• otík
  *****

  Závěrečný díl už samozřejmě nemá napětí a šmrnc některých předchozích dílů, ale hodně dobře dějově uzavírá to, co jsem tušil a potvrdil můj úsudek o mstě potomka původních obyvatel. Plné hodnocení dávám především za nápad připomenout dnešním generacím, jaká svinstva se v Sudetech děla nejen před válkou, ale hlavně po ní. Příběh rodiny Prokeschů ukazuje na poválečné běsnění v Sudetech, kdy se Češi mstili Němcům za to, jak se Němci zachovali k Čechům před válkou. A často to bohužel na obou stranách odnesli i nevinní. Je pravda, že jsem se u mnohých jmen ztratil, ale při opakovaném shlédnutí vše parádně sedí. Byl to dobrý závěr, který si tento seriál zasloužil. Díky tvůrcům za super zážitek.(19.2.2018)

 • klukluka
  ****

  Díl pro pozorného diváka. Zjišťuju, že jsem jím patrně nebyl. Dost jsem tápal, obtížně jsem si vybavoval, o kom je řeč (např. Honyš). Zpětně si taky neumím představit, co všechno tenhle mstivej Vacek/Prokesch musel zrealizovat/zařídit, aby dostál svému plánu na pomstu. Zkrátka to bylo celkem patlámo, tenhle poslední díl. Ale kdybych se v něm neměl potřebu takhle pitvat, tak bych byl rozhodně spokojeným divákem (resp. ještě o poznání spokojenějším). Vzteklina se povedla, byť si to svým rozuzlením mohla u českého diváka logicky pokazit - na kritiku poválečného chování našich předků jsme ještě pořád nemálo citliví.(14.2.2018)

 • MirkaP
  ****

  Můj tip na pachatele vyšel, ovšem proč a jak, to mi vysvětlil až tento díl. Docela hustej, zejména flashback se nesledoval snadno. Škoda některých logických nesrovnalostí a určitého fanfaronství postavy Pavla Rogla. Nevím proč tam chodil a nevím, proč ta mladší holka místo telefonu a volání policajtům hledala lékárničku. No ale budiž, celkový výsledek je velmi dobrý, i když ne výborný.(14.2.2018)

 • jefff
  ***

  Vlastně nakonec spíš zklamání. V případě pachatele jsem si celý seriál říkal, že pokud to bude on, tak to bude trapný. A byl o on. Za mě byl konec nepříliš logický, motivace krkolomná a nepravděpodobná. Řešení případu bych označil spíš za fiasko. Scénáristé po nadějném začátku totálně selhali. A režijně bylo také na čem zapracovat.(18.2.2018)

 • kocik1

  Jak jsme začali, tak jsme skončili aneb jakej šel, takovou dostal. Jak jsme už u Vztekliny zvyklí, ani poslední díl započatou linii nepřerušil, a tak postavy kráčely vstříc nepříteli jako kuřata na porážku a namísto, aby volaly policii, raději hledaly kysličník kvůli pár kapkám krve. Panu Stehlíkovi doporučuji, ať se napříště na nějaké psaní scénářů vykašle a pokud už bez toho vážně nemůže být, ať si je ukládá do šuplíku. To je to místo, kam patří.(14.2.2018)

 • - Zbraně použité zásahovkou byly samopal MP-5, samopal MP-7 a útočná puška G-36. (K98)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace