Seržant West (Samuel Jackson) dostal za úkol trénovat v obtížných podmínkách panamského deštného pralesa speciální jednotku o šesti mužích. Čtyři vojáci jsou brutálně zabiti, jeden zraněn a šestý se stává hlavním podezřelým. Jak ke zločinům došlo? A proč? Vyšetřování se ujímá důstojnice(Connie Nielsen) a pomoci jí má bývalý ranger, svérázný Hardy (John Travolta). Dvě verze případu se proplétají se spoustou nevyjasněných okolností. Nic nedává smysl a řešení je stále v nedohlednu... Thriller Zelené peklo vytvořil tandem scénáristy Jamese Vanderbilta a režiséra Johna McTiernana (Smrtonosná past, Aféra Thomase Crowna). Jejich záměrem bylo podnítit zvědavost a dát divákovi až do poslední chvíle příležitost k vlastnímu názoru na rozuzlení. Něco vidíme na plátně a něco se ještě uvnitř filmového příběhu skrývá. Je tu řada otázek bez přímých odpovědí. Přitažlivým prvkem - kromě této hry na pravdu - je i obsazení hlavního představitele, drsného chlápka s nohama na stole. Není to nikdo jiný než hvězdná stálice a král hollywoodských comebacků John Travolta (Generálova dcera, Tenká červená linie). (oficiální text distributora)

Rominator

Výslednou kvalitu filmu hodně sráží překombinovanost děje, protože v závěru divák nedostane plnohodnotné vysvětlení o čem to celé vlastně bylo. ()

HAL

Ačkoli film se zpočátku rozjíždí jako průměrný thriller s nadprůměrným obsazením, tak se později zvrhává na pouhé přebíhání mezi dvěma svědky a vršení jedné vyšetřovací verze na druhou, kde každá dává ještě menší smysl než ta předchozí. To celé postupně graduje až k podivnému závěru, o kterém se nedá říct že naprosto převrací příběh, protože ten už v tuto chvíli přímo rotuje, přidejte navíc nepříliš uchvacující herecké výkony, a máte naprosto zbytečný film u kterého nestojí za to marnit čas. ()

Goldbeater

Tak já nevím, co proti tomuhle thrilleru všichni mají, ale byl to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, když jsem byl malý, a i dnes mi připadá velice dobrý. Má to samozřejmě svůj styl, kterým úspěšně podává zajímavý děj, ale nic vyloženě překombinovaného nebo neopak nedostatkového jsem zde nenašel. Navíc si můžeme vychutnat velmi dobré obsazení pulp fictionské dvojice Travolta/Jackson a mnoha dalších. Pro mne je tohle opravdu chytlavý a kvalitní thriller, který by si zasloužil mnohem lepší hodnocení. ()

mzss1

Celkem dobrý thriller, který mi teda chvílema přišel dost těžký na pochopení. Od režiséra filmů Predátor, Smrtonosná past 1 atd bych čekal trochu více teda. I více akce bych uvítal. Film moc nudit nemůže, jako thriller je zvládnut celkem dobře. Konečné rozuzlení dokáže překvapit. Hudba průměr. Herecké obsazení je slušné, Travolta zaujal, i Samuel L. Jackson hrál přesvědčivě. Film mě nenadchnul, ale dostatečně pobavil. Tak je to tak lehký nadprůměr. Mé hodnocení je 63% = *** ()

k212

Jak lehké je mizerným a podprůměrným scénářem zazdít tolik hereckého potenciálu (kromě Travolty samozřejmě, protože jeho "odduševnělé" xichty mě PÍP už po první čtvrthodině). Mám ten pocit, že McTiernan byl natolik bezradný z prázdného scenáře, že se snažil z filmu udělat aspoň komedii. HA HA HA, smát se mohu jen nesmírně překombinovanému a stupidnímu ději (a to jsem byla do doby nedávné věrna názoru, že takové Nebezpečné myšlenky jsou překombinované, tedy ... nejsou). Lituji jen toho, že jsem musela hodinu a půl čekat na "šokující" pointu. ()

kingik

Snímek, který nebyl vůbec špatný. Zvraty, které všechno obrací naruby, a ten poslední teda stál za to. Herci ujdou, ale i tak zůstanu u tří hvězdiček, protože režírovat to někdo jiný, mohlo být ještě líp. ()

Anderton

Povesť tohto filmu je tak tristná, že očakávania boli doslova na bode mrazu. Ale proste išlo to v telke, tak som tomu dal šancu. Rozprávanie v štýle Rašomonu vždy poteší a táto zápletka sa k tomu perfektne hodí. Už od začiatku ale snahu o napínavosť brzdia pomerne dementné dialógy a preslovy typu "Daj mi jeden dôvod, prečo ti neprestreliť mozog guľkou" a podobné, "nikde" doposiaľ nepočuté perly. V záverečných 20 minútach som narátal nejakých 5 zásadných zvratov, pričom ten skutočne zásadný sa nakoniec ukáže až ten záverečný. Bohužiaľ ale namiesto otvorených úst od prekvapenia skôr vyvoláva otázky typu, prečo si to aktéri takto celé komplikovali. ()

Slarque

Zmatený mix thrilleru, detektivky, dramatu, válečného filmu a bůhví čeho všeho ještě končí jako komedie. Tohle už nebylo jen nechtěně k smíchu, to se určitě nedalo brát vážně ani na papíře. Docela slušné obsazení nemá šanci vytáhnout výsledek z podprůměru. ()

klerik

Travoltovi to v GENERÁLOVEJ DCÉRE seklo, a tak sa vracia do podobného žánru. A ide mu to, hneď si získal moje sympatie. Krásna a nebezpečná Connie Nielsen a ostatní herci tiež pomáhajú. Skladačka v štýle ODVAHY POD PAĽBOU je však tak zamotaná, že scenárista si nakoniec z divákov urobí prdel. Finálna hláška je síce super, ale nie každý zvládne pocit, že namáhal závity zbytočne... ()

honajz

Tak není to úplně špatný, Travolta má pořád charisma až na půdu, ale co naplat, když jakýkoliv díl NCIS má větší koule? A že to NCIS hodně připomínalo. ()

MM11

Zelené peklo jsem viděl třikrát a pochopil nulakrát... "Definujte logické lapsusy ve filmu". Pokud Vás někdo bude otravovat takovou otázkou poukažte na Zelené peklo. Protože tvůrce tohohle kousku je buď naprosto geniální nebo blázen. Poznání, že něco není v pořádku nastane po ucházející první polovině a ke konci už není úniku, zvrat za zvratem. Kdybych mluvil o návaznostech, tak můžu jen říct, že třetí zvrat úplně popíral zvrat druhý, který nenavazoval na děj a závěrečný zvrat popíral film samotný. Při té vší smůle nevyzní solidní Travolta a McTiernan zvládající přinejmenším rutinu. Nakonec zvítězí úsměv na rtech... ()

Gary

Snímek nenudící, dobře zahraný, ale bohužel nepochopitelný.Pro někoho zklamání, jenom tak ale zábava.Průměrný film. ()

BoPo

Film chce byť tak výborný, mať tak skvelý príbeh že sa vlastne stáva prekombinovanou a tuctovou záležitosťou. ()

Návrat akčního machra

Návrat akčního machra

27.05.2007

Kdysi byl považován za jednoho z nejlepších akčních režisérů. Filmy jako Predátor či Smrtonosná past ho vynesly do pozice žánrové špičky. Pak přišly propadáky jako Vikingové, Rollerball a Zelené… (více)

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

18.09.2006

To, že se chystá čtvrté pokračování této populární akční série, ví asi každý. Bohužel, v tomto případě ani zdaleka nejde o záminku na bujaré oslavy, ale právě naopak film s podtitulem připomínajícím… (více)