• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Tak tohle jsem nečekal, zvlášť ne od tak pěkný prdelky jako je Elizabeth Olsen a od seschlého uhrového mrňouska jako je Jeremy Renner. Ale světe div se, dost se to povedlo. Indiánky to mají asi dost těžké. Ani pekelná voda jim nepomůže. Nicméně klobouk dolů před perfektní kamerou i režií. Tleskám.(16.12.2017)

[MFFKV - 2017] Pro mě osobně největší lákadlo letošních Varů umocněné přítomností Jeremyho Rennera. Taylor Sheridan je vynikající scénárista a tak nějak jsem nepochyboval o tom, že by z jeho režijní prvotiny nevznikl kvalitní film. Sheridan nás zavádí do pusté krajiny Wyomingu, kde jste obklopeni pouze sněhem a nekonečným tichem. Rozjíždí se před Vámi detektivní příběh, který rozhodně dokáže vtáhnout a jeho finální rozuzlení Vám vyrazí dech. Akce je zde pomálu, ale za to je v kvalitně natočená (a nutno říci, že velmi hlasitá). Herecké výkony hlavních představitelů není nutno kritizovat. Spíše jsem měl trošku problém s tím jak jsou tyto postavy napsané (jejich chování, motivace). Rozhodně výborný atmosféricky krimi/thriller.(27.7.2017)

Tenhle film mě jednoduše překvapil. Nejenže je živým odrazem toho, co se bohužel dodnes děje Indiánům, což je velmi smutné a nemělo by se nad tím přimhuřovat oči. Film útočí na všechny smysly, hlavně na vizuální stránku. Vidíme tu nádherné obrazy krajiny, které podtrhuje skvěle zakomponovaná hudba. A to jsem ještě nezmínila herecké výkony, z nichž nejvíce vyčnívá Jeremy Renner se svou rolí stopaře Coryho. Snímek je silný a dojemný a rozhodně stojí za zhlédnutí. Vysoké hodnocení má právem.(26.9.2017)

Stejné jako v případě Sicaria. Sheridan výborně pracuje s charaktery a celkovou atmosférou, ale zapomíná na příběh. Je to škoda. Olsenka se mi poprvé za svou kariéru opravdu líbila, asi to bude mou slabostí pro hubaté ženské.(3.10.2017)

jednoduchý priamočiary príbeh krásna zimuška Vadil mi troška stopár Jeremy .. pripadal mi príliš civilizovane. Ale inak dobré spracovanie aj dej.(14.10.2017)

3,5*. Skvělá hudba. Mrazivá atmosféra (doslova). Jinak mě to ale asi nepohltilo tak, jak mělo nebo mohlo.(5.11.2017)

Velmi mi to sedlo. Jde možná o obyčejnou kriminálku, ale je fantasticky bezvýchodná. Sníh a led, tvrdí chlapi i ženské. Skvělý obraz i zvuk. Režie. Atmosféra strhne. 85%(4.2.2018)

Na Sněhuláka a Wind river sem čekal v záplavě komiksovejch hoven jak na smilování,a protože mě Sněhulák nakonec dost zklamal,z Wind riveru sem nadmíru spokojenej.Vůbec ne zdlouhavá,se silnejma dialogama,s určitou porcí napětí,a vlastně i nějaká akce tam byla.Prostě povedená věc,navíc okořeněná skvělou Olsenkou,a hlavně Rennerem,kterej je naprosto dominantní.Pochvala.70%.(10.3.2018)

Musím hned zkraje napsat, že Sheridanův scénaristický a nově i režijní styl mi dokonale sedí. Wind River není vyjimkou a svoji krásu ukazuje v jasném kontrastu vraždy a úchvatně zasněžené krajiny. K filmové dokonalosti tohoto mrazivého thrilleru přispěl Jeremy Renner svým nejlepším výkonem od The Hurt Locker.(30.9.2017)

Jakože..čekala jsem od toho fakt dost. Už i podle hodnocení. Ale na to,kolik se z toho dalo vytřískat, jsem z toho dostala fakt málo. Uritě to mělo co nabídnout a i mně byla z té atmosféry zima, ale jinak to bylo takové nijaké. Dalo se to rozebrat víc, udělat to víc dramatické, víc napínavější formou, kruci, takovej potenciál. Rozuzlení bylo během pár minut hotové, drama skoro žádné. Přišlo mi to, jako kdyby to jelo po svojí lajně bez nějakých zvratů, a jen mírně to stoupalo.(30.9.2017)

Z času na čas, človek objaví film, ktorý sa do vnútra človeka maximálne zaryje. Nie preto, že by chcel povedať niečo originálne, šokujúce alebo inovatívne. Ale dokáže povedať príbeh od začiatku do konca s využitím silných postáv, výborných momentiek, netlačiaci na pílu a jediné, čo ho skutočne drží v jeho najsilnejších časoch sú jeho mrazivé momentky. "Wind River" je presne takýmto typom filmu. Nemyslím si, že ide o niečo originálne. Je to vyšetrovanie vraždy. Len sa to odohráva v indiánskom kmeni v zime. A hlavným hrdinom je Jeremy Renner, ktorý je lovec divej zvery, ktorá napáda domáce zvieratá. No súčasne stratil pred rokmi dcéru. A keď sa teraz objaví nové telo, rozhodne sa tentokrát vraha potrestať a nenechá ho len tak utiecť. A na pomoc mu príde mladá agentka FBI. Celá atmosféra filmu je skvelá, hrdina má absolútne skvelý príbeh z minulosti, ktorý z neho robí vynikajúcu postavu. Osobne si myslím, že je to asi najlepšia rola, kde som mal možnosť vidieť Jeremyho Rennera. A žiari tu asi ako nikdy predtým. Elizabeth Olsen je rovnako skvelá. Popravde, všetci tu podali skvelý výkon. No najmä je film vynikajúco napísaný, vyzerá skvele a celá tá zima na nás dolieha rovnako ako na všetkých ostatných. Film ma nepustil od začiatku až do konca. A záverečné rozuzlenie je absolútne vynikajúce. Nikdy neviete, kde sa pravda skrýva a ako to celé vlastne dopadne. A kto je vlastne skutočným vinníkom. Pretože dostávame len indície, ktorým najviac rozumie samotný Cory. A ani keď nám to vysvetlí, tak tomu moc nerozumieme. A viac menej sa len spoliehame na to, že nám to postupne objasnia. "Wind River" je podľa mňa vynikajúci film. Ak budete mať možnosť ho vidieť, rozhodne tak spravte. Jeden z najlepších tohtoročných thrillerov. Hodnotenie: A(1.10.2017)

,,Nehledám vraha. Jsem lovec, tak co bys řekl, že dělám?“ Sem tam jsem narazil na odkaz, kde se o tomhle mluvilo jako o silné kriminálce ze severu, kde Hawkeye (Jeremy Renner) a Scarlet Witch (Elizabeth Olsen <3 ) řeší vraždu indiánky v indiánské rezervaci. Co na tom může být tak pecka, že slyším samou chválu a hodnocení vysoko? Všechno. Stopař Cory Lambert (Renner) objeví uprostřed zasněžené pusté krajiny Wyomingu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá novopečená agentka FBI Jane Bannerová (Olsen), která do odlehlé indiánské rezervace Wind River přijíždí z Las Vegas, zcela nepřipravená na drsné podnebí, jež tam panuje. Na pomoc s vyšetřováním si přizve stopaře Coryho a společně se snaží přijít na kloub záhadné smrti. Tady to bude o něco kratší a nebudu to tak rozepisovat dějově, je to ten typ filmu, kde musíte sedět hezky doma v teple pod dekou s kakaem (whisky). Je vidět, že si tvůrci vyhráli se vším, co může zasněžený indiánský sever nabídnout. A z herců taky vytřískali maximum. Zasněžené pláně, odlehlá stavení, všudypřítomný mráz s pachutí deprese a zoufalství. Většinou se vychází z toho, že je Wind River (oblast, ve které se to odehrává) zamrzlé peklo, kde lisdská naděje a sny zamrzají a stávají se promrhanou příležitostí. Zdejší prostředí více všem bere než dává. A když se do toho objeví mrtvé zmrzlé tělo uprostřed kajiny, kam by ani svatý nedošel, tak to místním moc nepřidá. Naštěstí je po ruce oskarově hrající Renner, který se vyškatulkoval z akčního borce na zlomeného otce, který používá emoce jen o svátcích. Plus připočtěme skvělou Olsenku (je to moje femme fatal) jakožto nezkušenou agentku FBI a herecký koncert je na světě. Naštěstí se nikdo nesnaží mezi nimi vytvořit milenecké pouto, což je jedině dobře. Dějově je to čistá přímá kriminálka. Najde se tělo, vodítka, viník. Hotovo. Wind River na to jde přímo a nemá hluchá místa, kde by se zbytečně plkalo o ničem. Představí se hrdinové, vedlejší postavy, mrknem do minulosti postav a jdeme do finále. Není to špatně, ale klidně bych to o půl hodinku prodloužil a přidal pár momentů. Jaký? To nevim, ale na můj vkus se šlo až moc rychle na věc. Naštěstí to hodnocení nijak neublíží. Na konec zmíním ještě finále, který jsem absolutně nečekal. Ne twist plotem, ten byl takovej obyčejnej, ale řešení daného problému vraha a policie. To klobouk dolů. Ale nebudu nic prozrazovat. Je to syrová kriminálka, která si nahraje na nic, míří k cíli a úspěšně diváka zabaví. Uvidíme, co přinese Sněhulák Jo Nesba s Fassbenderem. 5* a.k.a 90%(6.10.2017)

Nejvyšší hodnocení si rozhodně zaslouží. Kromě dobrého děje mi přišlo, že na člověka i dýchla atmosféra, která ve Wyomingu je. Nepřijde mi, že bych se za celou dobu byť jen trochu nudil. Rozuzení pak bylo přeci jen nečekané. A ačkoliv to mezi ústřední dvojicí trochu jiskří, tak to jde i bez scén postelových, a to se dnes vidí opravdu málo. Jiní by se mohli učit.(29.10.2017)

90%(4.11.2017)

Mrazivá kriminálka „Wind River“ mě strašně baví svou „obyčejností“.. Hlavní postava není detektiv, ale profesionální lovec, který zná terén ledového Wyomingu jako své boty.. Sekundovat mu přispěchá agentka FBI, jejíž světem je od pohledu městská džungle.. Její zkušenosti pozbývají na tomto nehostinném kousku půdy smysl.. Musí čelit nejen nepřátelskému počasí, ale stejně „milým“ domorodcům.. Nechybí jí však houževnatost a rozhodne se, že záhadnou vraždu rozlouskne za pomoci výše zmíněného lovce. Hodně mě baví, že vyšetřování vede spíše náhodné zkopávání o důkazy než kvalitní detektivní práce.. Oceňuji i fakt, že vrahem nakonec není žádný geniální zločinec, ale motiv je založen na pudovém základu.. Ve filmu „Wind River“ se dočkáme jen zlomku akčních scén, než je u podobného žánru zvykem, zimní krajina je zasněženě fádní, hrdinové neplýtvají slovy.. Přesto se děj nevleče a naopak tyto faktory přidávají filmu na přitažlivosti.. Jediné „vadítko“ této super krimošky je přílišné babrání se v osobní minulosti lovce, které ho motivuje k vyšetřování (to by to jako jinak nedělal???).. Jeremy Renner mě baví čím dál tím víc, do podobných filmů by měl být obsazován častěji a nejen jako sniper.. Vymazlenou dokonalostí je sekvence, kdy divák skutečně vidí, za jakých okolností byla indiánská dívka zavražděna.. Doporučuji - skvělej film!(9.11.2017)

Reziser Krajcir Sheridan /Odporna Hra 2011, ktoru som este nevidel/ sa teda predviedol. Vysetrovanie vrazdy uprostred drsnych zasnezenych hor Wyomingu ma ihned pohltilo a nepustilo. Fakt mam rad taketo filmy od Inarrituovho Revenanta -ten sice nebol o vrazde, ale zasnezeny s nadhernou krajinou bol. Perfektna rezia, mraziva atmosfera, nechyba ani prestrelka, aby som sa nenudil. Milujem vseobecny prehlad, kam filmy rozhodne patria, patri tam aj naprikald Starovek, Stredovek, vesmir a povedzme prirodne vedy - geografia ? No ta jo, ale s5 k filmu. Rennera /Avengers 2012, Smrt Ceka Vsude 2008 a Dahmer 2002/ nejak extra nemusim, ale zahral to perfektne, a dokazem sa preniest cez herca, ktoreo nemusim a napalit filmu plny pocet. Elisabeth Olsen /Cervena Svetla 2012, kapitan Banglades ci Burkina Faso ci jaxa ta krajina volala/ stihala v pohode, navyse krasna baba a celkom namakany herecky vykon. Bol som s nou spokojny, dobre to zvladala a zahrala. Potom bol pre mna znamy uz len Bernthal /Baby Driver, Muz ve Stinu 2010/, zvysok hercov som nepoznal. Tak a zarok 2017 uz mam svoje filmy roku : 100 %(29.11.2017)

Tempem velice pomalá kriminálka, která je též o nahlédnutí do lidské duše v prostředím, které je stejně tak tiché jako chladné. Zápletka je velice jednoduchá, ale cesta jíž se jde k finále tohoto filmu je tak záživně podaná, že si nedokáži představit, že by tento film mohl být ještě nějak lepší. Charakteristika postav, herecké výkony, režijní vedení i scénář. To vše se zde slejvá do kompaktního funkčního celku, který vám nadávkuje emoce, které k vám má přenést a nepustí vás do závěrečných titulků. Ano, takových filmů chci více. Daleko více. A jsem moc rád, že Taylor Sheridan k takovým tvůrcům co tyto filmy můžou realizovat, patří. 85%(26.12.2017)

Pravdou je to, že s panem Rennerem jsem si užil bezvadný dobrodružství propletený mrazivou atmosférou... O tom žádná! Skvělý náběh do děje! Ve vzduchu na diváka dýchá ledový vítr a z nebezpečné divočiny okolo běhá mráz po zádech! Vše je dokonalé a naprosto geniální! Ovšem pro mě nepochopitelný velký otazník?! Takový "velkofilm", a tak hrozně laciná zápletka a rozuzlení případu... Ne-e! Tady jsem čekal opravdu mnohem větší sousto a to za mě sráží hodnocení dolů... 75%(19.3.2018)

KVIFF 52´ ‖ Drsný thriller, který se zadře až do morku kostí a jen tak nepustí. Nevěděl jsem, že Taylor Sheridan je tak zručný režisér, měl jsem za to, že je jen vynikající scénárista a jsem docela rád, že se opět objevuje někdo, kdo exceluje v obou těchto profesích. Jeremy Renner hraje nesmírně vyzrále a přesvědčivě, jeho postava je navíc hodně sympatická a je velmi snadné se s ní ztotožnit. Reálie jsou depresivní a znepokojující, všudypřítomná zima a intenzivní hudba přidají na už tak tíživé atmosféře. Příběh je parádně poskládaný, nechybí mu překvapivé a dost emotivní momenty. Wind River je velké překvapení a doufám, že Sheridan se tímto masterpiecem teprve rozjíždí. Btw. Renner je dost sympatický chlapík.(15.7.2017)

• horapollon

Ako si vysvetliť to prehnané nadšenie z tohto v podstate priemerného filmu? V poslednej dobe sa asi natočilo toľko podpriemerných vecí, že aj toto je medzi nimi priam ako zjavenie.(28.9.2017)

1 8 9 10 11 12 13 14 24 35 46