roli Marlowa je fakt sekáč. Jediná věc, se kterou jsem měla trochu problém je to, že jsem chvílemi ztrácela přehled o postavách (třeba v tom, kdo je vlastně ještě naživu), ale jinak jsem si tenhle kousek užila a dávám tak 70%. ()

Hanys_

Bogart buď hláškuje nebo vede neskutečné slovní přestřelky s nádhernou Lauren Bacall. Ta chemie mezi nimi jde cítit přes obrazovku i po 60 letech...Ovšem děj jako takový mě až tak moc nezaujal. Zamotané, propletené...až jsem z toho sám byl chvílemi popletený. Naštěstí mi to ten stylový závěr trošku vynahradil. 7.5/10 ()

showxman

Styl, hlášky, charizma, překombinovaný děj, flirt....ve výsledku slabší čtyři hvězdy. Snímku by neuškodil menší počet postav, popř. i svižnější dějová linka. ()

Scevola

Detektivka v style noir ako sa patri. Jedina vec co by som vytkol je privelmi komplikovany dej a privela postav. Bogart teda ozaj daval, niekedy som ani nestihal sledovat vsetky tie hlasky :) 7/10 ()

Perry-

Příliš přeplácané a překombinované, takže se v tom hrozně rychle ztrácí přehled. Plus to, že Noir není můj oblíbený žánr, takže i přes určité kvality filmu za mě jen 40% ()

Kaufman

Bogard jako Marlowe je super...škoda že film neni moc věrnej knižní předloze a tim pádem neni vysvětlenej název. ()

Alf

dost překombinované (prý ani tvůrci nevěděli, jak to vlastně je), ale díky dialogům hlavních protagonistů (i s těmi vedlejšími) velmi zábavné.... ()

kapibara

Postava Phila Marlowa,kterou hraje Humphrey Bogart je velmi dobře napsaná,lepší Phil snad na filmovém plátně zatím nebyl. Některé "hlášky" jsou neuvěřitelně vtipné i v dnešní době. Atmosféra detektivního noir filmu je skutečně hutná. Bohužel druhá půlka lehce ztrácí dech a je příliš překombinovaná. ()

chuckboris

Zlatá éra Noir filmu a tohle je jeden z těch nejlepších kousků. Kvůli takovým filmům na tento žánr koukám. Má to drive, mysteriozní černou atmosféru, tajemný a zamotaný děj, charismatické herecké obsazení, sem tam i dost surové scény. Každý noirový fanda musí vidět. Ikona žánru. ()

aLPaC

Další noirovka ve filmografii Humphreyho Bogarta. Musím říct, že se mi líbila více než třeba Maltézský sokol. Bogart tu skvěle hláškuje, nic si nenechá líbit, balí každou ženu, kterou potká a je prostě dobrej :D. Velkou zásluhu na úspěchu má ale rovněž Howard Hawks, který pro mě patří mezi to nejlepší, co hollywood v první polovině dvacátého století vyplodil. ()

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině