Reklama

Reklama

Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (797)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Příjemný film, s každou reprízou se dostává víc a víc pod kůži. Ron vystihl Hellboye přesně tak, jak jsem si ho představovala a celé to universum kolem něj je prostě lahoda. Abraham, Liz (jediná sympatická role Selmy Blair)... všechno sedí a společně s druhým dílem tvoří kompaktní celek. Tady je samozřejmě jako bonus navíc Karel Roden, kterého není důvod si nepochvalovat. Hellboy je prostě chlápek, který vypadá jako pekelník, má rád kočky, pivo a svou hořlavou polovičku. S tímhle pohodářem je fajn se podívat na oba filmy. ()

Marius 

všechny recenze uživatele

Komiksy moc nemusím ale na Hellboyovi som sa slušne bavil. Ako už bolo povedané úvod pripomína strého dobrého Indyho a je najzaujímavejším momentom filmu. Naopak ma nudilo záverečných 15 minút. Karel Roden nič moc, zato ten nacistický assassin bol dosť štýlový. Selma si konečne strihla relatívne slušnú rolu po všetkých tých husiach vo Veľmi nebezpečných známostiach a Jednoducho sexi. Hviezdou filmu je ale určite Ron Perlman ktorému postava sadla ako šitá na telo. Má perfektné hlášky a je dostatočne "cool" ako má byť správny komiksový hrdina. Guillermo del Toro ukázal že po sračke ako bol Blade II dokáže natočiť dobrý film. ()

Reklama

Dudek 

všechny recenze uživatele

Místo výborné komixové adaptace ve stylu X-Menů jsem se dočkal jen nevýratného filmu, jehož největším paradoxem je, že nejméně sympatická postava je zároveň hlavním hrdinou. Ano, je to tak, dle mého názoru jsou v tomto snímku nejlepší záběry ty, ve kterých nevystupuje otravný Ron Perlman, jehož kadence hlášek překonává i takové jeho snímky jako je třeba Vetřelec: Vzkříšení. Co se týče ostatních postav, nejvíce zaujal Ladislav Beran alias mrtvý bojovník Karl Ruprect Kroenen a John Hurt v roli doktora, a 'otce' hlavního hrdiny, Bruttenholma. Film však disponuje vcelku slušným tempem, které nás nutí jej neustále sledovat a rozhodně dokáže po celou dobu, kterou jej divák sleduje i docela slušně zabavit. Příběh, ač je velice jednoduchý a přímořarý, přináší mnohá překvapení a jak jsme si již u komixových adaptací zvykli i klasickou romantickou linii. Co však film sráží do kolen je opravdu špatný konec, který jakoby se snažil šokovat a zároveň se stát nejlepší částí snímku. Jak každý filmový tvůrce ví, konec je důležitou pasáží, protože se jedná zrovna o tu část, na kterou si divák po odchodu z kinosálu bude nejvíce pamatovat, musí zaujmout takovým způsobem, aby se mu podařilo se vklínit do divákova mozku a nebyl nikdy zapomenut. Jak už jsem ale řekl, konec se opravdu nepovedl nebudu o něm nic prozrazovat, neboť i nepatrný náznak by mohl pokazit divákovo očekávání. Nejvydařenější částí snímku se tak stává začátek, který sice vypadá lacině, ale je v něm opravdu velice dobře navozena atmosféra konce druhé světové války, dokonce se trochu zdá, že snímek se bude malinko pohybovat na hranici válečného filmu - což je, jak jsitě víte, nesmysl. I přes všechny své zápory je Hellboy důstojnou komixovou adaptací, která jistě neurazí... ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Docela slušná béčková podívaná, s vynikajícím a hlavně hláškujícím, Ronem Perlmanem v hlavní roli. On je nejsvětlejší stránkou tohoto filmu a vytvořil asi svou nejznámější roli. Akce je někdy dost zběsilá, až nepřehledná a naopak jsou ve filmu docela nudné pasáže. Ty dvě hodiny jsou na tento snímek docela dost. Triky docela ucházející, ale v některých scénách vyloženě špatné a konec jsem čekal také o trochu lepší, i když závěrečný monolog nebyl z nejhorších. Není to špatný film, ale mám pocit, že se z takové látky dalo vytěžit mnohem víc. A tak jedinou opravdu povedenou věcí z filmu, která mi opravdu utkví v paměti, je samotná postava Hellboye a jeho suché hlášky. ()

sepp 

všechny recenze uživatele

Priznam se bez muceni, ze z komiksu jsem cetl jen jednu knizku a to jeste nijak moc peclive. Presto ale nebudu film nijak moc kritizovat, jak by se mohlo zdat - naopak. Hellboy s pesti raznejsi nez generalisimus Stalin je naprosto perfektne zvladnuta postava, ktera vypada, ze ma spis v popisu prace neustale glosovat deni kolem sebe, nez potirani pekelnych monster. Nackovsky zabijak Kroenen v podobe chodiciho stroje je jednou z nejlepsich zapornych postav, jakou jsem kdy videl - stylovy, bez okazalych propriet, kapku smesny, ale presto odporny. Karel Roden, pro ceskeho domorodce nutne vzdy vyznivajici smesne, je jakousi ozdubkou filmu, ktera ovsem dostava minimum mista a clovek si vlastne ani neuvedomi, proc ve filmu vlastne je - kdyby ho pan scenarista vyskrt, jako by se nic nestalo. Dalsi vedlejsi postavy jso take rozporuplne, krom onoho modreho Rybaka, ktereho si nejde neoblibit. Romanticka linie filmu je hollywoodsky naprosto tupa, neobjevna a k uzoufani nudna, po technicke strance lze filmu vycist horsi triky, ale zde bych si dovolil tvrdit, ze je to spise ku prospechu. S nejakymi hypermodernymi a perfektne vypadajicimi triky by Hellboy vypadal zbytecne umele a potazmo neuveritelne, takhle to cele pusobi naopak. Vytknul bych snad jen horsi strih a obcas viditelne reziserovo tapani, co vlastne z hercu dostat, ale nejvetsim negativem je kazdopadne konec filmu, ktery je opravdu nijaky a az moc cloveka nechava tusit, ze se brzo docka pokracovani. V konecnem souctu tedy nekde mezi beznou popcornovkou a nadprumernym comicsovym remakem - 3,5*. ()

Galerie (123)

Zajímavosti (61)

  • Autor komiksových předloh Mike Mignola se k rozdílům mezi jeho prací a filmem vyjádřil: „Sice to vychází z mých komiksů, ale když Guillermo film chystal, velmi zásadním způsobem změnil vztahy mezi postavami. Především vytvořil milostnou rovinu mezi Hellboyem a Liz – tu v komiksu vůbec nemám. A když už jednou existovala, tak se k žádnému z mých příběhů nehodila, pročež bylo logické vymyslet nějaký nový, s nímž mohla ladit. Obecně má filmový Hellboy s tím komiksovým mnoho styčných bodů, ale zároveň je to tak trochu jiný vesmír, jiná celková chemie. Nevadí mi to, prostě můj výtvor existuje hned ve dvou paralelních světech. (NIRO)
  • Předlohou pro scénář byl komiks "Sémě zkázy", ale pozorní diváci rozeznají ve filmu i různé prvky převzaté z "Pravé ruky zkázy", "Skříňky plné zla" a dalších krátkých příběhů. (imro)
  • Ron Perlman (Hellboy) si po natáčení v Praze pochvaloval nejen práci, ale i bydlení. Produkce totiž herci, který je židovského původu, zařídila půvabný byt na Josefově, s výhledem přímo na skvostný Starý židovský hřbitov. (NIRO)

Související novinky

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (více)

Reklama

Reklama