Reklama

Reklama

Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (792)

POMO 

všechny recenze uživatele

Hellboy je fajn. Má srdce, kúzlo, vtip, coolový šmrnc, fantasy rozmer a je z neho cítiť, že ho scenárista a režisér Guillermo del Toro robil s radosťou. Že sa s ním po mnohých stránkach vyhrajkal ako so svojím milovaným dieťatkom. Ale aj tak to nie je jeho najlepší film. Akcie v ňom nie je zas tak veľa a tá najdôležitejšia, finálna, je prekvapivo nenápaditá a narýchlo odbitá. Nehovoriac o absencii celkovej dynamiky a švihu filmu (v tom bol oveľa lepší Blade 2), ktoré by podobnej komiksovke chýbať určite nemali. Ak, samozrejme, nie je podchytená dramatickejšou psychológiou (X-men 2), čo Hellboy nie je. Del Toro ho totiž koncipoval ako čistú oddychovku čerpajúcu z množstva humoru, sympatií hrdinov, škaredosti slizkých príšer a kúzelnej atmosféry "iného sveta". Schematicky v podstate len preplietol odpočinkové scény, v ktorých naši hrdinovia pobývajú vo svojom laboratóriu, so scénami, keď vyrážajú za nepriateľmi a dávajú im na frak. A tieto dve roviny sa, nanešťastie, celé dve hodiny striedajú bez toho, aby sa niečo veľké riešilo a my sme boli v napätí, čo bude nasledovať ďalej. ***1/2 ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Snímek je vším, co byste mohli žádat od popcornové zábavy – hrdina je sympaťák až na kost (z 90% zásluha obsazení Rona Perlmana, který se pro roli zřejmě narodil), sype jednu ultrasuchou hlášku za druhou, na každém rohu se válí tuny cool digitálních triků, dobře střižené akce a vše se odehrává v rámci divácky stravitelné stopáže. Okořeněn comicsovým pozadím, rozjíždí to navíc rohatý rudoch ve světle příjemné okultní atmosféry a příběhu, který se sice předlouhou inspiruje velice volně (bere si pouze postavy, základní motiv a kousek finále), ale na nabitý celovečerní trhák stačí s naprostým přehledem. Měl by se líbit všem, kterým sedí Del Torův režijní styl z Bladea 2 a zároveň si potrpí na nejednoznačné hrdiny s vlastní neujasněnou minulostí (a budoucností). ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

Ztěží se bráním nadšení, které je překvapivě schováno za tímto krystalicky čistým kvartetem hvězdiček. Trailery mě nijak nenadchly, o to víc jsem si užil výsledek, který jednoznačně stojí na dvou jménech - Guillermo Del Toro a Ron Perlman. Většinu smetany asi slízne Perlman, kterému pekelná maska sedla jako ulitá a trousí jednu božskou hlášku za druhou. Ale nebýt skvělého scénáře Del Tora, z něhož čiší obrovská láska k látce, správná fanouškovská zažranost a talent pro břitké a coolozní pecky comicsového střihu, mohl by se Perlman snažit sebevíc a bylo by to k ničemu. Takhle parádně prokreslenou postavou se může pochlubit málokterý hrdina ze stránek kreslených sešitů, jeden vtipný bonmot stíhá druhý a z každé scény je cítit láskyplná nadsázka, která dělá z Hellboye sypatickou a životnou postavu (skvělé žárlící scény, pohodářská namachrovanost i hlášky). Navíc Del Toro má jedinečný cit pro comicsovou atmosféru a skvělý timing akce, která když přijde (není ji moc, ale i samotný nácek s nožema za to stojí:-), nestačí na ní superlativy. Uvážím-li jak moc jsem se bavil, nejradši bych dal tomuhle ďáblíkovi kilo a už teď kupoval volňásky na premiéru dvojky. Bohužel jsou zde ale i některé neoddiskutovatelné zápory - jako nevýrazný Karel Roden, kolísající tempo a průměrné triky, kterých je sice vzhledem k rozpočtu slušná porce, ale v některých scénách nestojí za moc. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Ty 4* jsou trochu slabší (vlastně přesně 70%), ale níž nepůjdu, když si vzpomenu čemu všemu jsem dala hvězdičky tři... Hellboy je ohromně cool postava, film je natočený krásně s nadhledem a s nadsázkou, takže mu ráda odpustím i spoustu logických chyb. Je vidět, že pan režisér točil látku ke které má hodně blízko, filmoval s očividnou radostí, vytvořil slušnou atmosféru a myslím že povedenou zábavu. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Vizuálně poutavá, ale dějově poněkud přeplácaná oddychovka, která, vzhledem k předloze, měla na víc. Akční sekvence nic moc, humor se tu občas míjí účinkem a psychologizace del Torovi moc nejde. Hodně vynahrazuje vizuální stránka filmu, dost výrazná i přes průměrný rozpočet 60 milionů, obstojné triky (i když občas až příliš počítačově okaté) a zdařilé masky (Hellboy a hlavně Abe Sapien jsou prostě boží). Rodenovi scenář moc prostoru nedal, zato z Perlmana sálá chrisma na sto délek jeho čertovského ocasu. Naproti tomu je tu třeba hodně nevýrazná postava mladého agenta FBI, který se sice snaží zbalit Hellboyovu holku, ale jinak je tu úplně zbytečný. Celkově vzato film, který mně průměrně pobavil a po odchodu z kina ve mně nerezonoval. Uvidíme, co "dvojka". ()

Galerie (112)

Zajímavosti (52)

  • Grigorij Rasputin (Karel Roden) přetrhne růženec, který Hellboy (Ron Perlman) svírá v ruce, zamává mu před obličejem utrženou částí a odhodí ji. V následující záběru však leží na zemi nepřetržený růženec. (CSSML)
  • Ve filmu je uvedeno, že Rasputin (Karel Roden) má mauzoleum na moskevském hřbitově. Je to ale nesmysl, protože Rasputin nemá ani mauzoleum, ani není pochován v Moskvě. Předpokládá se, že jeho ostatky jsou uloženy v Kalininském regionu Sankt-Peterburgu. (Proste..Jana)

Související novinky

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

06.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou…

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve…

K Justice League se přidá Justice League Dark

K Justice League se přidá Justice League Dark

25.08.2016

Studio Warner Bros. buduje obrovský comicsový vesmír, který vedle řady sólových filmů nabídne i velké týmovky. Letos jsme viděli Sebevražedný oddíl, příští rok nás čeká Justice League a následně…

Reklama

Reklama