• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2004, 117 min (Director's cut: 132 min)

Priznam se bez muceni, ze z komiksu jsem cetl jen jednu knizku a to jeste nijak moc peclive. Presto ale nebudu film nijak moc kritizovat, jak by se mohlo zdat - naopak. Hellboy s pesti raznejsi nez generalisimus Stalin je naprosto perfektne zvladnuta postava, ktera vypada, ze ma spis v popisu prace neustale glosovat deni kolem sebe, nez potirani pekelnych monster. Nackovsky zabijak Kroenen v podobe chodiciho stroje je jednou z nejlepsich zapornych postav, jakou jsem kdy videl - stylovy, bez okazalych propriet, kapku smesny, ale presto odporny. Karel Roden, pro ceskeho domorodce nutne vzdy vyznivajici smesne, je jakousi ozdubkou filmu, ktera ovsem dostava minimum mista a clovek si vlastne ani neuvedomi, proc ve filmu vlastne je - kdyby ho pan scenarista vyskrt, jako by se nic nestalo. Dalsi vedlejsi postavy jso take rozporuplne, krom onoho modreho Rybaka, ktereho si nejde neoblibit. Romanticka linie filmu je hollywoodsky naprosto tupa, neobjevna a k uzoufani nudna, po technicke strance lze filmu vycist horsi triky, ale zde bych si dovolil tvrdit, ze je to spise ku prospechu. S nejakymi hypermodernymi a perfektne vypadajicimi triky by Hellboy vypadal zbytecne umele a potazmo neuveritelne, takhle to cele pusobi naopak. Vytknul bych snad jen horsi strih a obcas viditelne reziserovo tapani, co vlastne z hercu dostat, ale nejvetsim negativem je kazdopadne konec filmu, ktery je opravdu nijaky a az moc cloveka nechava tusit, ze se brzo docka pokracovani. V konecnem souctu tedy nekde mezi beznou popcornovkou a nadprumernym comicsovym remakem - 3,5*.(21.2.2005)

Perfektní film. Jako malej sem na to čučel pořád...a doteď mě to baví. Příběh o malém červeném chlapci z jiného světa a omáčka okolo rozhodně stojí za shlédnutí. Hellboy je ikonickou rolí Rona Perlmana a i když jsem před tímhle toho kluka ušatýho, Guillerma del Tora, neznal, tak od té doby jeho filmy oceňuji...85%(20.10.2012)

první polovina téměř bezchybná, Perlman si krade celý film pro sebe (což vlastně při názvu filmu Hellboy zas tak divné není, ale někdy se musíte divit, jak moc to v jiných filmech nefunguje, takže jsem to zmínil), trousí suché hlášky, střílí z obřího kvéru a nosí stylový kabát.. Ostatní postavy, hlavně na nervy lezoucí Manning jsou taky docela vtipné, no na charisma hlavní postavy ztrácejí dost, pro Perlmana byla role jako stvořená.. del Toro taky samozřejmě nelenoší a zase v dostatečné síle prodává svoji fantazii a cit pro kompozici a vizuál, příšerky jsou úžasné, hudba divná, Roden nechutný a jde to dopředu velmi rychle ve stylu většiny komiksovek.. Snad bych měl výtku pouze na ukončování některých scén. No škoda odbytého finále, kdy šlo z toho boje jak psychického, tak fyzického vytěžit mnohem víc, včetně zapojení se těch potvor z jiné dimenze. Je k tomu špatně sestříháná, chybějí nějaké zapamatovatelné scény a žel dokonce tentokrát i hlášky.. Nudné, ale díky zbytku filmu to samozřejmě není nic tak strašného a ta první polovina, hlavně pak ten první boj je prostě úžasný.. I am fireproof, you're not :))(29.6.2012)

Ron Perlman v roli Hellboye je dokonalej a některý hlášky v jeho podání jsou přímo úžasný, ale přece jenom v některých případech se až příliš snaží vypustit nějakou skvělou hlášku a nepovede se mu to. Triky ve většině případů vypadaj hodně dobře, ale v jiných momentech jsou takový dost zvláštní, né že by byly úplně šaptný, ale nejsou na tý nejvyšší úrovni. Myslim že se z toho dalo vytřískat o něco víc, ale i tak je to skvělá zábava.(18.2.2005)

Prečo nemôže byť každý comics spracovaný takto perfektne ako 'Hellboy'? Už potom jedine to všetko zveriť pod režisérsku taktovku del Tora a všetko by bolo zahojené. Síce film nie je tak nad vecou ako séria 'X-Men', no ďalšie pokračovanie môže. Parádna kombinácia pomeru akcie, comicsovosti a čo je prekvapujúce skvele vsadeného humoru. Hellboy hláškuje takmer v každej scéne a musím sa priznať, že trefne. Bál som sa spracovania pekla a vôbec ako sa Guillermo s touto už veľakrát zobrazovanou tematikou vysporiada, no zvládol to na jednotku. Krásne kulisy, atmosféra, hlavne farebnosť a Ron Perlman, ktorý to tu rozbalil vo veľkom štýle. 100%.(30.6.2006)

• - K menší komplikaci došlo ve chvíli, kdy se ve scéně měl poprvé a naposled ukázat mrtvolně bledý Kroenen bez masky. Trikaři počítali s tím, že Ladislav Beran bude mít světlou pleť, a on přišel na natáčení opálený, museli ho potom natřít bílou barvou. (Specs)

• - Čas 1:18:50 - souřadnice, které jsou ve filmu zobrazeny, neodpovídají zmíněné lokalitě. Ve filmu je u těch souřadnic zobrazeno Moskva, ale reálně tyhle souřadnice ukazují na Kalužskou oblast, která je od Moskvy na jihozápad ve vzdálenosti asi 130 km. (Proste..Jana)

• - Sídlo, kde Hellboy (Ron Perlman) ve filmu žije, je ve skutečnosti Národní památník na pražském Vítkově. Další scény byly filmovány na sídlišti Velká Ohrada v pražských Stodůlkách. (The.Joker)