Zhasni a zemřeš

• USA Lights Out (více)

Havaj8

Viděno před týdnem. Tenhle horor se jednoznačně řadí do Top letošního roku. Absolutně překonal i očekávanej Conjuring 2. Prostě horor, kterej všem dá přesně to, co od něj čekaj. Lekačky, který člověk už čeká a stejně ho vyděsej. A drží si to konzistentní atmosféru po celou stopáž, Sympatický postavy, o který se člověk bojí. A hlavně originální záporák Diana, kterou můžem vidět jenom ve tmě. Tudíž jakákoli scéna ve tmě už dopředu mrazí. Už dlouho jsem neměl z hororu takhle dobrej pocit a kdoví, kdy se to může zopakovat, tudíž 5* suverénně. ()

peiton

Pripravte si pevné nervy,pretože pri sledovaní by ste mali byť veľmi statočný (hlavne ak pozeráte v noci a sami..).I u mňa asi nebol dobrý nápad si toto púšťať v neskorých nočných hodinách,ale o to bol väčší zážitok.Vskutku originálny nápad.Nepamätám si kedy naposledy som mala z duchariny zimomriavky po celom tele a pot na čele.Myslím,že túto noc budem spať pri rozsvietenej lampičke. ()

rakovnik

Film, u kterého mě opravdu mrazilo. Příšerka s drápy pěkně lekala, hraní se světlem a tmou prostě funguje. Trochu ovšem kulhaly vysvětlující, ale hlavně rozuzlující části příběhu. ()

Rodriguez

Zhasni a zemřeš.....ne to není sranda, to je holý fakt. Už se Vám někdy stalo, že když zhasnete uvidíte něco a když rozsvítíte, tak je to pryč? Ano, to je právě příběh malého Martina, kterému zabili tátu a matka je z toho pořád v limbu. Když to dojde tak daleko, že Rebecce zavolají ze školy kvůli bratrovi, začne ji docházet, že strach z dětství pořád přetrvává v matčině domě! Nastává čas se se zlem vypořádat jednou provždy! 75% ()

bourec

Povedená pecka. Sice strohej děj, ale rychlej úvod, a jde se na věc. Několik lekanců, až nepříjemná atmosféra celej film, a konec docela netradiční. Sandbergovi se to povedlo, a jestli přistoupí i k druhý Annabelle stejně , máme se na co těšit. 80%. ()

cariada

Slušná ducharina i lekacky škoda snad jen příliš malé krvavosti. Velký plus za krásnou Rebeccu a i ten malý kluk nebyl otravný. ()

dubinak

Sandberg si zaslouženě udělal jméno ve světě hororů díky svým nadmíru atmosferickým kraťasům a konečně si mohl střihnout i debutní celovečerák. Nemůžu říct, že bych dostala něco, co jsem nečekala. Samozřejmě už podle názvu každý mohl uhodnout, že se námět bude inspirovat jeho prvním nejúspěšnějším kraťasem. Kvůli tomuto faktoru avšak nastaly rozpaky, jestli nebude děj příliš předvídatelný, nudný nebo dokonce klišovitý. Naštěstí nenastala ani jedna z možností. Sandberg si vzal do parády v podstatě absolutně jednoduchý příběh až s primitivní formou strašení, ale i přes to mu vše funguje víc než dobře. Strach jsem měla také z Teresy Palmer, která mohla dělat svým dokonalým ksichtíkem film příliš komerční. Nakonec mi do role sedla a předvedla sympatický a přesvědčivý výkon. Potěšila také postava dobráka Breta. Celkově je děj lehký jako facka, a tak potěší velké masy diváků. Doufejme, že si David udrží další snímky ve stejné kvalitě a budu mu držet palce do budoucna. Je to naše hororová naděje. ()

TomikZlesa

Když jde bubák spát, podívá se pod postel jestli tam není Chuck Norris. Tenhle film je plnej všeho jen ne strachu a atmosféry. Ukázat bubáka hned v prvních minutách a to ješte stylem...zhasnu, je tam, rozsvítim není tam a takhle 4x, po pátý vám bafne do xichtu tak reakce je, ajo fakt tam je tak já jdu domů...Celej film je nacpanej nabušenejma lovcema přízraků, přitom by se nejeden posral měl posrat strachy... ()

PavelVanekArt

*zhasnutí*rozsvícení*zhasnutí* Tak nějak jsem tušil, že to bude průser a taky to průser byl. Samozřejmě jen pro mě, zbytek kina vyděšeně vřískal a smál se, když neměl. A pak choď na horor do kina ty vole. Vezmu to celý subjektivně, jinak bych byl sprostej. Původní nápad se světlem, tmou a duchem, vzniknul už v dřívější době v hlavě pana Sandberga a realizoval se jako krátký minutový film. Ten krátký minutový film byl stokrát lepší než 90 minut blbého civění do tmy a neschopnost si zajistit zdroj světla. Ale to je jedno. Jedné rodince se zjevuje přízrak mladé dívky, která zahynula v psychiatrické léčebně během experimentu. Problémem a výhodou je, že jde vidět jen ve tmě a ve tmě může také jen ublížit. Nikterak přitažlivý scénář, ale nápad za milion, fakt, že jo. Dalo se z toho vytěžit mnohem víc, ale pár působivých scén se mihlo. Pár jsou dva a to tomu tak odpovídá. Jinak je to klasika. Bububu, lekačka, žvaní se, bububu, lekačka, lekačka, bububu, přijdeme všemu na kloub, bububu, našli jsme na ducha páku, lekačka, konec. Já to beru, nic jinýho jsem ani nečekal. Abych jenom neplival, tak přiznám, že jsem se lekal jako debil. To ale neznamená, že jsem se bavil. Když se objevila naprosto skvělá scéna s reflektory automobilu, tak celý kino vybuchlo smíchy a já si přál, aby mě vzali na jednosměrnou cestu na Mars, protože tahle planeta je v prdeli. Fakt dobrej nápad s autem, přiznávám. Dalším světlým okamžikem byla scéna, kdy hlavní hrdinka uvidí poprvé bububu. Jenže je ta scéna už v traileru, takže ztrácí váhu. Pak tu byla střelba z pistole na bubu. Jak všichni víme, při střelbě se objevují záblesky z hlavně a když bubu Diana (tak se duch jmenuje) beží k policistovi, tak to má cool efekt. Posledním pozitivem jest hlavní hrdinka. Spíše teda herečka. Fajnově zahrála, dalo se na ni dívat a nebyla blbá. Herecký výkony celkově nebyly nejhorší (což je u takového hororu zázrak-až na Conjuring). Co mně osobně chybělo, tak atmosféra, solidnější zvuková stopa a vícero cool scén. Konec to celkem podržel, hezký vyřešení situace s bubu. Mně to ale nebavilo. Horor hororem dělá hrůza, strach, atmosféra, podmanivá zvuková stopa, strach z neznámého a neviděného. Samozřejmě u duchařin. Celkově mě tenhle subžánr přestává bavit a ani se nedivím kolegům z Horor CZ, že od něj už upustili. Závěrem to shrnu subjektivně a objektivně. Sub. je to hrozná blbost, u které se leknete a za půl minuty ani nevíte čeho jste se lekli. Ale o tom to je. Mně to nestačí, chci srát kostky maggi od začátku do konce. 1* Objektivně je to moderní horor, co by si neměl nechat ujít člověk, kterému stačí k vyděšení málo. Prostě vypnout a bavit se. Což neumím. Je to průměrný film a špatný horor. 3* a.k.a 50% A to jsem moc moc hodnej ještě. ()

Martrix

Superprostý příběh schovaný v solidní filmařině. Bombónek pro nemyslící smartphonisty, kteří si ve složitých scénářích nelibují. Slibný začátek, nelogický prostředek a americky pitomý konec. ()

Alfréda

Vcelku splnilo očekávání, ačkoli už to začíná trochu moc smrdět mainstreamem... Už dlouho jsem neviděla originální lekačky, které fungují. U Lights Out mi asi dvakrát celkem zatrnulo. 75% ()

PROCESOR

Tak jsem si to pustil na dušičky a sledoval to jen při svíčkách. Mazec! Jsou tam nádherný lekačky. Možná, že ČEZu klesl zisk, tak to sponzoroval. Alespoň trochu světýlka, ale kolik je otázka života a smrti. Úplná tma je nejlepší, protože vidíte prd. Malinký světlo vrhá děsivý stíny a je spousta příležitosti k fantazii. A já Vám zaručuji, že se do rána zblázníte... ()

Juto

Režisér odvádza dobrú prácu pri vytváraní napätia počas scén, kde sa svetlá zhasnú, rozsvietia a potom zase zhasnú. Táto malá hra je perfektne podojená a čierna figúrka je celkom dobrá. Film ťaží aj z niekoľkých silných hereckých výkonov. 6/10 ()

Larushka

Striga byla fajn. Jako žánrovka dobrý. Povedená stopáž. Teresa Palmer nádherná. Klučík šikovnej. Dario Naharis type charakterní. Big applause for mama - se závěrem souhlasím. Zajímalo by mě, čím se slečna Rebecca živila. :) ()

SHI-SHA

Po dlouhé době jsem se u filmu opravdu upřímně bál. Nápad je skvělej a poměrně originální, přestože s něčím podobným už přišli v Doctor Who (ožívající sochy/andělé). Mrzí mě jen to, že to nejlepší a nejděsivější vám ukáže už trailer a ve filmu pak neuvidíte takřka nic nového. ()

WolfR

Jednohubka tomu není říkat třeba. Je to plnokrevný na vlastních nohách stojící horor bez nějakých klišé, či otřepaných frází s skvěle vyexponovaným bubákem a údernou zápletkou. A takových dneska moc není, 4 hvězdy. ()

angel74

Jde o klasickou lekačku, která příliš nevybočuje ze zaběhlého scénáře a s přibývajícím časem spíše nudí, než aby děsila. (55%) ()

Rock vs. Superman?

Rock vs. Superman?