Na mazané české podvodníčky nikdo nemá! Přesvědčí se o tom i obávaný italský mafián Marián Labuda... Mafián Carmello se provinil proti zásadám své organizace, když se pokusil oblafnout šéfa, a vysloužil si rozsudek smrti. Odsouzenec prchá před zabijákem přes Vídeň do Prahy, kterou mu rakouský kolega ve zločinu doporučil jako bezpečný úkryt. Nikdo z nich netuší, že Češi se za reálného socialismu naučili tolika fintám, že ostřílený italský profesionál nestačí koukat. Když si Carmello vyrazí poznávat noční život Prahy, stane se obětí podvodnice a přijde o šaty, peníze i pistoli. Tím ovšem jeho potíže ani zdaleka nekončí (oficiální text distributora)

otík

Parodie na mafiánské filmy v čele s Kmotrem, která se však rozhodně nepovedla. Postavy se míhají jako sochy na orloji, na děj často nemají žádný vliv, a tak i přes plejádu českých hereckých hvězd nemá film absolutně co nabídnout. Děj plytký, slabý a hloupý. Jediné, co asi tak zaujme, je úvodní krvavá střílečka a striptýz, což asi není pěkná vizitka na českou komedii. ()

rodo

Jeden z největších paskvilů žánru česká crazy komedie. Vorlíček by z toho asi uměl vykřesat slušný film ve stylu "Pane, vy jste vdova" či "Což takhle dát si špenát", ale k Herzovi se tento druh filmů nehodí. Buldoci a třešně jsou velmi nevtipným a nepovedeným filmem. ()

Mrkvič

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film pro mě vždy měl a má své kouzlo. Mafiánské prostředí je podáno tak krásně po česku. Do toho skvělí herci v čele s Josefem Dvořákem, který tu opět nezklamal. Má to spád a zajímavé nápady i humor. Takže tohle budu moct kdykoliv. ()

Kri-kri

Plno skvělých československých herců a komiků v parodii na italské mafiány vs. amatérští čeští zlodějíčci, která se ale vůbec nepovedla. První půlhodinu se absolutně nic neděje a ani pak to není zrovna slavné. Pár mírně vtipných situací se sice najde, ale jinak je to hodina a tři čtvrtě strašné nudy, kterou trochu zachraňuje mafián Labuda a Dvořák coby šéf pražských zlodějů. Od normalizačních komedií zpravidla očekávám daleko víc humoru. Ve výsledku mi to vychází na slabou jednu a půl hvězdičky, takže 20%. ()

Endyis

Ač se nejedná o nic mistrného a řadí se to mezi slabší počiny mistra Herze, tak zas tak nízké hodnocení nevidím. Jedná se o pořád lepší komedii než se točí dnes. Furt je to o úroveň výše než třeba současná Troškova tvorba. ()

LexBarker odpad!

Myslel jsem si, že jsem když jsem byl malý, tak jsem to nepochopil, ale koukám na to teď v TV a nechápu stále... Jedna z nejhorších českých komedií té doby. ()

klúčik

Juraj Herz natočil veľa dobrých filmov. Na tento som bol v kine. Pamätám sa, že som sa tešil na mnohých výborných hercov, ale bol som dosť sklamaný. Minule som sa opäť pozrel v televízii na tento film a opäť len veľké sklamanie z nevyužitia hereckého potenciálu. Niečo je tu započaté ale bohužial nedokončené. Veľká škoda 45%. ()

Cruise

Nevím proč, ale k tomuhle filmu mám vážně odpor, naskakuje mi zněj husí kůže! A ni nevim proč jsem dal tu jendu hvězdu?! ()

Paity

Trapné, bez nápadu a k Mariánu Labudovi se vůbec nehodící. Tohle po právu skončilo v propadlišti filmových dějin. ()

Lionheart

Slabota... nepochopil jsem vůbec, co tam dělala Dášenka Havlová a už vůbec ne konec. Hvězdičku si zaslouží moje oblíbená tématika a druhou hudba Petra Hapky (sice někdy vykrádala Rotu i Morriconeho:-). ()

peetriss

Výborné obsazení, které si své role užívá každým coulem, ale pokud se na Buldoky a třešně podívám jako na celek rozpadá se v bejkárnu, která nefunguje ani coby komedie nebo parodie, a už vůbec ne jako mafiánské (zlodějíčkovské) dobrodružství. Několik sporadických povedených scén a dobří herci ještě nedělají film automaticky dobrým. 30% ()

Marián Labuda 1944 - 2018

Marián Labuda 1944 - 2018