Reklama

Reklama

Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (798)

Segrestor 

všechny recenze uživatele

V tomto snímku jsem našel to, co u jiných filmových adaptací komiksů velmi postrádal, totiž jistou dávku režisérovo vlastní umělecké invence. Del Toro se sice drží komiksové předlohy, ale dodává filmu něco ze svého výtvarna a tak vzniknul vizualně velmi zajímavý film. V druhém díle Hellboye je Del Torova výtvarná signatura mnohem patrnější. Nejspíš se s jedničkou osvědčil a tak dostal na tu svou invenci mnohem víc prostoru. Typické výtvarné prvky, které nacházíme ve všech jeho filmech, přičemž největší gradace byla ve Faunově labyrintu, zde na diváky probleskují a má-li trochu pro to cit, hledí na film s jedním velkým paf výrazem v ksichtě. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Hellboy má v sobě obrovský potenciál, jenže tvůrcům se ho nepodařilo přenést na plátno. Největší chybou je, že zcela opomněli goticko-mysteriózní atmosféru, která z komiksových předloh přímo čiší. Dějově je to až nedůstojně béčkový paskvil (aspoň v tomto ohledu to je předloze věrné) a jediné co ho zachraňuje je Ron Perlman v hlavní roli samotného Hellboye. K tomu nijak záživné tempo, přemrštěná stopáž a trapné finále. Výsledkem je bohužel průměrná záležitost, kterou jednou vidět a nikdy více. A to si nejsem vůbec jist, zda to na třetí * netahá taková blbost, jako že jednu ze scén tvůrci natáčeli přímo pod okny mého tehdejšího dětského pokojíku. ()

Reklama

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Snímek je vším, co byste mohli žádat od popcornové zábavy – hrdina je sympaťák až na kost (z 90% zásluha obsazení Rona Perlmana, který se pro roli zřejmě narodil), sype jednu ultrasuchou hlášku za druhou, na každém rohu se válí tuny cool digitálních triků, dobře střižené akce a vše se odehrává v rámci divácky stravitelné stopáže. Okořeněn comicsovým pozadím, rozjíždí to navíc rohatý rudoch ve světle příjemné okultní atmosféry a příběhu, který se sice předlouhou inspiruje velice volně (bere si pouze postavy, základní motiv a kousek finále), ale na nabitý celovečerní trhák stačí s naprostým přehledem. Měl by se líbit všem, kterým sedí Del Torův režijní styl z Bladea 2 a zároveň si potrpí na nejednoznačné hrdiny s vlastní neujasněnou minulostí (a budoucností). ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

I když dávám jen tři hvězdičky, je třeba to brát ode mě jako pochvalu, páč filmy podle komiksů ňák nežeru. Tenhle ale určitě patří mezi to lepší, co jsem z "komixáků" viděl (čestná výjimka je Batman, jehož první dva díly jsou nadstandartně dobré). Karel Roden dal své postavě patřičné charisma, skvělý ale byl Ron Perlman, který "udělal" asi polovinu kvality snímku. ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Del Toro měl tuhle látku opravdu rád a je to vidět. BOHUŽEL měl tudle látku rád až moc a nevěděl kdy přestat. Hodinu a půl se pořád někam honěj, a metaj jeden joke za druhým, a dalo by se říct, že je to fakt psina (něco jako prvních 20 minut SW III). Jenže pak se během poslední hodiny snaží najednou dát věcem hlubší smysl, všechno vysvětlit, dát dohromady, a film ztratí tempo, svižnost, i půvab. A ta finální chobotnice, tu sem fakt nepochopil. Nicméně díky první hodině a půl dávám ty 4 ()

Galerie (123)

Zajímavosti (61)

  • Některá kina na (místy nábožensky až fanatickém) americkém Jihu film propagovala pod názvem Helloboy. (NIRO)
  • Autor komiksových předloh Mike Mignola se k rozdílům mezi jeho prací a filmem vyjádřil: „Sice to vychází z mých komiksů, ale když Guillermo film chystal, velmi zásadním způsobem změnil vztahy mezi postavami. Především vytvořil milostnou rovinu mezi Hellboyem a Liz – tu v komiksu vůbec nemám. A když už jednou existovala, tak se k žádnému z mých příběhů nehodila, pročež bylo logické vymyslet nějaký nový, s nímž mohla ladit. Obecně má filmový Hellboy s tím komiksovým mnoho styčných bodů, ale zároveň je to tak trochu jiný vesmír, jiná celková chemie. Nevadí mi to, prostě můj výtvor existuje hned ve dvou paralelních světech. (NIRO)
  • Předlohou pro scénář byl komiks "Sémě zkázy", ale pozorní diváci rozeznají ve filmu i různé prvky převzaté z "Pravé ruky zkázy", "Skříňky plné zla" a dalších krátkých příběhů. (imro)

Související novinky

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (více)

Reklama

Reklama