• jefff
  ***

  Vlastně nakonec spíš zklamání. V případě pachatele jsem si celý seriál říkal, že pokud to bude on, tak to bude trapný. A byl o on. Za mě byl konec nepříliš logický, motivace krkolomná a nepravděpodobná. Řešení případu bych označil spíš za fiasko. Scénáristé po nadějném začátku totálně selhali. A režijně bylo také na čem zapracovat.(18.2.2018)

 • Mallinali
  ****

  Slušné a silné zakončení, ale škoda několika problémů. Že je do toho doktor Vacek namočený, jsem z jeho chování cítil od začátku, podezření u mě zesílilo při jeho divném chování u hypnotizování a v předposledním díle jsem to definitivně pochopil, když bylo jasné, že někdo zašantročil vakcínu během očkování, u kterého byl a jemuž jako jeden z mála mohl rozumět. Pak jsem se jen modlil, aby to nebylo takhle průhledné...ale bohužel. Druhý problém je, že jsem spíše přehlížel menší logické chyby v celém seriálu, protože jsem chápal, že tím tvůrci posilují napětí. Ale aby Rogl ve finále zjistil, že je Vacek mnohonásobný vrah a jenom tak mu to tam o samotě vpálí, aniž by měl krytí, to už bylo moc. Navíc to řádění revolučních gard bez současného vysvětlení, že zjitřené nálady (kterých pak využili někteří šmejdi) poněkud čerpaly z faktu násilné okupace, vraždění nepohodlných a připravované genocidy Čechů, vypadá trochu nesmyslně a černobíle. Přes tyto výhrady jsem se bavil a seriál hodnotím velmi kladně. Především režie a hudba byly prakticky na jedničku.(18.2.2018)

 • rakovnik
  ****

  Kdo je pachatelem, bylo lze tušit už déle. Jeho motivace také. Přesto mě při odhalení podrobností mrazilo. Stránka naší historie, jež je stále poněkud tabu. Zlo nakonec plodí stejně pouze zlo. Pro snahu tvůrců ale přejdu některé nesrovnalosti, akci trochu zavánějící fraškou, protože jsem se opravdu bavil.(14.2.2018)

 • Necrotongue
  ***

  Kdo je vrahem jsem tušil už dlouho, takže mě výsledek nepřekvapil, ani nezklamal, naštvalo mě to strašné klišé s profesionálním zásahem na špatném místě, těžko spočítat kolikrát už po něm filmaři sáhli. Další parádičkou byla Roglova konfrontace Vacka, pokud by byl vědátor takovým stupidem, byla by pro něj smrt spíše vysvobozením. Taky už mě dost unavují neustálé šťastné konce, na druhou stranu mě potěšil Machar s upraveným příslovím: "Hlavou mříž neprorazíš."(27.4.2018)

 • MirkaP
  ****

  Můj tip na pachatele vyšel, ovšem proč a jak, to mi vysvětlil až tento díl. Docela hustej, zejména flashback se nesledoval snadno. Škoda některých logických nesrovnalostí a určitého fanfaronství postavy Pavla Rogla. Nevím proč tam chodil a nevím, proč ta mladší holka místo telefonu a volání policajtům hledala lékárničku. No ale budiž, celkový výsledek je velmi dobrý, i když ne výborný.(14.2.2018)

 • - Zbraně použité zásahovkou byly samopal MP-5, samopal MP-7 a útočná puška G-36. (K98)