Vtipný a nonšalantní Samuel (Omar Sy) si užívá bezstarostný život na francouzské Riviéře. Jednoho dne ho však navštíví víkendový flirt Kristin (Clémence Poésy) a oznámí mu, že dítě, které drží v náručí, je jeho. Předá mu holčičku a uteče. Samuel vyráží s malou Glorií do Londýna, kde Kristin marně hledá. Nakonec mu nezbývá nic jiného než si najít práci a ve velkoměstě se usadit. Samuel se okouzlujícím způsobem pouští do výchovy malé Glorie. Během následujících osmi let se ukáže, že je nejen milující, ale i hodně netradiční táta. S humorem se vypořádává s nástrahami každodenního života osamělého Francouze v Londýně. Rodinná idylka se však záhy změní, když se zničehonic před jejich dveřmi objeví Kristin.... (Bohemia MP)

derryl

Silný příběh, který vyniká svým poselstvím, přesahem nad rámec komedie a je třeba jej s našimi hrdiny prožít. ()

Rozjimatel

2,5 Film, ktorý sa snaží pôsobiť v 2 rovinách, ale v ani jednej mu to príliš nejde. Ako ľahká komédia to príliš zábavne nie je a ako vážna dráma je to príliš povrchné a okato dolujúce emócie. Film je plný násilných scenáristických kľučiek, dosť pritiahnutých za vlasy. Z pohľadu invencie je prínos filmu praktický nulový, keďže je remakom mexického filmu Bez návodu a nosný nápad je požičaný z filmu Kramerová versus Kramer. Je to vyslovene len jednohubka, ktorá celkom dobre ubehne. ()

Jaro_slav

Lze říct, že to mohlo dopadnout mnohem mnohem hůř. Ale současně to rozhodně nemohlo dopadnout ani o trochu líp. Fakt ne. Moderní pitomci musej tenhle film milovat: je tam skoro všechno. Je tam [roztomilý] dítě, co nezlobí a hraje si s tátou. Dítě je holčička a černá. Táta je hodnej černoušek, co mluví francouzsky, a máma je zlá blonďatá běloška s modrejma očima, co mluví francouzsky a americky. (Napsal bych, že byla světlou stránkou celýho filmu, ale asi by to bylo rasistický.) Pak je tam zlej černoch, co mluvil jenom americky. Tlusťoch s dobrym srdcem je sice chlívák, ale protože je gay, tak to neni žádnej herešment, nýbrž děsná bžunda. A mluví francouzsky a anglicky. Pak je tam šéfová, co je děsná megera, protože je bílá a chce po černouškovi takový ošklivý zlý věci, jako dodržet pracovní dobu. A taky je tam ta povinná smrtelná nemoc – to aby tam byly ty dramata dvě. Zkrátka ideální film pro hipsterský festivaly. Proto se sám divim, že je to jen takovej nudnej průměr a ne totální sračka. Třirudý. ()

jarmik

Omar je strašnej týpek, škoda, že není hollywoodská hvězda. Chtělo by to víc filmů s ním, třeba i obyčejných komedií, nemusí pokaždý všechny vyždímat. Nedotknutelné to nepřekonalo, ale hodně dobrý. :) ()

bobstock

Film má obrovskou výhodu ve výborném obsazení Omara a Glorie. Ti dva se vám dokáží tak rychle zažrat do srdce, až to bolí. Nevýhoda je, že se po zajímavě vyvíjejícím životním příběhu, zhruba po 80minutách, stává uplakanou pohádkou s občasným homosexuálním vtípkem v podání Bertranda. Prostě málo humoru, mnoho hipsterů, citlivých úvah a pohledů do nejisté budoucnosti. Celkový dojem mi také kazí figura v podání Clémence Poésy. Když se nad tím zamyslíte, příběh způsobí podivně se chovající ženská postava, těžce nezvládající svoji zodpovědnost. Zaměstná cizího člověka z dovolené na osmiletý výchovný kurz s tím, že si to dítě ukradne po letech zpátky do vlastní péče! Cože? 65% ()

mira007

Na jednu stranu hrozně předvídatelné plné klišé, útoky na city na druhou stranu příjemné přirozené dojemné veselé smutné dobře koukatelné. Po delší době příjemný film z Francie. PS: Musím dát vyšší hodnocení, protože jestliže čtvrtá nejdůležitější postava je český Igráček, tak je to po Karlu Rodenovi a Marku Vašutovi další česká megahvězda v zahraničních filmech. ()

WayDott

Film smutný, bohužel je to jen přetočený film "Bez návodu", kdy teda byl tatínek i dcerka o dost sympatičtější a byla to větší sranda. ()

suzanne1997

Podle hodnocení to asi není jenom můj názor, ale ten film byl prostě dobrý. Líbilo se mi, jak ubíhal, jak všechny kousky zapadaly do sebe. Neměnila bych na něm vůbec nic. Ale popravdě? Kdyby bylo na mně, tak se na něj ani nepodívám. Dostala jsem doporučení a jsem za něj ráda. Líbilo se mi, jak dokázal překopat svůj život, kvůli dítěti, o kterém ani nevěděl, jestli je jeho. Dokázal se za něj postavit a udělat všechno proto, aby měla dětství, o kterém děti jen sní. Táta se snažil udělat všechno pro svou dceru, dokonce jí dát i matku. A to od něj byla obrovská oběť. Jediné, co mi na něm krapet, ale opravdu krapet, vadilo, i když asi to tak bylo lepší, bylo, že se snažil diváka zmást. Ale to divák pochopí, až poté, co film shlédne dokonce. ()

Blueeyes

Zase jeden z filmů u kterých jsem počítala dny do premiéry a šla na něj tak brzo, jak to jen bylo možné. A díky bohu. Samuel je zaskočen náhlým rodičovstvím a zodpovědností za holčičku, která mu byla doslova vnucena. Ale nakonec se toho chopí po svém. S velkou dávkou improvizace, humoru a srdečnosti. Tohle je příběh o lásce jako trám, o lásce rodičovské. Omar Sy je v téhle poloze bohémských, rozlítaných a charismatických, lehce napravených rebelů prostě světovou jedničkou. Nikdo by v téhle roli nebyl lepší už jen jeho úsměvy a tance jsou naprosto okouzlující. Clémence Poésy v roli Kristin sehrála nevděčnou zápornou úlohu velmi dobře. Mě se to líbilo, je to krásný příběh, lidský, úsměvný i vážný, dojemný, emotivní, ale ne přehnaně podlézavý či vyděračský. ()

Illy

Citová ždímačka která funguje. Navíc pokud jste rodič. Je možné, že závěrečná soudní pře mě přinutila přidat tu čtvrtou hvězdu. A vůbec není pravda že ten knedlík v krku byl z dojetí! Ten byl z oběda. ()

majec4

Omar a jeho dalsia rola, ktora musi chytit za srdce. Asi to nebude nahoda, ale je to sympatak, takze mi to nevadi. Film je super, pobavi, zarmuti, prinuti trochu popremyslat. Vadil mi vsak v tych akoze nenapadnych suvislostiach. Nejdem to rozoberat, liberali by ma zodrali z koze, no je to tam. Opat som sa presvedcil, ze Francuzi vedia natocit skvele filmy. Skoda, ze v poslednom obodbi v nich casto vidim podobne kaleraby ako v holywoodskych filmoch. Co uz. Mala bola mimochodom zlata, s "ockom" jej to fakt seklo a super sa doplnali. A som rad, ze ten zaver nebol az tak citovo natlakovy ako som ocakaval. ()

toi-toi

Film sa zameriava iba na mikrosvet pár ľudí.Možno nájsť pár výčitiek, napríkla, dže vizuál dospelých hercov sa za osem rokov nezmení a je zakonzervovaný ako po návšteve plastického chirurga. Fanúšikovia dramedy si na filme zgustnú a radi sa k nemu vrátia. Ostatných možno bude emóciami otravovať. ()

nikoletkaa

Na tento film jsem se opravdu těšila, protože přesně takové filmy mám nejraději. O to více jsem pak ale byla zklamaná. Přitom to nechápu. Herci byli sympatičtí, příběh dojemný a navíc ta francouzština! Ale prostě něco tomu chybělo. Anebo mě to jen nezastihlo v tu správnou chvíli... ()