Seržant West (Samuel Jackson) dostal za úkol trénovat v obtížných podmínkách panamského deštného pralesa speciální jednotku o šesti mužích. Čtyři vojáci jsou brutálně zabiti, jeden zraněn a šestý se stává hlavním podezřelým. Jak ke zločinům došlo? A proč? Vyšetřování se ujímá důstojnice(Connie Nielsen) a pomoci jí má bývalý ranger, svérázný Hardy (John Travolta). Dvě verze případu se proplétají se spoustou nevyjasněných okolností. Nic nedává smysl a řešení je stále v nedohlednu... Thriller Zelené peklo vytvořil tandem scénáristy Jamese Vanderbilta a režiséra Johna McTiernana (Smrtonosná past, Aféra Thomase Crowna). Jejich záměrem bylo podnítit zvědavost a dát divákovi až do poslední chvíle příležitost k vlastnímu názoru na rozuzlení. Něco vidíme na plátně a něco se ještě uvnitř filmového příběhu skrývá. Je tu řada otázek bez přímých odpovědí. Přitažlivým prvkem - kromě této hry na pravdu - je i obsazení hlavního představitele, drsného chlápka s nohama na stole. Není to nikdo jiný než hvězdná stálice a král hollywoodských comebacků John Travolta (Generálova dcera, Tenká červená linie). (oficiální text distributora)

Gilmour93

Při tenisu i při historce je prý zásadní, jak se podá. McTiernan to zkouší zleva, zprava, s větrem v zádech, s falší ven z kurtu, ale přitom všem si jaksi nevšímá, že mu scénárista nevypletl raketu. Jelikož štěstí přeje připraveným, vybavil jsem se dopředu dějovým manuálem (kdo je kdo, kdo hraje, že je někým jiným, kdo zemřel, kdo smrt jen předstírá či kdy se Travolta škrábe na koulích, protože ho na nich svědí čerstvě vytetovaná osmička), ale efekt to moc nemělo. Ostřílený režisér si ve své derniéře zkrátka řekl, proč dělat věci jednoduše, když jdou dělat složitě a vysadil diváka doprostřed nepropustné filmové džungle - s rozbitým kompasem obsahu, papírovou mačetou formy a postupně těžknoucím batohem lhostejnosti.. ()

genetique

S prihliadnutím na to, že ako sponzor, by som po prepadáku s Renom nedal McTiernanovi ani halier a ako divák som mu už tiež moc neveril, ma toto celkom príjemne potešilo. Travolta si síce trošku trúfol, no zobral to vážne a celkom sa mu to podarilo, na rozdiel od Samuela a spol., ktorí to skôr odflákali. Scenár je dosť zaujímavý, síce menej napínavý a myslím, že by pomohla menšia prekombinovanosť, lebo párkrát som si musel film pretočiť a pár sekúnd, aby som to pochopil. Ale inak fajn. Trošku nechápem tie spodné hodnotenia. 70%. ()

maxi6

Další z hollywoodských slátanin, která hned při odchodu z kina vyprchá jak šumák. Naprostý guláš, namíchaný ze všeho možného i nemožného, scénář, který snad nebyl napsán za jasné mysli. Předhazovaní různých možností, jak došlo k zabití, nekonečné střihy z džungle do kaceláře a zpět, nepochopitelně vkládaná hudba...nevím, ale pokud budete chtít tento film zhlédnout, stačí zkouknout pouhý trailer, nebo posledních 15 minut filmu....anebo si raději pusťte úplně něco jiného........ ()

StarsFan

Mohl to být celkem zručně natočený krimi thriller, kdyby tam každých pět minut všechny postavy neměnily svoje výpovědi a dokonce i charaktery (ano, takové to "Jsem voják x a v závěru se vlastně ukáže, že jsem y," se tu objevuje taky). Upřímně, z tohohle by se i Keyserovi Sozemu zatočila hlava... ()

Lavran

Nikdy jsem neviděl zářivější příklad toho, jak dokáže poslední dvacetiminutovka zabít potenciál celého filmu. Ale minimálně jako geniální ukázka praštěného dějového smotku za jedno zhlédnutí stojí. 2,5* ()

castor

Slušně rozehraná partie se přetavila v překombinovanou frašku, která má tu drzost, že promrhala talent tolika hereckých veličin. Ti se snaží, seč mohou (testosteronový John Travolta mi tu vyznívá nejpozitivněji), to samé se dá říci o akčním veteránovi Johnu McTiernanovi, který má řadu scén pevně v rukách, ale to, co si dovolil scénárista (překvapivě se podílel i na Zodiacovi Davida Finchera) je příliš. Těšil jsem se na napínavý snímek, který by mi nabídl hodinku a půl trvající vzrušení, svižný děj bez logických lapsů, řádně vypečeného záporáka.. ale dostal jsem přesný opak!! Levárny tu totiž nedělají jen vojáci.. Přitom by to nemuselo být tak špatné. Někdo si tu v nehostinné panamské džungli totiž vyrovnává účty. Vojenští rangeři jsou vysláni na rutinní bojovku, která se změní v řež, ze které kromě mrtvých vojáků vzejde i jeden nemilovaný, ale granátem dostatečně uvařený seržant West, který svou četu do džungle poslal. Někdo tuhle zapeklitou situaci musí vyřešit, a tak se idealistická lady v podpatcích musí smířit s výpomocí starého vlka Hardyho, který v armádě byl, leccos o ní ví, ale teď spíš čumí na dno sklenky a prohání opačné pohlaví. Každý má svoji pravdu i verzi, a co teď s tím? Rozmoklý thriller krutě doplácí na scénář, který zřejmě vznikl ze zbytků něčeho proklatě zajímavého a vědomě s divákem hraje hodně nepoctivou hru. Úsměvné pointy, vykonstruovanost a neustálé flashbacky drží diváka v napětí, že něco velkého přijde, ale jsou to až závěrečné titulky, které jej vysvobodí z tohohle nedotaženého levého háku.. škoda.. ()

troufalka

Nevadila mi překombinovanost, ale nedotaženost. To neustálé převracení mě naopak bavilo, ale všechno směřovalo k naprosto předvídatlnému konci. Škoda. ()

Xmilden

Scénář je hotové peklo. Dějových zvratů je snad i více než kolik má Steven Seagal kilogramů. Je docela možné že ani samotní herci kolikrát netuší co se s jejich postavou vlastně chystá rejža provést. 50% ()

sepp

Tento film nepochopi zrejme nikdo, timto snimkem si u me J.McTiernan pokazil kredit. A J.Travolta uz taky patri do filmoveho duchodu. ()

Phobia

Já jsem se na konci v "Zeleném pekle" ztratila a dodnes jsem se nenašla. Nejspíš se na to budu muset někdy podívat znovu, abych pochopila nebo alespoň se o to pokusila. Každopádně jsem čekala víc napětí a míň keců. 40% ()

LiVentura

Příliš moc dobře obsazené chudé armádní drama o hledání pravdy o smrti pěti elitních vojáků, v pozadí drogy, prozradím... :-)) Travolta však svým velkým osobnostním projevem vždy zaujme a každému snímku dodá cosi "lepšího". ()

Jamal

Film, který vám zamotá hlavu a na konci kdy už věříte, jak to tedy je, tak spadnete na zadek a řeknete si k čemu byl vůbec ten předcházející děj, když je všechno tak v pohodě? ()

Fiftis

Priemerný akčný film. John McTiernan nakrútil už iste lepšie. Páči sa mi John Travolta ako cynický agent Hardy, ktorý má sám maslo na hlave a vyšetruje prípad. Vo filme je veľa falošných stôp aj akčných scén, ktoré majú diváka udržať v napätí až do konca, čo je ale na úkor logiky. John Travolta a Samuel Jackson mali síce slušné výkony, ale veľmi to film nepozdvihlo. Mohla to byť celkom zaujímavá a miestami dramatická vyšetrovačka, ale od určitého bodu sa to začalo lámať. ()

Big Bear

Zelené peklo je peklem. Paradoxně ty části z džungle patří k tomu lepšímu. Tahle vojenská detektivka je opravdu překombinovaná. Místy jsem se ztrácel a očekával od závěru, že se mi to nějak pospojuje. Naopak část spojeného se dokonce rozpojila... Nevím, někdy mám rád polopatičtější podání a pokud už si mám něco konkrétního myslet, byl bych si rád jist, že je to to co autoři chtěli... tady to ale může být cokoliv. Byli jsme na tom 3 a každý to pobral nějak jinak. Možná že to bylo originální, ale až moc. Slavní herci pak s tímhle scénářem už moc nezmohli. Škoda. Dvě kulky. * * ()

Boogeyman

Průměrné drama z prostředí vojenského soudu. Ten říká to a ten zas tohle, několik flashbacků, nikdo neví co je pravda. Už to tu bylo mnohokrát a asi ještě bude. ()

petaspur

Počátek vyšetřování mimořádné události byl sice trošku fádní, ale jen do chvíle, kdy přeživší začali mluvit. První zvraty vypadaly zajímavě, ale pak jsem se začal bát, že to autor hodně překombinoval a už se v tom utopí. Najednou se však v mé usínající mysli objevilo ono magické "co když?", které by tomu všemu najednou dalo smysl. Okamžitě jsem film zase začal soustředěně sledovat a odměnou byl onen jediný možný logický konec, o jehož existenci jsem v polovině filmu s přesvědčením pochyboval. ()

Deimos

VHS/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +napětí, dobrá atmosféra -složitý děj, velká porce nudy/// Už od doby kdy tento film bežel v kině jsem věděl, že jeho děj je velmi zamotaný a zvraty příchází každou chvilku. Dlouhých 5 let jsem se na film připravoval abych byl schopen film rozlousknout hned napoprvé. Jenže je to prd platný. Jediný efekt je ten, že z filmu nejsem zklamaný, protože jsem něco podobného čekal a byl na to připraven. Ale i přesto jsem si tím vším musel projít stejně jako nezasvědcený divák a ač jsem se snažil jak chtěl, prvních 80 minut jsem nevěděl která bije. Na konci jsem to už pochopil, ale proč mi tvůrci zabránili užít si i prvních 80 minut, to jsem nepochopil./// Celkem 47%/// ()

Allien.9

Ach jo... Proč? Až do cca. osmdesáté minuty jsem byla připravená udělit "Zelenému peklu" čtyři hvězdičky. Pak se ale začaly objevovat drobné nelogičnosti, které přibývaly s každým koncem (ano, jsou celkem tři) a ve finále už jich bylo tolik, že hravě provrtaly a de facto zničily celý film. A navíc... Každý, kdo vytvořil či odsouhlasil tuhle ubohou pointu, by zasloužil přivázat ke stromu na vrcholu kopce - během té největší bouřky. BLIK, PRÁÁÁSK!!! Posledních 15 minut zkrátka totálně devastuje vše, co se do té doby tak krásně rozehrálo.:-( ()

Návrat akčního machra

Návrat akčního machra

27.05.2007

Kdysi byl považován za jednoho z nejlepších akčních režisérů. Filmy jako Predátor či Smrtonosná past ho vynesly do pozice žánrové špičky. Pak přišly propadáky jako Vikingové, Rollerball a Zelené… (více)

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

18.09.2006

To, že se chystá čtvrté pokračování této populární akční série, ví asi každý. Bohužel, v tomto případě ani zdaleka nejde o záminku na bujaré oslavy, ale právě naopak film s podtitulem připomínajícím… (více)