Tři billboardy kousek za Ebbingem

• Velká Británie Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (více)

Mildred Haynesové (Frances McDormand) zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované váženému šéfovi místní policie (Woody Harrelson). Tímto nezvyklým činem začíná bitva mezi Mildred a zástupci zákona. Když se do věci vloží ještě další policista (Sam Rockwell), nevyzrálý maminčin chlapeček se zálibou v násilí, souboj mezi místním policejním oddělením a osamělou, ukřivděnou a hlavně rozzuřenou bojovnicí se může rozjet na nejvyšší obrátky. (CinemArt)

hroubek

McDonaghovi filmy mám rád, protože se nebojí být opravdové, nepříjemné, satirické, vtipné a nebo i dojemné. A to je případ i Tří billboardů kousek od Ebbingemu. Dovedu si představit, že s jiným scénářem by z toho ho vznikla ubulená detektivka, jenže McDonagh má navíc a zde to předvede. Není to podbízivá podívaná s bezchybnými charaktery. Prakticky všechny postavy jsou dost nesympatické a mají dost svých chyb. A to je činí zajímavějšími, a pro nás diváky lepšími. McDonagh napsal postavy, které doslova dýchají a pro herce jsou velmi vděčné. Naštěstí ten samí přístup uplatnil i pro děj, který je místy sledem neuvěřitelných absurdit, které ve výsledku dávají naprostý smysl. Dává smysl i obrat jedné postavy a i samotný konec, s přijmutí nevyhnutelného a cestou za lepším světem. Po herecké stránce je to koncert od každého herce a herečky. Frances McDormand je boží a její zarputilost a nenávist z ní doslova stříká, ale ve své podstatě je to jen obyčejná ženská plná zármutku a hněvu. Woody Harrelson má skvěle napsanou postavu a skvěle jí i zahraje a je radost na něho koukat. Sam Rockwell dostal jednu z nejlepších rolí ve své kariéře a popral se s ní bravurně a jeho výkon je skvělý. Ve vedlejších rolí potěší John Hawkes, Peter Dinklage, Abbie Cornish a nebo Lucas Hedges, protože i na malém prostoru jsou výborný. Film má několik božích scén a několikrát mě rozesmál naprosto absurdními dialogy a nebo momenty. Ale i tak mě tam něco málo chybělo. Není to katarze a ani zadostiučinění, ale je to něco jiného, něco co by mě totálně poslalo do kolen a vytrhlo mě to z reality. I přes tento nedostatek jsem hodně moc nadšený a Tři billboardy kousek za Ebbingem jsem si moc užil. ()

jujec

Původně jsem chtěl před spaním vidět jen kousek filmu s tím, že se dodívám druhý den. Jenže to se nedalo - ponurá atmosféra filmu, rychlost děje a především charaktery postav pro prostě vtáhly do příběhu tak silně, že jsem se nemohl odtrhnout. Výborný film z drsného prostředí, přitom lze postoje jednotlivých postav pochopit. ()

Mishqo

85% ... Dobrý scenár je základom filmu a odrazovým mostíkom k potenciálnemu úspechu. Tu to bolo jasné už od prvých minút. Znásobený neskutočne prirodzenými hereckými výkonmi - aj tými "najvedľajšími" - z ktorých ale predsa len musím do neba vyzdvihnúť Frances McDormand!!! Pripomínalo mi to takú starú dobrú čiernu Coenovku. Hrozne veľa rôznych emócií podtrhnutých malomeštianskym prostredím. ()

Yoda sama

McDonagh (ne)prekvapivo zinscenoval najlepšiu buranskú drámu od čias Farga, kedy okrem pútavej hry s formou a skvelými výkonmi pohladí na srdiečku hlavne príbehom, ktorý aj bez expozície a naozajstnej dohry vďaka trom rekvizitám, silným kauzálnym zvratom a následnému prehodnocovaniu motívov funguje bez problémov ako brutálna, cynická a emotívna "true story" epizóda vystrihnutá z amerického všedného dňa. ()

Antek

V dnešní době je naprostou vzácností narazit na vypravěče, který vás dokáže překvapit. Kinematografie a literatura mají za sebou už opravdu dlouhou historii, všechny příběhy se tak logicky stávají vzorci s podobnými schématy, variacemi a šablonami, které někdo maximálně použije neobvyklým způsobem. McDonagh se rozhodl vyprávět příběh o odpuštění, který je všechno, jen ne klasický. Své fiktivní městečko Ebbing zaplnil (pro něj typickými) na první pohled nesympatickými postavami, pod jejichž tvrdou slupkou ovšem vždy nějaké to dobro zbylo. Tady jde zkrátka o nečernobílé lidi, které musíte poznat. A to odkrývání se děje naprosto fenomenálním způsobem, který ani na okamžik nenudí. Žádný charakter není navíc, ale vždy ztělesňuje tolik potřebný pohled na věc. Každá z postav má co říct, přispět svou trochou do mozaiky, která je komplikovaná, ale zároveň -- při zpětném ohlédnutí -- přísně logická. A pokud dokážete vytvořit konec, který není didaktický, ale zároveň v sobě nese jednoznačné humanitní hodnoty, je to důkaz tvůrčího génia. Přerod z divadelního autora ve filmovou persónu je dokončen. ()

Sany33

Frances McDorman je herečka, ktorá na hereckej scéne v Hollywoode funguje už od 80 rokov. ja osobne si ju spájam asi iba s filmom Fargo, kde ma maximálne upútala a potom som videl Tri Billboardy za Ebbingom a opäť sa vo mne zobudila nostalgia a nefalšované sympatie k tejto vynikajúcej herečke. Príbeh filmu je dramatický od prvých minút kedy sa vám odkrývajú prvá detaily toho, o čom film vlastne bude. Potom sa počas filmu stane množstvo zvratov a premís ktoré dodávajú na atraktivite ale zaujímavý ja hlavne koniec. Nebudem napovedať ale nečakal som že sa to stane a práve táto dvojica sa dá dohromady a vezme zákon do vlastných rúk. Otvorený koniec nehovorí o tom, že bude voľné pokračovanie ale necháva diváka si domyslieť ako to asi dopadne keď už žena nemá čo stratiť a nájde zmysel v pomste milovanej osoby. 81% ()

VanTom

Tři billboardy připomínající 7 měsíců nevyřešenou vraždu rozčeří stojaté vody městečka Ebbing a pohnou tak životy několika jeho obyvatelů nečekanými směry. Opravdu nepředvídatelnými, vynikající originální scénář totiž v lehce ironicko-černohumorné, přitom lidsky opravdové situaci zasahuje nevybíravými direkty všechny objekty sporu a zhusta údery vrací. Fenomenální herci pak v kůži plnokrevných postav dokonale prociťují brilantní dialogy a jinak jisté režii pomáhají udržet směr i v lehce zvolněné a nesoustředěné druhé polovině se záměrně rozporuplným (ne)ukončením. ()

Timak

Trochu jsem váhal, jestli 4 nebo 5*. Nakonec jsem dal na osobní pocit. A o ten tu tady jde především. Rozumím názorům, kteří tvrdí, jaká je to děsná nuda a film nemá co říct, ale také rozumím těm názorům, kteří říkají, že je to naprostá pecka a film má sociální přesah. Řekl bych, že pravda bude někde mezi. Film balancuje na hranici geniality a několikrát viděného patosu. Ovšem všichni herci to jaksi pozvedli na tu nejvyšší možnou úroveň. ()

VasaX

Krásné syrové drama, s černým suchým sarkastickým humorem režiséra i postav a hodně šikovně odvyprávěné. Na to, že se tam víceméně nedospěje k žádnému klasickému rozuzlení, protože celý film je tak trochu o něčem jiném, než na začátku představí, už je jen třešnička na dortu. Všechny hlavní postavy byly hlavně parádní, plastické a dobře zahrané. Ano, celé to může být vlastně trochu neuspokojivé, jak to dopadlo, ale není život už prostě takový? Neuspokojivý? ()

Natabar

Dlouho předlouho jsem neviděl tak všestranně skvěle vybroušený film. Výborné herecké výkony ještě lépe napsaných plnokrevných a nečernobílých postav, film udržující si atmosféru i logiku vývoje děje jednání všech zúčastněných. ()

Master19

Dobře vymyšlené, skvěle natočené a famózně zahrané. Málokdy s podaří, že chování postav je civilní, jejich motivace uvěřitelná a přitom dělají věci které jsou nečekané a strhující. Radost pohledět na takový film... ()

Brain-D

Tak tohle mě dostalo. Tak skvěle napsané postavy, že se ve snímku nemusí odehrát nic zásadního a vy jen koukáte, co bude dál. Tak zajímavé městečko, že by si zasloužilo i vlastní seriál. Film bez jakýkoliv hranic či zaoblení hran. Prostě na rovinu naservírovaný. Plný drsných scén, humoru a cti. 95% ()

svobik

McDonagh jede! Zatím jeho jasně nejlepší kousek. Chytrý, trefný, krásně vypointovaný a s vynikajícím koncem. Mám hrozně rád filmy, ve kterých nejsou vtipné dialogy a hlášky jen samoúčelnými one-linery, ale stojí na nich i silný scénář. A opomenout nesmím ani perfektní obsazení, kde jako monument ční Frances McDormand. Silný kafe hned na začátek roku. ()

Marrdaa

Trochou machismu ze začátku se nenechte odradit, protože co se bude dít pak míří uplně jiným směrem. Dialogy ostrý jak Habaňero a syrovost podobná Tarantinovi prolíná jedno ožehavé téma za druhým, děj plný zvratů se ani na chvilku nezastaví a to co předvádí všichni zůčastnění herci, to je něco famózního. Abych to shrnul, tak podobně neklidně sem si připadal naposled u Jägten a lepšího Sama Rockwella sem asi neviděl. Domnívám se, že tu máme adepta na pár sošek ! ()

Ichabod

Kdybych film nesledoval dopředu a netěšil se na něj, byl bych si jistý, že je to od Coenů a mezi jejich filmy by rozhodně nezapadl. Naopak by to byl jeden z jejich nejlepších filmů. Zápletka není složitá, ale vybarvení městečka v Missouri hezky bez příkras, plná xenofobů a homofobů mne opravdu bavila. Sam Rockwell v roli lehce přihlouplého homofoba ve filmu má dle mého nejlepší scénu za poslední rok. Film je i opravdu hodně vtipný a přešlapuje na hranici uvěřitelna, navzdory dost smutné zápletce. Pro mne jeden z nejlepších filmů roku 2017. ()

JohnSmith

Příběh z amerického buranova mě tentokrát velice příjemně překvapil a to hlavně díky tomu co McDormand, Harrelson a Rockwell předvádějí. Netroufnu si říct, kdo z nich byl lepší, výborní byli všichni. ()

vyfuk

McDonagh je mistr konfrontačního a bleskovýho příběhu. Dokáže příběh odvyprávět s naprostou nadsázkou a recesí v jedné scéně a v další, ve které můžete ve tváři nalézt slzy. Mohl bych mu křivdit, že náš tvůrce dost přehání a dělá scény podle toho, aby se líbili jemu samotnému a to, že už to vypadá lehce bizarně a nebo zvláštně je vedlejší. I to se ale ve výsledku cení jako ta nespoutanost filmu. Krom toho film působí až neuvěřitelně příjemně i s tím, že jeho samotný konec sice nese jisté poselství jak to bývá, ale je to prostě další otevřený konec, který přináší diskuze a neuspokojení. To, že jde o neuvěřitelně originální příběh není třeba se zmiňovat. ()

mkubalikova

Extrémně nekorektní, přesto zábavný film. Frances McDormand a Sam Rockwell excelují v silných rolích a oprávněně budou bojovat o Oscary. 🏆 90% ()

zigíš

(stále) úžasne pitoreskný mikrosvet McDonaghovej predstavivosti, brilantných diálogov a štylizovaných charakterov ..i keď, Psychopati boli štylizovanejší a Bruggy mali Bruggy ()

cpt.Lynch

Velmi slušný kousek, podobnost s ruským: Leviata a Major. Co je hlavní devizou je hluboká propracovanost postav. Myslel jsem, že na začátku se rozdají karty a jedni budou hodní - bílí a druzí zlí - černí, opak je pravdou, postavy rozhodně nejsou černobílé. SPOILER: Motivace k zapálení policejní stanice mi už trochu unikala. Končí to opravdu hooodně otevřeně, jako by spíše nekončil film, ale seriálová epizoda. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

30.10.2021

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Startuje BEST FILM FEST