Luděk neví, cigánská kapela hraje Wabiho Daňka, Eda je poprvé v životě ve vinárně, plešky si nechají narůst vlasy. Most čeká veliká událost, ve které bude v hlavní roli váza. (Česká televize)

njuska

Nejslabší díl :-( Přišlo mi, že Hofman chvílemi vypadával z role. Několikrát mluvil spisovně, což mi rvalo uši. Škoda. ()

Davule

Nejméně vtipný, zato ale nejlepší díl a skvělé vyvrcholení seriálu. Další řadu už prosím ne, takhle je to zcela OK. ()

Clara

Je spousta seriálu u kterých si řeknete, bože proč tak dlouho, to by stačilo na film. A pak i filmy, co by stačily jen za zmínku. Ale to sem nepatří. Z Mostu chci víc, mrzi me, že skončil, ale tak to má být. Smekám, v nejlepším se má přestat, ale kde bylo to nejlepší? Tolik promarnenych nápadů, ovšem tento k něm nepatří. Pořád mám pocit, že to bylo málo. Neobyčejně obyčejný příběh lidi. A kolikrát ani neobyčejne nestačí. Tady jo, vlastně ne, chci víc!!! Díky za to, že to je- spojení spravnyho ceskyho humoru a důstojnosti. ()

Nechic

Takže sedmý díl nastaví akční děj a osmička to všechno uhladí? Tenhle díl byl dějově těžké zklamání. Sice hlášek a vtipů tam bylo víc než v díle předchozím, ale proč to muselo být tak prázdný. Luďana poslali do abnormálních nížin, cikány a plešky zas do abnormálních výšin. Šlo vymyslet asi kopec lepších i veselých zakončení, než tak prázdný happy end. ()

KyleReese

Příjemný, stylový konec, za který zaslouží tvůrci pochvalu. Trocha patosu, trocha lásky, ale hlavně hromada typicky českého humoru. Chyběl tomu jenom R. Hrušínský, který by se "kochal":-) Skončilo se v nejlepším a to je dobře. Podle mě žádná další série nebude, jinak by jsme tu už dávno měli několik sérií Trpaslíka, Kosma nebo Čtvrté hvězdy, ale není tomu tak. Díky tomu jsou Kolečko s Prušinovským tak originální a nemají škatulku. Dycky Most! ()

pan_buh odpad!

Další díl naprosto o ničem. Jedinej dobrej fór byla ta mokrá váza, jinak chujovina jak bič. Díkybohu už je konec a nemusím se na další díly téhle multikulturní agitky dívat. Rád zapomenu... ()

Frontier

Je pátek a ve mně ten poslední díl pořád rezonuje. Byť byl celý díl zahalen do smutný nálady, i tady se objevilo několik nezapomenutelných momentů a hlášek (zarámovaný puzzle, nová zkušenost, péro v telefonu), který ve mně vyvolaly výbuch smíchu. Závěr mě pak rozsekal úplně. Dojemná řeč Luďana zakončená takovým způsobem, že člověk brečí a chláme se zároveň a neví, co z toho si má vlastně vybrat. No a pak Journey a sonda hospodou. Přiznám se, že i já jsem uronil slzu, nevím vlastně ani jestli víc kvůli Čočkinovi, nebo jestli proto, že tahle paráda končí. Asi od obojího trochu. Geniální zakončení! Pondělky už nebudou nikdy jako dřív. Na počest Ivana ode dneška v hospodě hlásím, že jsem vylitej jak Čočkin. Je suis Čočkin! Dycky MOST! ()

ForeverZiak

DYCKY MOST!... dycky most. Ty vole. Ty voleee plánoval som sa vyjadriť o seriály ako takom ale táto posledná epizóda si zaslúži samostatnú recenziu. Ľudia.. Nieto konkurencie na československej scéne tomuto seriálu, nieto viacej emócií v 8. sérii Got než v tejto JEDINEJ epizóde. Úžasné úžasné! Charaktery ako to v tomto seriály býva zvykom opäť nesklamaly, sú uveritelné a veľa krát vás aj naštvú, no to nevadí, lebo tak to je i v skutočnom živote! A to je to. Seriál Most! Je úžasný svojou pochopiteľnosťou a neobvyklou, atmosférou. Len ťažko by sa hľadal seriál, ktorý by v žánroch Drama/Komedie zažiaril tak ako MOST! Veď i pracovanie s hudbou je tu úžasné, to prepojenie s príbehom ku príkladu *SPOILER* Keď v tejto poslednej epizóde na Čočkinovom pohrebe hrá pieseň Don't stop believin' - aká to nádherná prepojenosť no nie? A takýchto príkladov je mnoho. Ďalej práca s kamerou je úžasná a nájdete tu zábery, ktoré by si oteckovia nedovolili natáčať :D - Jediné čo mi naopak vadilo bolo trochu nedotiahnutý vzťahový posun *SPOILER* Edy a Dáši... Ale viete čo? Mne je to šuma fuk, lebo tak ako vo skutočnosti, ani v seriály nemusí byť všetko jasne vysvetlené a očividné. A tak tomuto krásnemu skvostu ako aj tejto epizóde dávam 5 hviezd a približne 90%. A ako by povedala jedna oskarová rola, soudkyňe Barbara, - prípad je uzavretý, môžete odísť. DYCKY MOST! ()

FuLister

Krásnej závěr, v pravdě již asi kultovního seriálu. Myslím, že by rozhodně další série být neměla, neboť tady se to jasně uzavřelo, a ani nepotřebuju vědět jak to bude dál. Jinak samozřejmě tu bylo zase plno hlášek a vtipných situací, ale zároveň to bylo takové více lidské, třeba když si Luďan lehnul k ségře a byl na ni hodný. Takže jednoznačně za 5 hvězd. ()

verbalek

Konečné rozuzlení celé zápletky, kde po sedmi dílech byste nečekali. Děkuji Petru Kolečkovi za výborný scénář ( ikdyž je tvořen z více nežli poloviny samotnými herci ) Již se teším na dokončení druhé série na konci roku 2020. Víc takovýchto seriálů z měst a života lidí v ČR jako je Lajna, Vyšehrad aj. ()