Atomic Blonde: Bez lítosti

• USA Atomic Blonde (více)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Vertical Entertainment)

Brejlil

Já jsem se bavil. Sice mi špionážní linka zas tak dobrá nepřišla, respektive je dost průhledná a ani závěrečný "twist" nepůsobí tak překvapivě, ale zbytek je solidní pokoukání s jednou (no ano, schody) famózní scénou. Atmosféra Berlína je vykreslená pěkně, ten pocit konce jedné éry, kdy byl Západní Berlín semeniště agentů, je taky solidně podaný. Souboje fajn, kamera s několika pěknými nápady a herci na svých místech. A všechno si to ošéfovává sama producentka. Její Lorraine je chladná, výkonná a solidně brutální. ()

Illy

Dámský John Wick. Karlička si vyprodukovala tuhle špionážní mlátičku podle (a tady já okamžitě zbystřím) grafické novely, neboli (jak říkáme my, co se za to nestydíme) komiksu. Výborná a nadsazená atmosféra Východního Berlína, v jinak se dost vážně beroucím snímku, super OST a některé scény... wow. Pecka. ()

majec4

Zensky Jonh Wick sa mi nepacil az tak ako som cakal. Skoda, lebo Theron bola super. Agentku Broughton som jej uveril. Zahrala to fajn a ukazala, ze aj postavicka tam stale je. Film vsak sklame tym, ze ked sa to uz stylizuje ako konkurencia Johnovi Wickovi, tak pri Blondine tazko hovorit o nejakom tempe. Samozrejme, len ked porovname tieto dva filmy. Pacila sa mi aj vykreslena atmosfera v Berline. Herci boli tiez skveli. Vadilo mi vsak, ze ku koncu to bolo zbytocne komplikovane. Pochopite asi vsetko, no v tom zavere sa toho na vas vyroji nejako vela. Dalo sa to jednoduchsie. Aby som dal lepsie hodnotenie chcelo by to o cosi viac akcie a o par scen s Francuzskou naviac ;-). ()

TheSpearCZ

Na můj vkus moc zamotané a překombinované špionážní drama, kde se podíváte na trailer a na celý film už se ani nemusíte koukat. Každopádně herecké výkony jsou zde parádní, ať už se jedná o badass Charlize Theron, sweet Sofii Boutellu nebo nepřekvapivě vynikajícího Jamese McAvoye. Musím vyzdvihnout také soundtrack, který parádně ladil do doby, kde se film odehrává, ale je opravdu škoda, že se ve filmu nedá pořádně orientovat (ve všech těch zvratech apod.) a to bohužel stálo tenhle film nějaké lepší hodnocení. Když někde uslyším něco o filmu Atomic Blonde, tak mě jako první napadne nevyužitý potenciál. Čisté 3* ()

M1k9

Béčková verze Mission Impossible. Scénář není tak vypiplaný a rozpočet se drží na uzdě. Protiváhou může být lesbická scéna dvou moc fajn hereček, které umí i hrát. (je to v traileru) Druhá polovina je tuctová vata. Herci z dějové linie výslech jsou nesympatičtí. Chybí tomu málo i hodně. 5/10 ()

Sunny.69

Úžasná atmosféra Berlína. Skvělý soundtrack (za ten extra hvězda). Ale hlavně po dlouhé době film, který mě překvapil. Většinou filmy dle "náhodného výběru na netflixu" za moc nestojí, ale tohle bylo příjemným překvapení. Ani chvíli jsem se u filmu nenudila, zápletka a konec překvapily v tom dobrém slovasmyslu. A Charlize Theron je opět skvělá ve své roli. ()

JM87

Příjemný překvapení :-) Super soundtrack (New Order, Nena atd), velice dobrá Charlize Theron nebo James Mcavoy, vynikající atmosféra z doby, kdy mi byly dva roky. Velice příjemně byly natočený bitkový scény a celkově dobrej retro špionážní film. Jediný minus je občasnej chaos v příběhu. A to ikdyž film dokoukáte. Každopádně díky za příjemnou podívanou :) ()

Martinius

skvela hudba z 80. rokov, posobive zabery doboveho berlina a dokonala akcna scena na schodoch. inak mimoriadne stupidny a nepresvedcivy plot s absurdnymi samoucelnymi zvratmi. presne takto sa nikdy ziadne spionazne akcie neodohravali. tie byvali poznacene dramou, silnym napatim a takmer nulovou akciou. tato komiksova adaptacia sa zameriava vylucne na efektnu akciu, pricom napatie a drama sa ocitli kdesi v zapornych hodnotach. rovnako samoucelnym elementom boli vo filme zobrazovane inak velmi silne dobove udalosti tykajuce sa padu berlinskeho muru. s dejom i pribehom nemali nic do cinenia (pravym opakom je ikonicky goodbye lenin), boli skor zneuzite ako kulisa pre filmarske pozerstvo. a navyse inokedy skvely james mcavoy sa ocitol asi v najhorsej roli svojho zivota. ()

sirien

Je potřeba sledovat děj - není to jen akční porno (popravdě spíš vůbec), ale i špionážní thriller s dost zvraty, které jdou rychle za sebou a bez větších či opakovaných vysvětlení. A celkově to funguje dobře - až na ty věci, které tam vlastně moc nefungují. Asi to mělo působit Bourneovsky - realisticky dusivý špionážní thriller s "realistickou", ale stylovou akcí. Bohužel ta akce místy působí tak nějak víc John Wickovsky (vážně, tolik mrtvých by v Berlíně fakt tak lacino neprošlo...) a moc to nesedí k té realisticky dusné atmosféře oněch méně akčních pasáží. Podobně zasazení do pádu Berlínské zdi a revoluční dění na pozadí, které má provázat film s kulisami reálného místa a času, tenhle nesoulad spíš podporuje než podtrhuje. Některé zlomy co mi přijdou že by měly být alespoň trochu předeslané nijak předeslané nebyly - různé zvraty tak přichází bez jakéhokoliv dojmu "hej, jasně vlastně, to dává smysl" - i tak si je člověk užije, ale bohužel jen jako zpětnou skládačku, což jim dost ubírá. Takže - film je to dobrej, ale na Bourneovskou trilogii to úplně nemá a ani to neni "další akční Wickovka". ()

godycz

je poznat kdo v tandemu johna wicka nosi kalhoty. smysl pro detail a napady s kamerou jsou i tady uzasny. scenar me vubec nebral a akcni scena v panelaku je na urovni kingsmena a raidu. ()

gulista

Charlize perfektne zapasovala do roly nespútanej a chladnej sexy agentky v najlepšej forme a prekvapuje každou jednou scénou. Či už svojím zvodným a zmyselným pohľadom, alebo vražednými schopnosťami 'strhla' nielen skoro celú pozornosť a obdiv len na seba. Akčné scény sú efektne nasnímané, choreograficky precizné a brutálne, pri ktorých mi nevadí ani ten komplikovane prekombinovaný scenár. Aj keď je pravda, že to mohlo skončiť trochu skôr. Zvlášť nezabudnuteľná scéna v budove, ako jedna z mála scén bez hudby, kde počuť len výstrely, údery a lapanie po dychu je realisticky spracovaná, intenzívna a surová (presne 7 minút a 35 sekúnd dlhá). Kostými a herecké obsadenie taktiež skvelé. Elegancia, krása, štýl a luxus sršia z plátna. Podobne ako Delphine nachádzam potešenie v detailoch aj ja. A možno aj samotný David Leitch. You can't un-fuck what's been fucked. 65% ()

Fifer

Hodnotím jako zábavný akční thriller. Největší slabinou jsou vážnější pasáže, které moc nefungují. Ale akční béčko je to skvělé, zejména díky dobovým kulisám a hudbě. ()

Saur.us

Stylovka jako prase. Osmdesátá léta takhle osmdesátkové ani nebyl. Skvělá kostýmní a maskérská práce, perfektní výběr soundtracku z dobové hudby. Ale hlavně kulervoucí akční jízda se skvělým vrcholem v desetiminutové bezestřihové (i když to tak úplně bez střihu není ale filmová kouzla fungují dobře) bitkové scéně. Ch. Theron se předvedla jako opravdová atomová holka, navíc stále neuvěřitelně sexy. Příběhově se vcelku jednoduchá zápletka rozplete až v celkem zajímavý a překvapivý závěr. Jak mě nechal Wick vlažným, D. Leitch mě to u Atomic Blonde dokonale vynahradil. ()

Derny

Ač je film vizuálně stylový, ve skutečnosti se jedná hlavně o mozaiku nudných scén a bezpředmětného tlachání. ()

Bozvav

Akce více než slušná, nicméně obsazení nesympatické, až to bolelo. Hlavní hrdinku bych zabila i já a zadarmo, tak moc mi nesedla. Hudba se hodila, atmosféra hutná. Scénář a dialogy stupidní a místy na hlavu postavené. Zajímavý střih a kamera. Za mne ,60%. ()

Narciska

Inspirace brutální Nikitou? Stejně krásná, stejně nebezpečná, naplno rozvíjí své bojové schopnosti a instinkty, je dokonalá profesionálka a přitom se celou dobu tváří, že tuhle práci nemá ráda. Asi by člověk musel být sadista (a často i masochista), aby ji měl rád, pak je tato postava obětí svých schopností a taký scénáře, který nebyl zas tak invenční a tento nedostatek se snažil vynahradit zasazením děje do Berlína, protože jinak se to odehrát mohlo úplně kdekoli a kdykoli. Neodstatek prostoru pro rozvinutí jiných postav, působivá hudba, slučný závěr, kdy se také dočkáme toho, že se naše agentka aspoň na chvíli promění v lidskou bytost. Ne že by necítila, ale její mimika a slova jsou jak z ledu, kterým se omývá. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Dvojka Atomic Blond je na cestě

Dvojka Atomic Blond je na cestě

12.07.2020

Herečka Charlize Theron, jejíž novinka Old Guard: Nesmiřitelní tento víkend dorazila na Netflix, potvrdila zprávy, že pokračování k jejímu akčnímu hitu Atomic Blond je na cestě. Herečka se měla… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017