poster

Hellboy

 • USA

  Hellboy

 • Slovensko

  Hellboy

 • Kanada

  Hellboy

 • Nový Zéland

  Hellboy

 • Velká Británie

  Hellboy

 • Austrálie

  Hellboy

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2004, 117 min (Director's cut: 132 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ****

  Scénář: Guillermo del Toro .. Velmi povedený comics movie.. Film začíná na více než 100% (ten malý Hellboy je "kouzelný":)), pak se to dlouho drží plus/mínus na 80%, ale ten konec - ten je na hloupých 55% (zvláště ta finální "příšera" je příšerná). Celkově ale pod **** nepůjdu, del Toro a hlavně Perlman mě velice překvapil! Uvidíme se v pekle... 75%.(15.9.2004)

 • T2
  ****

  Rozpočet $66miliónovTržby USA $59,623,958Tržby Celosvetovo $99,318,987║ Guillermo del Toro dokáže tvoriť fascinujúce svety, rovnako tak aj tvorov o akých sa nám ani len nesnívalo. Je to jeden z tých originálnejších comicsov, aj vďaka režisérovho vizionárstva v oblasti fantázie. /videl v kine: 85%/(7.6.2005)

 • Radyo
  ***

  I když dávám jen tři hvězdičky, je třeba to brát ode mě jako pochvalu, páč filmy podle komiksů ňák nežeru. Tenhle ale určitě patří mezi to lepší, co jsem z "komixáků" viděl (čestná výjimka je Batman, jehož první dva díly jsou nadstandartně dobré). Karel Roden dal své postavě patřičné charisma, skvělý ale byl Ron Perlman, který "udělal" asi polovinu kvality snímku.(28.4.2005)

 • Cival
  ****

  Ztěží se bráním nadšení, které je překvapivě schováno za tímto krystalicky čistým kvartetem hvězdiček. Trailery mě nijak nenadchly, o to víc jsem si užil výsledek, který jednoznačně stojí na dvou jménech - Guillermo Del Toro a Ron Perlman. Většinu smetany asi slízne Perlman, kterému pekelná maska sedla jako ulitá a trousí jednu božskou hlášku za druhou. Ale nebýt skvělého scénáře Del Tora, z něhož čiší obrovská láska k látce, správná fanouškovská zažranost a talent pro břitké a coolozní pecky comicsového střihu, mohl by se Perlman snažit sebevíc a bylo by to k ničemu. Takhle parádně prokreslenou postavou se může pochlubit málokterý hrdina ze stránek kreslených sešitů, jeden vtipný bonmot stíhá druhý a z každé scény je cítit láskyplná nadsázka, která dělá z Hellboye sypatickou a životnou postavu (skvělé žárlící scény, pohodářská namachrovanost i hlášky). Navíc Del Toro má jedinečný cit pro comicsovou atmosféru a skvělý timing akce, která když přijde (není ji moc, ale i samotný nácek s nožema za to stojí:-), nestačí na ní superlativy. Uvážím-li jak moc jsem se bavil, nejradši bych dal tomuhle ďáblíkovi kilo a už teď kupoval volňásky na premiéru dvojky. Bohužel jsou zde ale i některé neoddiskutovatelné zápory - jako nevýrazný Karel Roden, kolísající tempo a průměrné triky, kterých je sice vzhledem k rozpočtu slušná porce, ale v některých scénách nestojí za moc.(14.6.2004)

 • Marigold
  ****

  Hellboy je komixová jízda přesně podle mého gusta. Disponuje ďábelsky temnou a místy zvrhle nechutnou atmosférou, humorem černým jak čerstvě zasypaný hrob a hrdinou tak sympaticky nesympatickým, že to dál nejde. Hlavní výhrou snímku Guillerma Del Tora je Ron Perlman, který svou maskovou kreací překonává vše, co jsem zatím v žánru komixových remaků viděl. Hellboy je hrdina s duší, který se nemusí vůči světu vymezovat tunami explozí a soubojů... je to malá velká báseň o věčném sváru pekelné moci a dobrých lidských stránek, které se v tom velkém červeném těle mění na něco téměř poeticky něžného. Scény, kdy Hellboy hladí svojí kamennou rukou koťátko či pojídá sušenky na střeše ve společnosti devíti letého chlapce, debatujíc s ním o lásce, jsou ozdobou filmu. Del Toro dokázal slušně vyvážit poměr akce a konverzaček, čímž se připojuje k chválihodnému trendu x-menovské dvojky. Je až s podivem, jak mě ten film o rohatém monstru dokázal dojmout... ale nejen to. Dokázal mě pobavit slušně zmáknutými akčními sekvencemi (které jsou však v dnešní době spíše lehce nadprůměrné a starosvětsky pojaté), dokázal mi vsugerovat atmosféru, která balancuje na hraně černé komedie a horroru. Škoda, že v závěru se poněkud vytrácí gradace a režisérská chytrost, s jakou je snímek až do té chvíle s lehkou nadsázkou veden. Hellboyův svět je mi velmi sympatický a blizký, pročež doufám, že "Red" tímhle snímkem nekončí svoje neomalené filmové putování. Byla by škoda, kdyby se tahle zablácená pekelná relikvie neměla dočkat nástupce...(30.9.2004)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 42.

 • - Dítě Hellboy, Sammael, mrtvolák Ivan a Kroenen mluví ve filmu hlasem režiséra Guillerma del Tora. (imro)

 • - Grigorij Rasputin (Karel Roden) přetrhne růženec, který Hellboy (Ron Perlman) svírá v ruce, zamává mu před obličejem utrženou částí a odhodí ji. V následující záběru však leží na zemi nepřetržený růženec. (CSSML)