Božský Bruce

• USA Bruce Almighty (více)

Bruce je oblíbeným reportérem televizního zpravodajství na 7. kanálu v Buffalu. Problém je v tom, že on svou práci nesnáší a viní Boha z nedostatku štěstí. Na dveře mu klepe čtyřicítka, on touží být moderátorem hlavních zpráv. Když se jeden z moderátorů chystá odejít do důchodu, Bruce vycítí svou šanci. Zdá se, že se jeho šťastná chvilka blíží, má poprvé vysílat živě z Niagarských vodopádů. Těsně před vstupem se ale dozví, že moderátorské křeslo bylo obsazeno, rozčílí se a všechno pokazí. Místo vavřínů dostane vyhazov. Aby toho nebylo málo, venku ho zmlátí parta chuligánů a zničí jeho auto. Bruce pak označí Boha za příčinu všeho zla a nespravedlnosti, co se dějí na Zemi. Ten jeho spílání vyslyší a dá mu na týden svou moc a vládu nad světem, aby mu mohl Bruce dokázat, jak se to dá dělat lépe a s humorem. (TV Nova)

Seag

Veľmi vtipná, efektmi nadupaná, Carreyovská komédia, pri ktorej som so smiechu ležal na zemi. Tvorcovia sa snažili namontovať čo najviac vtipov, a dokonca aj smutných scén..........Podľa mna jedna s najlepších Carreyovských Komédií.P.S. Morgan Freeman zahral Boha bravúrne. Nikdy som si nemyslel, že Boh bude dokonalý ako černoch. ()

Icefist

Podle mě je to milá komedie. Jim hraje relativně umírněně a nepředvádí jeden z crazy výkonů, jenž snad umí jen on, a filmu to akorát sedlo. Jennifer mám ukrutně rád a při jejím "výstupu" na záchodě jsem tál jak sněhulák na jaře. :-) I ostatní obsazení mi sedlo, ať už se jednalo o Boha Morgana Freemana, breptajícího Stevea Carella nebo rovněž překrásnou a sexy Catherine Bell. Zápletka je zajímavá a neotřelá, humor solidní a místy jsem se vyloženě válel smíchy. Hudební kousky jsou taky vybraný dobře. 70 % Oblíbená část- Clint Eastwood ()

WolfR

Jim Carrey ještě nezapomněl být vtipný! Dokazuje to tahle šílená komedie, Božský Bruce. Bruce Nolan (Jim Carrey) je reportér jedné televizní stanice v Buffalu, ovšem v poslední době má příliš mnoho nezdarů, potíži a starostí. Ze všech svých útrap obviňuje v jednom kuse Boha. Jednoho dne se ovšem Bůh tak trochu, rozzlobí a setká se s Brucem. Bůh, (Morgan Freeman) tedy předá Brucovi své schopnosti a nechá ho, aby řídil svět sám. Nápaditý, chytrý a svěží námět filmu! Ve scénáři je pár děr to ano, ale přesto je film příjemnou oddechovku na odpoledne, či večer. Potenciál tady byl sice větší, ale přesto jsem spokojen. Jim pálí hlášky a opět předvádí různé “držky“ při kterých se šíleně zasmějete! Jako taková ozdoba stojí vedle něj překrásná, Jennifer Aniston jako jeho přítelkyně Grace. První půlka filmu je naprosto skvělá, ovšem film shazuje trošku přeslazená a hůř natočená, druhá půlka, ale jako celý snímek to působí tak, svěže a pohodově, takže se určitě pobavíte. Všechno to navíc doplňuje dobrý soundtrack. Takové hodně, hodně dobré 3 hvězdy! ()

dr.fish

Téma, které nemá chybu. Bohužel se z něj nepodařilo vytěžit ani polovinu jeho potenciálu a tak zůstává tenhle film jen průměrnou komedií s několika opravdu zábavnými momenty. A mohlo to být hodně dobré... ()

otík

Výborná komedie s nezbytným poučením, ale nikterak násilným. Živelná komika Jima Carreyho je sice samozřejmostí, ale není nikterak rušivá. Být Bohem není nic jednoduchého a přesvědčete se o tom i vy. ()

Rockwood

Tenhle film se mi docela zalíbil. Je v něm pěkný úkaz toho, že za každou schopnost se musí nějak platit. Ano, to je vlastně v každém podobném filmu, ale tenhle se mi líbí víc :-). Tady narozdíl od některých měl Bruce Nolan (Jim) možnost ve velkém zneužívat svoje schopnosti. ()

vesper001

Představa modliteb, které Bohu přicházejí v podobě e-mailů, se mi líbí a šestiprstá hra s Všemohoucím má také něco do sebe. Upalte mě na hranici náboženských fanatiků, ale mně se to docela líbilo. Věřím v Boha a jeho smysl pro humor. ()

Nivenx

Pro mě rozhodně skvělá komedie v čele s výborným Jimem Carreym, který zahrál Božského Bruce parádně a já dostával záchvaty smíchu. Bohužel občas ve filmu bývají hluchá místa, kvůli kterým musím sebrat hvězdičku. 70% ()

URBAN

Božský Bruce je takový ten typ trapné komedie, ale v konečném důsledku to tak není. Jim Carrey tomu přidal kouzlo a z něčeho trapného udělal něco zábavného a dokonce i tomu přidal i něco díky čemu jsem to bral i nějákým způsobem vážně. ( 8.8.14/MAC ) ()

fantoci

Zajímavý námět, kteří autoři marnotratně promrhali. Ne že byste se nezasmáli, ale celkově film působí trochu hluše. ()

Copacabana

Aj keď romantická komédia nie je môj prioritný žáner, táto mi naozaj prirástla k srdcu. Na tomto type filmov mi vadí častý trápnohumor, tu som naopak chytala záchvaty smiechu. Po odhalení pointy to môže niekomu príjsť ako sentimentalitka, no ja sa na druhej strane nestačím diviť, kde tí tvorcovia na tie nápady chodia. dokážu ma dostať maličkosti, presne také veci, keď si po čase na film spomeniem tieto drobnosti sa mi vybavia. Spomeniem nápady, ktoré sa mi výnimočne zapáčili, ako bolo učenie psa vykonávať potrebu vonku, alebo keď išla Jen na beh tie zamilované nápisy na stromoch nemali chybu, a ten dáždniček na hlavičku haha. Musím pochváliť výborný soundtrack, dobre zvolená hudba, ktorá začne hrať v správny čas. Carrey a Aniston vytvorili naozaj vyvážený a pre mňa vysoko uveriteľný filmový vzťah. ()

Magneto

Príjemná komédia,chvíľami aj úsmevná vďaka Carreho hlavne slovným vtipom.Jeho grimasy už neúčinkujú ako kedysi... ()

RabbitX

Opět komediální film Jima Carreyho když ho to baví myslím si, že je to takový magor a oni určitě věděli proč ho dát do tohohle filmečku byl good! ()

Honzíno

Super komedie. Konečně zase kousek, kde Carrey moc nepřehrává (tak typicky pro něj). Černý bůh Morgan Freeman je boží a ukazuje nám, že jím být, není rozhodně žádná prdel. Vtipná, trefná a dobře zahraná záležitost, já jsem se sqěle bavil, mohu jen doporučit. Celkový dojem trochu možná kazí místy uječená, přehraná a někdy nepatrně nesedící Jeniffer Anistone. Jinak super zábava ()

SG_ever

Vcelku povedený počin vytvořený tak, aby zaujmul každého diváka. Jim Carrey hraje dobře, což samo o sobě může stačit. Mírný nadprůměr. (65%) ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

20.07.2007

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (více)