Kapitánu Outlému ještě není ani padesát a už se stává dědečkem. Jeho dcera právě před maturitou porodila syna. Jakoby toho nebylo dost, to dítě navíc nemá otce. A tak se ho dědeček rozhodne vypátrat... Na samém začátku filmové komedie scenáristy Ivo Pelanta a režiséra Karla Kachyni stál jednostránkový divácký dopis. Paní, která pracovala jako sociální pracovnice, v něm vyprávěla příběh těhotné dívky, které pomáhala hledat u jednoho vojenského útvaru otce jejího dítěte. Základní dramatická situace z tohoto dopisu inspirovala scenáristu Ivo Pelanta. Posunul celý příběh do naší současnosti, vypracoval dívce rodinné zázemí, rozšířil téma o souběžnou padesátnickou krizi dívčina otce a doplnil o humorné situace z vojenského života české posádky před vstupem do NATO. V režii Karla Kachyni vznikla komedie z vojenského prostředí, která od své premiéry v roce 2001 vždy znovu dokáže potěšit jak mladé, tak starší diváky. (Česká televize)

rakovnik

Hezký a příjemný film z rodinného a pracovního prostředí vojáka, kterého skvěle ztvárnil Karel Heřmánek.Milé, pohodové, vtipné, pěkně natočené. ()

Martin741

Kachyna to aspon rezisersky ustrazil na relativne dobrej urovni, pribehovo dobre, inteligentne. Fakt len dobova tuctova kinematografia, nic viac. Akurat Hermanka fuckt nemusim - no, nejak som ho prezil, srdcene ho mam v prdeli. Teda abych nedaval niekomu plane nadeje, tak v ignore liste. Hermankovo "herectvo" je pre mna ako silne osoleny caj : 60 % ()

otík

Povedená televizní variace na filmového Copak je to za vojáka... Karel Heřmánek exceluje coby kapitán na letecké základně, má kupu snů, které ho trápí a hlavně ho čeká návštěva nadřízených s kontrolou skladu. No má si ještě co užít, zvlášť, když mu jeden jeho voják "zbouchnul" jeho dceru. ()

HonzaBez

Vcelku milá lehčí komedie s Karlem Heřmánkem v hlavní roli. Žádné velké umění to tedy rozhodně není, spíš mi to přišlo jako taková lepší bakalářské povídka. Jakýsi náznak Kachyňova poetiky jen v úvodu a závěru filmu při pohledu na kluka pouštějícího model letadla. Potěšila mladá Martha Issová. A taky příjemná hudba Petra Skoumala. ()

Master19

Filmy z vojenského prostředí musí být opravdu dobré, aby mě zaujaly. Tady se to tak úplně nestalo. Není to televizní formou ani herci (zejména Heřmánek a Budař stojí za to). Vojenská pakárna prolézá do člověka mnohem víc než jiná zaměstnání (snad jen ti nádražáci jsou horší ;-) ) a proto je na toto téma tolik napsáno a natočeno. Ale ty cedulky připravené v programu Word, ty stály za to. ()

Autogram

Hľadanie otca pre svoje vnúča a hľadanie svojej úlohy v práci, v armáde a celkovo v živote. Hlavnou postavou nie je mladá mamička, ani vojaci na základnej službe, potenciálni otcovia, ale výstrojný náčelník, ktorý po rokoch skúseností v socialistickej armáde tápe, ako ďalej. Úsmevné príhody so vstupom do NATO, aj scény z ťaživých snov stačili len na slabší priemerný film, nie je to už Kachyňa ako zo svojej staršej tvorby. –––– I na vojně si člověk musí zachovat zdravej rozum a nenaletět na každou blbost, kterou mu někdo nakuká. ()

ghatos

"Mám erotický sny, furt mě někdo jebe." Přátelská televizní veselohra, v níž je ukrytý jeden velice zajímavý odkaz. Dvě postavy z legendárního Tankového praporu to dotáhli daleko :) . 52%. ()

vitekpe

Ono to sice o nicem dulezitem nebylo, ale potesila me opet ta civilnost. Hermanek vybornej a Konvalinkova si to podle me taky uzivala. Dobre. ()

Zagros

Tento televizní film jsem viděl náhodou jeden večer kdysi dávno. Už tehdy mě pobavil. Před časem jsem si jej zopakoval a musím říct, že jsem se u něj opět bavil. Karel Heřmánek v roli stárnoucího kapitána to odehrál skvěle. Má krizi středního věku, armáda vstupuje do NATO, je to samá změna, po něm se chce angličtina a navíc mu otěhotní dcera s nějakým z jeho podřízených vojáků… Na komedii je tak skvěle zaděláno. Pravděpodobně se nebudete smát moc nahlas, ale častá pousmání a chápavá povzdechnutí se alespoň u mě objevovala téměř celý film. Se stárnoucím výstrojním náčelníkem budete rozhodně soucítit. Na televizní film nadstandard... tři solidní hvězdy. ()

Paity

Docela sranda, jak přiznal Heřmánek, co by náčelník při jednání s NATO, že vlastně umí jen rusky. :D ()

Zombi

Velmi příjemný film, narazil jsem na něj náhodu v televizi, chvilku koukal co to bude a už to nepřepnul, je to televizní snímek, ale odvážím se říci, že je lepší než mnohé filmy jdoucí do kina. Heřmánek i ostatní herci jsou fajn, atmosféra pohodová a úsměvné scénky pobaví. Jen jsem to tu nemohl najít pod názvem, pod kterým to dávali v TV: Cesta do hlubin duše výstrojního náčelníka. ()