Atomic Blonde: Bez lítosti

• USA Atomic Blonde (více)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Vertical Entertainment)

Paldiny

Bolo to action, bolo to hot s vymaznanou hudbičkou a rozdeleným Berlínom aký vidíte len v dokumentoch. Pecka, pri ktorej ma ani moc netrápilo, že netuším kto s kým hral, o čo hral a s akým výsledkom. Crossover s Johnom Wickom by mohla byť udalosť desaťročia. Sem s ním Amíci! ()

Jaro_slav

RYZÍ ROZZKOŠŠ! Takhle si představuju Sin City. Takhle si představuju comicsovej film pro dospělý. Takhle si představuju práci s kamerou u comicsovýho filmu. Takhle si představuju bitku superagetnky s dobrym tuctem chlapů – na konci sotva dejchá a nemůže se ani postavit, aby dorazila toho posledního. Takhle si představuju hodně dobrou dobovou výpravu – dokonce i na konci použili bizjet Gulfstream IV, tzn. něco, co v r. 1989 fakt existovalo. Jedinou výjimkou je netajený product placement jedný švýcarský manufaktury, která se v tý době jmenovala pouze Bucherer. Je dobře, že Sofia Boutella je právě v kurzu a že Charlize Theron točí jednu takhle hustou bitch roli za druhou. Oscara za to nedostane, ale to nám platícím divákům je buřt, protože je na co koukat; na její osmdesátkovej účes a líčení budu dlouho vzpomínat. A mimochodem – ten soundtrack!!!. Stovka. Jasná stovka. ()

Gumrice

Ouch! Tak toto je hodně topka. Největší překvapení letošního roku. Už dlouho se mi u filmu nestalo, že bych na něj šla do kína dvakrát. Za prvé - Charlize Theron <3 kundimíra na druhou, pořád je na svůj věk kočena. A co se zpracování týče, tak soundtrack naprostá pecka - love it, grafické zpracovaní mi nedovolilo odtrhnout oči od plátna a slintajíc s neustále zrylechným tepem jsem zhltla celou stopáž. Film nabitý energií, sex-appealem a surovou realitou, mě pohltil (a nejen mě, celou naši skupínu, což je co říct). Osobně si řadím tuhle věcičku hodně vysoko. Peace. ()

Renfield

V některých částech nadějně vypadající, celkově ovšem příliš na "efekt" dělaný film. Té osmdesátkové atmosféry je tu zbytečně mnoho, mám na myslí především hudbu, nebo spíše stálé hrající hity té doby. I díky tomu přijde ve scéně "schody" znatelné odlehčení... totiž, konečně nic nehraje. Tahle scéna je opravdu povedená, dokonalá ve všech směrech, především v tom akčním, jak jinak. Ostatní akční scény samozřejmě také nejsou špatné, ale díky přemíře atmosféry působí jakoby fádně. Špionážní zápletka posouvá film jinam, což je jistě dobře, zřejmě nikdo nečekal jakýsi Atomic Wick. Jenže ani tady není vše jak mohlo být, je to celé zbytečně složité, přesto je od začátku jasné, kdo je tím, kolem něhož se vlastně celý příběh točí. Ač to tak možná z komentáře vypadá, úplně zklamán nejsem, Atomic Blonde je co se akční stránky filmu týče kvalitní, jeho špionážní stránka už na tom tak dobře není, přesto David Leitch potěšil, i když těsně. 60% ()

Ricky_CZ

Herecké výkony, atmosféra, hudba, režie i střih na 5* ... Celé to sráží scénář, který prostě vcelku nesplnil, co měl. Ani ta Charlize to nezachraňuje, byť i kvůli ní se určitě podívám někdy znovu. ()

Klajnik

Vizuálně pestřejší John Wick, kterej je míň akční avšak bez nezníčitelné hlavního hrdiny. Teron když to schytá, tak jí to bolí. Ve 3/4 filmu je utentická dlouhá akční sekvence na schodech, kde se choreograf/režiser vyřádil. Škoda, že tam ale něčeho podobnýho nebylo víc. Příběhově slabší, oku líbivější ale bohužel akčně řidší - což je zrovna tady škoda, pač tady jsem si to užíval víc než v Johnu Wickovi. ()

Mimomisu

Tri hvezdy s odrenyma usima, samotna zapletka se sice ne uplne jednoduse sleduje, ale porad to jde, tempo nasazene slusne.Ten flim je zbytecne dlouhej, coz je videt uz v prvni pulhodine a posledni cca 30 minut to zabiji uplne. Nepoochopil jsem nic, protoze za a) me to prestalo zajimat, b) jsem hloupejsi, nez jsem si myslel c)dve dvojky vina mi rozhodi soustredeni...meh, promarnenej potencial, Charlize zbytecne prehravala, ale v akcnich scenach (oproti trailerum) pusobiva, retro nalada i kamera skvela, vyprava bozi, tolik skodovek jsem v jednom filmu snad jeste nevidel (vcetne ceskych filmu), soundtrack povedenej aspon v tom, ze se ne vzdycky snazi sazet na vseobecne znamy flaky (zdravim Suicide Squad). ()

Zombi

Špionážní thriller z konce studené války odehrávající se v rozbouřeném Berlíně, v hlavní roli s ledovou královnou Charlize. Akční scény jsou luxusní, dlouhé záběry, perfektní choreografie, fyzično a krev. Příběh zajímavej, ale na můj vkus zbytečně moc zamotanej. Charlize jsem kupodivu ty mlátičky dost věřil, narozdíl od Angeliny před časem, McAvoy v pohodě, atmosféra Berlína těsně před pádem berlínské zdi parádní. Slabší 4 hvězdy, udělat ten příběh trochu přehlednější, bylo by to lepší. ()

filipvrbik

Docela zklamání, které nenapraví ani pár slušných akčních scén se stárnoucí Charlize Theron....Jediná kvalitní postava je James McAvoy....a pokud se dočtete, že v tom hraje John Goodman, tak to není pravda jen sedí a kecá...nicméně odpad to není odehrává se to v krásném prostředí Berlína listopadu roku 1989 se spoustou Trabantů :-)...30% ()

smetyl

Atomic Blonde je akčňák, který vám může nabídnout spoustu vydařených výrazných bojových sekvencí, z nichž jedna je skutečně dokonalá, a skvělou hlavní představitelku. To není úplně málo, bohužel to však spadá do zmateného scénáře, který celkovou podobu filmu sráží na kolena. Postavy vás za celou stopáž nepřesvědčí o svých motivacích a po nějakém čase od návštěvy kina si budete pamatovat jen tu úžasnou scénu na schodech. Zda vám to stačí k návštěvě kinosálů, nechám na vás. ()

ac3r

Chvílemi jsem uvažoval i o plným počtu, podobné filmy můžu. Stopáž dvě hodiny a přes to žádná natahovaná nuda nekonečnýma kecama a přece jen to není žádný primitivní akční děj. Ale co musím vyzdvihnout je soundtrack, za celej život jsem si pořídil asi dva, tohle je číslo 3, parádní hudba :-) Theron si odehrála svoje, opět jí to sekne, Sofia nezůstává moc pozadu a výborný McAvoy tomu dává skvělé grády. Více podobných filmů, méně 150 minutových sranců. ()

cesky_hrac

S tímto filmem jsem naprosto spokojený. To co jsem od filmu čekal jsem dostal ještě se sladkou polevou. Opravdu dobrý akční snímek. Ale na Johna Wicka to nemá. ()

kamigava

John Wick v dámském podání se sexy Charlize Theron. Atomic Blonde má úžasnou dobovou atmosféru, chytlavý soundtrack, který do studené války skvěle zapadá. Celé si to hezky hraje s barvami a míchá je s chladnou, vybledlou a drsnou realitou, ve které se musí naše špionky bít o život. Forma a obsazení filmu nemá chybu. Charlize ho dokáže utáhnout v pohodě sama svým charismatem s malou pomocí od mé oblíbené krásky Sofie Boutelly, s kterou má Charlize jednu hot scénku. Musím pochválit i trailer, který mě hodně nalákal a teď lituju, že jsem nešel do kina. Dokonalá forma ale není všechno. Příběh mi přišel až moc komplikovaný a nevěděl jsem pořád, komu věřit a kdo je na dobré či na špatné straně. Hodinka a půl by bohatě stačila. Naštěstí soundtrack udržuje tempo. Jsou tu ale jisté dvě akční scény, které určitě stojí za to vidět. Ta druhá scéna na schodech je opravdu top, je natočená na jeden záběr a Charlize se v ní opravdu vyřádí. Nebýt zmateného příběhu dal bych i vyšší hodnocení. Forma mě nadchla, ale obsah mě trochu zklamal. 60 %. ()

KM Phoenix

Moc mne bavila celá atmosféra, vizuál i hudební doprovod. Škoda, že můj celkový dojem snižovala určitá chaotičnost a až možná i přemíra bitek. Jako celek jsem si to užil a to i navzdory dost nepřesvědčivému Jamesi McAvoyovi, tomu jsem jeho roli opravdu nevěřil a to hned od začátku, a s přibývající stopáží byla moje nedůvěra větší a větší. Stejně tak kdyby vyškrtli postavu, kterou hrála Sofie Boutella tak by se taky nic nestalo. ()

bobstock

Načančané agentce z dob studené války jsem moc nevěřil. Stejně tak světu, ve kterém se postavy producírovali. Opravdu si vzpomenu s lítostí jen na smrt exotické Sofie a šílené panelákové bitky bez střihu. 50% ()

Ollie235

,,It's a double pleasure to deceive the deceiver." John Wick v podání sympatické blondýny v prostředí retro Berlína. Po audiovizuální stránce naprostá spokojenost. Horší to bylo se scénářem. Forma vyprávění se mi ve výsledku docela líbila, ale množství zvratů ve finále dělá z příběhu dost nepřehlednou směs rádoby překvapivých odhalení. Charlize Theron je ale výborná a stejně tak potěší i mnohé akční scény. ()

Marys

Veľmi zvodná Charlize Theron, ku nej James McAvoy v úlohe, v ktorej ho často nevidíme. Napriek tomu hral film až príliš na efekt a málo sa venoval určitej hĺbke, ktorá by ho nenechala upadnúť do zabudnutia. Nič sa nedá robiť. O pár týždňov zíde z očí aj z mysli. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Dvojka Atomic Blond je na cestě

Dvojka Atomic Blond je na cestě

12.07.2020

Herečka Charlize Theron, jejíž novinka Old Guard: Nesmiřitelní tento víkend dorazila na Netflix, potvrdila zprávy, že pokračování k jejímu akčnímu hitu Atomic Blond je na cestě. Herečka se měla… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017