poster

Upír z Feratu

 • anglický

  Ferat Vampire

Sci-Fi / Horor / Krimi

Československo, 1981, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zevon
  *

  Jednu hvězdu za pokus vnést béčkovou osvětu do české učesané filmové scény normalizačních let. Už v době svého vzniku jsem viděl dílo spíš jako nafouknutou bublinu, nejvíc k smíchu mi byl český DeLorean, kruci ti komunisti měli holt fakt vkus..ale nakonec lepší než ty brizolitem omítnuté kostky s plochou střechou, nesmazatelnou doménou všech českých měst a vesnic :-)) to už nenapraví nikdo, budem na ně čumět až do konce, film se dá vypnout jednoduše - v tomto případě naštěstí.(13.4.2009)

 • joelly01
  **

  Jako dite jsem netouzila po nicem jinem nez videt film "Upri z Feratu". Ovsem rodice mi to nedovolili. Pak uz jsem nebyla dite a rodicu jsem se nemusela dovolovat, ale nejak jsem na tuto svou touhu pozapomnela, procez jsem Upira videla az ted, silne po tricitce. A musim rict, ze me to moc nebavilo. Asi ani jako dite by me to moc nebavilo. Herz to ma u me velice dobre, ale toto se mu, sorry jako, fakt nejak nepovedlo. Krivim hubu. :/(23.4.2017)

 • mh.mail
  **

  40% - Příliš upovídané a málo hororové (až na jedinou scénu, která je ovšem snová, takže vlastně neplatí). Vím, že už tehdy před lety jsem se moc těšil a nakonec byl zklamaný. Jak čtu ovšem některé příspěvky, zdá se, že velký podíl na tom měla i cenzura, škoda. Na mém názoru na tento film nic nezměnilo ani jeho čerstvé shlédnutí.(1.8.2008)

 • Raziel_cz
  ***

  Trochu škoda, že si Herz nezachoval styl rychlých střihů ze Spalovače mrtvol, jinak ale pěkná záležitost. Pěkná a pěkně divná a možná sice ne tak makabrózní, jak by mohla, ale rozhodně svérázná. Ano, má to spoustu chyb, pořádné tempo to chytí až v závěru, některé scény jsou zbytečné, jiné zmatečné, ale jako horor to funguje, a to je v českých reáliích co říct. A Ferat je minimálně stejně cool jako DeLorean nebo KITT. Škoda, že mladí filmaři si chodí pro inspiraci jinam, ačkoliv jim to ani jednou nefungovalo.(6.2.2016)

 • PfefferSalz
  ***

  Upír z Feratu, jeden z mála českých hororů, obsadil místo neutrální. Já osobně mám na snímek celkem nostalgické vzpomínky. Jo a musím sehnat ty bonusy z DVD. Čekám pořádný nářez. Škoda jenom že jsou už dnes tak těžce sehnatelné. Kdyby nebylo pitomých soudruhů cenzorů, nemusel bych se po těch bonusech pachtit a věřím, že by to film povzvedlo o malý píď výš, než skončil.(15.4.2013)

 • - Herečka Jana Břežková se kvůli své roli závodnice musela naučit jezdit autem. (BoredSeal)

 • - Filmový Ferat Vampir RSR vznikl z konceptu Škoda 110 Super Sport (typ 724), jednoho z několika modelů navržených koncem šedesátých let. V roce 1972 byl představen na autosalonu v Bruselu, kde byl zahraničními médii hodnocen lépe než koncept Aston Martin. Vůz měl objem 1 147 cm, výkon 76,5 kw a dosahoval rychlosti 211 km/h. Karosérie ze sklolaminátu měla šestici výklopných předních světlometů a šestnáct zadních, 6 v horní řadě po třech a deset v dolní po celé šířce vozu. Dveře se vyklápěly nahoru, spolu s čelním sklem a střechou. Motor - řadový čtyřválec ze Škody 110 L Rallye poháněl zadní kola. V Československu byl koncept kritizován pro příliš hranatý vzhled a vzhledem k nastupující normalizaci nebyl uveden do výroby. Výtvarník Theodor Pištěk vůz pro potřeby filmu přelakoval z bílé na černou a upravil světlomety. Přední vyměnil za "zamračená" úzká pevná skla, zadní použil ze Škody 120 (typ 742 M), záď doplnil o velký spoiler. Ferat zastupoval ve filmu také prototyp Škoda 1100GT (ÚVMV 1100 GT). Vývoj sportovního kupé s motorem vzadu a samonosnou laminátovou karoserií probíhal mezi léty 1966-70. Vůz byl představen roku 1970 v Plzni a velký úspěch slavil na ženevském autosalonu 1971. Celkem bylo na podvozkové platformě Škody 100 postaveno 6 kusů, které se dodnes účastní závodů historických vozů. (kenny.h)

 • - Podľa údajov vo filme malo auto Ferat tieto parametre: maximálna rýchlosť 161 km/h, zrýchlenie na stovku za 12,6 s a pevný kilometer za 34 s. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace