Ty 4* jsou trochu slabší (vlastně přesně 70%), ale níž nepůjdu, když si vzpomenu čemu všemu jsem dala hvězdičky tři... Hellboy je ohromně cool postava, film je natočený krásně s nadhledem a s nadsázkou, takže mu ráda odpustím i spoustu logických chyb. Je vidět, že pan režisér točil látku ke které má hodně blízko, filmoval s očividnou radostí, vytvořil slušnou atmosféru a myslím že povedenou zábavu.(5.3.2006)

„Noc je plná temných a strašidelných vecí. A my sme tu na to, aby sme ich zastavili.“ Komiksovú predlohu som nečítal, ale napriek tomu sa "dobrý čert" zapísal okamžite do môjho srdca. Slušné akčné scény a fajn triky sú jedna vec, tento film má ale v prvom rade veľké srdiečko. Tvári sa namyslene, ale v skutočnosti cítite, ako sa chveje a chcete ho zahriať. Nájdete sa vo všetkej tej platonickej láske, strate najmilovanejších, o ktorých ste si mysleli, že bez nich zomriete, a sile, akú dáva láska. Možno sa dokonca občas budete tváriť, že vám niečo padlo do oka (pohreb alebo „A tak som im povedal: ´hej, mocnosti pekelné, ak mi ju nevrátite, prídem si za vami pre ňu´.“). Gigantická rozprávková výprava, výborné nápady (hovoriaca kostra Ivan), pôvabné postavičky (Jeffrey Tambor) i scény (pitie mlieka, zajedanie cookies a hádzanie kamienkov). Netradične obsadený Karel Roden je čerešnička na originálnej torte. Kino Považan NMnV 2004(21.10.2004)

Komiksy moc nemusím ale na Hellboyovi som sa slušne bavil. Ako už bolo povedané úvod pripomína strého dobrého Indyho a je najzaujímavejším momentom filmu. Naopak ma nudilo záverečných 15 minút. Karel Roden nič moc, zato ten nacistický assassin bol dosť štýlový. Selma si konečne strihla relatívne slušnú rolu po všetkých tých husiach vo Veľmi nebezpečných známostiach a Jednoducho sexi. Hviezdou filmu je ale určite Ron Perlman ktorému postava sadla ako šitá na telo. Má perfektné hlášky a je dostatočne "cool" ako má byť správny komiksový hrdina. Guillermo del Toro ukázal že po sračke ako bol Blade II dokáže natočiť dobrý film.(21.9.2004)

Hellboy má v sobě obrovský potenciál, jenže tvůrcům se ho nepodařilo přenést na plátno. Největší chybou je, že zcela opomněli goticko-mysteriózní atmosféru, která z komiksových předloh přímo čiší. Dějově je to až nedůstojně béčkový paskvil a jediné co ho zachraňuje je Ron Perlman v hlavní roli samotného Hellboye. K tomu nijak záživné tempo, přemrštěná stopáž a trapné finále. Výsledkem je bohužel průměrná záležitost, kterou jednou vidět a nikdy více.(6.7.2004)

Perlman se prospal na pláži bez ochranného krému, na čelo přilepil dva špunty z demižónu, nechal se píchnout ovádem do pravačky (kdo ví, jestli její velikost nebyla potřebná k účinné autoerotice) a životní role je tady. Fajn, je to postavička s velkým potenciálem a del Toro nabízí svůj nezaměnitelný vizuální styl (Abe Sapien), ale i na několikátý pokus mně to přišlo jako sterilní, mírně infantilní projekt „vanhelsingovitého“ charakteru. Začínám si myslet, že u Faunova labyrintu toho mexického tlouštíka políbila múza a po té nevábné zkušenosti ho už nechce nikdy vidět..(20.7.2015)

• - Při nebezpečných scénách za Rona Perlmana zaskakoval v kostýmu a masce Hellboye český kaskadér Jan Petřina. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Sídlo, kde Hellboy (Ron Perlman) ve filmu žije, je ve skutečnosti Národní památník na pražském Vítkově. Další scény byly filmovány na sídlišti Velká Ohrada v pražských Stodůlkách. (The.Joker)

• - Původně měl film režírovat scénárista, režisér a autor komiksů David S. Goyer. (Pumiiix)