Božský Bruce

• USA Bruce Almighty (více)

Bruce je oblíbeným reportérem televizního zpravodajství na 7. kanálu v Buffalu. Problém je v tom, že on svou práci nesnáší a viní Boha z nedostatku štěstí. Na dveře mu klepe čtyřicítka, on touží být moderátorem hlavních zpráv. Když se jeden z moderátorů chystá odejít do důchodu, Bruce vycítí svou šanci. Zdá se, že se jeho šťastná chvilka blíží, má poprvé vysílat živě z Niagarských vodopádů. Těsně před vstupem se ale dozví, že moderátorské křeslo bylo obsazeno, rozčílí se a všechno pokazí. Místo vavřínů dostane vyhazov. Aby toho nebylo málo, venku ho zmlátí parta chuligánů a zničí jeho auto. Bruce pak označí Boha za příčinu všeho zla a nespravedlnosti, co se dějí na Zemi. Ten jeho spílání vyslyší a dá mu na týden svou moc a vládu nad světem, aby mu mohl Bruce dokázat, jak se to dá dělat lépe a s humorem. (TV Nova)

Danny F.

Zábavné, hodně vtipné a šíleně abnormální. Carrey se tedy vyřádil, protože dobře využil své schopnosti. 60% ()

VanTom

Zajímavý i originální námět byl bohužel přetaven jen v průměrnou komedii. Všechno to infantilní (podtrhnout!) ksichtění, spílání a šaškování Jima Carreyho mě v důsledku více či méně iritovalo, jeho uvědomění přišlo velice rychle a závěrečné minuty do nás morální poučení praly beze studu pod tlakem. Tím nechci říct, že by se nedostalo i na pár dobrých humorů. Důstojnost snímku tak zachraňoval zejména božský Morgan Freeman. ()

pursulus

Komedie?¬         Stejně připitomělé, hloupé, chtěné grimasy herců jako v seriálu "Přátelé". Zábava s "Přáteli" totožná: slaboduchá, pitomoučká, přehrávaná. Nápad: výbornej. Provedení: slabé, nejlepší práci odvedl, jako vždy, místní profesionální natěrač.¬                 Kdybych já měl tu volbu, počkal bych si chytře, a až by se smrt přiblížila, chopil bych se příležitosti. Po tom, těsně před smrtí, bych vyhlásil: "Se všemi svými Shreky, Simpsony, Přáteli, Mekdonaldy, nablblými úsměvy a dalšími vašimi líbeznostmi — nebudete se sráti jinam, a zůstanete uzavřeni na svém území jako v karanténě; to vám přikazuju já, váš Bůh." ()

davidek

Fakt jo. Bomba nápad s božskou mocí, ale pár věcí mi přišlo trochu blbých. Když budu chtít lžičku a mám božskou moc, nebudu jí chtít z pusy. Jinak Jim Carrey zase úchvatně směšnej. ()

Steve_Zissou

Dokonce se vsi jeho predvidatelnosti a jeho hvezdou Jimem Carreyem, vas jeste primeje k smichu. Pes curajici do zachodove misy, kdo by takoveho psa nechtel mit doma?! Je to dobra komedie. ()

masw

Jim Carrey jako Bůh? Dnes je možné už opravdu všechno. Komedie těží ze zábavného Jima Carreyho, klidného a zábavného Morgana Freemana, krásné Catherine Bell a provařené tváře Jennifer Aniston. Komedie to je v celku slušná se slušnou porcí vtipu. ()

Blackberry

Veľmi zvláštny film. Vytrhnutý zo stereotypných romantických komédií. Pri pozornom sledovaní a odmyslení si niektorých nepotrebných skečov Jima Carreyho, môže človek nájsť vnútornú myšlienku deja. PS: Pri kvalitnejšom režisérovi mohol byť film jednozačne vyššie. ()

jitrnic

Jimu Carreymu nemám co vytknout. Je to naprosto fenomenální komik a první půlka, kdy má ke svým exhibicím dostatek prostoru, je naprosto špičková. Výborně ho doplňuje Morgan Freeman (hůř už Jennifer Aniston, která už zůstane navždy Rachel a Steve Carell, který byl velice vtipný ve filmu 40 let panic, ve všech ostatních komediíích je kdovíproč velice průměrný). To, že se film ve druhé půlce zvrhne v morální apel s dárcovskou pointou, to není Carreyho chyba. ()

Ravi

Velmi průměrná komedie, kterou pozvedávají Carrey a Freeman. Některé momenty Vás opravdu rozesmějí, jenže jde opět o přehnaně ambiciózní zábavu, kterou se nepovedlo nepřetáhnout z únosných mezí pro širší obecenstvo. Dávám 65% = 3/5 ()

Kosmik 1

"It´s Good... It´s Good... It´s Gooooood!!!" :-) Bííí ííí ej jůůůtifl :-))) Prostě super, v originále nářez, odvaz, mazec a úlet! Jim Carrey je mazák. :-) Český dabing tady bohužel absolutně všechno pohnojí. Doporučuji jen a pouze v originálním znění s titulky. Pak je zážitek minimálně zdvojnásoben. Nepřijdete tak nejen o parádní gagy Bruce Nolana, ale i Evana Baxtera. To se musí vidět a v tomto případě hlavně slyšet. :-)) Jsem ochoten dokonce přečkat pasáže s modlením, pánbíčkařením atd., kvůli těm neuvěřitelným skečům určitě a stejně jsem nenapravitelnej ateista. :-)) Jennifer je krásná, k té víc dodat nemůžu, nijak zvlášť mě ničím jiným neoslnila. Morgan Freeman v roli Boha? Jasně. :-) 95% ()

mcleod

Klasická taškařice Jima Carreyho, tentokrát ale s dost velkým duchovním přesahem. Scény s Bohem Morganem Freemanem (jiného herce si snad jako lepšího Boha představit neumím) jsou nezapomenutelné, a to, i když to na první pohled nemusí být zřejmé, nejen svoji vtipností, ale také svojí myšlenkovou hloubkou. ()

Taio

Kvalitná zábava a scéna keď Freeman dokazoval, že je Boh zostala v mojej mysli nastálo. Taktiež ako aj keď Carrey vymyšlal kde bude ukladať modlitby. Osobne sa mi najviac páčili kartotéky. ()

silent cut

Když pominu fakt, že je Jim Carey výborný herec, který si ostruhy získal takovými skvosty jako Muž na měsící nebo Věčný svit neposkvrněné mysli, měl jsem ho radši v jeho začátcích, kde svůj gumový obličej nemusel držet tolik na uzdě a nebyl tolik tlačen do onoho"Laskavého" humoru, na který si asi američané koupili copyright od dua Svěrák & syn. Jinak ale solidní oddychovka, kterou si někdy v budoucnu pustím i po šesté... :) ()

rudess

Skvelý situačný humor, gagy, scénky..., skvelá práca s naivitou, iróniou, absurditou, paródiou..., skvelí improvizátori vrámci charakterov Carrey a Freeman... = skvelá komédia...! ()

Nepi

Božský Bruce vás pobaví božským humorem,napětím i dojemnými okamžiky...Vynikající komediant Jim Carrey opět září...Morgan Freeman v roli Boha je taky skvělý....A opička z análního otvoru mě dostala nejvíc...!!! ()

P1tr

Bruce nedopadl tak božsky jak si nejspíše tvůrci představovali, ovšem Jim Carrey dokáže zázraky a dělá pro diváky z Bruce alespoň poloboha, který slušně pobaví. ()

spikey1

když už si člověk myslí že Jim toho nemůže moc nabídnout v současné době akčních filmů a hutných Thrillerů příjde s úžasným nápadem zahrát si na boha, a ono to zase funguje, v daném prostředí komedie nejde uhrát nejlepší film ale rozhodně tenhle snímek patří mezi ty na které se dívám moc rád. ()

Smileface

Čistě podle mě,je Božský Bruce jednou z těch slabších bláznivých komedií s Jimem Carreym.Jelikož jich ale Jim v poslední době moc nenatočil,je to příjemné osvěžení :-) ()

solskjaer

Tom Shadyac je mistrem průměrných Careyovských komedií, neboť ani tentokrát nedokázal to co nejspíš plánoval. A to natočit komedii na kterou se nezapomíná. Na tuto zapomenu, a i když na pár seků nejspíš pomaleji, celkově upadne tato komedie do šedého průměru filmového archivu. ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

20.07.2007

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (více)