• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Tak na toto som bol naozaj zvedavý, najmä kvôli tým ohlasom a chválam, ktoré sa premietli aj do hodnotenia (v časte môjho hodnotenia 84%). Ale mne to napriek originálnemu zasadeniu deju do exotického mrazivého indiánskeho Wyomingu prišlo aj tak viacmenej priemerné. Herecké výkony ma síce bavili, najmä Elizabeth ma opäť zaujala (hoci nie až tak ako vo filme In Secret - tam bola vynikajúca). Námetovo v podstate nič extra, ale aspoň napätie tam dokázali ako tak udržiavať až do toho rozuzlenia v retrospektívnej scéne, ktorá bola teda poriadne na nervydrásajúca. Ale napriek tomu, celkový dojem u mňa len na hranici priemeru, čo má na svedomí možno aj to prílišné očakávanie.(16.3.2018)

Normální film, navíc s hnusným tématem, obzvlášť pro rodiče. Nechápu tady ty procenta, copak jste se zase všichni ůplně posrali vy paka??? Průměr ve všem. 60%(24.3.2018)

1698. hodnocený film:(1.5.2018)

Z času na čas, človek objaví film, ktorý sa do vnútra človeka maximálne zaryje. Nie preto, že by chcel povedať niečo originálne, šokujúce alebo inovatívne. Ale dokáže povedať príbeh od začiatku do konca s využitím silných postáv, výborných momentiek, netlačiaci na pílu a jediné, čo ho skutočne drží v jeho najsilnejších časoch sú jeho mrazivé momentky. "Wind River" je presne takýmto typom filmu. Nemyslím si, že ide o niečo originálne. Je to vyšetrovanie vraždy. Len sa to odohráva v indiánskom kmeni v zime. A hlavným hrdinom je Jeremy Renner, ktorý je lovec divej zvery, ktorá napáda domáce zvieratá. No súčasne stratil pred rokmi dcéru. A keď sa teraz objaví nové telo, rozhodne sa tentokrát vraha potrestať a nenechá ho len tak utiecť. A na pomoc mu príde mladá agentka FBI. Celá atmosféra filmu je skvelá, hrdina má absolútne skvelý príbeh z minulosti, ktorý z neho robí vynikajúcu postavu. Osobne si myslím, že je to asi najlepšia rola, kde som mal možnosť vidieť Jeremyho Rennera. A žiari tu asi ako nikdy predtým. Elizabeth Olsen je rovnako skvelá. Popravde, všetci tu podali skvelý výkon. No najmä je film vynikajúco napísaný, vyzerá skvele a celá tá zima na nás dolieha rovnako ako na všetkých ostatných. Film ma nepustil od začiatku až do konca. A záverečné rozuzlenie je absolútne vynikajúce. Nikdy neviete, kde sa pravda skrýva a ako to celé vlastne dopadne. A kto je vlastne skutočným vinníkom. Pretože dostávame len indície, ktorým najviac rozumie samotný Cory. A ani keď nám to vysvetlí, tak tomu moc nerozumieme. A viac menej sa len spoliehame na to, že nám to postupne objasnia. "Wind River" je podľa mňa vynikajúci film. Ak budete mať možnosť ho vidieť, rozhodne tak spravte. Jeden z najlepších tohtoročných thrillerov. Hodnotenie: A(1.10.2017)

Atraktivní prostředí, silné postavy a kupička multikulturního humoru, která rozprostírá portfolio výrazových prostředků i za hranice dnes běžně vídaného. Příběh odvyprávěný bez zcizující úporné snahy, který mi nejen zasněženou atmosférou připomíná Lidskou skvrnu(2.10.2017)

Skrznaskrz obyčejná, ale poctivá kriminálka... nic co by tu už dlouho nebylo... pravda, ne každý rok, ale jednou za pět let určitě... tentokrát 3 a půl*(5.10.2017)

jednoduchý priamočiary príbeh krásna zimuška Vadil mi troška stopár Jeremy .. pripadal mi príliš civilizovane. Ale inak dobré spracovanie aj dej.(14.10.2017)

Je dobře, že tento film vznikl, protože BBC ve svých reportážích na problém mizejících indiánských dívek upozorňovala již několikrát. Toto je první článek, který jsem na dané téma četl, a nedávno vyšel další. Už z nich je patrné, že Wind River není detektivka, protože příběhy zmizení, znásilnění, a vražd indiánských dívek se sobě velmi podobají. Na začátku je vždy touha uniknout tomu království sněhu a ticha někam na jih, hledání chlapa, který ji ten sen umožní, či získávání prostředků na svůj sen z prostituce, a pak stačí jeden špatný stop ve tmě u silnice, nikdo ji nevidí nastupovat, nikdo nikdy neviděl toho zvrhlého muže uvnitř, a pak už se najde jen tělo, které kdysi bylo snící a toužící dívkou. Sheridan se tuto "obyčejnou" historii snaží poctivě zachytit, a i když se nevyhne různým klišé a jednorozměrným postavám, hlavní je zde síla příběhu.(28.10.2017)

Nejvyšší hodnocení si rozhodně zaslouží. Kromě dobrého děje mi přišlo, že na člověka i dýchla atmosféra, která ve Wyomingu je. Nepřijde mi, že bych se za celou dobu byť jen trochu nudil. Rozuzení pak bylo přeci jen nečekané. A ačkoliv to mezi ústřední dvojicí trochu jiskří, tak to jde i bez scén postelových, a to se dnes vidí opravdu málo. Jiní by se mohli učit.(29.10.2017)

Tak tohle jsem nečekal, zvlášť ne od tak pěkný prdelky jako je Elizabeth Olsen a od seschlého uhrového mrňouska jako je Jeremy Renner. Ale světe div se, dost se to povedlo. Indiánky to mají asi dost těžké. Ani pekelná voda jim nepomůže. Nicméně klobouk dolů před perfektní kamerou i režií. Tleskám.(16.12.2017)

Velmi mi to sedlo. Jde možná o obyčejnou kriminálku, ale je fantasticky bezvýchodná. Sníh a led, tvrdí chlapi i ženské. Skvělý obraz i zvuk. Režie. Atmosféra strhne. 85%(4.2.2018)

Mrazivý triller, kde protagonisté pátrají nejen po vrahovi, ale i po kořenech vnitřní bolesti. Velmi atmosférické, sugestivní a hlavně skvěle napsané.(7.8.2018)

Ľadové! Konečne ma niečo schladilo v tých 33 stupňoch... a bolo to lepšie ako zmrzka😉.Niekto tu spomínal, že Wind river mu pripomína Revenanta, mne zase Fargo. A Fargo milujem. Ohromili ma zábery na snežné skútre, ako si razia cestu zamrznutou tajgou, taktiež fŕkance krvi na bielučičkom snehu vždy zafungujú a prinesú želaný efekt...A k tomu Jeremy Renner bol vynikajúci, priam neodolateľný.(23.8.2018)

Tak nevím, na Wind River jsem byl docela dlouho zvědavej, protože ho drtivá většina lidí kolem mě vynášela div ne do nebes. Možná i proto jsem ho odkládal, protože jsem podvědomě cítil, že to takový zázrak nebude. Obsazení je fajn, Hawkeye a Scarlet Witch se v bohem zapomenuté oblasti snaží vypátrat vraha mladého holky a na chvilku se zastaví i Punisher. Vlastně ani nemám nic proti jejich hereckým výkonům, ale mě to prostě nějak nechytilo a konec se rozhodně nedá označit za nepředvídatelný, takže povyk a nadšení nesdílím.(28.8.2018)

Dobre, príbeh je nič moc a podobných tu už bolo desiatky, avšak musím vyzdvihnúť fakt, že tvorcovia aj z takéhoto otrepaného námetu vybudovali jeden kvalitný, mrazivý a depresívny snímok, ktorý v divákovi zanechá nejeden nezabudnuteľný moment. Scenár je relatívne inteligentný, herecké výkony výborné, vizuál nádherný a soundtrack pekný, no nezbavím sa dojmu, že sa vo filmoch nájde viacero hluchých miest, rozjazd je pomalý, napätie sa strieda s nudou a na postavu stvárnenú Elizabeth Olsenovou som mal spočiatku veľkú zášť.(7.11.2018)

[MFFKV - 2017] Pro mě osobně největší lákadlo letošních Varů umocněné přítomností Jeremyho Rennera. Taylor Sheridan je vynikající scénárista a tak nějak jsem nepochyboval o tom, že by z jeho režijní prvotiny nevznikl kvalitní film. Sheridan nás zavádí do pusté krajiny Wyomingu, kde jste obklopeni pouze sněhem a nekonečným tichem. Rozjíždí se před Vámi detektivní příběh, který rozhodně dokáže vtáhnout a jeho finální rozuzlení Vám vyrazí dech. Akce je zde pomálu, ale za to je v kvalitně natočená (a nutno říci, že velmi hlasitá). Herecké výkony hlavních představitelů není nutno kritizovat. Spíše jsem měl trošku problém s tím jak jsou tyto postavy napsané (jejich chování, motivace). Rozhodně výborný atmosféricky krimi/thriller.(27.7.2017)

Stejné jako v případě Sicaria. Sheridan výborně pracuje s charaktery a celkovou atmosférou, ale zapomíná na příběh. Je to škoda. Olsenka se mi poprvé za svou kariéru opravdu líbila, asi to bude mou slabostí pro hubaté ženské.(3.10.2017)

,,Nehledám vraha. Jsem lovec, tak co bys řekl, že dělám?“ Sem tam jsem narazil na odkaz, kde se o tomhle mluvilo jako o silné kriminálce ze severu, kde Hawkeye (Jeremy Renner) a Scarlet Witch (Elizabeth Olsen <3 ) řeší vraždu indiánky v indiánské rezervaci. Co na tom může být tak pecka, že slyším samou chválu a hodnocení vysoko? Všechno. Stopař Cory Lambert (Renner) objeví uprostřed zasněžené pusté krajiny Wyomingu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá novopečená agentka FBI Jane Bannerová (Olsen), která do odlehlé indiánské rezervace Wind River přijíždí z Las Vegas, zcela nepřipravená na drsné podnebí, jež tam panuje. Na pomoc s vyšetřováním si přizve stopaře Coryho a společně se snaží přijít na kloub záhadné smrti. Tady to bude o něco kratší a nebudu to tak rozepisovat dějově, je to ten typ filmu, kde musíte sedět hezky doma v teple pod dekou s kakaem (whisky). Je vidět, že si tvůrci vyhráli se vším, co může zasněžený indiánský sever nabídnout. A z herců taky vytřískali maximum. Zasněžené pláně, odlehlá stavení, všudypřítomný mráz s pachutí deprese a zoufalství. Většinou se vychází z toho, že je Wind River (oblast, ve které se to odehrává) zamrzlé peklo, kde lisdská naděje a sny zamrzají a stávají se promrhanou příležitostí. Zdejší prostředí více všem bere než dává. A když se do toho objeví mrtvé zmrzlé tělo uprostřed kajiny, kam by ani svatý nedošel, tak to místním moc nepřidá. Naštěstí je po ruce oskarově hrající Renner, který se vyškatulkoval z akčního borce na zlomeného otce, který používá emoce jen o svátcích. Plus připočtěme skvělou Olsenku (je to moje femme fatal) jakožto nezkušenou agentku FBI a herecký koncert je na světě. Naštěstí se nikdo nesnaží mezi nimi vytvořit milenecké pouto, což je jedině dobře. Dějově je to čistá přímá kriminálka. Najde se tělo, vodítka, viník. Hotovo. Wind River na to jde přímo a nemá hluchá místa, kde by se zbytečně plkalo o ničem. Představí se hrdinové, vedlejší postavy, mrknem do minulosti postav a jdeme do finále. Není to špatně, ale klidně bych to o půl hodinku prodloužil a přidal pár momentů. Jaký? To nevim, ale na můj vkus se šlo až moc rychle na věc. Naštěstí to hodnocení nijak neublíží. Na konec zmíním ještě finále, který jsem absolutně nečekal. Ne twist plotem, ten byl takovej obyčejnej, ale řešení daného problému vraha a policie. To klobouk dolů. Ale nebudu nic prozrazovat. Je to syrová kriminálka, která si nahraje na nic, míří k cíli a úspěšně diváka zabaví. Uvidíme, co přinese Sněhulák Jo Nesba s Fassbenderem. 5* a.k.a 90%(6.10.2017)

Tohle bylo fakt silné. ... GA Cinema(10.10.2017)

3,5*. Skvělá hudba. Mrazivá atmosféra (doslova). Jinak mě to ale asi nepohltilo tak, jak mělo nebo mohlo.(5.11.2017)

1 8 9 10 11 12 13 14 25 37 49