Zhasni a zemřeš

• USA Lights Out (více)

mm13

Platí, čo sa opakovane píše v tunajších komentároch - plytké postavy, priamočiary dej, až príliš samozrejmý záver. Nebolo potrebné prekopávať všetko, s niektorou z vymenovaných rovín sa ale tvorcovia veru mohli pohrať. Ich rezignácia na čo i len trochu vyššie ambície (smerom k rafinovanosti) mrzí o to viac, že úroveň strašenia je v rámci súčasného hororu nadštandardná. Diana sa vydarila, menej už film s ňou. ()

Morholt

No sice moc nechápu, proč zrovna tenhle horor vzbudil takové ohlasy, ale i tak musím uznat, že i když se jedná v podstatě o blbost, je to blbost dobře fungující a to především díky strašidlu. Ne že by se jednalo o něco extra. Vlastně to byla jen silueta, která se zjevovala v intencích zažitých klišé. Ale ty nástupy byly povedené a bylo jich hodně, takže potud jsem spokojen. Ušla i atmosféra a lekačky, byť nijak intenzivní, se také nějaké našly. Herecky mi to sedlo tak napůl. Teresa Palmer byla fajn a ušel i DiPersia. Naopak představitel dětské role byl tím tradičním, na nervy lezoucím fakanem a Maria Bello si tohle také za rámeček nedá. Nicméně ani tihle dva mi dojem nijak zvlášť nepokazili. 70% ()

Lucasion

Asi jsem se právě zamiloval do australanky Terezky. Už navždy mně bude mrzet, že jsem Lights Out neviděl v kině. Máme tu holku z Kruhu, která se potkává s Wanovou definicí strachu. Příjemná délka mně utvrdila v tom, že některé horory to mají jednoduší, když jdou na věc zostra a bez řečí. Lights Out takový je. Bez zbytečných cavyků ukazuje holku s drápy (a odrazky na očích) ve tmě v prvních sekundách. Postavy ve filmu jsou sympatické. (Některé až moc) Teresa Palmer je krásná, sympatická a co je nejdůležitější. Hraje skvěle a uvěřitelně. Příběh je jednohubka s trochou nadpřirozena. Lekačky jsou povedené, ale netlačí moc na pilu. V porovnání s Insidious (2010) je to všechno mnohem méně děsivé a intenzivní. Díky délce to i působí jako televizní díl kdejakého hororového seriálu. Na vypracovanou kameru a atmosféru Wanovek to prostě nemá. Přesto jako mainstremový horor to dopadlo dobře. Bavil jsem se od začátku do konce. A hlavně se moc těším na Annabelle 2, kterou točí stejný režisér. (76 %) ()

Handle

Hodně podobný dojem jako V zajetí démonů 2, tzn. že kdybych nad tím trochu hlouběji přemýšlel, asi bych nešel tak vysoko, ale hodnotím-li atmsoféru (tedy jak mě film dokázal pohltit), tak pecka největší! ()

Khalesi

Kde tento film vzal 75% zostáva pre mňa nepochopiteľnou záhadou. Nie len že mu chýbala desivá atmosféra, ale ani dej nestál za moc. Najprv som naň chcela zájsť do kina, ale teraz som rada, že sa tak nestalo, lebo by to bolo, akoby som tie peniaze za vstupenku vyhodila z okna. Predvídateľné bolo úplne všetko až na scénu s matkou na konci. To je tiež jediný argument, ktorý to u mňa vytiahol na slabé dve hviezdy. Uznajte, že keď viete kedy bude ľakačka a prídete na pointu pred polovicou filmu, nie je už moc dovodov dopozerať to do konca. Vzhľadom k tomu, že som film chcela hodnotiť a nemohla som mu napáliť odpad bez toho, aby som videla koniec, tak som to dala a len horko ťažko sa odpadu vyhol. ()

ScarPoul

Veľmi predvídateľné a v zásade aj pomerne nedesivé. Ide si to svojou vyšliapanou cestou.. Ale bez výraznejšieho režisérskeho zásahu, alebo nejakej pamätnej scény. Na to o akú zaujímavú myšlienku sa jednalo si to vybralo cestu najmenšieho odporu. Je to pointou veľmi povrchné a takmer bez výraznejšej lakačky. A ten koniec mi prišiel taký, len aby sa nepovedalo. Akonáhle poviete vo filme všetko čo sa má, bez trochu tajomna. stráca na desivosti..Takže trochu sklamanie. ()

malylada

Za mě spokojenost. Sandberga jsem sledoval už v dobách jeho kraťasů a nyní veškeré nápady skloubil do celovečerního hororu. Docela originální duchařina s neokoukanými momenty, bez žádných dějových nesmyslů. Troška vyhrocenějšího napětí by neuškodila, což trošku sráží z atmosféry....7/10 ()

BoPo

Zápletka nie je nijako originálna. V nejakej viac či menej podobnej forme sa objavila už v nejednom horore. No svojmu účelu poslúži dobre. Vďaka nekomplikovanosti príbehu sa tu nenájde ani jedna zbytočná minúta. Dej odsejpá a pôsobivosť Diany stúpa a stúpa (chválim jej výborne zvolenú vizuálnu podobu). Teresa Palmer na prvý pohľad pôsobí ako tuctová hororová obeť/hrdinka, ale svojej postave dodala presvedčivosť. Síce 81 minutová jednohubka, ale chutnejšia než veľa iných okázalých hlavných chodov. ()

cjmafia

Tak Sandbergovi se první celovečerák povedl náramně! Plusem je určitě krátká stopáž, takže se na nic dlouho nečeká a začíná se strašit velice brzo. A že to strašení funguje parádně, párkrát to se mou v kině pěkně škublo ( strop, postel). Plusem je i sympatické obsazení v čele s nádhernou Teresou Palmer. Tenhle horor má opravdu všechno, co si pravý hororový fanoušek může přát, proč teda jenom "čtyři" hvězdy? Zklamal mě konec. Přišel mi poněkud odfláklý, čekal jsem něco údernějšího, nebo nějaký zvrat, bohužel nic z toho nepřišlo. Přesto jsem, ale velice spokojen a návštěvy kina nelituji. ()

JohnCZ

Původní kraťas byl děsivější a na ploše několika minut dokázal vyděsit víc, než celovečerní adaptace, kde strach vydrží jen na začátku. Pravidla jsou totiž jasná, divák přesně ví, kdy má očekávat bububu a zatímco kraťas vyděsí a vyšumi, tady se tvůrci pochopitelně snaží o jakýs takýs příběh, který je ale jen slabší napodobeninou Kruhu. O nic nového se tedy nekoná, byť natočené to je velmi dobře a střídmá stopáž dělá z filmou velice snesitelnou a docela i chutnou jednohubku. ()

Expendable

Pekna lekacka, uz od zacatku navozuje temnou atmosferu. Cely film skvele kraci ve stylu klasickych hororu, neni plny krve coz ocenuji, pribeh Diany hlavni zaporacky je originalne ztvarnen. Dialogy hlavnich postav nejsou bezduche jak uz to byva a dale tu nalezneme prvky humorna, neni jich mnoho, ale stoji za to. Doporucuji ke shlednuti. ()

corpsy

Opäť mierne sklamanie! Hororová kinoprodukcia začína zavánať problémom. Nejde ani tak o námety, ide o ich spracovanie. Ja v kine očakávam top kvalitu, keďže ide o kinofilm a nie tuctovku vyzerajúcu ako z direct-to-DVD. Dajme tomu, že som presýtený, možno áno, ale to by som nedával vyššie hodnotenie iným hororom poslednej doby ( viď IT FOLLOWS ). Snímok vystraší, ale len citlivejšie povahy. Je mi ľúto, že to opäť nevyšlo. ()

sidzej

Vydarená žánrovka ktorá dokáže navodiť slušnú atmosféru a opiera sa aj o kvalitný casting, strih a kameru. Najväčšiu nevýhodu vidím vo veľmi krátkej stopáži.....finále bolo fajn ale na konci som mal pocit akoby tomu niečo chýbalo....ešte nejaký šokujúci zvrat ala Saw alebo niečo podobné. Málo vrážd, málo krvi a rýchly koniec. Inak spokojnosť. ()

Marsik

Ale jo, proč ne...Teresa není nesymfonické řízek, délka takakorát a má to pár dobrých lekaček a technických vychytávek. Čili...obstojný horor. 65% ()

hous.enka

Potenciál Diany zůstal nevyužit a zejména mi nesedlo to rozuzlení, kdo vlastně Diana je. Scény ve sklepě jsem vůbec nepochopila - asi jsem hodně natvrdlý hororový divák. ()

ledzepfan

Navzdory očekávání to nebylo úplně marné. V poměrně smysluplné minutáži tady filmaři rozjeli jednoduchou (a možná proto překvapivě funkční) zápletku s hrstkou víceméně sympatických postav. Je fakt, že vnímavější divák tak nějak podprahově tuší, že se tu základní premisu nepodařilo vytěžit se vším všudy a naopak některé prvky byly jakoby nadbytečné, ale co už.. Minimálně, jak z principu nesnáším lekačky, tak tady jsem měl pocit, že i když se zde operuje i těmito sprostými metodami, nejde úplně o berličkoidní prvoplán ale spíše jaksi o součást hry. .......Někde na půl cesty mezi (pro mě horším) "Mamá" a velmi podobným, ale přecejen o kus osobitějším a odvážnějším Babadookem. ()

agentmiky

Jeden z nejočekávanějších hororů minulého roku konečně skončil v mé tabulce "Zhlédnuté filmy". Nerad to říkám, ale čekal jsem to o mnoho lepší. Režiséra omlouvá ten fakt, že to je jeho prvotina, když nepočítám jeden krátkometrážní filmeček. Nápad má něco do sebe, na této půdě film jen a jen boduje. Ale zpracování dost pokulhávalo. Příběh mi přišel dost fádní, ničím nevyčnívající, již alespoň tisíckrát zfilmován někým jiným. Herecké obsazení nebylo zas tak špatné, to určitě ne, ale že bych z nich byl nadšený ? To se jednoznačně říct nedá. Lekaček bylo dost, což je na jednu stranu kladem, ale některých momentech působily vynuceným dojmem, což je špatně. Kdyby bylo lépe vysvětleno vše, co se točilo kolem bytosti Diany, tak bych zvažoval i vyšší hodnocení. Záverečných cca 10 minut v domě bylo asi nejlepších, mělo to správné grády, příjezd policejní hlídky a její následné vymazání z povrchu zemského film vyhouplo z průměrných vod. Jen ten konec na mě zapůsobil, že fakt nevěděli, jak to mají zakončit. Znovu se na to rozhodně koukat nebudu. Za mě dávám 62 % ()

Korbitch

Běžte s tím nízkým hodnocením do háje, šašci. Ultimátní svině, kterou bych nechtěl potkat ani za jejího života, natož po něm. Pár neskutečně vymazlených scén s nápadem světlo, stín - neonový nápis, střelba policisty, odemčení vozu - prostě výborný. K tomu si připočtěte velice slušnou stopáž, která vás nezačne nudit, ani odejít v kině na hajzl. Prostě tak akorát. Opravdu hodně se těším na dvojku. Zhasínáme.... ()

Praxis

Přesně ten typ filmu, po kterém už si nikdy dobrovolně před spaním lampičku nezhasnete. V rámci žánru mírný nadprůměr, který se dokonce snaží hrabat ve vztazích a trošku řeší i minulost postav, ale závěr je tak trochu zbytečně vyhrocený a zbrklý. Tereska je pěkná čubička, které to její vřeštění docela žerete a hrátky světla s tmou působí někdy velmi výživně a přidají i pár celkem solidních lekaček. I za málo peněz se dá pořídit docela dost muziky. 65% ()

Rock vs. Superman?

Rock vs. Superman?