Zabiják & bodyguard

• Česko Zabijákův osobní strážce (více)

Nejlepší bodyguard na světě dostane nového klienta, nájemného vraha, který musí svědčit u Mezinárodního soudního dvora. Aby se včas dostavili k soudnímu řízení, musí oba zapomenout na to, že jsou tak trochu jiní a že si možná až příliš lezou na nervy. (Vertical Entertainment)

Lachtaan

Kamera i akce špičková, Reynolds s Jacksonem plní příjemného elánu, házející nezapomenutelná gesta i hlášky. Jinak zkrátka typická akční komedie, které nic nechybí a také zásluhou toho nemá v nabídce něco, co by ji vysazovalo nad rámec toho, nač jsme zvyklí u tohoto žánru již desítky let. ()

filmmovier

Sympatická komedie. Podobné typy filmů mě většinou nebaví, ale tohle mi skvěle sedlo a je to samozřejmě hlavně obsazením (Fury, pan Pool, Elektra). Gary Oldman a Salma Hayek (jeden lepší než druhý) jsou trestuhodně nevyužití, Jackson fuckuje od začátku do konce (jeho motherfucker je vskutku neodolatelné), s Ryanem má naprosto jedinečnou a zcela funkční chemii, Elodie Yung je i tady pěkně sexy a potěšilo mě i cameo Richarda E. Granta, to obsazení je prostě fakt prvotřídní a díkybohu je dobrý i ten film. Akce je výtečná, vtipy fantasticky fungují, vše je neodolatelně zmixované a já si to určitě časem dám znovu. Veliké překvapení, které se snad druhého dílu nedočká. Zabiják a bodyguard je skutečně povedená oddechovka, jenž rozhodně není hloupá. Kvalitní záležitost ve které všechno funguje a šlape přesně tak, jak má. Prostš trefa, při které jsem se bavil. 85%. ()

Johnny.ARN

V úvode som to chcel zavrhnúť. Dva tímy zvedú obrovskú prestrelku, eliťáci scípnu jak také psy a príde jeden cigán a všetkých dá dole, len tak. S chlebíkom. No to kde sme? Potom sa ale začalo hláškovať, akcia začala byť lepšia, strih dynamickejší, kamera pútavejšia, Amsterdam krásny. Samozrejme, obsahovalo to všetky tie klišé dnešnej doby, od kecavých pasáži o rodine a minulosti až po vyznávanie lásky, ale ja som sa kurva tak bavil pri tomto filme, ako už dlho nie pri podobnom žánri. Prosím dvojku. 4 z 5 ()

Sfinkter

Snaha o mix akce-humor ala Poslední skaut, ale scénář a režie na to nestačí. Snímek drží několika hláškami Jackson, zbytek castingu nevydařený. ()

BROKEN_

Já mám z toho filmu vlastně upřímnou radost. Pořád se nadává na to, jak superhrdinové zastínili klasické akční filmy, a do velké míry je to pravda. Buddy movies pomalu vyklízejí pole a bude to jen horší, Zabijáka a bodyguarda tudíž můžeme považovat za malé zjevení. Hned zkraje bych rád zdůraznil, že tenhle film vážně nekope první ligu. Scénář je sbírkou tisíckrát ověřených zákrut a zvratů, postavy ani záporák nemají potenciál na 5 sequelů a je vidět, že se rozpočet škrtil na maximum. Zkuste si vzpomenout, jak vypadá třeba sedmdesátimilionový Pád Bílého domu nebo Deadpool s cenovkou 58 mega. Zabiják a bodyguard je laciná sranda za 30 milionů, což znamená, že se tu nekonají žádné vizuální orgie.Celý vizuál je prostě dost šmucík, a když už se objeví nějaký větší trik, docela to bolí. Režisér Hughes ale dobře pochopil, na co má prachy a na co ne, takže digitální berličky minimalizoval a jede poctivou kaskadérskou práci. V první půlce ještě Zabiják a bodyguard trochu drhne, protože se musí představit kupa postav (hlavní hrdinové, jejich lásky, agenti, záporáci...) a buduje se pozadí celého příběhu. Jakmile se však z Londýna zamíří do Holandska a Reynolds se dá dohromady s Jacksonem, začíná akční a vtipná jízda. Už na začátku překvapí, že se nešetří hláškami ani pěkně krvavou akcí. A s přibývajícím časem je atrakcí čím dál tím víc, až si začnete říkat, že to je na tak malý biják úctyhodná kanonáda. Hlavně Jackson tu kosí běloruské padouchy jako na běžícím páse a je u toho strašně boží. K tomu všemu je tu potom ještě drsná Salma Hayek, stylová hudební stránka a honička s lodí, která by se málem neztratila v bondovce. Tímto bych chtěl říct že takové filmy by se mohly dělat častěji. Na tenhle film se rád podívám vícekrát. ()

ywo666

Dobrá akčná komédia, ktorú si S.L. Jackson asi natočil pre vlastnú zábavu. A občas sa s ním baví aj divák. Film je plný klišé, ale zároveň si z klišé robí srandu. Akcie je tam dosť. Občas je aj vydarená. Miestami ale pôsobí úplne tuctovo. Jackson je už na takéto úlohy starý. Škoda že nemá o 15 rokov menej. Naopak Reyanolds sa v akcií vie obracať a jeho akčné scény sa miestami dali aj užiť. Bez toho aby som dlhé sekvencie čumel iba na jeho stuntmanov. Hughes sa očividne niečomu v Expendables priučil. Stále to nebolo 100%. Film si neudržal kvalitu celý čas. Ale väčšinu času sa na mňa valila absurdná aj menej absurdná zábava. 4* hviezdy to znesie úplne v pohode. PS: Medailu titulkárovi. Keď ťa život kope do gulí, stále máš čurák. ()

elanius

(136/2017) / Sklamanie v dialógoch. To čo malo byť hlavnou peckou je najväčším trápením dvoch tretín filmu. A nemyslím si, že to je chyba Ryana či Samuela, snažili sa, scenár bol ale závažnou prekážkou. Inak komédia asi tak z 10 percent, docela je film brutálny. Ten filmový poster ale fakt nemá chybu. (6/10) ()

venison

Odlehčená akčárna „Zabiják & bodyguard“ i přes svou odlehčenost mne kapku zklamala.. Čekala jsem trošku víc, než hromadu sprostých slov a jednu táhlou honičku v ulicích Amsterdamu a Haagu.. Humor je trošku šílenejší než by divák u tohoto typu filmu čekal a naopak méně vtipný než by být měl.. Asi jsem čekala trochu parodie na původního "Osobního strážce".. Obsazení je nedobré.. Prosti jednotlivým postavám v podání Ryana Reynoldse, Samuela L. Jacksona, Garyho Oldmana, Elodie Yung a Salmy Hayek naprosto nic nemám, ale když je vidím fungovat pospolu, tak jim zoufale chybí vzájemná chemie.. Trošku mi přijde, že každou roli vybíral nezávazně na sobě jiný casting.. Navíc hlavní linie filmu – musíme dostat svědka, aby svědčil u soudu proti válečnému zločinci – mi v kontextu s celým filmem přišla trošku moc nevhodná.. Silné téma vs. spousta srandy.. Závěrečná scéna je nedotažená a finále nevrcholí, ale spíše upadá.. Béčková podívaná jako zlatý hřeb nováckého sobotního večerního programu.. Což je škoda.. PS: Salma místy přehrává tak, že v ní bohužel částečně vidím herecký projev Lucie Bílé v miniroličce, kterou si střihla v českém filmu "Líbáš jako Bůh".. ()

Yoshimitsu

Dvojka Reynolds v roli bodyguarda a Jackson v roli zabijáka se velmi vydařila hlavně svižnou akcí, vtipným humorem a svými drahými polovičkami, které taky ukázaly, že tréninky krav magy, nebyly zbytečné a Oldman umí, zahrát vše, ale to už dávno víme. Dávám 75% ()

Phietros

Po dlouhé době film, kterej má koule od začátku až do konce. Navíc i humorně podané duo Reynolds a Jackson dávají filmu šťávu. Třešničkou Salma jako drsná kráska ve vězení, co by bývalka Samuela, k tomu několik povedených scén, přestřelky, zabijáci, vláda a je tu světe div se akční podívaná roku.. A co lepšího vymyslet, než že se posledním svědkem obviněného vládce stane trestaný muž, kterého musí ochránit bodyguard, který kvůli němu má trauma! 85% ()

mcvpn

Pozeral som fakt zlý horor, tak som si povedal, že Hitman’s Bodyguard mi hádam zlepší náladu. Nečakal som od toho veľa, Ryana nemusím, Samuel mi neprekáža. No uvidím. Neprešlo dvadsať minút a mal som chuť to vypnúť. Nevtipné. Strašne lacná hudba. Všetko sa mi zdalo ako cez kopírak s ostatnými trieťotriednymi akčnými komédiami. Akcia pôsobila na mňa strašne umelo a snaha z každého herca v hlavnej úlohe spraviť frajera, čo z rukáva sype rádoby vtipné poznámky mi už pekne dlho lezie na nervy. Chápem, že to má byť jednoduchá zábava pre mužskú populáciu na jeden večer bez zbytočného rozmýšľania, ale na mňa to nefungovalo. ()

Pavlínka9

Tohle se podle mě nedá popsat - to je prostě potřeba vidět :D Je to šílené, je to svižné, je tam plno mrtvých lidí :D Humor Jacksona a Reynoldse, který mi skvěle pasuje dohromady a tak bláznivé :D Jj - budu to chtít vidět ještě jednou :) Přesně tenhle styl humoru se mi líbí ;) ()

TerezD

Herecká chemie mezi Reynoldsem a Jacksonem fungovala na jedničku, musím říct, že oni dva byli tahouny celého filmu. Na druhou stranu je to jedna z mnoha akčních komedií, které stačí vidět pouze jednou. Slušná akce, pár gagů, které po zhlédnutí brzy zapomenu. Příběh je trošku plochý, stopáž přepálená, filmu by neuškodilo, kdyby byl zkrácen minimálně o půlhodinku. Ve výsledku mě snímek nezklamal, ale nenaplnil moje očekávání, proto slabší 3 kousky. ()

hanagi

Nebavilo mě to. Akční scény si nedokázaly udržet mou pozornost a humoru jsem moc nepostřehla. Herecky mě zaujal jedině Gary Oldman, ale i jeho výkon je tak trochu v duchu hesla "mezi slepými jednooký králem". ()

hroubek

Dostal jsem přesně to co jsem očekával a v rámci možností jsem dost spokojený. Zabiják a bodyguard je akční béčko, které se nebere, tak úplně vážně a to je jen dobře. Protože, kdyby se film bral vážně, tak by z toho vylezla srágora. Patrick Hughes velmi dobře pochopil, jakým způsobem má uchopit snímek a co je pro daný výsledek to nejlepší řešení. Na Hughesově režii je vidět, že je hodně limitovaný rozpočtem. Mít o trochu více peněz, tak by předváděl mnohem větší akční inferna, i přestože to snímek ani moc nepotřebuje, jelikož jeho pravá síla je v postavách a v jejich slovních interakcí. Celý film prakticky stojí na chemii obou hlavních hrdinů. Ryan Reynolds svojí postavu zahrál velmi dobře a hodně mě bavilo poslouchat to jeho neustále fňukání, podrážděnost a taky to jak moc se snaží být v pohodě. Na druhé straně pak máme Samuel L. Jacksona, který si to neskutečně dává, každou chvilku z něho vypadne nějaká perfektní hláška nebo nadávka a to jak neustále stírá Reynoldse, to dokáže velmi dobře pobavit. Velmi mě potěšila Elodie Yung, která hraje dost dobře a v akčních scénách, taky není špatná, navíc je hodně moc sexy, takže se na ní kouká moc dobře. A totéž mohu napsat i Salma Hayek, která si svou roli užívá a je vidět, že jí moc bavila. Dost jsem na film ocenil nápaditou a dost fyzickou akci(honička v Amsterdamu, železářství, přestřelka v Anglii), práci s humorem a taky skvělý soundtrack(scéna seznámení Dariusa a Sonii). Zabiják a bodyguard je velmi příjemný akční film, který pobaví svým humorem a dobrou akcí. ()

Brain-D

Akční nářez, kdy vtipné narážky střídají zábavné střílečky a vy se prostě nedokážete ani na vteřinu nudit. Bomba ! ()

Trustme

Příjemné pohlazení romantickým příběhem škádlících se darebů v nejlepším akčním filmu s prvky komedie za posledních dvacet let. Černobílé duo nesympatických postav i herců tvořící mišmaš a klišé ze všech filmových žánrů a příběhů do až parodického podání. Ovšem natolik drze, že je zázrak v dnešní době něco takového vypustit do éteru. Režisér Hughes umí akci velmi dobře a tohle i když se to schovává za komedii je bravurní ukázka tvoření režie, střihu, kamery u akčního filmu. Finální sekvence v Amsterdamu je na Oscara. ()

Danny F.

Tomuto filmu nechybělo nic. Komediální stránka do bře pasovala do té akční a akční scény byly propracované. Konečně zase jeden z mála skvělých filmů co řádně upoutal mou pozornost. Bylo zábavné jej sledovat od počátku po samotný konec. 90% ()

bizz_mjc

Už jsem na přehnané (bryskně vtipné) hláškování ňák starej, ale tady jsem to většinou bral, protože ústřední dvojice vytváří dobré protipóly, a tím často i vtipné situace, které nezapřou inspiraci v Deadpoolovi. Ale i akce je dobrá, byť občas zavlaje prapor se zkratkou CGI. Moc jsem nepochopil roli Salmy, podle mě trochu zbytečná, také jsem nechápal z neustálého množství nových protivníků, ale zpívající Samuel? Dobrý bonus, madafaka! ()

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)

Zabiják & bodyguard dostanou pokračování

Zabiják & bodyguard dostanou pokračování

02.11.2018

Loňská akční komedie Zabiják & bodyguard se Samuelem L. Jacksonem (Skleněný) a Ryanem Reynoldsem (Deadpool) dostane pokračování. Snímek ponese v originálu název The Hitman’s Wife’s Bodyguard a… (více)

Zabiják a bodyguard se vrátí

Zabiják a bodyguard se vrátí

15.05.2018

Z malé akční komedie Zabiják & bodyguard se loni vyklubal solidní hit. Nikoho by tak nemělo překvapit, že se pracuje na dvojce, k níž by se měl vrátit celý vítězný tým. Scénář znovu sepíše Tom… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů