Reklama

Reklama

Šovinistické prase proti feministce s chlupatýma nohama, takhle neodolatelná nabídka se nedá odmítnout. Začátkem 70. let je sexuální revoluce v plném proudu, v tomto případě dochází mezi muži a ženami ke vzácnému a oboustranně příjemnému souznění a shodě. Ovšem společenská rovnoprávnost žije často jen v představách žen. A tenis není výjimkou, spíše zářným příkladem. Bobby Riggs je ztělesněný testosteron, představuje vše mužské, proti čemu jakékoliv ženské hnutí vždy bojovalo, bojuje a bojovat bude. Bývalý tenisový šampion, gambler, floutek a velkohubý šoumen je známý větou: „Žena patří do ložnice a do kuchyně. Přesně v tomto pořadí.“ Billie Jean King je moderní žena, která jakoby do příběhu spadla z jednadvacátého století. V tom, co dělá, je výjimečná, angažuje se, prosazuje lepší podmínky v ženském tenise, řeší milostné vztahy s muži i ženami. Dva póly, které se odpuzují, až se nakonec přitáhnou. Bobby totiž v tenisové exhibici poráží ženskou světovou dvojku a zápas je posměšně nazýván „Masakrem na Den matek“. To je moment, kdy Billie Jean King zvedne hozenou rukavici a rozhodne se nakopat mu zadek. V následné monstrózní show už nejde jen o tenis, ten je pouhou zástěrkou. Rozehraje se zábavná bitva mezi mužským a ženským světem, která sice nemůže vyhrát na věky vedený střet... ale každý podařený kopanec do koulí se počítá. (Bontonfilm)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (146)

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Dvouhodinový životopisný film, který zpočátku nenabízí zajímavou dějovou linii. Skoro hodinu jsem nechápal, proč jsem si film nahrál, proč Steve Carell nijak neposouvá děj, ale objevuje se na scéně po Billy Jey skoro nejčastěji. Druhá polovina už byla naštěstí filmovější a konečně také nabízela ty souboje pohlaví. Některé dialogy k tématu byly zajímavé, ale to je také tím, že do té doby moc zajímavého k vidění nebylo. Jestli jsou některé detaily podle skutečnosti, jsme rád, že jsem film viděl a udělal si obrázek o době a prosazování žen ve sportu a společnosti. ()

Minimie 

všechny recenze uživatele

Zbožňuju filmy podle skutečných událostí a tomuhle jsem tak strašně moc chtěla dát plný počet, ale holt mě to tak úplně neomráčilo, takže jsou to “jen” silné 4 hvězdy. Nečekejte film o tenise. Vůbec. No dobře tak jenom trochu, ovšem to málo, co na plátně uvidíte, je tak amatérské pinkání, že je vlastně dobře, že se ve filmu moc tenisu neobjeví. Battle of the Sexes není o sportovním boji, je o boji za rovnoprávnost. O feminismu (můžeme házet tenisové míčky na plátno za každou ohavnost typu "ženy patří do kuchyně a do ložnice”??), o Billie Jean King a její lesbické lovestory. Emma Stone má top formu a v žebříčku oblíbenosti u mě stoupá pořád výš a výš - nemůžu uvěřit, kam až se posunula od dob Easy A. PS: Samotnému filmu možná k dokonalosti maličko chybí, ale trailer (č.1) je na jedničku s hvězdičkou. Dream On! ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

"Battle Of The Sexes" má v mojich očiach jeden veľmi zásadný problém, ktorý ho zdržuje od toho, aby skutočne zažiaril a stal sa vynikajúcim filmom. Čo to je? Je veľmi dlhý a počas prvej hodiny filmu sa sústredí na veci, ktoré nie úplne zachytávajú jeho hlavnú pointu. Viem prečo tu tie scénky máme, rozumiem tomu, že potrebujeme dať do filmu väčšiu hĺbku, no možno sa film nemusel na niektoré scénky sústrediť tak moc. Ako napríklad na tú love story, ktorá síce je spracovaná dobre, no mám pocit, že jej je tu trošku moc. Alebo fakt, že počas prvej hodiny filmu nepozeráme na nič iné, než na životy našich hlavným protagonistov. Lenže neposúva to moc príbeh dopredu a film začína byť jemne nudný. A keď sa veci konečne začnú hýbať, tak sa aj film začne stávať zaujímavejším, no najsilnejšou časťou je podľa mňa jeho posledná polhodina, kde sa začneme sústrediť na ten dôležitý zápas, o ktorom to vlastne celé je. A zrazu je film veľmi zaujímavý a dobre sa sleduje. Len keby trošku nemal problémy s tempom vo svojej prvej polke. Čo však prvú polku pre mňa výrazne pretláča je Emma Stone. V tejto role je absolútne fantastická a myslím si, že celý čas absolútne žiari. Toto je rola, s ktorou si ju budem ešte dlho spájať a z dobrého dôvodu. Steve Carrell je tiež veľmi dobrý a dáva tejto role ten potrebný humor, ktorý z neho robí skvelú postavu. Austin Stowell, ktorý hrá Larryho Kinga je podľa mňa veľmi dobrým manželom. Myslím si, že jeho srdce je na správnom mieste a som rád, že sa k Billie Jean zachoval tak, ako sa zachoval. Nie každý muž by to urobil. Andrea Riseborough je na môj vkus málo zaujímavá. Milá postavička, no málo zaujímavých momentiek s ňou ju robia trošku zabudnuteľnou. No ešte treba spomenúť Alana Cumminga, ktorý je absolútne vynikajúci. Každú chvíľu, čo ho film sleduje je vo svojom živle a pôsobí uveriteľne. Celkovo mám pocit, že postavy filmu a ich motivácie sú zaujímavé. Jediným problémom je to, že potrebuje to všetko niekde v prvej polke prepájať a dať nám konflikt. A spôsob, ktorý využil nie je veľmi dobrý. Som rád, že som film videl raz, no nemyslím si, že by som sa k nemu niekedy vrátil. Ale myslím si, že stojí za to ho vidieť aspoň raz. Hodnotenie: B- ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Toto nebude film roka ani zďaleka. Film je jasne založený feministicky a v prospech LGBTI a je dosť lživý. V prvom rade bol Steve Carell v roli Bobbyho Riggsa naozaj skvelý, ten človek bol zadĺžený blázon, ktorý sa potreboval dostať k peniazom. Dnes už i wikipedia vie, že ten zápas pravdepodobne úmyselne vypustil, pretože na stávkach sa senzačne zarobili obrovské tisíce a on sa dostal z kaše. Len na chvíľu, pretože do gemblerského kruhu spadol opäť. Na Emmu Stone sa tu nedá pozerať a hoci sa podobá na slávnu tenistku, začína ma vo svojich roliach už iritovať. Celkovo je to film o ničom, o udalosti, ktorá neznamenala nič a o ktorej sa viac dozviete hocikde na internete, ako tu. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Výborný Carell, který je všechno, jen ne herecké dřevo (což ukazuje už dobrých 12 let), kouzelná Emma Stone a velmi průměrné životopisné drama s jednoznačným průběhem a nedotaženými vedlejšími linkami. Sympaťákem filmu měla být jen a pouze Emička, ale ve finále jsem jako chlap stejně fandil nafoukanému Riggsovi, což je známka značného režisérského failu. A nic už na tom nezmění fakt, že to díky bohaté zásobě zajímavých postav a motivů poměrně rychle uteče. V příběhu inspirovaném takhle společensky významným a zároveň silně osobním námětem se mělo na všem mnohem více zapracovat a zpomalit, a ne vyprávět jako v polodokumentárním televizním filmu vycucaným z prstu. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (10)

  • Film zobrazuje i lásku Billie Jean King (Emma Stone) s Marilyn (Andrea Riseborough). To, co bylo soukromé až do roku 1981, se stalo veřejným, když Marilyn žalovala Kingovou. Kariéra Kingové byla skoro zničena a trvalo roky než se na to zapomnělo. (Delock)

Související novinky

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému… (více)

Reklama

Reklama