Co na tom, že Rose (Allison Williams) je bílá jako stěna a Chris (Daniel Kaluuya) černý jako noc? Žijeme přece v jednadvacátém století, kdy je boj proti rasové nesnášenlivosti přece už dávno dobojovaný a na smíšené páry se skrz prsty nedíváme. Minimálně Roseini rodiče Missy a Dean jsou na Chrise od prvního momentu nesmírně milí. Vadí jim snad jen to, že si přítel jejich dcery tu a tam zapálí, ale to s barvou kůže přece nesouvisí. Psycholožka Missy dokonce Chrisovi nabídne, že ho jeho zlozvyku zbaví pomocí hypnózy. Byl by to ráj na Zemi, kdyby se dva zdejší černošští zaměstnanci nechovali tak podivně. A kdyby se zvláštně neprojevoval i další muž černé pleti, který během víkendu dorazí na návštěvu. Náznaků, že všechno není v úplném pořádku, postupně přibývá, a Chris se rozhodne vzít nohy na ramena. To, co následuje, překoná jeho nejčernější noční můry a všem divákům v kinosále připraví naprosto nečekaný a nezapomenutelný zážitek. (CinemArt)

HoneyBunny

Technicky relativně v pohodě, hlavně na režiséra-nováčka (Peelovi skeče s Keyem mám ráda). Film mi ale zkazil rasistický podtext. (Spoilery) Všichni (!) běloši jsou svině, kteří chtějí silnějším, odolnějším, zdravějším černochům ukrást těla. Prakticky všichni černoši jsou oběti. Za trapnými momenty, kdy se běloši snaží dokázat, že ani v nejmenším nejsou rasisti, se skrývá hrozba. Největší svině je pak prohnaná přítelkyně, která se tváří jako liberální SJW bojovnice, ale ve skutečnosti na sex láká ubohé černochy. Přitom stačilo trochu upravit scénář, aby byl vyváženější. ()

Anderton

Ak sa na Get out pozeráme očami (má to svoj metaforický význam smerom k filmu) diváka, chápajúceho, že ide o ďalší malý horor od Blumhouse, ktorý nemá v úmysle ohromovať digitálnymi monštrami, trojnásobným finále, detailnými nechutnosťami a túžbou stať sa sériou, budeme spokojní. Popravde mi tento film nasedením do multiplexov akosi nesedí, je to skôr záležitosť na nejaký špecializovaný fesťák, alebo na večierok o polnoci niekde v rodinnom sídle na samote. Samozrejme bude film posudzovaný podľa alegorického čítania a v tomto smere to funguje. Ale najmä akousi vtipnou nejednoznačnosťou vyznenia, kedy sa zdá byť všetko úplne jasné, ale tak úplne nie je. Proste svet nie je čiernobiely a tvorcovia s touto metaforikou cieľavedomo pracujú už na báze "farby" postáv. ()

Kudly4

Čubka jedná bílá !!!! :o)  Černoušek si získal mé sympatie a fandil jsem mu. Většinu filmu se moc neděje, ale ta atmosféra je perfektní a chcete vědět jak to sním dopadne. Závěr byl celkem fájn a dočkáme se i nějaké té smrti a krve. No, mohlo to být ale dokonalé, já bych si s tou rodinkou ke konci více pohrál :o) ()

Frajer42

Spoilery! Konečně někdo pochopil, jak jsou černoušci úžasní tvorové a natočil snímek oslavující jejich přednosti, a to dokonce takovým způsobem, že jsem vůbec poprvé držel černouškovi pěsti. Trošku jsem sebe i spolusledovatelku připravil o překvápko, když jsem velmi správně a velmi rychle prokoukl, že ta bílá svině s předkusem na dolní čelisti v tom jede taky a černouška sbalila jen proto, aby posloužil vyšším účelům. Horor jsem správně dle prvního dojmu neočekával. Snímek nemá s tímto žánrem nic moc společného. Nicméně se jedná o dost originální a zajímavou záležitost, kdy je divák nejdříve v očekávání a stále přemýšlí, co se to kolem děje. Poté to celé nakonec vyústí ve velmi pěkný konec, který je dokonalou satisfakcí pro všechny diváky tmavšího odstínu za dlouhé roky utlačování. Černá síla! ()

Dzeyna

Tak za prvé: myšlenka i příběh na jedničku. Za druhé: je to natočeno tak, že se člověk spíš směje a klepe si na hlavu, jak tohle může někdo považovat za "mysteriózní horor". Za třetí: ten rádoby rasismus, převtělený do zbožňování černochů je poněkud fádní. Za čtvrté: účel to splnilo, pobavila jsem se jako u komedie, ale zároveň mě to zklamalo z toho důvodu, že je to totální směsice všeho a rozhodně to není to, co jsem očekávala. Tudíž bych tomu jako horor-komedii dala klidně více než průměrný počet hvězd, ale když to mám hodnotit realisticky spolu s mým očekáváním od uvedeného žánru, tak více než průměr dát prostě nemůžu. ()

Kothy

Hodně zajímavý námět. Jordan Peele dokazuje, že kromě skečů umí i točit. Ani se nedivím těm oceněním. Film obsahuje hned několik zajímavých zvratů. Pozornému divákovi brzo dojde, že ve společností lidí z filmu něco nesedí. Chrisovi to dojde taky a podle toho se chová. Film obsahuje mnoho rasových narážek. I jeho kámoš Rod je super. Prostě ne vždy člověk může lidem věřit. Vážně super atmosféra. Chválu si jistě zaslouží. "Dělají z černých sexuální otroky!" ()

AllShallFall

Zajímavé. Začátek nudný, závěr dobrý. Ale žádná velká zápletka. Žádnej horor. Trošku mysteriózní. Ale to je vše. Taková negrovina. ()

DwayneJohnson

Catherine Keener potvrdila, že má na podobně ujeté filmy asi patent a sympatický Daniel se tímhle filmem zařadil, mezi možné, příští, herecké superstar. Hodně zvláštní a originální horor, kde platí snad jen jediné pravidlo. Když se Ti nelíbí něco na snoubenčině rodince, tak prostě a jednoduše UTEČ!!! Dokud je ještě trocha času. ()

Ant

Get Out je v podstatě chybějící epizoda první řady Supernatural, ale jako film je to bohužel jen céčková zápletka, která má k hororu hodně daleko. Film spíše rozesměje než postraší. Ale aspoň má Hollywood zase o jeden zářez navíc, co se týče jejich rasové agendy. ()

Yoshitsune

Takhle......... jak to říct slušně, takhle vynervovaný po skončení filmu, sem byl naposled po Čarodějnici z roku 2015. Ale zatímco u Čarodějnice, viseli nějaké otázky ve vzduchu, tak tady je vše zodpovězeno, ale to nic nemění na faktu, že takhle nervozní a napnutý, jak že to skončí sem u hororu dlouho nebyl. Film mně neustále držel v nejistotě a v obavách, co dalšího si na mně režisér připravil, takže po skončení filmu sem si mohl oddychnout a vstřebat to. Režisér výborně kombinuje prvky humoru a napětí, ale přitom to neubírá na vážnosti celého příběhu, nebo postav. Závěrečná akční dvacetiminutovka, jenom dokazuje režisérovy schopnosti a potenciál, nalepit na onu psycho jízdu drsný průchod skrz rodinu, kde sice neni takový důraz na gore, o to víc to však působí intenzivněji. A nejděsivější na tom asi je, že vedle téhle party bělochů, vypadá ten rasistický policajt, jako fajn chlap. ()

silentname

V dobe, kedy už horory nemajú skoro ničím prekvapiť a začínajú sa meniť na chodiace klišé sa tu konečne objaví "Get Out". Film, ktorý je osviežujúci, unikátny, zaujímavý a priznávam sa, aj celkom originálny. Atmosféra v tomto filme skutočne funguje a po celý čas som si ju užíval. Je tu niečo vysoko znepokojivé, no človek akosi nevie prísť na to, čo sa reálne deje. Sú to sluhovia? Sú to preprogramovaní ľudia? Čo sa vlastne deje? Osobne sú tu dve skutočne vynikajúce momentky, ktoré stoja za to. Prvou je hypnóza, ktorej sa nedobrovoľne zúčastní počas prvej noci. Tá atmosféra je tam vynikajúca a celý čas to človeka drží. Druhý moment, ktorý je podľa mňa dokonalý nastupuje, keď počas párty vyjde Chris hore po schodoch a všetci hostia sa prestanú baviť a ostanú úplne ticho, ako keby sa stalo niečo, čo nezapadá do plánu. Twist vo filme funguje rovnako a musím povedať, film ma skutočne v tomto momente dostal. Pretože som s touto možnosťou až do poslednej chvíle nepočítal. Každý to podľa mňa pochopí v jednej scénke, ktorú len nazvem ako scénka. A pár minút na to sa to definitívne odhalí. Dôvod, pre ktorý sa Chris v tom dome ocitne a aké sú skutočné plány Deana a Missy sú veľmi originálne a dokonca to aj veľmi funguje. Aspoň pre mňa. Užil som si to na sto percent. Vôbec tento film má ohromnú prípravu na uvoľnenie pary a hororu a keď príde druhá polka a pokus o útek, je to rovnako vynikajúce. "Get Out" doporúčam všetkým, ktorí majú radi thrillery a možno aj horory. Atmosféra filmu je vynikajúca, herecky je to zvládnuté a zanechá to v človeku skutočne zvláštne pocity, aké som už dlho nemal. Hodnotenie: A ()

PetrPan

Černobílé kombiné lehce poslintané obscénními vtípky tlustého -píp- (nechci být pomotahován za výrazy typu negr). Nebýt oné “odlehčující“ postavy těžkotonážního Lil Rel Howeryho (Howerye?) mohl být Get Out i průměrným, byť lehce přitroublým thrillerem. Jordan Peele zřejmě cítil potřebu propašovat své nenaplněné touhy i do svého režijního debutu. V rámci spravedlnosti je však nutno říci, že těch veležertovných vstupů zas tolik není, všechny do jednoho však působí jako úder na solar plexus. Originalita hlavní zápletky pak ztrácí švunk v rasové konfrontaci, kterážto působí minimálně rozpačitým dojmem. Nechci ale jen dštít síru, hypnohrátky, manipulace, atmosféra podivna a finální vybíjená, díkybohu nezakončená nabízejícím se obratem, to všechno mě zaujalo a potěšilo. Trojka a tím jsem do komentáře taky propašoval své dosud nenaplněné touhy. ()

Ratemus

Až do té závěrečné zabijačky perfektní... hlavně Chrisův kamarád z letiště... každopádně matka rodiny nesympatická už od pohledu a celkově to ve mě budovalo nervozitu a nepříjemný pocit, který právě zničila ona vyvražďovací závěrečná část ()

Happens

Hlavní postava není výřečná, paradoxně její herní linie spočívá v non verbální komunikaci, která je střídmá, nepřehrává, naopak vtahuje do reality filmu. Myslím, že celý film je postaven na Chrisovi. Skrytá pointa trochu připomíná snímek Skeleton Key. Jestli by horory měly takový spád bez zbytečných krvavých a duchařských nesmyslů, tak bych se stal jejich fanouškem. ()

eLeR

Viete čo? ... aspoň ten chlapec prestal fajčiť. Nápad originálny, atmosféra slušná a herecky dobré, najmä teda Daniel a Catherine. 3,5* ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Tvůrce Uteč a komediální Černé zrcadlo?

Tvůrce Uteč a komediální Černé zrcadlo?

03.07.2018

Jordan Peele má po svém debutovém hitu Uteč najednou plné ruce práce. Na jedné straně tu jsou projekty pro Amazon, dále jeho vlastní filmy pro studio Universal, a teď se čerstvě upsal epizodní sci-fi… (více)

Tvůrce Uteč míří do televize

Tvůrce Uteč míří do televize

07.06.2018

Amazon Studios obchodního magnáta Jeffa Bezose pokračuje ve své cestě k televizní nadvládě a po koupi práv na televizního Pána prstenů teď čerstvě podepsalo exkluzivní smlouvu s režisérem a… (více)