Zhasni a zemřeš

• USA Lights Out (více)

cukorek

Prvých 15 minút bolo fajn, ďalej samé klišé. Navyše nevyužitý potenciál M. Bello, ma tiež priviedol k tak nízkemu hodnoteniu. 30% ()

SeBig

Spíš sem se lekal toho zvuku než scény, ale tenhle horurek mě bavil. Ted ale budu věštec, jestli natočí pokračování tak to bude modrý. Palmer je kočka, malej kluk to zahrál dobře. ()

korbitch22

Tak jsem se konečně dočkal pro mě 100% hororu.Sandberg se po několika schopných krátkometrážích ukázal jako dost možná největší naděje současného hororu a nástupce Jamese Wana, kterému dochází dech, hlavně kvůli druhému Conjuringu, kde Wan nesmyslně tlačí na příběh přepálenou stopáží na úkor strašení.Sandberg dokázal v 81 minutách perfektně, trefně a zcela jednoduše díky pár fotkám, záznamům a pohledům do minulosti vysvětlit vše podstatné a zbytek filmu se soustředil jen na strašení...efektivní a neskutečné strašení.Hlavní potvora je naprosto dokonalá, atmosféra svazující a lekačky infarktové a i když mají neskutečnou kadenci, prostě se neopakují a neomrzí.Každý záběr v rodinném domě je děsivý, i když jen koukáte do rohu pokoje, kde je trochu tma.Všichni jsme se někdy báli tmy, nebo ještě bojíme a tady víte, že tam ta svině prostě číhá, ukrytá ve tmě aby vás z nenadání dostala třeba ze stropu (geniální scéna).Najde se určitě pár chybiček, otazníků a předvídatelnost děje je bohužel taky poměrně vysoká a velice rychle uhadnutelná, jenže...scénář je dobrý, herecké výkony všech skvělé, Teresa Palmer je neskutečná kočka, hlavní příšera nemá obdoby a Wanovu jeptišku strká do kapsy a celé je to podpořené údernou stopáží a vynikajícím zvukem a hudbou.Nemám až na pár drobností k tomuhle hororu jedinou výtku a z kina jsem odcházel velice, velice bledý.Pro mě horor roku, možná i několika let a opravdu přemýšlím nad další návštěvou kina.Pro mě je Sandberg teď tvůrce, od kterého hodně čekám a věřím, že Annabell 2 vyšperkuje, stejně jako pokračování Lights Out.99%. ()

Arsenal83

Okrem pôsobivých ľakačiek tu chýba trochu príbeh a na základe tohto a slabšieho scenáru sa to prejavilo i na kratšej stopaži. Na jedno pozretie stačí, ale nie je to nič na zapamätanie. Veľmi rýchlo vyšumí. ()

classic

Najhoršie na tomto podivnom HORORE, je to, že je maximálne nevierohodný !!! , s debilným scenárom, a nie moc dobrými hereckými výkonmi, ktorým dominuje, akási kočka, Teresa Palmer. Patrí k tým herečkám, ktoré nemôžu príliš vyskakovať, ako pozerám jej filmografiu, nemá bohvieaké filmy, ktoré viac - menej, nestoja ani za fajku dymu. Vďaka Bohu za to, že strihač s režisérom sa zhodli na tom, že snímok potrvá do 80. minút aj s titulkami, kde by som uviedol na správnu mieru, že, cca. posledných 20 minút, stojí fakt za to ! Producent ,Jim Wan, ktorý sa špecializuje na tento žáner, tentokrát stúpil do psieho hovienka, nevyšlo mu to, mne film absolútne nesadol, pre jeho celkové poňatie, ktoré je strašne nereálne, ako to prezentujú tvorcovia, síce so zlovestným strašidlom Dianou, pracujú na vysokej úrovni, t. j - kamera, strih a zvuk ma občas vydesili, mykol som sa pri niektorých scénach, ale čo mi najviac vadí, sú herci a scenár ! To je hlavný katalyzátor celkového zlyhania tohto nízko - rozpočtového filmu, najmä to, ako na mňa po celý čas zvláštne pôsobil, že som mu nemohol prísť na chuť. Jeden z najslabších hororov, ktoré som za posledný čas mal možnosť vidieť. ()

Chrustyn

Na lekačky povedený, malý horor o bubákovi, který utočí pouze ve tmě. Ne tak skvělé jako V zajetí démonů, ale na jedno podívaní překvapivě slušné. Jen si z toho divák moc neodnese. ()

heyda

Tyjo, to hodnocení bych nečekal. Podle mě je to naprosto průměrný horor. Je fakt, že napětí je solidní, pár lekaček ujde, ale příběh je neoriginální, scénář a chování postav total stupidní. Přitom bych si dovedl představit, že by to mohla být fakt pecka. Kdyby tam bylo víc krve a duch by nebyl tak směšný. No co už, dávám 60%, na víc to fakt není, je mi líto... ()

Oktavianus

Zábavný malý horor, komorní svým prostředím (dva interiéry - dům a byt) i způsobem natočení (v některých scénách se místo světel použily prostě jen svíčky nebo baterka a bylo to), ale poměrně hodně působivý. Straší se tu hned od začátku, na nic se nečeká a příběh rovnou jede. Pobaví i vystoupení Lotty Lostenové v úvodní scéně, hned je třeba si na kraťas Lights Out vzpomenout. A hlavně to strašení - to je natočené výborně. Každou chvíli nějaká lekačka, i kdyžř se už sem tam opakují motivy, ale hlavní potvora je zpodobněná skvěle, třebaže není většinu filmu vidět a je jen ve tmě. Ale takové ty ujeté neobvyklé pohyby a podobně, to je hodně, hodně znepokojující. Podobně jako "legenda jejího vzniku"... Jenže pak tu jsou postavy, dobře zahrané, ale strašně špatně napsané. Malej desetiletej kluk rozumuje nad podstatou odvahy. No jasně. Všichni vědí, co je poslední noc čeká, a stejně jdou spát každej zvlášť. No jasně. A to už vůbec nemluvím o těch neuvěřitelných klišé v dialozích a vztazích mezi postavami. Konflikt matka vs. dcera o tom, kdo koho opustil a proč. Jejich vzájemné rozhovory. Rozhovory sestra x bratr. A tak dál... ono to není divu, protože scénář dělal vedle Sandberga i Eric Heisserer, vysvětluje se tím ledacos. Škoda, jinak by to byl skvělý film. I takhle je velice, velice dobrý - ale když jsou rozhovory jedno velké klišé... ()

Flego

Vhodná minutáž drží svoje tempo a napatie do konca, možno by predsa len mohlo prísť k piatim minútam navyše kvoli rozpracovaniu postáv. Strašiak je super, myslím, že tma už nikdy nebude ako predtým. ()

Pítrs85

Tak jako Don't Breathe mělo být i Lights Out hororovou událostí roku, minimálně co se hororů komerčních a pro většinového (čti nehororového) diváka týče. A stejně jako Smrt ve tmě je i Zhasni a zemřeš (Satanova noho, to jsou zase český názvy, distributore, distributore, návštěvu s motorovou pilou na tebe) vyloženě průměr- kvituju jakous takous originalitu (nebo aspoň pokus o ni), ale jinak nic, co by vás přinutilo nedýchat nebo aspoň rozsvítit (chápete, snaha o symboliku s originálními názvy, hehe). Ale samozřejmě za všechno může James number Wan, páč tu laťku současných hororů nastavil kurevsky vysoko... ()

TheEvilTwin

Za poslední dobu konečně kvalitní horor. Sympatická hlavní herečka taky velký plus, stopáž tak akorát, lekačky fungují skvěle, a že jich je taky dost. Příběh je taky super, čekal jsem ke konci na nějaký epický zvrat, který sice nepříšel, ale i tak fajn horor za poslední dobu možná jeden z nejlepších ()

eraserhead666

Jo, jednoduchý nápad, prostá zápletka, několik vydařených scén, nic moc přehnaného (dobře, ty zvukové lekačky byly přes míru, jako vždy a klidně by se film bez nich obešel), sympatické postavy a stačí to na vydařený horror. Opravdu. jen pár postav, prakticky jeden dům, jeden nekomplikovaně vymyšlený bubák a mrazivé lidské osudy, to stačí, aby vás to zaujalo, když se s tím dobře nakládá. Malý kluk hodně sympaticky přirozený, Maria Bello v roli psychicky se hroutící matky naprosto výborná (a ten závěr mě fakt dostal), Teresa Palmer vám bude vibrovat gumou od trenek či slipů nebo co to vůbec nosíte, ale již během chvíle vám dojde, že to není jen její krása, co vás zajímá, ona svou postavu fakt hodila skvěle a dokonce musím pochválit i český dabing, který se k její postavě fakt hodil. Je fajn, že se něco tak povedeného může vzniknout z půsovně sotva pětiminutového kraťasu (který je vykraden hned v úvodních minutách). ()

hansel97

Slušný horor pramenící z premisy nebanálnějšího lidského strachu, má i celkem slušný příběh, ale co se týče strašidelnosti drží se v mezích průměru. ()

SOLOM.

Když jsem před třemi roky viděl Sandbergův krátkometrážní kousek Lights Out (2013), ani ve snu by mě nenapadlo, že se na toto téma pokusí natočit i celovečerní film. Tří minutová průměrná podívaná na mě žádný extra dojem neudělala, ale na Jamese Wana zřejmě jo. Nevím, do jaké míry na tomto filmu spolupracoval (samozřejmě kromě produkce) a jestli režisérovi dával i nějaké rady, ale Sandberg se mu viditelně snažil co nejvíce přiblížit a i v tomto případě u mně tvrdě narazil. Zhasni a zemřeš, není v žádném případě vyloženě špatným filmem, ale o nějaké originalitě natož kvalitní hororové podívané, nemůže být snad ani řeč. Zvláště když to nejdůležitější, je vidět již v samotném traileru. Sice šlo o skvělé lákadlo, jak nalákat co nejvíce diváků, ale dle mého je velkou chybou, když tvůrci vytáhnou své největší eso z rukávu (zde tajemnou Dianu) už příliš brzy. Z pohledu diváka jsem se tak cítil dost ochuzen o postupně gradující atmosféru a šokující vyústění příběhu. Pořádná akce je nám totiž nabídnuta hned na úvod (byla velká škoda, že Billy Burke se tu moc neohřál, přestože jsem se nejvíce těšil právě na něj) a potom atmosféra upadla do jakési formy letargie. Chvílemi mě to uspávalo, jindy mi byly některé scény zcela lhostejné – přitom ve mně měly vyvolat pocit strachu a nejistoty. Jenže to by k nim jejich tvůrce musel mít trošku odlišnější přístup. 50% ()

Othello

Už dochází vtipný nápady, jak popisovat tyhle boogeyman in da house horory k prvnímu rande. Snad jen, že z tématu na tmě závislého zloducha se minimálně dala vytvořit zajímavá filmařská výzva, kdy si mohl s protagonisty hrát akční hru s kužely světla ve stylu PC her typu Alan Wake, do čehož se líným tvůrcům nejspíše moc nechtělo, takže opakují jeden trik s přibližujícím se zlem v blikajícím enviromentu. Bylo by super sledovat, jak podobnou zápletku by zpracoval Buster Keaton. ()

ARI50

Od samého začátku až po sami konec se něco děje a tak by to mnělo fungovat pořád, bát se lekat se a přivírat oči a hruzou je otvírat, a tady seto rozhodně povedlo. Kde je Wan je strach a tet už bohužel zustane strach zhasnout jakékoli světlo. Takže David F. Sandberg přesvědčil že muže bez problému natáčet cele snímky. Podle mne rychli a jednoduchy přiběh který měl hodně do sebe, výborna hudba herci povedení tady není co víc dodávat. Jedine co mi bralo dokonalost samotného filmu byla opica co zamnou seděla a každou minutu komentovala film do předu a prvni možnosti strachu zapištěla jako na smrtélne posteli, zakázat pouštět do kina ničí dokonalou atmosféru hororu. ()

Necrotongue

Průměrný horor,který nepřichází s žádnou inovací,připadalo mi,jako bych už všechny scény někde viděl.Nejvíc na moje nervy zapůsobila scéna,ve které se poprvé objevila Dajána,kdyby ta ženská,která ji uviděla,ještě párkrát cvakla vypínačem,ochotně bych ji zlikvidoval sám.Dajána samotná na mě působila jako kombinace potvory z Kruhu,Freddieho Kruegera a Střihorukého Edvarda,děj byl předvídatelný a tvůrci se místo na budování atmosféry soustředili na sled lekaček,ale alespoň jsem si v předstihu zabalil vánoční dárky.Bohužel,už jsem viděl i horší horory a vzhledem k tomu,že nebylo brutálně zavražděno 6-8 studentů střední nebo vysoké školy,vidím to na 3*-. ()

veru_needy

To jsem jednou takhle viděla trailer a málem jsem se nevzpamatovala. Ne opravdu, film a hlavně jeho provedení a efekty mi naháněli hrůzu. Možná to bylo tím, že té odporně vypadající siluetě nebylo vidět do tváře a nebo to bylo opravdu jen tím, že jsem neměla filmu co vytknout a opravdu mě dostal. Rozhodně dokážu ocenit, když v novodobých hororech hrají herci, kteří se na plátnech tak často neukazují. Opět jsem nebyla zklamaná, protože i herecké obsazení a vlastnosti charakterů mě mile překvapili. Ovšem bych nedoporučovala se na film dívat v noci, ve tmě a osamotě. A to říká hororvý fanda, který se nebojí jak hororů, tak tmy samotné. Za mě 95%. ()

luka4615

Originálně a kvalitně odvedená hororová jednohubka, ve které všechny "lekačky", byť okatě naskriptovány, fungují tak jak mají. Sice jsem v pár záběrech poznával okatý Wanův rukopis, nicméně výsledek je i přesto, vyjma některých logických a scénáristických chybiček, dokonalý. Lights Out je totiž se svou originální zápletkou na hororovém poli svěžím hráčem, který se nebojí konkurovat i těm nejpovedenějším filmům v tomto segmentu. Skvělá práce! ()

JASON_X

Poněkud roztříštěný slepenec dvou žánrových rovin, něšikovně sešněrovaných k sobě. Při scénách z první roviny se o diváky slabších povah pokouší srdeční zástava, povoluje jim řitní svěrač, a dokonce i otrlým dřevorubcem projede jednou dvakrát příjemné zamrazení. V rovině druhé pak sledujeme notně pitomé a šablonovité výpotky bídné fantazie nějakého podřadného scénáristy, v tomhle směru je film velké zklamání. Použít tak působivé "strašící" záběry v tak slabomyslném příběhu, je trestuhodné plýtvání zdroji. Z herců mě potěšila šílená Maria Bello, která je pořád náramná bella, ale zbytek stojí za starou belu. Soláriová blondýna v roli Belliny dcery má (kromě zadku) jedinou hereckou devizu, a to tu, že je trochu podobná své filmové matce. Její submisivní vousatý hezounek s psíma očima je k postava k smíchu, její přemoudřelý bráška je hodně mizerný herec (stejně jako jeho starší ségra) a navíc je ještě hodně otravný. Teď jdu spát, ale nejdřív ještě rozsvítím v bytě všechna světla, otevřu všechny skříně a pod postel strčím rozsvícenou baterku, protože všude, kde není světlo, se může schovávat Diana. ()

Rock vs. Superman?

Rock vs. Superman?