• Esgalnor
  ****

  Na čtvrté hvězdě to tentokrát jen tak tak udržuje zručné dávkování atmosféry a napětí, plus závěrečný cliffhanger. Jinak ale scénář začíná silně pokulhávat, protože postavy se chovají jako skupinka idiotů. Byl jsem ochoten akceptovat trapné utírání hlavy jako jakýsi úlet paní domácí, ale proč za něj ta květinářka brala mobil (drama! ale normální člověk by to neudělal), proč to dítě znova lezlo do tý roury (napětí! ale logiku to nedává) nebo proč odmítavý přístup vesnice ke vzteklině nikdo neřeší, popř. proč doktor neřekne o nálezu důkazů o medvědovi policii, to jednoduše nechápu. Technická stránka je sice senzační, ale pokud se pojede ve stejném duchu až do konce, dost u mě zatím solidní Vzteklina spadne.(18.1.2018)

 • quido.morava
  ***

  napětí a sugestivní atmosféra to zatím udržuje jakž-takž na slušné úrovni, ale už se i ve scénáři objevují nelogičnosti, s "jasnovidectvím" kladných postav a "padoušismem" záporáků je to už krapet přehnané, tak jsem pořád zvědav, jestli se to úplně zvrtne, nebo se to udrží aspoň na snesitelné úrovni k žehlení...(26.1.2018)

 • Nach
  ****

  Nějak nám začínají přibývat logické kiksy. Náš hlavní hrdina hned na začátku najde podrápaný strom s chlupy, což může evokovat jeho pravdu o útoku medvěda. A místo aby jednal logicky a tuto informaci předal policii, která si myslí, že jde o vraždu, nechá si důkazní materiály pro sebe a příběh se dále v jeho lince věnuje pouze vzteklině. Další logický kiks vidím v tom, že ač vesnice s hrdinou nijak nespolupracuje, nemá potřebu to nějak řešit hlouběji či informovat vyšší instance a jede si sám na vlastní pěst, ač je samozřejmé, že by takovouto nákazu řešil tým odborníků a ne jednotlivec. Ale to bychom se zřejmě dostaly do reálného světa a ne státu Šumava (tak mi to totiž zatím připadá). Nicméně i přes tyto nelogičnosti jsou postavy velice zajímavé. Děj jede na kvalitní mysteriózní krimi zápletce a nadále mě to motivuje pustit si další díl. Přesto však tu jednu hvězdu kvůli řečeným scenáristickým blbostem musím vzít. 75%(17.1.2018)

 • kocik1

  Přehlídka zbytečnosti aneb díl, který, kdyby nebyl natočen, divák to ani nepozná. Jediná relevantní informace - výskyt lišky ve stodole. Zbytek byla jen vata místy připomínající strašidelný hrad na poutích. Třeba to toulání se neozbrojen o samotě v lese, když vím, že jsem v teritoriu vzteklého médi Bédi nebo děcko, které přímo před rodiči vleze do roury k lišce i podruhé, joj, to bylo napětí. Skoro sexík s mokrou hlavou jen, aby vzniklo milostné nedorozumění..... Fakt, dneska je ten scénář na nejlíp natočený český odpad roku.(17.1.2018)

 • Necrotongue
  ****

  V tomto případě jsem čtvrtou hvězdičku udělil jen hodně váhavě, jednání některých postav mi totiž přišlo dost podivné, hlavně postava Pavla Rogla jednala poněkud zvláštně (když to podám decentně). Čtvrtý kousek se udržel hlavně díky občasné suché hlášce, a taky proto, že jsem se včera dodíval na seriál Rapl a vždycky, když si vzpomenu na Jana Pachla, hodnotím ostatní tvůrce s větším pochopením. "Co teda udělal špatně?" "Vystudoval soudní lékařství."// "Lidi se budou ptát, proč jsem střílel." "Řekněte jim, že jste střílel po mně, to je uklidní." 4*-(27.4.2018)

 • - V epizodě je vidět lékařský diplom MUDr. Vacka (Jan Vlasák) z Karlovy univerzity. Podle něj se ale narodil v roce 1979 (v Košicích), takže v době, kdy se děj odehrává, by mělo být tomuto „přesluhujícímu obvoďákovi“ méně než 40 let. (jnm)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace