Anihilace

• Velká Británie Annihilation (více)

Na Zemi se objevil nový, neznámý ekosystém. Každý, kdo se ho rozhodl prozkoumat, v něm nenávratně zmizí. Až na manžela mladé bioložky, která se teď vydává v jeho stopách, aby pochopila, proč se tak změnil. (CinemArt)

Kothy

Co k tomu dodat? Těžko říct. Moc mě to teda nebavilo, ani se tam toho moc nestane. Parta ženských se vydá prozkoumat anomálii a vrátí se jenom jedna. V anomálii se dějí zajímavé věci a mění se zde DNA. Osud postav mi byl dost lhostejný. Má to sice pár dobrých momentů, ale to nestačí. Ani dobré obsazení to nezachrání. Netflixu se ty filmy moc nedaří... Kniha je prý jiná. "Lidé nemají sebevražedné sklony, ale sebedestruktivní." ()

Filmmaniak

Scéna s lidsky kňučícím "medvědem" a psychopatický záznam s řezáním břicha jsou top momenty v tomhle přeplácaném a rozbředlém sci-fi béčku, které první dvě třetiny ještě jakžtakž budí zvědavost, ale ve výsledku se utápí v neuspokojivém mysteriózním blafu slátaném z motivů, z nichž polovina je úplně plochá a nikam nevede a ta druhá polovina je sice zajímavá hodně, ale v závěru kulminuje do hrdinčina nicneříkajícího "nevím". ()

DwayneJohnson

Líbilo, tečka. A vůbec nechápu tu poměrně velkou část negativních recenzí. Annihilation možná není dokonalý, ale je pořád slušný nadprůměr, který Vás po skončení filmu nutí aspoň trošku zapřemýšlet. A to rozhodně není ani v dnešní době zas tak málo. ()

Ant

Jednou za čas se objeví scifi, ze kterého máte pocit, jako by bylo natočeno v jiné realitě. Dá se nazvat různě - divné, uhrančivé, nepříjemné, bizarní. Atmosféra Annihilation je vším možným. Amalgamem různých scifi a přesto vždy originální. Začíná to jako Arrival a vyvine se z toho nové Under The Skin. Musím říct, že takhle nepříjemně, hypnotizovaně, vyděšeně se cítím u filmu velmi zřídka, ale Garland je zrovna z těch, kdo tyhle pocity dokáže vyvolat. Z hudby máte pocit, jako by se vám zadírala do kůže. Ještě dlouho po konci filmu jsem seděla bez pohnutí. Už teď adept na nejoriginálnější počin 2018. Ostuda Paramountu, že jsem se na to musela dívat v televizi na Netflixu a ne na obrovském plátně. ()

predators

To zase byla jednou análhilace! Nejzábavnější byly ty zvracečky pojednávajíc o milostném vztahu vídeňského párku s ostravskou klobásou. Vizuál a audio, tedy audiovizuál do jisté míry skvělý...za něj ty body. Audio teda lepší. Z toho vyplývá, že vizuál byl horší. Kdo neviděl, moc vám toho tento komentář neřekne...možná proto stojí zato to vidět. ()

silentname

Jedno z tohtoročných najväčších očakávaní je konečne tu. "Annihilation" bol zaujímavým projektom. Kombinoval viacero žánrov dokopy, objavili sa tu zaujímavé mená a vizuálne tento film vyzeral absolútne strhujúco, originálne a zaujímavo. A konečne som sa dočkal. A za seba osobne hovorím, že som neostal sklamaný. Natalie Portman sa konečne dostala opäť do vynikajúceho filmu, kde na ňu nezabudnem. Myslím si, že už si to zaslúžilo, lebo naposledy som ju mal možnosť vidieť vo filme "Planetarium", čo bola filmová zúfalosť. Toto má v sebe presne ten istý feeling ako mal posledný film od Alexa Garlanda. Je ho tam dobre cítiť. A dodáva tomu tú atmosféru, ktorú by som od tohto filmu chcel. Postavy sú celkom dobré a osobne mi aj začínalo byť ľúto, keď sa začali diať určité hrozivejšie veci, lebo som si na ne úprimne veľmi zvykol a boli dobrým tímom. Celková atmosféra je dobre spracovaná a veľmi dobrý záver. Je obrovské množstvo interpretácií toho, čo som mal práve možnosť vidieť a vyzerá to, že každý má na všetko vlastný názor. Ja nebudem spoilovať, no rozhodne mám teóriu ohľadom konca filmu. Počul som, že toto je len prvý príbeh z viacerých, čiže možno bude pokračovanie... no rozhodne som zvedavý. Film určite odporúčam vidieť. Hodnotenie: A ()

PetrPan

Šunka, prase, mor, černý, jezevec, kolmice, tričko. Dost problematické volné asociace. Dle Freuda totiž značí cesta od jezevce přes kolmici k tričku vytvoření Möbiovy pásky v nevědomí, a to je vcelku problém. Zadrhne-li se vám nevědomí v nekonečné smyčce, může to v krajním případě vést až k totálnímu zhroucení osobnosti. Vaše sny a podvědomé touhy, čili ono podhoubí nabyté tisíciletými vzpomínkami lidského rodu, se totiž rázem zhroutí do jediného, do té doby pečlivě skrytého, sdělení: Máš v hlavě hovno a nikdy tomu nebylo jinak. A bude hůř... tento prostý a sžíravý transparent s naší podstatou se neomezí pouze na nevědomí, on se začne neodbytně drát i na povrch vašeho vědomí a nakonec vás zcela pohltí. Jakmile si pak plně uvědomíte jeho význam, přichází poslední fáze - totální anihilace mysli a začnete psát komentáře na ČSFD. ()

Arsenal83

Od režiséra, ktorý napísal Sunshine či Ex Machina som nečakal žiadnu filmovú chuťovku. Nesklamal som a dostal som takmer odpad. 15 kilová Natalie Portman po materskej berie už len magoriny, kto ju naposledy videl v dobrom filme? Oblečie sa do maskáčov, vezme samopaľ, v džungli sa prechádza bez akéhokoľvek plánu a strieľa po krokodíloch a iných ozrutách. V spánku si útržkami spomenie, že okrem toho manželíčka si sem tam vrzla aj s namachrovaným černochom. To je to jediné akčné v celom filme. Svojou atmosférou film pripomína Arrival, tiež sa snaží zaujať pomalou vizuálnou stránkou a prázdnym finále. ()

eLeR

Alex to vie určite lepšie, minimálne čo sa atmosféry týka. A aj jeho dvorní hudobníci vedia udrieť lepšie na bubon. Príbeh je to ale zaujímavý, chvíľami dosť napínavý a je v ňom plno zaujímavých nápadov. Prirovnanie k pásmu od bratov Strugackých je tu namieste. 3,5* ()

Bachy

Standardně hledám a chválím režiséry s vlastním stylem, jejichž filmy si drží nějakou autorskou stopu. Garland tohle splňuje...jenže režisér moc dobrej není :( ()

Chrustyn

Čekal jsem docela dost a stejně jako ostatní jsem čekal něco úplně jiného, než film ve skutečnosti přinesl. Přestože k tomu trailery vybízeli, nejedná se o žádný monster horor ani o čistě ženskou verzi "Vetřelců". Film se snaží neustále působit jako seriózní dílo plné důležitých otázek, ale vznikla jedna velká, nevýrazná a ke konci dost wtf nuda, kterou ze dna zachraňuje těch pár (opravdu povedených) hororových scén. Kdyby se film zaměřil na jednoduchý hororový příběh, mohla to být pecka. ()

SeBig

Fajn námět, a fajn atmosféra. Sice fakt dlouhý, ale ve mě to vzbudilo zájem zjistit, co se to vlastně kurva děje. ()

classic

Extrémne nebezpečný mimozemsko - mutačný science fiction film, ktorý neskúsenému a nepripravenému divákovi môže so sebou priniesť doživotnú traumu. Explicitné zábery s doprovodom “áčkového” hereckého ansámblu, ale najmä zostrojenie špičkového, i trochu atypického snímku z dielne NETFLIX, dáva jasne na zreteľ, že s týmto americkým gigantom treba počítať do budúcnosti, keď sa vôbec neboja experimentovať, pretože už na prvý pohľad by som takýto film zaradil do nepopulárnej béčkovej produkcie, ale po prečítaní si ľudí, ktorí sa podieľajú na čomsi nezvyčajnom, pričom to nie sú druhoradí zelenáči, taká Natália sa tu vyskytuje pomerne často, aj v retrospektíve, alebo rozpráva, čo sa odohralo, sama si trúfa na niečo, čo by mnohé jej kolegyne pravdepodobne odmietli... ? Najzaujímavejšie na „Zničení” je ALEX GARLAND, ktorý sa v minulosti špecializoval najmä na písanie scenárov pre rodáka Dannyho Boylea, a zo zaujímavého scenáristu sa postupom času „vykľul” ešte zaujímavejší vizuálny režisér so zmyslom pre navodenie „magického realizmu” , s nekompromisným stvárnením daného prostredia, kde si v žiadnom prípade nedáva servítku pred ústa, a z mnohých sekvencií sa mi urobilo nevoľno, až stav zvracania. Na jeho EX - MACHINA som bol pred tromi rokmi v kine, kde si zahral aj Oscar Isaac, a ten bol mimochodom postavený pred ťažkú skúšku z dospelosti, a nemyslím tým banálnu maturitu. Neprezradím, čo sa nachádza vo filme, tomu sa snažili zabrániť i upútavky ( radšej používam čarovné slovíčko - Trailer ), dlho nad tým, čo ste si vyššie prečítali, už viac nepremýšľajte, ale dopredu vás musím varovať _ Tento film nie je pre každého ! Tunajšie hodnotenia sú maximálne rozporuplné, a je veľká pravdepodobnosť, že vás Garlandov snímok buď poriadne osloví, ako trebárs mňa, alebo jednoducho otrávi a znechutí, ako mnohých ďalších. Ja som na ňom OCENIL myšlienku nekontrolovateľnej MUTÁCIE, a jej následkov, a podotýkam, že ma to vydesilo na smrť, ako aj postavy v Annihilation. ()

korbitch22

Šest let mi to leželo v compu a kdyby to tam dalších 6 leželo, vůbec nic by se nestalo. Začátek byl ještě dost fajn, neříkám, že bych musel mít akční výplach, kde by komando kosilo mimozemský potvory, na to si můžete na podobný Brno pustit béčka jako Doom, 65 nebo metafilozofický prasárny jako Horizont události nebo Virus, ale tohle bylo rychlý jako štafeta Eastboorskejch důchodců po mrtvici. Vizuálně to ještě aspoň do určitý chvíle vypadá zajímavě, ale konec je jako bych se v roce 1998 zfetoval jak děvka a čuměl na spořič Winampu. 2* jedině za minimalistickou hudbu a konec, jakkoliv byl na tak strašně "chytrý " dílo prostý jako bulharská striptérka. Normálně se děsím Garlandovi Civil War. Tihle tvůrci co musí být za každou cenu Mega mrtě inteligentně cool mě mrdaj. 40%. ()

heyda

První půle občas zaskřípala nudou, ale ta druhá ve spojení s neuvěřitelnou hudbou, mě dostala do stavu, kdy jsem jen zíral jak puk a užíval si každý záběr kamery. Momentálně po shlédnutí se mi asi začala rozpadat DNA, páč nevím vůbec, co na to říct. Nápad boží, herci super, mohlo to být o pár minut kratší. Pár flashbacků bylo naprosto k ničemu, ale jako celkový efekt je pozoruhodný a velmi bych ocenil pokračování, ve kterém Natálka sama jen svým dotykem začne spouštět nevratné genetické změny na celé planetě. 80% ()

Flego

Film sa nesie v pomalom tempe, presne ako Zem pohlcuje neznámy ekosystém. Inteligentný scenár so silnou žánrovou pestrosťou na čele s Natalie Portman ponúkajú hĺbavý príbeh mladej biologičky a jej manžela. ()

honajz

SPOILERY To se vám takhle mimozemšťan se sebevražednými sklony, asi že ho v jeho galaxii opustila manželka s nějakým ředitelem, dostane na Zemi, a začne měnit krajinu kolem sebe a anihilovat lidské životy rozkladem buněk, ale pak najednou, naprosto nečekaně, objeví Velkou Lásku, a najednou tak nějak možná bude chtít dál pro zábavu anihilovat, ale už bude mít po boku věrnou družku. A mezitím spousta mutací, kytiček a barviček jak z Avataru, jen triky jsou o dost horší. Nejsympatičtější postavou je cynická doktorka, o to víc mne zklamalo, jak jednoduše se s postavou vypořádali. Těžká, zato hezky barvená nuda (a to i rasově), s mnoha zbytečnými, ale zdlouhavými flashbacky, a tak nějak zcela bez naděje nebo čehokoliv pozitivního. Tvůrce musel mít depku jak sviň. To i ten Stalker měl nějakou naději v sobě. ----------- Průběžné poznámky: školní třída pěkně multikulti sestavená, ředitel hodný černoch, na základně rasově vyvážené typy žen, ufff. Zdlouhavé flashbacky o ničem.Bývalá vojanda najednou učí na nějaké střední nebo vysoké škole o dělení buněk? Wtf, to studovala během mise v Afghanistánu, bo co? ()

Jinny

Annihilation má ambice, které z velké části splnil. Interpretaci konce nechává z velké části na divákovi a film docela hezky graduje ke katarzi. Garland předvedl několik mrazivých sci-fi-hororových scén. Postavy jsou pojaté chladněji a chvíli mi trvalo, než jsem trochu chápala chování hlavní hrdinky, ale tohle koneckonců nemá být pschologická nebo vztahová studie. ()

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt