Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2004, 117 min (Director's cut: 132 min)

Docela slušná, béčková podívaná s vynikajícím a hlavně - hláškujícím Ronem Perlmanem v hlavní roli. On je nejsvětlejší stránkou tohoto filmu a vytvořil asi svou nejznámější roli. Akce je někdy dost zběsilá, až nepřehledná a naopak jsou ve filmu docela nudné pasáže. Ty dvě hodiny jsou na tento snímek docela dost. Triky docela ucházející, ale v některých scénách vyloženě špatné a konec jsem čekal také o trochu lepší, i když závěrečný monolog nebyl z nejhorších. Není to špatný film, ale mám pocit, že se z takové látky dalo vytěžit mnohem víc. A tak jedinou opravdu povedenou věcí z filmu, která mi opravdu utkví v paměti je samotná postava Hellboye a jeho suché hlášky.(1.1.2011)

Perlman se prospal na pláži bez ochranného krému, na čelo přilepil dva špunty z demižónu, nechal se píchnout ovádem do pravačky (kdo ví, jestli její velikost nebyla potřebná k účinné autoerotice) a životní role je tady. Fajn, je to postavička s velkým potenciálem a del Toro nabízí svůj nezaměnitelný vizuální styl (Abe Sapien), ale i na několikátý pokus mně to přišlo jako sterilní, mírně infantilní projekt „vanhelsingovitého“ charakteru. Začínám si myslet, že u Faunova labyrintu toho mexického tlouštíka políbila múza a po té nevábné zkušenosti ho už nechce nikdy vidět..(20.7.2015)

první polovina téměř bezchybná, Perlman si krade celý film pro sebe (což vlastně při názvu filmu Hellboy zas tak divné není, ale někdy se musíte divit, jak moc to v jiných filmech nefunguje, takže jsem to zmínil), trousí suché hlášky, střílí z obřího kvéru a nosí stylový kabát.. Ostatní postavy, hlavně na nervy lezoucí Manning jsou taky docela vtipné, no na charisma hlavní postavy ztrácejí dost, pro Perlmana byla role jako stvořená.. del Toro taky samozřejmě nelenoší a zase v dostatečné síle prodává svoji fantazii a cit pro kompozici a vizuál, příšerky jsou úžasné, hudba divná, Roden nechutný a jde to dopředu velmi rychle ve stylu většiny komiksovek.. Snad bych měl výtku pouze na ukončování některých scén. No škoda odbytého finále, kdy šlo z toho boje jak psychického, tak fyzického vytěžit mnohem víc, včetně zapojení se těch potvor z jiné dimenze. Je k tomu špatně sestříháná, chybějí nějaké zapamatovatelné scény a žel dokonce tentokrát i hlášky.. Nudné, ale díky zbytku filmu to samozřejmě není nic tak strašného a ta první polovina, hlavně pak ten první boj je prostě úžasný.. I am fireproof, you're not :))(29.6.2012)

Jedna z tech lepsich komiksovejch adaptaci, ale na ty nejlepsi kousky nedosahne, hlavne proto, ze by mohla bejt trosku sviznesi. Triky jsou tu takovy rozporuplny, v jednu chvily naprosto bombasticky (pozar v nemocnici) a jindy strasne pocitacovy (malej Hellboy, pohled do vesmiru). Co se hercu tyce, tak tu jde hlavne o Hellboye a ostatni jsou odsunuty na druhou kolej. A nastesti Ron Perlman nezklamal. Tvurci si ho imho vybrali diky jeho roli v Jmene ruze a v roli Hellboye si nedokazu predstavit nikoho jinyho, navic je fajn, ze i pres velkou vrstvu liceni muze hrat. A nektery jeho hlasky jsou dokonaly. Ostatni herci jsou v pohode, ale proste nemaj moc prostoru. Co se tyce Rodena, ten byl hodne cool, ale prislo mi, ze misty docela prehraval. A nejak nechapu k cemu tu byl agent v podani Rupert Evanse, takova zbytecna postava. Celkove jsem se u filmu bavil od zacatku do konce a potesi, ze se misty uspesne vyhyba nekolika klise a jsou tu i vtipny odlehcujici scenky, ale nektery slabsi chvile se tu najdou, proto to neni uplne cistejch 5*.(31.1.2005)

Hellboy má v sobě obrovský potenciál, jenže tvůrcům se ho nepodařilo přenést na plátno. Největší chybou je, že zcela opomněli goticko-mysteriózní atmosféru, která z komiksových předloh přímo čiší. Dějově je to až nedůstojně béčkový paskvil a jediné co ho zachraňuje je Ron Perlman v hlavní roli samotného Hellboye. K tomu nijak záživné tempo, přemrštěná stopáž a trapné finále. Výsledkem je bohužel průměrná záležitost, kterou jednou vidět a nikdy více.(6.7.2004)

• - Dítě Hellboy, Sammael, mrtvolák Ivan a Kroenen mluví ve filmu hlasem režiséra Guillerma del Tora. (imro)

• - Když Hellboye (Ron Perlman) přejede vlak v podzemce, má z něj nažhavené rohy. Když se jich poté dotkne, ucukne, jako by jej to pálilo. Ve skutečnosti je však Hellboy žáruvzdorný. (Innuendo1987)

• - Sídlo, kde Hellboy (Ron Perlman) ve filmu žije, je ve skutečnosti Národní památník na pražském Vítkově. Další scény byly filmovány na sídlišti Velká Ohrada v pražských Stodůlkách. (The.Joker)