poster

Hellboy

 • USA

  Hellboy

 • Slovensko

  Hellboy

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2004, 117 min (Director's cut: 132 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Hellboy je komixová jízda přesně podle mého gusta. Disponuje ďábelsky temnou a místy zvrhle nechutnou atmosférou, humorem černým jak čerstvě zasypaný hrob a hrdinou tak sympaticky nesympatickým, že to dál nejde. Hlavní výhrou snímku Guillerma Del Tora je Ron Perlman, který svou maskovou kreací překonává vše, co jsem zatím v žánru komixových remaků viděl. Hellboy je hrdina s duší, který se nemusí vůči světu vymezovat tunami explozí a soubojů... je to malá velká báseň o věčném sváru pekelné moci a dobrých lidských stránek, které se v tom velkém červeném těle mění na něco téměř poeticky něžného. Scény, kdy Hellboy hladí svojí kamennou rukou koťátko či pojídá sušenky na střeše ve společnosti devíti letého chlapce, debatujíc s ním o lásce, jsou ozdobou filmu. Del Toro dokázal slušně vyvážit poměr akce a konverzaček, čímž se připojuje k chválihodnému trendu x-menovské dvojky. Je až s podivem, jak mě ten film o rohatém monstru dokázal dojmout... ale nejen to. Dokázal mě pobavit slušně zmáknutými akčními sekvencemi (které jsou však v dnešní době spíše lehce nadprůměrné a starosvětsky pojaté), dokázal mi vsugerovat atmosféru, která balancuje na hraně černé komedie a horroru. Škoda, že v závěru se poněkud vytrácí gradace a režisérská chytrost, s jakou je snímek až do té chvíle s lehkou nadsázkou veden. Hellboyův svět je mi velmi sympatický a blizký, pročež doufám, že "Red" tímhle snímkem nekončí svoje neomalené filmové putování. Byla by škoda, kdyby se tahle zablácená pekelná relikvie neměla dočkat nástupce...(30.9.2004)

 • BadoXXII
  ****

  Kde chybí světlo, vítězí temnota...... Hellboy sa nehrá na nič hlbokomyselné, jednoducho chce baviť. Svojou štýlovosťou, hláškovaním, podarenými maskami a efektami, záporákmi (hlavne ten nacistický assassin), akciou a humorom sa mu to darí veľmi dobre. Veľká fantázia a zručnosti režiséra pomohli k tomu, že Hellboy je jedna z najzábavnejších komixoviek pod slnkom. Ešte dodám, že hlavný hrdina je na zamilovanie.(18.3.2012)

 • D.Moore
  *****

  "Jsem nehořlavej. Ty ne." Chápu, že člověk, který neměl tu čest s Hellboyem papírovým, toho filmového možná tolik neocení. Ale věřte mi, je to dokonalé (ačkoliv je spousta, spousta věcí změněna a spousta, spousta věcí vynechána)! Pokud jde o Rona Perlmana - tak tomuhle se říká po čertech životní role.__P.S. Rozšířená verze obsahuje spíše kosmetické změny a vylepšení, nicméně scéna s Rasputinovýma očima je vynikající.(20.9.2007)

 • Le_Chuck
  ***

  Medzi komixovými adaptáciami to vidím niekde medzi Hulka a Daredevila, t.j. okolo 60-70% na X-Menov a Spidermana to žial ani cez tie svoje zrezané rohy nevidí. Film podľa mňa jednoznačne trpí absenciou poriadného záporňáka. Tak ako je dobro jasne definované a môžeme sa s ním citovo zviazať, tak zlo je tu tak akoby do počtu a ani vlastne nieje koho nenávidieť. A aby sa Hellboy celý film mlátil so psom a na konci s ... (nechcem spoilerovať, ale je to bieda) ? Ináč potešia efekty a aj Karel Roden, ktorý začína v Hollywoode vyfukovať všetky záporňácke role. Nepripomína vám Garyho Oldmana ?(4.8.2004)

 • POMO
  ****

  Hellboy je fajn. Má srdce, kúzlo, vtip, coolový šmrnc, fantasy rozmer a je z neho cítiť, že ho scenárista a režisér Guillermo del Toro robil s radosťou. Že sa s ním po mnohých stránkach vyhrajkal ako so svojím milovaným dieťatkom. Ale aj tak to nie je jeho najlepší film. Akcie v ňom nie je zas tak veľa a tá najdôležitejšia, finálna, je prekvapivo nenápaditá a narýchlo odbitá. Nehovoriac o absencii celkovej dynamiky a švihu filmu (v tom bol oveľa lepší Blade 2), ktoré by podobnej komiksovke chýbať určite nemali. Ak, samozrejme, nie je podchytená dramatickejšou psychológiou (X-men 2), čo Hellboy nie je. Del Toro ho totiž koncipoval ako čistú oddychovku čerpajúcu z množstva humoru, sympatií hrdinov, škaredosti slizkých príšer a kúzelnej atmosféry "iného sveta". Schematicky v podstate len preplietol odpočinkové scény, v ktorých naši hrdinovia pobývajú vo svojom laboratóriu, so scénami, keď vyrážajú za nepriateľmi a dávajú im na frak. A tieto dve roviny sa, nanešťastie, celé dve hodiny striedajú bez toho, aby sa niečo veľké riešilo a my sme boli v napätí, čo bude nasledovať ďalej. ***1/2(13.8.2004)

 • - Původně měl film režírovat scénárista, režisér a autor komiksů David S. Goyer. (Pumiiix)

 • - Guillermo Del Toro sa pokoušel zfilmovat Hellboye dlouhé roky, ale žádné studio mu nechtělo poskytnout peníze. Po úspěchu jeho filmu Blade 2 měl na výběr pokračování upírské mlátičky nebo Hellboye - a vybral si démonického chlapíka. Ve vzduchu však poletovala i nabídka na třetí díl Harryho Pottera! (imro)

 • - Dlouhé roky měl smlouvu na úlohu Abe Sapiena podepsanou Vin Diesel, který měl nejdříve ztvárnit hlavní roli. Pak zaúřadoval Guillermo del Toro, který dal podmínku, že buď Hellboye ztvární Ron Perlman, nebo nebude film režírovat. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace