Neskutočne majstrovské skĺbenie jemne-temného čierneho humoru s vážnym kriminálnym trilerom. Jasne, krivo obvinený muž na úteku je autorovou srdcovou záležitosťou a natočil aj presvedčivejšie kúsky, lenže Zbesilosť (FRENZY) mám zafixovanú z tých menej známych majstrových filmov akosi veľmi vysoko. Keď sa naň lepšie zahľadíte, nemusíte ani príliš počúvať dialógy, to kvázi nemé remeslo je delikátne, pripomínajúce syntézy záberov starých európskych klasikov. Navyše vtipný zabijak Jon Finch a lá Rusk je asi najideálnejší herec na tú polaritu medzi ostrým sarkazmom a krvopotným masochistom stredného vzrastu. P.S.: scénu, kedy sa mu v očiach vynorujú záblesky zo straty talizmanu, si dokážem púšťať aj tisíckrát. Viac tu: http://www.9em.sk/tyzden-alfreda-hitchcocka-zbesilost/(26.4.2013)

Londýnská kriminálka o škrtičovi, smůle, ironii osudu, ale taky o tom, že na každou svini se vaří voda. To celý v nablýskaným a odladěným kabátku hitchcockovského štryhu, obohaceným o zajímavé dialogy. Bavil jsem se nadprůměrně, i když na plnej to rozhodně není. A z názvu plynoucí zběsilé tempo zde určitě nečekejte. 75%(29.11.2014)

Vysoko čiernohumorný thriller hrajúci na šok a to hlavne skrz ultra-úchýlného vraha a dve intenzívne scény. Budiš, Psycho tiež bolo na svoju dobu riadne mäso. No na rozdiel od ostatných Hitchcockoviek, ktoré som videl (v dobe písania komentára cca 10) je príbeh vyslovený deus ex machina konštrukt. U samotného detektíva viac zaujmú jeho gurmánske eskapády ako jeho riešenie príbehu a jeho nadŕžanie hlavnému hrdinovi je nepochopiteľné. Niekto ten film musel drasticky prestrihať, lebo sa mi nechce veriť, žeby maestro nakrútil taký deravý scenár...(20.7.2014)

Frenzy je jedním z posledních filmů Alfreda Hitchcocka a přestože se jedná spíše o krimi thriller věřte, že by klidně mohl konkurovat většině italských giallo. Sám velký Alfred si tímto kouskem opět navýšil svůj kredit, protože spousta jeho fanoušků se již začala smiřovat s tím, že poslední dobou točil jen velice průměrné filmy, které už ztráceli lesk jeho největší slávy. A čím, že si je Hitchcock opět získal? Rozhodně tím, že pořádně přitvrdil na pilu a divákům nabídl spoustu opravdu skvostných záběrů v kombinaci s velkou dávkou černého humoru. Přesně tak jak to mají lidé rádi.(3.11.2010)

perfektní krimikomedie, miluji ženy , které vaří tak dobře , že to ani inspektor Scotland Yardu nestráví. Má to spád gradace je perfektní na to že mu bylo 73 tak přímo skvělý loučil se na úrovni , je tam všechno od mordu přes kuchyň útěku no coment prostě nádhera . Skvěle jsem se bavil a vřele doporučuji .Všichni byli perfektní i škrtič. Děkuji za příjemný večer své filmotéce, ještě štěstí že ji mám, na ty nové slátaniny se nedá ani koukat zdraví deda :-) Všem uživatelům doporučuji komentovat filmy po 3. skouknutí určitě změníte názor zdraví deda :-) Enšpígl kecá a uráží ,taky je někdy idiot :-) asi se blbě vyspal nebo měl zácpu:-)1.11.2019 Alfred Hitchcock z toho udělal kvapík, ale skvělý určitě se při natáčení všichni dobře bavili a já při x tém sledování taky deda :-)8.2.2020(30.3.2015)

• - Natočené od konca júla do polovice októbra 1972. (shimik77)

• - Hitchcock se ve filmu ukáže na začátku, kde stojí v buřince v davu přihlížejících (a jako jediný netleská). (Němi)

• - Film vydělal přes 16 milionů amerických dolarů při rozpočtu 2 milionů. Po několika finančních propadácích tak Hitchcock znovu natočil úspěšný film. (Zdroj: ČSFD.cz)