V Londýně řádí sériový vrah žen, jehož poznávacím znamením je pánská kravata, kterou zanechává pevně utaženou kolem hrdla svých uškrcených obětí. Policie je samozřejmě v pohotovosti, všechny stopy však naneštěstí vedou k nevinnému muži. Ten bude svou nevinu muset dokázat, nejlépe tak, že skutečného vraha vypátrá sám... Zběsilost je předposledním filmem mistra filmové hrůzy Alfreda Hitchcocka. Při jeho natáčení se po více než dvaceti letech, strávených v Hollywoodu, vrátil do Londýna, v němž prožil dětství a mládí a kde vznikla díla, jež ho proslavila. Scénář příběhu o londýnském škrtiči napsal Anthony Shaffer podle knižní předlohy Arthura La Berna. Před natáčením Hitchcock strávil více než šest týdnů vyhledáváním zajímavých a působivých londýnských lokalit, z nichž ve filmu uvidíme například Covent Garden či Newgateské vězení. Hlavní roli bývalého letce, obviněného ze série vražd, ztvárnil Jon Finch, který začínal jako divadelní herec a v době natáčení Zběsilosti měl za sebou již první výrazný filmový úspěch v Polanského Macbethovi. (Česká televize)

petrasninja

Co k tomuto Hitchovi napsat. Klasická detektivka, která až zase tak klasická neni. Samotnému vyšetřování policie tu není věnováno moc prostoru a vlastně ani sám hlavní podezřelí se nesnaží zjistit kdo, nebo proč. Film mě bavil, bavili mě vtipné hlášky a strasti u jídla, hlavního detektiva - "nemohli by sme na něco začít šetřit a jíst jenom chleba?". ()

bedsore

Nejsem žádnej odborník na Hitchcocka (dosud jsem zavadil jen o Vertigo a Ptáky), ale pochopení tohle u mě úplně nenašlo. Snad kromě postavy inspektora, která mi trochu připomínala poručíka Columba a vdechla filmu trochu humoru, bylo jednání ostatních postav dosti zkratkovité, nepřesvědčivé až naivní. Asi se budu muset vydat trochu víc proti proudu času, abych poznal, kdo že to ten Hitchcock vlastně byl ;-). ()

Ardath

Svižný a černým humorem okořeněný thriller, jemuž vévodí velice vtipná a dlouhá scéna s mrtvolou na korbě náklaďáku. Bohužel Blaney v podání Jona Finche je pro mne nejméně sympatickým hitchcockovským hrdinou. ()

Ganka

Pozdní Hitchcock už mi prostě nesedí. Pryč je kouzlo černobílých filmů, lehká rafinovanost i kouzlo pouhých náznaků. Zběsilost vám Alfréd servíruje barevnou a surovou. Vraždu si nemusíte domýšlet, protože vám ji celou ukáže. Záblesk starých časů jsem viděla ve skvělém sjezdu kamery po schodišti, kdy to divákovi zaručeně muselo šrotovat v hlavě. Scénář je dějově poměrně plytký a nepropracovaný, ale budiž, má i své světlé chvilky. ()

Lasenice

Výborně udělaný film; scéna na korbě náklaďáku naprosto famózní! Tu a tam jsem se přistihl, že vrahovi přeji, aby se na něj nepřišlo, měl to tak skvěle rozehrané, že to ani jinak nešlo a přesto... ()

gggggg

Jeden z posledných filmov Alfreda Hitchcocka rozhodne nepatrí do starého železa. Avšak trošku film zráža prehnaný humor, ktorý ničí atmosféru dobrého thrilleru. ()