Reklama

Reklama

Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (798)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Hellboy je komixová jízda přesně podle mého gusta. Disponuje ďábelsky temnou a místy zvrhle nechutnou atmosférou, humorem černým jak čerstvě zasypaný hrob a hrdinou tak sympaticky nesympatickým, že to dál nejde. Hlavní výhrou snímku Guillerma Del Tora je Ron Perlman, který svou maskovou kreací překonává vše, co jsem zatím v žánru komixových remaků viděl. Hellboy je hrdina s duší, který se nemusí vůči světu vymezovat tunami explozí a soubojů... je to malá velká báseň o věčném sváru pekelné moci a dobrých lidských stránek, které se v tom velkém červeném těle mění na něco téměř poeticky něžného. Scény, kdy Hellboy hladí svojí kamennou rukou koťátko či pojídá sušenky na střeše ve společnosti devíti letého chlapce, debatujíc s ním o lásce, jsou ozdobou filmu. Del Toro dokázal slušně vyvážit poměr akce a konverzaček, čímž se připojuje k chválihodnému trendu x-menovské dvojky. Je až s podivem, jak mě ten film o rohatém monstru dokázal dojmout... ale nejen to. Dokázal mě pobavit slušně zmáknutými akčními sekvencemi (které jsou však v dnešní době spíše lehce nadprůměrné a starosvětsky pojaté), dokázal mi vsugerovat atmosféru, která balancuje na hraně černé komedie a horroru. Škoda, že v závěru se poněkud vytrácí gradace a režisérská chytrost, s jakou je snímek až do té chvíle s lehkou nadsázkou veden. Hellboyův svět je mi velmi sympatický a blizký, pročež doufám, že "Red" tímhle snímkem nekončí svoje neomalené filmové putování. Byla by škoda, kdyby se tahle zablácená pekelná relikvie neměla dočkat nástupce... ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Ztěží se bráním nadšení, které je překvapivě schováno za tímto krystalicky čistým kvartetem hvězdiček. Trailery mě nijak nenadchly, o to víc jsem si užil výsledek, který jednoznačně stojí na dvou jménech - Guillermo Del Toro a Ron Perlman. Většinu smetany asi slízne Perlman, kterému pekelná maska sedla jako ulitá a trousí jednu božskou hlášku za druhou. Ale nebýt skvělého scénáře Del Tora, z něhož čiší obrovská láska k látce, správná fanouškovská zažranost a talent pro břitké a coolozní pecky comicsového střihu, mohl by se Perlman snažit sebevíc a bylo by to k ničemu. Takhle parádně prokreslenou postavou se může pochlubit málokterý hrdina ze stránek kreslených sešitů, jeden vtipný bonmot stíhá druhý a z každé scény je cítit láskyplná nadsázka, která dělá z Hellboye sypatickou a životnou postavu (skvělé žárlící scény, pohodářská namachrovanost i hlášky). Navíc Del Toro má jedinečný cit pro comicsovou atmosféru a skvělý timing akce, která když přijde (není ji moc, ale i samotný nácek s nožema za to stojí:-), nestačí na ní superlativy. Uvážím-li jak moc jsem se bavil, nejradši bych dal tomuhle ďáblíkovi kilo a už teď kupoval volňásky na premiéru dvojky. Bohužel jsou zde ale i některé neoddiskutovatelné zápory - jako nevýrazný Karel Roden, kolísající tempo a průměrné triky, kterých je sice vzhledem k rozpočtu slušná porce, ale v některých scénách nestojí za moc. ()

Reklama

Melies 

všechny recenze uživatele

7 / 10 Ohodnotiť Hellboya je tuhý oriešok - keby sme sa chceli byť silou mocou objektívny a nestranný, bolo by to tak za tri *, no prehliadnuť to nadšenie s akým bol celý film točený, to nadšenie, ktoré srší z každého záberu - to by bol hriech! A tak aspoň jeden raz nechajme prísny kritický pohľad pred vchodom do kina a vychutnajme si jeden z posledných filmov svojho druhu - filmov robených čisto pre radosť, nie pre peniaze. Verte mi, na výsledku to je cítiť. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Ron Perlman v roli Hellboye je dokonalej a některý hlášky v jeho podání jsou přímo úžasný, ale přece jenom v některých případech se až příliš snaží vypustit nějakou skvělou hlášku a nepovede se mu to. Triky ve většině případů vypadaj hodně dobře, ale v jiných momentech jsou takový dost zvláštní, né že by byly úplně šaptný, ale nejsou na tý nejvyšší úrovni. Myslim že se z toho dalo vytřískat o něco víc, ale i tak je to skvělá zábava. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Hellboya som videl asi v kine prvykrat a zazitok sa mi vtedy zdal byt o trosicku väcsi, ako dnes, ale nic sa na tom nemeni, pretoze toto je moj oblubeny zaner a pacili sa mi tam niektore humorne vsuvky, ako: ,,Tak co, jak se mas Grigore?" a odpoved: ,,Kdybych mel nohy, nakopal bych te na prdel". Proste v niektorych momentoch sa spraval Hellboy cool, hlavne bitky s roznymi monstrami, ale niekedy sa podcenil a dostal tiez na hubu. Z mojho pohladu sa tento film del Torovi vydaril. _______ Ron Perlman - (Hellboy) +++ John Hurt - (Trevor "Broom" Bruttenholm) +++ Selma Blair - (Liz Sherman) +++ Rupert Evans - (John Myers) +++ Karel Roden - (Grigori Rasputin) +++ Jeffrey Tambor - (Tom Manning) +++ Doug Jones - (Abe Sapien) +++ Brian Steele - (Sammael) +++ Ladislav Beran - (Karl Ruprecht Kroenen) +++ Produkcia: Lawrence Gordon +++ ()

Galerie (123)

Zajímavosti (61)

  • Guillermo del Toro se pokoušel zfilmovat komiks "Hellboy" dlouhé roky, ale žádné studio mu nechtělo poskytnout peníze. Po úspěchu filmu Blade 2 měl na výběr pokračování této upírské mlátičky nebo právě Hellboye - a vybral si démonického chlapíka. Ve vzduchu však poletovala i nabídka na třetí díl série o Harrym Potterovi, který nakonec režíroval Alfonso Cuarón, jeho dobrý kamarád. (imro)
  • Postel, na které Hellboy (Ron Perlman) odpočívá ve svém pokoji, je ve skutečnosti zadní část pickupu. Byla na zakázku vytvořena v ČR u společnosti Rajtr Classic Cars. (Rocoto)
  • Předlohou pro scénář byl komiks "Sémě zkázy", ale pozorní diváci rozeznají ve filmu i různé prvky převzaté z "Pravé ruky zkázy", "Skříňky plné zla" a dalších krátkých příběhů. (imro)

Související novinky

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (více)

Reklama

Reklama