Film vypráví příběh mimořádně úspěšné matky prožívající zdánlivě dokonalý život, ale ve skutečnosti je díky neustálému stresu na pokraji zhroucení. (Freeman Ent.)

Tsuki

Šílené, zvrhlé, místy téměř absurdní, ale právě v tom tkví ten humor. Pokud dokážete přistoupit na zvrácenost a trhlost tohoto filmu, zaručeně se pobavíte, protože tenhle film je v podstatě sympatický tím, že si dělá legraci sám ze sebe. A daří se mu to výborně. Navíc je zajímavé, že i přes celou tu nadsázku má dokonce i malý přesah, a troufám si říct, že nejvíc si ho užijí ženy, které už matky jsou a ví, co výchova dítěte obnáší. Což já sice nejsem, ale pro to "poselství" o tom, že není třeba se snažit být až tak dokonalá máma, která zvládá všechno, jsem i tak měla velké pochopení. Ať už se člověk snaží být dobrým rodičem jak chce, nezaručuje to vždycky tu správnou výchovu a někdy dokonce výsledek může být zcela opačný. I rodiče jsou jenom lidi a mají právo se někdy zachovat zcela nepříkladně. :) Mimochodem, Mila Kunis v hlavní roli byla skvělá volba. Stejně tak ta "banda" ostatních matek, v čele s Christinou Applegate. ~(4,1)~ ()

Anderton

Producenti, keď vymýšľajú ďalší spotrebný tovar pre určitú divácku skupinu, tak sa držia osvedčených škatuliek a klišé ako kliešť. A nakoniec možno majú aj pravdu. Možno si chcú tridsiatničky s deckom či deckami pozrieť vo vytúžený voľný večer prestrelenú komédiu o "svojich životoch" s vopred ohadnuteľnými situáciami. Ak je chlap priemer, tak samozrejme nemôže zostať s najväčšou kočkou vo filme, na tú čaká vyšportovaný megafešák s dokonalým telom a ešte dokonalejšou povahou. A nakoniec nás čaká samozrejme premúdrelý preslov pred stovkami žien. Herecky film ovládla Kathryn Hahn, Mila je fajn a zvyšok nestojí za reč. ()

boshke

Z Matek na tahu mám vlastně "inverzní" zážitek, protože jsem paradoxně nejdříve viděl dvojku (ne že by to něčemu vadilo). Tedy to, co mi u dvojky (70%) připadalo sice oddechové a nenáročné, ale kupodivu vtipné, bylo u tohoto filmu již viděné a ve finále otravné a nudné... 50% ()

silentname

"Bad Moms" bol pre mňa film, na ktorý som bol celkom zvedavý. Nie až tak zvedavý, aby som zašiel do kina, ale zase som mal pocit, že by to mohol byť celkom dobrý komentár a kritika na dobu, kde sa na matky aj deti kladú tak vysoké nároky, že to nezvládajú spĺňať. A jedna strana robí všetko, a druhá už ani nemá čas na to si užívať svoje detstvo, lebo celý ich život je naplnený aktivitami, aby sa raz dostali na vysokú školu. Lebo dnes už desiatich alebo dvanástich rokoch treba myslieť ako dospelý. A tento film to adresuje ako negatívnu vlastnosť, rovnako ako perfekcionizmus dnešnej doby, ktorý matky tlačí na to robiť milión veci naraz, z toho žiadnu nemajú čas robiť poriadne. Ja s týmito všetkými myšlienkami súhlasím a myslím si, že sú správne. A v podaní Mily Kunis to vyzerá veľmi dobre. Role matky rebelky sa ujala skutočne dobre. Problémom však pre mňa je fakt, že je to opäť komédia, ktoré vyzerá a reálne aj je "strašne americká." Musíme mať super párty, veľa chlastu, sexuálych narážok a využívania slovíčka "f**k" všade, kde sa dá. Plus neskutočné množstvo slow mode mi liezli občas už na nervy. Myslím si, že mali to poňať trošku serióznejšie a menej všetkých týchto amerických rádoby vtipov, ktoré už sú neskutočne staré. Ale zase to čo fungovalo na filme dobre je podľa mňa dobré. Ako som povedal kritika doby, hlavná hrdinka je dobrá, aj jej kamošky sú okey a celkovo film neodbočuje od témy a vie naučiť, že je okey robiť chyby. A preto si myslím, že veľmi tesne, ale nechávam filmu aj tú štvrtú hviezdu. Aj keď možno nelepí úplne dokonale a niektoré rohy budú odtŕčať. Hodnotenie: B- ()

Chrustyn

Zábavná komedie o partě matek, které jdou proti konvencím. A tak paří, klejou a kašlou na svoje děti, aby se díky tomu staly lepšími matkami. Není to nijak chytré a v reálu by hrdinky o svoje děti přišly tak do dvou dnů, ale je to sranda se sympatickou hereckou trojicí. ()

Arsenal83 odpad!

Úbohosť najhrubšieho zrna. Film je vyslovene určený ženám, ale vykresľuje ich v tak ponížujúcej forme, že sa nakoniec zdá, ako by všetky ženské boli tupé, primitívne a plytké, podobne ako sú tunajšie hlavné predstaviteľky. A to si určite nemyslíme, takže tento zvratok musí každý ochranca dôstojnosti žien poslať do odpadu. ()

FTP

Dalo by se rict oddechovka, kdybych pri nekterych scenach nemel vazny problem s nadechem. Je to vyborna komedie pro muze i zeny a navic je (oproti jinym) opravdu vtipna. Ustredni trio skvele poskladane, Kristen Bell je uzasne roztomila. Cele to tak nejak utika, clovek se bavi a pak prijde klise zaver jako krava, ktery shodi veskerou vystrednost, kterou se film az doposud prezentoval. Ale moc prijemne straveny vecer ()

Stanislaus

Matky na tahu je komedie, která i přesto, že jí vévodí zejména ženské obsazení, tak má vskutku koule a nebojí se to prodat, přičemž si zachovává únosnou míru humoru a nesklouzává do trapných a nechutných končin tohoto žánru, jak tomu bývá u nejedné komedie ze současné produkce. Během filmu jsem se opravdu moc pobavil a nasmál tolik jako už dlouho ne, ať už to bylo při vzájemných diskuzích a hecování mezi jednotlivými "špatnými maminami" nebo čistě při gestech a fyzickém herectví postav. Obsazení bylo dobře vybrané, jelikož každá herečka z ústředního tria měla svoje osobité komické ztvárnění postavy, kterou hrála, což fungovalo na jedničku. Plus se mi líbila titulková scéna s reálnými matkami jednotlivých hereček. Zkrátka milé překvapení a oddychovka v jednom se sympatickým obsazením, řádně peprným scénářem a dostatečnou mírou vtipných momentů, které jsou dodávány často a ve správných dávkách. ()

Flego

Všetky zaneprázdnené a uťahané matky budú júchať radosťou pri sledovaní a súhlasne prikyvovať hlavou, keď budú sledovať rebéliu hlavných predstaviteliek. Pravdou je, že snímok ťaží z osvedčených metód a ničím neprekvapí, ale aj tým, že je príjemne zábavný a má v sebe očisťujúci mechanizmus. Minimálne pre tie ženy a matky. ()

BMW12

Nejsem matka, ale tohle bylo hodně povedené! Líbil se mi příběh matek, které chtějí změnit svůj život a že to bylo takhle komediálně pojato. Hlavně Mila Kunis byla fantastická. A soundtrack také nebyl špatný. :-) ()

Ivoshek

Par scén funguje, většina ne. Možná to je tím, ze velká část těch postav nesedí na role strhanyxh matek. A taky tím, ze to není moc vtipný.  Celkem tak 40 %. ()

eraserhead666

Na rozdíl od kolegy Chozeho si myslím, že Matky na tahu Ženy sobě s přehledem dotáhly, předběhly a nechaly za sebou na délku svázaných podprsenek ženského spolku. Tedy, nění to nic světoborného, ale zasmál jsem se a nejednou (na rozdíl od Žen sobě) i chápavě a uznale přikyvoval (patřím totiž k otcům, kteří sdílí spoustu věcí, které jsou v tomhle filmu přiřčeny "jen" ženám - a okrajově nutnému panu dokonalému). Nejvíc se mi líbily závěrečné titulky. A to není žádná ironie, ale ty rozhovory s matkami v několika minutách nastínili realitu oné filmové fikce. Dokonalé matky neexistují, pokud ano, ubližují svým dětem a samy sobě. K mému vlastnímu překvapení Kunis zvládla matku dobře. Má oblíbená Kathryn Hahn mě opět rozsekala. ()

Sofia

Smála jsem se sice celou dobu, ale to nic nemění na tom, že je to humor trapný, infantilní a fekální. Všechny matky byly vybrány výborně, i na vdovce se dobře koukalo, ale je to jednohubka na jedno podívání, podruhé bych to už nedala. Taky by mě zajímalo, kdo jim pořád ty jejich ratolesti hlídal, když matky ve filmu neměly nic jiného na práci kromě divokých večírků a schůzek rodičovského sdružení. Nejlepší byla asi scéna u manželského terapeuta, ta byla opravdu ze života. O zbytku by se dalo silně polemizovat. ()

ARI50

Já to říkám furt že mami umí byt odvážné a pořádně to rozjet když je potřeba, výborná komedie od začátku to pěkně stoupalo nahoru a já se přijemně bavil rozhodně to dopadlo jak se čekalo ale to nevadí bylo to supr. ()

Necrotongue

Tak tahle podívaná fakt stála za to. Sto minut čirého zoufalství. Ženy s dětmi a manželem, který nepomáhá, to mají těžké. Vida, právě jsem shrnul obsah filmu do jedné věty. Nepatřím k lidem, kteří si myslí, že je mateřská a rodičovská dovolená čas odpočinku, ale vadí mi, když si ženy stěžují, že mají 1-x dětí, protože předpokládám, že se na jejich početí aktivně podílely s výjímkou Marie Nazaretské, ta k tomu přišla jako slepý k houslím. Humor v celém snímku nestojí za zmínku, romantická pasáž křičí zoufalstvím a v závěru se vše v dobré zvrátí takovým způsobem, že bych nejradši taky trochu přidal. Hvězdičku za výbornou postavu Kiki Kristen Bell, která mě jako jediná bavila. ()

luka4615

Pár vtipných gagů zde sice je, avšak ani toto nezakryje fakt, že se jedná o plytký, nudný a zmatený film, u kterého se mi v 99% času promítala 3 písmena: WTF. ()

Matky na tahu podruhé

Matky na tahu podruhé

24.12.2016

V kinech letos propadla spousta sequelů, po kterých víceméně nikdo netoužil, v Hollywoodu si s tím ale nelámou hlavu. Produkční firma STX Entertainment totiž oznámila pokračování Matek na tahu, a to… (více)

Scarlett Johansson a mrtvý striptér

Scarlett Johansson a mrtvý striptér