• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Atraktivní prostředí, silné postavy a kupička multikulturního humoru, která rozprostírá portfolio výrazových prostředků i za hranice dnes běžně vídaného. Příběh odvyprávěný bez zcizující úporné snahy, který mi nejen zasněženou atmosférou připomíná Lidskou skvrnu(2.10.2017)

Skrznaskrz obyčejná, ale poctivá kriminálka... nic co by tu už dlouho nebylo... pravda, ne každý rok, ale jednou za pět let určitě... tentokrát 3 a půl*(5.10.2017)

Tohle bylo fakt silné. ... GA Cinema(10.10.2017)

jednoduchý priamočiary príbeh krásna zimuška Vadil mi troška stopár Jeremy .. pripadal mi príliš civilizovane. Ale inak dobré spracovanie aj dej.(14.10.2017)

Je dobře, že tento film vznikl, protože BBC ve svých reportážích na problém mizejících indiánských dívek upozorňovala již několikrát. Toto je první článek, který jsem na dané téma četl, a nedávno vyšel další. Už z nich je patrné, že Wind River není detektivka, protože příběhy zmizení, znásilnění, a vražd indiánských dívek se sobě velmi podobají. Na začátku je vždy touha uniknout tomu království sněhu a ticha někam na jih, hledání chlapa, který ji ten sen umožní, či získávání prostředků na svůj sen z prostituce, a pak stačí jeden špatný stop ve tmě u silnice, nikdo ji nevidí nastupovat, nikdo nikdy neviděl toho zvrhlého muže uvnitř, a pak už se najde jen tělo, které kdysi bylo snící a toužící dívkou. Sheridan se tuto "obyčejnou" historii snaží poctivě zachytit, a i když se nevyhne různým klišé a jednorozměrným postavám, hlavní je zde síla příběhu.(28.10.2017)

Mrazivá kriminálka „Wind River“ mě strašně baví svou „obyčejností“.. Hlavní postava není detektiv, ale profesionální lovec, který zná terén ledového Wyomingu jako své boty.. Sekundovat mu přispěchá agentka FBI, jejíž světem je od pohledu městská džungle.. Její zkušenosti pozbývají na tomto nehostinném kousku půdy smysl.. Musí čelit nejen nepřátelskému počasí, ale stejně „milým“ domorodcům.. Nechybí jí však houževnatost a rozhodne se, že záhadnou vraždu rozlouskne za pomoci výše zmíněného lovce. Hodně mě baví, že vyšetřování vede spíše náhodné zkopávání o důkazy než kvalitní detektivní práce.. Oceňuji i fakt, že vrahem nakonec není žádný geniální zločinec, ale motiv je založen na pudovém základu.. Ve filmu „Wind River“ se dočkáme jen zlomku akčních scén, než je u podobného žánru zvykem, zimní krajina je zasněženě fádní, hrdinové neplýtvají slovy.. Přesto se děj nevleče a naopak tyto faktory přidávají filmu na přitažlivosti.. Jediné „vadítko“ této super krimošky je přílišné babrání se v osobní minulosti lovce, které ho motivuje k vyšetřování (to by to jako jinak nedělal???).. Jeremy Renner mě baví čím dál tím víc, do podobných filmů by měl být obsazován častěji a nejen jako sniper.. Vymazlenou dokonalostí je sekvence, kdy divák skutečně vidí, za jakých okolností byla indiánská dívka zavražděna.. Doporučuji - skvělej film!(9.11.2017)

Tak tohle jsem nečekal, zvlášť ne od tak pěkný prdelky jako je Elizabeth Olsen a od seschlého uhrového mrňouska jako je Jeremy Renner. Ale světe div se, dost se to povedlo. Indiánky to mají asi dost těžké. Ani pekelná voda jim nepomůže. Nicméně klobouk dolů před perfektní kamerou i režií. Tleskám.(16.12.2017)

Mrazivý triller, kde protagonisté pátrají nejen po vrahovi, ale i po kořenech vnitřní bolesti. Velmi atmosférické, sugestivní a hlavně skvěle napsané.(7.8.2018)

Ľadové! Konečne ma niečo schladilo v tých 33 stupňoch... a bolo to lepšie ako zmrzka😉.Niekto tu spomínal, že Wind river mu pripomína Revenanta, mne zase Fargo. A Fargo milujem. Ohromili ma zábery na snežné skútre, ako si razia cestu zamrznutou tajgou, taktiež fŕkance krvi na bielučičkom snehu vždy zafungujú a prinesú želaný efekt...A k tomu Jeremy Renner bol vynikajúci, priam neodolateľný.(23.8.2018)

KVIFF 52´ ‖ Drsný thriller, který se zadře až do morku kostí a jen tak nepustí. Nevěděl jsem, že Taylor Sheridan je tak zručný režisér, měl jsem za to, že je jen vynikající scénárista a jsem docela rád, že se opět objevuje někdo, kdo exceluje v obou těchto profesích. Jeremy Renner hraje nesmírně vyzrále a přesvědčivě, jeho postava je navíc hodně sympatická a je velmi snadné se s ní ztotožnit. Reálie jsou depresivní a znepokojující, všudypřítomná zima a intenzivní hudba přidají na už tak tíživé atmosféře. Příběh je parádně poskládaný, nechybí mu překvapivé a dost emotivní momenty. Wind River je velké překvapení a doufám, že Sheridan se tímto masterpiecem teprve rozjíždí. Btw. Renner je dost sympatický chlapík.(15.7.2017)

[MFFKV - 2017] Pro mě osobně největší lákadlo letošních Varů umocněné přítomností Jeremyho Rennera. Taylor Sheridan je vynikající scénárista a tak nějak jsem nepochyboval o tom, že by z jeho režijní prvotiny nevznikl kvalitní film. Sheridan nás zavádí do pusté krajiny Wyomingu, kde jste obklopeni pouze sněhem a nekonečným tichem. Rozjíždí se před Vámi detektivní příběh, který rozhodně dokáže vtáhnout a jeho finální rozuzlení Vám vyrazí dech. Akce je zde pomálu, ale za to je v kvalitně natočená (a nutno říci, že velmi hlasitá). Herecké výkony hlavních představitelů není nutno kritizovat. Spíše jsem měl trošku problém s tím jak jsou tyto postavy napsané (jejich chování, motivace). Rozhodně výborný atmosféricky krimi/thriller.(27.7.2017)

Tenhle film mě jednoduše překvapil. Nejenže je živým odrazem toho, co se bohužel dodnes děje Indiánům, což je velmi smutné a nemělo by se nad tím přimhuřovat oči. Film útočí na všechny smysly, hlavně na vizuální stránku. Vidíme tu nádherné obrazy krajiny, které podtrhuje skvěle zakomponovaná hudba. A to jsem ještě nezmínila herecké výkony, z nichž nejvíce vyčnívá Jeremy Renner se svou rolí stopaře Coryho. Snímek je silný a dojemný a rozhodně stojí za zhlédnutí. Vysoké hodnocení má právem.(26.9.2017)

Z času na čas, človek objaví film, ktorý sa do vnútra človeka maximálne zaryje. Nie preto, že by chcel povedať niečo originálne, šokujúce alebo inovatívne. Ale dokáže povedať príbeh od začiatku do konca s využitím silných postáv, výborných momentiek, netlačiaci na pílu a jediné, čo ho skutočne drží v jeho najsilnejších časoch sú jeho mrazivé momentky. "Wind River" je presne takýmto typom filmu. Nemyslím si, že ide o niečo originálne. Je to vyšetrovanie vraždy. Len sa to odohráva v indiánskom kmeni v zime. A hlavným hrdinom je Jeremy Renner, ktorý je lovec divej zvery, ktorá napáda domáce zvieratá. No súčasne stratil pred rokmi dcéru. A keď sa teraz objaví nové telo, rozhodne sa tentokrát vraha potrestať a nenechá ho len tak utiecť. A na pomoc mu príde mladá agentka FBI. Celá atmosféra filmu je skvelá, hrdina má absolútne skvelý príbeh z minulosti, ktorý z neho robí vynikajúcu postavu. Osobne si myslím, že je to asi najlepšia rola, kde som mal možnosť vidieť Jeremyho Rennera. A žiari tu asi ako nikdy predtým. Elizabeth Olsen je rovnako skvelá. Popravde, všetci tu podali skvelý výkon. No najmä je film vynikajúco napísaný, vyzerá skvele a celá tá zima na nás dolieha rovnako ako na všetkých ostatných. Film ma nepustil od začiatku až do konca. A záverečné rozuzlenie je absolútne vynikajúce. Nikdy neviete, kde sa pravda skrýva a ako to celé vlastne dopadne. A kto je vlastne skutočným vinníkom. Pretože dostávame len indície, ktorým najviac rozumie samotný Cory. A ani keď nám to vysvetlí, tak tomu moc nerozumieme. A viac menej sa len spoliehame na to, že nám to postupne objasnia. "Wind River" je podľa mňa vynikajúci film. Ak budete mať možnosť ho vidieť, rozhodne tak spravte. Jeden z najlepších tohtoročných thrillerov. Hodnotenie: A(1.10.2017)

Stejné jako v případě Sicaria. Sheridan výborně pracuje s charaktery a celkovou atmosférou, ale zapomíná na příběh. Je to škoda. Olsenka se mi poprvé za svou kariéru opravdu líbila, asi to bude mou slabostí pro hubaté ženské.(3.10.2017)

Nejvyšší hodnocení si rozhodně zaslouží. Kromě dobrého děje mi přišlo, že na člověka i dýchla atmosféra, která ve Wyomingu je. Nepřijde mi, že bych se za celou dobu byť jen trochu nudil. Rozuzení pak bylo přeci jen nečekané. A ačkoliv to mezi ústřední dvojicí trochu jiskří, tak to jde i bez scén postelových, a to se dnes vidí opravdu málo. Jiní by se mohli učit.(29.10.2017)

3,5*. Skvělá hudba. Mrazivá atmosféra (doslova). Jinak mě to ale asi nepohltilo tak, jak mělo nebo mohlo.(5.11.2017)

Reziser Krajcir Sheridan /Odporna Hra 2011, ktoru som este nevidel/ sa teda predviedol. Vysetrovanie vrazdy uprostred drsnych zasnezenych hor Wyomingu ma ihned pohltilo a nepustilo. Fakt mam rad taketo filmy od Inarrituovho Revenanta -ten sice nebol o vrazde, ale zasnezeny s nadhernou krajinou bol. Perfektna rezia, mraziva atmosfera, nechyba ani prestrelka, aby som sa nenudil. Milujem vseobecny prehlad, kam filmy rozhodne patria, patri tam aj naprikald Starovek, Stredovek, vesmir a povedzme prirodne vedy - geografia ? No ta jo, ale s5 k filmu. Rennera /Avengers 2012, Smrt Ceka Vsude 2008 a Dahmer 2002/ nejak extra nemusim, ale zahral to perfektne, a dokazem sa preniest cez herca, ktoreo nemusim a napalit filmu plny pocet. Elisabeth Olsen /Cervena Svetla 2012, kapitan Banglades ci Burkina Faso ci jaxa ta krajina volala/ stihala v pohode, navyse krasna baba a celkom namakany herecky vykon. Bol som s nou spokojny, dobre to zvladala a zahrala. Potom bol pre mna znamy uz len Bernthal /Baby Driver, Muz ve Stinu 2010/, zvysok hercov som nepoznal. Tak a zarok 2017 uz mam svoje filmy roku : 100 %(29.11.2017)

Velmi mi to sedlo. Jde možná o obyčejnou kriminálku, ale je fantasticky bezvýchodná. Sníh a led, tvrdí chlapi i ženské. Skvělý obraz i zvuk. Režie. Atmosféra strhne. 85%(4.2.2018)

Syrové drama, kde je budování atmosféry opravdu na vysoké úrovni. Nevlídný a mrazivý prostředí na vás dýchne tak, že je vám najednou zima i v přetopeným obýváku. Zajímavá sonda do života Indiánů, kteří se ocitli na okraji společnosti v rezervaci. Jako by bylo jedno co je za den a kolikátého vlastně je. Sníh tady bude pořád. Tak jako je jedno místním úřadům, kolik že těch Indiánek za rok zmizí a je znásilněno. Lovec co vezme zákon do vlastních rukou a směšná vyšetřovatelka z FBI. Pro mne příjemný překvapení a spokojenost.(2.3.2018)

Tak na toto som bol naozaj zvedavý, najmä kvôli tým ohlasom a chválam, ktoré sa premietli aj do hodnotenia (v časte môjho hodnotenia 84%). Ale mne to napriek originálnemu zasadeniu deju do exotického mrazivého indiánskeho Wyomingu prišlo aj tak viacmenej priemerné. Herecké výkony ma síce bavili, najmä Elizabeth ma opäť zaujala (hoci nie až tak ako vo filme In Secret - tam bola vynikajúca). Námetovo v podstate nič extra, ale aspoň napätie tam dokázali ako tak udržiavať až do toho rozuzlenia v retrospektívnej scéne, ktorá bola teda poriadne na nervydrásajúca. Ale napriek tomu, celkový dojem u mňa len na hranici priemeru, čo má na svedomí možno aj to prílišné očakávanie.(16.3.2018)

1 8 9 10 11 12 13 14 25 36 48