Božský Bruce

• USA Bruce Almighty (více)

Bruce je oblíbeným reportérem televizního zpravodajství na 7. kanálu v Buffalu. Problém je v tom, že on svou práci nesnáší a viní Boha z nedostatku štěstí. Na dveře mu klepe čtyřicítka, on touží být moderátorem hlavních zpráv. Když se jeden z moderátorů chystá odejít do důchodu, Bruce vycítí svou šanci. Zdá se, že se jeho šťastná chvilka blíží, má poprvé vysílat živě z Niagarských vodopádů. Těsně před vstupem se ale dozví, že moderátorské křeslo bylo obsazeno, rozčílí se a všechno pokazí. Místo vavřínů dostane vyhazov. Aby toho nebylo málo, venku ho zmlátí parta chuligánů a zničí jeho auto. Bruce pak označí Boha za příčinu všeho zla a nespravedlnosti, co se dějí na Zemi. Ten jeho spílání vyslyší a dá mu na týden svou moc a vládu nad světem, aby mu mohl Bruce dokázat, jak se to dá dělat lépe a s humorem. (TV Nova)

sirien

Nudná předvídatelná zápletka i děj, lacině stupidní "teologie", nudný románek a nezajímavé tak trochu moralizující rozuzlení a vůbec všechno tak podbízivě Americké (včetně Boha vtěleného do černocha - teda, nic ve zlém, Morgan Freeman je zrovna z toho dobrého na tomhle filmu)... ale z nějakého důvodu to dohromady tak nějak docela funguje a film je koukatelný, moc nenudí, místy skutečně i docela pobaví (což mi teda přišlo že stojí víc na Carreym než na scénáři) a navíc když si od něj odskočíte udělat něco k zakousnutí, tak vlastně o nic nepřijdete; taková dobrá oddechovka pro večerní "background" - k cílenému zkouknutí bych přímo nedoporučil (pokud si nechcete splnit bobříka "viděl sem všechny Freemanovy filmy") ()

Auteuil

Bruce prostřednictvím svých schopností zjistí, že být Bohem není tak snadné, jak by člověk na první pohled čekal. Tady mě napadlo srovnání s politiky a jinými veřejně činnými lidmi, taková malá obhajoba těchto lidí proti ostrým názorům možná většiny společnosti. Jako v tomto filmu, po politicích pořád někdo něco chce, čeká na ně řešení spousty problémů, prosadit něco např. do zákona vyžaduje dohodu mnoha jiných lidí s mnoha jinými názory. Tyto snahy navíc brzdí, zpravidla ve snaze o co největší spravedlnost, těžkopádný byrokratický systém. Změnit jeho těžkopádnost opět vyžaduje široký konsenzus a kooperaci. Poprat se se všemi těmito faktory musí lidé, jako my, chybující, nedokonalí. Toto by si lidi měli určitě uvědomit při hledání senzací, přehmatů, chyb, neschopnosti, podrazů, podvodů. Měli by si představit sami sebe na podobném místě, na místě, kde nelze učinit šťastnými všechny lidi, nehledě na zvířata a ostatní obyvatele vesmíru. V žádném případě netvrdím, že politika a správa země je čistá a krásná. Trocha optimismu navíc by v této oblasti ale neškodila, dokonalost je stav nedosažitelný. ()

Johnny

Ach jaj. Opäť komédia, ktorá sa akoe snaží nastieniť problémy ľudstva. A možno by sa to aj podarilo, nebyť toho že je to poväčšinou nuda. A to potom vznosné myšlienky zaspia tiež. A navyše... Jima Carreyho musíte znášať, priateľka Rachel je úplne o ničom a zachraňuje to len Morgan Freeman. Lenže ten je na scéne asi 10 min. Śkoda. ()

zabro

18.05.2008 upravene hodnoceni. po te co sem videl pokracovani tohoto filmu musim rict ze je to sto a jedno. tento film ma vse. co spravna komedie ma mit. nechapu jak sem predtim mohl dat jen tri hvezdicky ()

#47

Čistokrevná komedie Jima Carreyho...přesně takhle ho mám rád a takhle si ho budu vždycky pamatovat a žádný Věčný svit mi to nevyvrátí :-) ()

gumbo

75% - skvělá kombinace humoru a filozofického zamyšlení s trošku přeslazeným koncem a výbornými Careyem a Freemanem. Občasné úlety se dají v klidu opominout. Škoda jen, že se do finální verze filmu nedostala scéna s padákem a Big Footem (viz. DVD bonusy). ()

hEROic

celkem prijemna, nicmene prumerna komedie, kterou drzi pohromade Carreyho ksichty :) ale tak koukat se na to dalo dobre... 60% ()

Adm.Nelson

Tu spomínané moralizovanie a sentiment mi výnimočne nevadí, film k tomu po celý čas smeroval a napríklad v takom Klamárovi ho bolo omnoho viac. Smial som sa dosť, za zmienku stojí hlavne scéna, kde Bruce "pomáha" Evanovi hlásiť správy v štúdiu, to bola prvotriedna zábava. Škoda, že film nemá viac takýchto momentov, ináč je to vkusná, potešiteľná komédia. A Morgan Freeman je herecký boh. 7/10. P.S.: Myslím, že Buffalo Sabres by Stanley Cup nevyhrali, ani keby sa modlil celý svet :) ()

Hermi14

Nejvíce mi na celém filmu sedlo zpodobnění boha jako filosofa, v podání skvělého sarkastického Morgana Freemana. Jinak jde o celkem slušnou komedii, která ale ke konci ztrácí dech a stává se kýčovitým romantickým filmem. Za mě 3,5/5. ()

Fujara777

ÁNO: Pre mňa určite pamätná komédia. Nezabudnuteľné scénky (sedem prstov, pes, rajčinová polievka, mesiac) a tak akurát poučenia (alebo ak chcete moralizovania). Ak vám navyše Carrey neprekáža, ale máte ho radi, túto príjemnú komédiu si určite užijete. NIE: Ak ale toho šaša neznesiete, tak koniec. Jimov pojašený herecký prejav nesedí každému a dá sa to pochopiť. Čo sa chápe ťažšie sú tie zbytočnosti ako Carreyho bľabotanie a ostatné wannabe humorné situácie. Takže, hoci ide o komédiu, svalovici na bruchu sa vyhnete. ()

Rathalos

Jim Carrey opat vynikajuco zahral svoju rolu v tejto vybornej fantasy romantickej komedii,chvalim dobry namet,herecke obsadenie i samotny pribeh,bavil som sa...:-) ()

MickeyStuma

V životě se vám nedaří a svádíte to na Boha? A co to takhle vzít za něj? Tak s takovouhle myšlenkou pracuje komediální snímek z prostředí televizního zpravodajství, ve kterém opět exceluje Jim Carrey a to přesně tak, jak je od něj očekáváno. Se zaměřím na charakter jeho postavy a skopičin jaké provádí, jeden až žasne, jakou s ním má jeho partnerka, s tváří Jennifer Aniston, trpělivost. U nás v Česku naprosto nereálné. Chování člověka po získání moci Boha však realistické je. Ruku na srdce, kdo by se nezachoval stejně. Spousta groteskní gagů, typické houževnatosti Jima Carreyho a obrovské energie diváka pobavit. V pozadí je naznačena i mírná romantická šablona. A co si budeme povídat, námět má ve svém smyslu také silný moralizační aspekt. Vezměme si na srdce vyprávění Boha, co je to zázrak. Film nezklame. Patřičně zaujme, pobaví i poučí. Jen tak mimochodem, Bůh je zřejmě skutečně černý, když ho hraje Morgan Freeman. ()

GOREGASM

Hollywoodský komediální mainstream se všemi klady a zápory, které se k tomu vážou. Pro Carreyho jsou podobné postavy mrháním jeho nejen komediálním talentem, ale chápu, že činže v Beverly Hills není sranda. Jako vždy předvede pár bránici nakopnuvších momentů, hlavně když je jeho postava naštvaná na ten zlý svět okolo, ale z potenciálu z božské neomezenosti tvůrci vymáčkli jen pár kapiček a díky Bohu, teda Morganu Freemanovi, že obsadili Stevea Carella, Jen Aniston a Morgana Freemana... Whaaaat :-). Takže asi tak. 50% ()

plagjoklas

Ja mám Jima Carreyho velmi rád. Je to blázon opičiak šašo ale jemu to tak svedčí. jeho grimasy sú nezabudnuteľné a zmysel pre humor famózny. Trošku slabšie než jeho klasika Ace ventura ale stále vtipné a zábavné ()

salamandrr

Hned po Masce je tato role pro Jima Carreyho jako ušitá na míru(což asi opravdu bude).Výborně viniká jeho herecký a hlavně komeiálí talent.Po shlédnutí musí snad každého napadnout:"Sakra co bych dělaljá kdyby mi bůh,nebo aspoň Morgan Freeman,dal takovouhle MOC?"No já osobně nevím,ale na partnerské záležitosti bych byl mnohem náoaditější než Bruce.Doporučuji všem ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

20.07.2007

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (více)