Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Joanna Eberhartová (Nicole Kidmanová) je úspěšná televizní producentka, která však kvůli násilnému incidentu, vyvolanému jejím kontroverzním pořadem, dostane v prestižní televizní společnosti výpověď. Když se následkem toho zhroutí, přestěhuje se s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dvěma dětmi z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Zdejší ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Joanna si společně se svými přáteli - spisovatelkou a vyléčenou alkoholičkou Bobbie (Bette Midlerová) a extravagantním homosexuálem Rogerem (Roger Bart) – záhy uvědomí, že zde něco není v pořádku. A že nic není takové, jak se na první pohled zdá… (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (374)

tron 

všechny recenze uživatele

„Obdivujem vašu knihu o vašej mame. Ako sa len volala... ?“ – „´Milujem ťa, ale zdochni´.“ Komentár obsahuje drobné spoilery (ale ak ste videli trailer, je to fuk). Ten príbeh (jedna knižka a dva filmy) je zákerný. Je tam horor, sci-fi, triler, čierna komédia, romantika, situačná komika, psychotriler, satira, paródia, fantasy, tragikomédia, dráma. Je v tom sexizmus, šovinizmus, feminizmus. Jje to o tom, že muži sú nad ženami a ženy nad mužmi. Levinovu knižku som nečítal, takže neviem, ako je to (ne)vyriešené v nej). Už prvý film (zo 70. rokov 20. storočia) sa mi neveľmi páčil (60%). Nová verzia svojrázneho muppeťáka Franka Oza ešte menej. Ak sa naladíte na správnu vlnovú dĺžku, oceníte zopár vtipov (neuveriteľne pokojne prijatá výpoveď z pracovného pomeru), niektorých hercov (odfajčievajúca Bette Midlerová) a štylizovanú výpravu, zaseknutú v 50. rokoch (účesy, kostýmy, správanie postáv). Postupne som sa ale prejedol opulentnej vizuálnej stránky a niektoré triky ma až zaskočili (zrejme schválnou, ale aj tak) primitívnosťou ( „pes“). Plus ma štval nesympatický Broderick a ku koncu to stratilo už aj posledné zvyšky logiky (podzemie nie je chránené ani len blbým visacím zámkom). Nevraviac o tom, že som pri najlepšej vôli nepochopil, či sú ženy stroje alebo len „čipmi v mozgu vylepšené pôvodné kusy“ (v „reklamnom videu“ sa hovorí, že je to žena, len s implantátmi v mozgu, ale Walken je stopercentný robot... tak ako? ... a čo sa robí s „originálnymi kusmi“?... nie, vôbec som to nepochopil). DODATOK 26. 2. 2010: Knihu som konečne dočítal a hoci výrazne stojí na šokujúcom závere, ktorý som ja poznal, tak napriek tomu ma veľmi bavila, je skvele napísané, vtipne a pritom napínavo, miestami až strašidelne. Ozov film sa jej relatívne úzko drží (ale naozaj by ma zaujímalo, čo robia s telami), napriek tomu to (tak akosi celkovo) poňal úplne zle a Levinovi nesiaha ani po sukňu. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Celkom zbytočná druhá adaptácia knižnej predlohy. Oz totiž neponúka žiaden aktualizovaný pohľad na feminizmus, resp. postfeminizmus a jeho balenie látky je príliš nevzrušivé a fádne. Mám dojem, že jediný, kto by možno aj tento scenár dokázal nakrútiť skutočne zžieravým spôsobom, by bol Paul Verhoeven. Paničky tak pôsobia príliš uhladene, akoby ani tá vzbura mužov proti utláčaniu zo strany žien a ich štylizácie do ich úloh vodcov nebola úprimná. Chceli ste byť nami, tak my sme sa rozhodli, že budeme bohmi. Táto myšlienka by si zaslúžila na plátne odvážnejšie prevedenie. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Americký spisovateľ Ira Levin napísal v roku 1972 román "Stepfordské paničky". Je to soft horrorový sci-fi príbeh o usporiadanej komunite, žijúcej v malom, krásnom mestečku Stepford v Connecticute. Všetko sa na prvý pohľad zdá byť ideálne, ale so stepfordskými paničkami nie je niečo v poriadku. Pod svojim dokonalým vzhľadom a príjemným vystupovaním skrývajú desivé tajomstvo. Prvej filmovej adaptácie sa tento román dočkal v roku 1975 a v roku 2004 natočil Frank Oz zmodernizovaný feministický remake. *** ()

kingik 

všechny recenze uživatele

V jednom zapadákově v Connecticutu jménem Stepford se dějí podivné věci. Atraktivní ženy zde připomínají dokonale naprogramované roboty. Manželská dvojice, která sem přijíždí začít nový život, zde rovněž nenalezne klid. Je totiž velké riziko, že se jednoho dne manžel probudí vedle bytosti, která to s ním myslí jinak, než by chtěl. České babičky dobíjejte přesně mají konkurenci a tenhle remake starého filmu s prvky hororu, tak úplně nedopadl ok. Klady: Nicole Kidman to sluší jako blondýnce a film táhne, tajemná atmosféra a nervozní napětí vydrží jen v první polovině, plejáda herců ve vedlejších rolích, zajímavá Bette Midler,a Roger Bart, působivá kamera, první polovina filmu je lepší než ta druhá. Zápory: pointa není příliš překvapivá, film postupem času hloupne a zhoršuje se, herci ve vedlejších rolí do svých postav mnoho nedali, nevyužitý démonický Christopher Walken, tradičně nanicovatý Matthew Broderick, film vyznívá až nehororově, režisér Frank Oz nebyl dostatečně adekvátní volbou, podruhé se to vidět nedá. Mé hodnocení: 50% ()

Colonist 

všechny recenze uživatele

Podivný film. Asi tak podivný, jako celé městečko Stepford. Nevím, jak moc se film liší od knižní předlohy, ale na komedii to zrovna dvakrát nejvtipnější nebylo (ačkoliv občas jsem se některým scénám a hláškám zasmál, jiné byly zase až moc ujeté), ale jako satira na dokonalé manželství dejme tomu, a jako sci-fi to sice mělo zajímavý nápad, ale téma se dalo zpracovat mnohem lépe. Proto se mi více líbila ta část filmu, která byla uvolněnější, a ne ta, která se snažila jít tou vážnější sci-fi cestou, protože tam to bylo hodně zmatené a jestli chtěl někdo udělat odlehčenější sci-fi, tak si mohl některé ty opravdu ujeté robotické momenty odpustit. Herecké obsazení bylo příjemné, Nicole Kidman to před proměnou svým způsobem slušelo a Christopher Walken byl jako vždy dobrý "záporák". Naopak Glenn Close se zde moc nepředvedla, strašně přehrávala a svým projevem mi spíše lezla na nervy. A škoda, že Jon Lovitz neměl mnoho prostoru. V první scéně to vypadalo, že bude hrát "přitroublého balíka", svou typickou menší komickou postavu, která se k němu tak hodí, ale nestalo se tak. Když byl na scéně, moc toho nenamluvil a žádná komická postava to nebyla, ačkoliv k němu asi tak mělo být přistupováno. Hudba Davida Arnolda byla celkem povedená, stylem mi hodně připomínala Johna Williamse. No, film nebyl špatný, ale nic světoborného to také nebylo. Na jedno zhlédnutí dobré, když nemáte večer co dělat. ()

Galerie (79)

Zajímavosti (16)

  • V roli Sarah Sanders si svůj herecký debut užila velmi slavná americká country zpěvačka Faith Hill, která nazpívala titulní píseň "There You´ll Be" k filmu Pearl Harbor (2001). (Dixieboy)
  • Když Mike (Christopher Walken) v pánském klubu předvádí animovanou reklamu na Stepfordské paničky, jedna pasáž pojednává o ingrediencích, které se tu přidávají ženám do mozku. Tyto ingredience jsou: „Sugar, Spice and Everything nice.“ Tato pasáž je převzatá z intra seriálu Powerpuff Girls (od r. 1998), kde takto byly stvořeny jeho hlavní hrdinky. (Stejšn)
  • Walter (Matthew Broderick) ve filmu odkáže na píseň „The Wind Beneath My Wings“. Tou se proslavila Bette Midler, která taktéž účinkuje ve filmu. (imro)

Reklama

Reklama