"Jsem nehořlavej. Ty ne." Chápu, že člověk, který neměl tu čest s Hellboyem papírovým, toho filmového možná tolik neocení. Ale věřte mi, je to dokonalé (ačkoliv je spousta, spousta věcí změněna a spousta, spousta věcí vynechána)! Pokud jde o Rona Perlmana - tak tomuhle se říká po čertech životní role.__P.S. Rozšířená verze obsahuje spíše kosmetické změny a vylepšení, nicméně scéna s Rasputinovýma očima je vynikající.(20.9.2007)

Trvalo to dlouho, ale nakonec si ke mně druhý nejsympatičtější rohatec světa (po Horned Reaperovi z Dungeon Keepera samozřejmě;)) našel cestu. A že to bylo shledání radostné, tak vám o tom teď budu chviličku vyprávět. Máte radost, že jo?:) Mignolův comics neznám a je mi to srdečně šumák, protože Del Toro s Perlmanem si především z červeného latexu vulkanizovaného modrým ohněm uplácali svoje vlastní X-Meny, minimálně co do kvality postav, výpravy a použité hudby. Žestě Marca Beltramiho a sem tam nějaká ta klasika, co může být lepšího pro vyprávění o osamělosti a bombastické záchraně světa?:) Karel Roden jako hlavní záporák plní svoji úlohu jen co se kolonky "vypadat cool" týká, protože scénář se s jeho postavou příliš nemaže a jeho dialogy jsou...no...dejme tomu, že jsem od něj čekal víc. Kdo mě ale totálně odrovnal, byla Selma Blair. Smutek a pak i nenávist v jejích očích, tak jak to bylo k vidění v Hellboyovi, na to se nezapomíná. Velkým plusem Hellboye jsou i další vedlejší nebo lépe řečeno ne úplně hlavní postavy, ať už jde o Sapiana nebo negativně charizmatického Kroenena či árijku s vypracovaným pozadím:) Těším se na druhý díl a doufám, že tentokrát si budu Perlmanovy hlášky moct užít v originále, neb jsou zatraceně cool:) 80%(30.11.2006)

Na jedné straně tu byl skvělý hlavní hrdina a také výborné "rozkreslení" psychologie jednotlivých postav. Na straně druhé pak překomplikovaný scénář, který se však ubírá zcela předvídatelnými zákrutami. Pokud jste viděli trailer na, asi budete čekat nonstop akční řežbu ve stylu Bladea, ale na to je zde příliš málo krve a "cool" akčních scén a zároveň příliš mnoho rádoby-psychologických motivů. Film tak nejvíc připomíná pacienta, trpícího schizofrénií, který se nedokáže rozhodnout zda je lepší svět v harmonii žijících monster, nebo svět plný nebezpečných šílenců, vyvolávajících spoustu akčních situací. Nezbývá tak, než doufat, že příště se pro jeden (nejlépe pro druhý) z těchto světů sám rozhodne a bude to naprostá bomba. 70% Zajímavé komentáře: Marigold, Rex Mundi, MIMIC, Amadeo, Death, Hansel(6.3.2005)

Scénář: Guillermo del Toro .. Velmi povedený comics movie.. Film začíná na více než 100% (ten malý Hellboy je "kouzelný":)), pak se to dlouho drží plus/mínus na 80%, ale ten konec - ten je na hloupých 55% (zvláště ta finální "příšera" je příšerná). Celkově ale pod **** nepůjdu, del Toro a hlavně Perlman mě velice překvapil! Uvidíme se v pekle... 75%.(15.9.2004)

Pohľad ženy: Typický komiksový príbeh, dobré efekty, zaujímavý dej striedajúci akciu s komornou atmosférou a hlavný hrdina sršiaci sebaironizujúcim humorom. Proste Hellboy je chlapík, do ktorého sa môžeme zamilovať... Je to veľký, silný (navyše červený) fešák, občas trochu výbušný (vrrrau!), ale kedykoľvek pripravený ochraňovať a obetovať sa pre milovaných, vrhať po (ne)priateľoch suché hlášky a zachraňovať malé chlpaté zvieratká. Ostatné postavy fungujú presne ako majú, hnusáci sú zákerní, klaďasi patrične sympatickí (pre mňa Abe Sapien) či komickí, ...aj keď na Lizin elán by som občas použila staré heslo "trochu života do toho umierania" (ani Winona v Beetlejuicovi nemala takú depku), ale inak - zábava "solid as a rock"! ;-) Medzi 3 a 4 hviezdičkami, bližšie k trom.(1.5.2005)

• - Na schůzce ohledně natáčení filmu měli tvůrce Hellboye Mike Mignola a režisér Guillermo del Toro přednést své návrhy na obsazení hlavní role, oba dva přišli se stejným jménem - Ron Perlman. (Hejtmy)

• - Při nebezpečných scénách za Rona Perlmana zaskakoval v kostýmu a masce Hellboye český kaskadér Jan Petřina. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Předlohou pro scénář byl komiks Seed of Destruction, ale pozorní diváci rozeznají ve filmu i různé prvky převzaté z Right Hand of Doom, Box Full of Evil či dalších krátkých příběhů. (imro)