Agent Myers je přidělen do týmu k profesorovi „Broomovi“, který vede úřad pro vyšetřování paranormálních jevů. Broom jako mladý zachránil za války malého podivného chlapce s rohy, ze kterého dnes vyrostlo monstrum, Hellboy. Myers se v úřadu seznámí nejenom s Hellboyem, ale i s Abe Sapienem, zvláštním stvořením, které má obrovskou inteligenci a je mutantem mezi mužem a rybou. Myers ihned zjistí, jaká je náplň úřadu. Hellboy je totiž vzápětí po jeho nástupu do práce vyslán do místního muzea, aby zde zlikvidoval příšeru, která zabila několik hlídačů. Abe zjistí, že se jedná o Sammaela, příšeru z pekla, která se po své smrti umí znovu vzkřísit. Hellboy příšeru pronásleduje do metra, kde ji zlikviduje. Nikdo z úřadu však neví, že návrat Sammaela na Zem je dílem Grigoriho Rasputina a jeho pomocníků, nacistky Ilsy a nacistického zombíka, Karla Ruprechta Kroenena. Rasputin se svými poskoky plánuje osvobodit temného boha, který má s jejich pomocí ovládnout svět. Hellboy se po zabití Sammaela vrací do úřadu a touží po Liz Shermanové – ženě, která je chodícím žhářem, protože v záchvatech hněvu způsobuje gigantické plazmové požáry. Liz zatím přebývá v psychiatrickém zařízení, kam se sama uchýlila, když už měla své skutečné identity plné zuby. Liz navštíví v noci Rasputin a způsobí, že se Liz neovládne a nemocnici zapálí. Po tomto činu je Liz na příkaz profesora navrácena do úřadu, Myers si pro ni na základě žádosti profesora přijede. Jenže Hellboy začne na Myerse žárlit. To už ale Abe všechny informuje, že se v metru pomnožil Sammael a je třeba ho zlikvidovat. Hellboy se tedy s několika agenty vypraví do podzemí a tady sice Sammaela a jeho klony opět zlikviduje, nicméně narazí i na Kroenena. Ten se jako mrtvý nechá převézt do úřadu a zde na pokyn Rasputina zabije profesora Brooma. Broomovu vraždu vyšetřuje agent Tom Manning, který po profesorovi úřad převzal. Nalezený lístek se jménem Rasputinova mauzolea v Moskvě přivede agenty, Hellboye, Lizu a Myerse, do Moskvy. Tady Hellboy najde vstup do mauzolea a skupina vnikne dovnitř... (TV Prima)

Cival

Ztěží se bráním nadšení, které je překvapivě schováno za tímto krystalicky čistým kvartetem hvězdiček. Trailery mě nijak nenadchly, o to víc jsem si užil výsledek, který jednoznačně stojí na dvou jménech - Guillermo Del Toro a Ron Perlman. Většinu smetany asi slízne Perlman, kterému pekelná maska sedla jako ulitá a trousí jednu božskou hlášku za druhou. Ale nebýt skvělého scénáře Del Tora, z něhož čiší obrovská láska k látce, správná fanouškovská zažranost a talent pro břitké a coolozní pecky comicsového střihu, mohl by se Perlman snažit sebevíc a bylo by to k ničemu. Takhle parádně prokreslenou postavou se může pochlubit málokterý hrdina ze stránek kreslených sešitů, jeden vtipný bonmot stíhá druhý a z každé scény je cítit láskyplná nadsázka, která dělá z Hellboye sypatickou a životnou postavu (skvělé žárlící scény, pohodářská namachrovanost i hlášky). Navíc Del Toro má jedinečný cit pro comicsovou atmosféru a skvělý timing akce, která když přijde (není ji moc, ale i samotný nácek s nožema za to stojí:-), nestačí na ní superlativy. Uvážím-li jak moc jsem se bavil, nejradši bych dal tomuhle ďáblíkovi kilo a už teď kupoval volňásky na premiéru dvojky. Bohužel jsou zde ale i některé neoddiskutovatelné zápory - jako nevýrazný Karel Roden, kolísající tempo a průměrné triky, kterých je sice vzhledem k rozpočtu slušná porce, ale v některých scénách nestojí za moc. ()

Galadriel

Ty 4* jsou trochu slabší (vlastně přesně 70%), ale níž nepůjdu, když si vzpomenu čemu všemu jsem dala hvězdičky tři... Hellboy je ohromně cool postava, film je natočený krásně s nadhledem a s nadsázkou, takže mu ráda odpustím i spoustu logických chyb. Je vidět, že pan režisér točil látku ke které má hodně blízko, filmoval s očividnou radostí, vytvořil slušnou atmosféru a myslím že povedenou zábavu. ()

kOCOUR

Snímek je vším, co byste mohli žádat od popcornové zábavy – hrdina je sympaťák až na kost (z 90% zásluha obsazení Rona Perlmana, který se pro roli zřejmě narodil), sype jednu ultrasuchou hlášku za druhou, na každém rohu se válí tuny cool digitálních triků, dobře střižené akce a vše se odehrává v rámci divácky stravitelné stopáže. Okořeněn comicsovým pozadím, rozjíždí to navíc rohatý rudoch ve světle příjemné okultní atmosféry a příběhu, který se sice předlouhou inspiruje velice volně (bere si pouze postavy, základní motiv a kousek finále), ale na nabitý celovečerní trhák stačí s naprostým přehledem. Měl by se líbit všem, kterým sedí Del Torův režijní styl z Bladea 2 a zároveň si potrpí na nejednoznačné hrdiny s vlastní neujasněnou minulostí (a budoucností). ()

POMO

Hellboy je fajn. Má srdce, kúzlo, vtip, coolový šmrnc, fantasy rozmer a je z neho cítiť, že ho scenárista a režisér Guillermo del Toro robil s radosťou. Že sa s ním po mnohých stránkach vyhrajkal ako so svojím milovaným dieťatkom. Ale aj tak to nie je jeho najlepší film. Akcie v ňom nie je zas tak veľa a tá najdôležitejšia, finálna, je prekvapivo nenápaditá a narýchlo odbitá. Nehovoriac o absencii celkovej dynamiky a švihu filmu (v tom bol oveľa lepší Blade 2), ktoré by podobnej komiksovke chýbať určite nemali. Ak, samozrejme, nie je podchytená dramatickejšou psychológiou (X-men 2), čo Hellboy nie je. Del Toro ho totiž koncipoval ako čistú oddychovku čerpajúcu z množstva humoru, sympatií hrdinov, škaredosti slizkých príšer a kúzelnej atmosféry "iného sveta". Schematicky v podstate len preplietol odpočinkové scény, v ktorých naši hrdinovia pobývajú vo svojom laboratóriu, so scénami, keď vyrážajú za nepriateľmi a dávajú im na frak. A tieto dve roviny sa, nanešťastie, celé dve hodiny striedajú bez toho, aby sa niečo veľké riešilo a my sme boli v napätí, čo bude nasledovať ďalej. ***1/2 ()

Lima

Vizuálně poutavá, ale dějově poněkud přeplácaná oddychovka, která, vzhledem k předloze, měla na víc. Akční sekvence nic moc, humor se tu občas míjí účinkem a psychologizace del Torovi moc nejde. Hodně vynahrazuje vizuální stránka filmu, dost výrazná i přes průměrný rozpočet 60 milionů, obstojné triky (i když občas až příliš počítačově okaté) a zdařilé masky (Hellboy a hlavně Abe Sapien jsou prostě boží). Rodenovi scenář moc prostoru nedal, zato z Perlmana sálá chrisma na sto délek jeho čertovského ocasu. Naproti tomu je tu třeba hodně nevýrazná postava mladého agenta FBI, který se sice snaží zbalit Hellboyovu holku, ale jinak je tu úplně zbytečný. Celkově vzato film, který mně průměrně pobavil a po odchodu z kina ve mně nerezonoval. Uvidíme, co "dvojka". ()

• Sídlo, kde Hellboy (Ron Perlman) ve filmu žije, je ve skutečnosti Národní památník na pražském Vítkově. Další scény byly filmovány na sídlišti Velká Ohrada v pražských Stodůlkách. (The.Joker)
  • Čas 1:18:50 - souřadnice, které jsou ve filmu zobrazeny, neodpovídají zmíněné lokalitě. Ve filmu je u těch souřadnic zobrazeno Moskva, ale reálně tyhle souřadnice ukazují na Kalužskou oblast, která je od Moskvy na jihozápad ve vzdálenosti asi 130 km. (Proste..Jana)
  • Oddíl "Indian Head" druhé pěchotní divize americké armády, který se objeví na začátku filmu, v tu dobu ve skutečnosti bránil město St Vith v Belgii. (ČSFD)