Reklama

Reklama

Šovinistické prase proti feministce s chlupatýma nohama, takhle neodolatelná nabídka se nedá odmítnout. Začátkem 70. let je sexuální revoluce v plném proudu, v tomto případě dochází mezi muži a ženami ke vzácnému a oboustranně příjemnému souznění a shodě. Ovšem společenská rovnoprávnost žije často jen v představách žen. A tenis není výjimkou, spíše zářným příkladem. Bobby Riggs je ztělesněný testosteron, představuje vše mužské, proti čemu jakékoliv ženské hnutí vždy bojovalo, bojuje a bojovat bude. Bývalý tenisový šampion, gambler, floutek a velkohubý šoumen je známý větou: „Žena patří do ložnice a do kuchyně. Přesně v tomto pořadí.“ Billie Jean King je moderní žena, která jakoby do příběhu spadla z jednadvacátého století. V tom, co dělá, je výjimečná, angažuje se, prosazuje lepší podmínky v ženském tenise, řeší milostné vztahy s muži i ženami. Dva póly, které se odpuzují, až se nakonec přitáhnou. Bobby totiž v tenisové exhibici poráží ženskou světovou dvojku a zápas je posměšně nazýván „Masakrem na Den matek“. To je moment, kdy Billie Jean King zvedne hozenou rukavici a rozhodne se nakopat mu zadek. V následné monstrózní show už nejde jen o tenis, ten je pouhou zástěrkou. Rozehraje se zábavná bitva mezi mužským a ženským světem, která sice nemůže vyhrát na věky vedený střet... ale každý podařený kopanec do koulí se počítá. (Bontonfilm)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (146)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Toto nebude film roka ani zďaleka. Film je jasne založený feministicky a v prospech LGBTI a je dosť lživý. V prvom rade bol Steve Carell v roli Bobbyho Riggsa naozaj skvelý, ten človek bol zadĺžený blázon, ktorý sa potreboval dostať k peniazom. Dnes už i wikipedia vie, že ten zápas pravdepodobne úmyselne vypustil, pretože na stávkach sa senzačne zarobili obrovské tisíce a on sa dostal z kaše. Len na chvíľu, pretože do gemblerského kruhu spadol opäť. Na Emmu Stone sa tu nedá pozerať a hoci sa podobá na slávnu tenistku, začína ma vo svojich roliach už iritovať. Celkovo je to film o ničom, o udalosti, ktorá neznamenala nič a o ktorej sa viac dozviete hocikde na internete, ako tu. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Decentní lesbická romance fajn retro pohodově uváděla, ovšem vzhledem k podvádění obětavého a podporujícího manžela jí nešlo dvakrát fandit. Partyzánské začátky WTA pak ustoupily do pozadí kvůli tenisovému "zápasu století". V uvozovkách, protože co mohl sice vyhrocený, ale stále napůl exhibiční match mezi stárnoucím šovinistickým veteránem a emancipovanou hvězdou ženské tour jako dokázat? 'Bitva pohlaví' se nám snaží namluvit, že něco zcela zásadního, což si mylně myslí i o sobě. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Tento sexuálny súboj ma dvakrát nestrhol. Jednak ma príliš nezaujal príbeh ani jedného z ústredných hrdinov a hlavne som necítil, že by niekomu z nich skutočne o niečo išlo. Pre neho to bola len taká šou, ktorou si chcel spríjemniť chvíle na staré kolená na dôchodku a ona bola do zápasu dotlačená proti svojej vôli a príliš sa jej do toho nechcelo. No a to pozadie súboja šovinizmu proti feminizmu je fakt až príliš v pozadí a dnes už snáď nie je príliš aktuálne. A ani samotný zenisový zápas ma nedokázal strhnúť. Ani neviem či je to tým, že je nudne podaný alebo tým, že ma tenis nebaví. Nakoniec ma najviac na celom filme zaujímalo, či sa Carrell zmieri so svojou ženou Elisabeth Shue. Takže výsledkom je nudný dobový film o udalostiach, ktoré asi pre ženy boli významné, ale od tvorcov Little Miss Sunshine som čakal pútavejší zážitok a lepšie prekreslené postavy. 4/10. ()

campix 

všechny recenze uživatele

Souboj pohlaví byl aktuální tehdy a v různých cyklech se dostává do povědomí stále. Ve světle kauzy metoo je souboj pohlaví významný také v nedávné době, bohužel se tato filmová podoba skutečných událostí 70tých let, kdy byly ženy na tenisových kurtech utlačovány než si založily vlastní organizaci a v propagaci jim pomohl tento památný duel, tolik nepovedla. Na první pohled lehce unylé a otravně stylizované dobové drama, kde pokud nemáte vysloveně zalíbení v některého z hlavních představitelů, tak budete místy docela trpět. Zvláště v případě antipatií k Emmě Stone. Tohle nebude role, kde by Vás přesvědčila. Veskrze průměrné dobové sportovní drama. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Když se vás obludná babochlapská lesba rozhodne vyklepnout v tenise jen proto, aby se zrovnoprávnilo postavení štěrbin v potravním řetězci a ty se konečně v tom hnusném šovinistickém světě dostaly od plotny a žehlení na všechny ty emancipačně vytoužené pozice jako hornice, slévačka, zednice nebo kovářka, nenaděláte ani hovno, i kdybyste byl Federer. Přes síť proti vám totiž stojí nasupená kníratá estrotestosteronová mašina a feminitenistka s bobrem po pupek, sveřepě odhodlaná chcát ve stoje, tavit ingoty, rubat sbíječkou na čelbě nebo, jak my, našyncy, řykame, „zrobiť z Emana cypa“, která na tom kurtu radši pojde, než aby si nechala přišít čuráka a pokračovala v šikanování žen v týmu pánů tvorstva. Tudíž nám to lehkomyslný Robert tenkrát dost posral, a proto teď metrákoví bratři Williamsovi mohou sytým barytonem hekat při bekhendech a ponižovat všechny ty ruské a ukrajinské modelky na turnajích WTA, a jestli to takhle půjde dál, počítám, že my ostatní zkurvení šovinisté budeme záhy muset začít i kojit, aby se naše předražené polovičky mohly hned po porodu svobodně seberealizovat vrtáním na ropných plošinách či ručním porážením dobytka na jatkách. Každopádně je z těch temných událostí retromilý, svižný a pěkně natočený návod, jak si nemuset holit nohy, zejména pro kluky na mateřské a holky, co si za všech okolností poradí i bez chlapů jen za pomocí rukojeti tenisové rakety. Rovněž musím s hrůzou a pachutí zkažených krevet na jazyku konstatovat, že se jedná o historický první dokonalé obsazení Kamenné Emy. Ta ostatně byla jedinou možnou volbou, protože na tak slizkou ropuchu, jakou byla Bilydžín, by vhodnější kandidátku nenašli snad ani prohrabováním kontejnerů potratových klinik. Ema se tak konečně našla a byla v roli natolik autentická, že svou přirozenou ohyzdností překonala i předobraz, až mi z ní samovolně hnisala televize a já si musel co půl hodiny brát Kinedril, abych si náhodou znechucením spontánně nepoblil ovladač. ()

Galerie (74)

Zajímavosti (10)

  • Emma Stone byla zpočátku obsazena jako Billie Jean King, ale problémy s plánováním ji přiměly se role vzdát. Brie Larson byla nakonec na roli přijata, ale po několika měsících natáčení opustila. Poté, co byl Emmě Stone rozvrh zrušen, byla schopna vzít roli zpět. (Delock)
  • Film vznikl na motivy skutečného tenisového zápasu, který se svého času stal celosvětovou senzací a jedním z nejsledovanějších televizních přenosů všech dob. Do historie vešel jako „Souboj pohlaví“. (Zdroj: Bontonfilm)

Související novinky

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno