Ostré předměty

USA, 2018, 7 h 51 min (Minutáž: 53–62 min)

Tvůrci:

Marti Noxon

Předloha:

Gillian Flynn (kniha)

Amy Adams, Eliza Scanlen, Chris Messina, Patricia Clarkson, April Brinson, Violet Brinson, Taylor John Smith, Will Chase, Jackson Hurst, Catherine Carlen (více)

Epizody(8)

V osmidílné dramatické minisérii "Ostré předměty" inspirované stejnojmenným bestselerovým románem od spisovatelky Gillian Flynnové (Zmizelá), hraje držitelka pěti nominací na Oscara® Amy Adamsová v hlavní roli Camille Preakerové. Novinářka, která se v minulosti potýkala s duševními problémy, se vrací do rodného městečka Wind Gap ve státě Missouri, aby informovala o případu zjevných vražd dvou malých dívek. Zatímco se Camille snaží poskládat střípky traumatické události ze své minulosti, dostane se do konfliktu s panovačnou matkou Adorou (Patricia Clarksonová), znovu se uchýlí k řadě nebezpečných sebedestruktivních zlozvyků a až příliš se ztotožní s mladými oběťmi vraždy. (HBO Europe)

bonovox

Veľmi znepokojúci seriál, ktorý sice plynie pomaly ale to má zase za následok dokonalé prežitie daného príbehu. Nehovoriac o takmer šokújúcom twiste v závere, to ma odrovnalo. Amy Adams hrá fantasticky podobne ako Patricia Clarkson. HBO potvrdilo top kvalitu na poli serálovej tvorby. Mimochodom slovné spojenie Don´t tell momma asi z hlavy len tak ľahko nedostanem... ()

RyxiraAmy

Dala jsem si všech 8 dílů za sebou v kuse a dalo se to snést, což už samo o sobě o něčem vypovídá, neboť já nejsem moc seriálový člověk. Nedá se říct, že by to byla zábava 24/7, ale napětí se postupně stupňovalo a poslední díl a půl už byly celkem jízda. Abych řekla pravdu, závěr jsem moc nepochopila a musela jsem načerpat myšlenky bystřejších diváků. ()

ViolaK

Bohužel jsem dřív četla příběh v knižní podobě a tentokrát to nedokážu oddělit. Vidím celistvý příběh, který se tu ale roztříštil do osmi dílů - někde zdlouhavé, někde chybí důležité momenty, jako celek mě to vlastne takhle v televizi ani moc nebavilo. A ten konec?? Sorry jako, ale vypadalo to, jako kdyby si tvůrci za minutu dvanáct uvědomili, že už jim moc času nezbývá a tak tu spoustu informací, co vás má totálně rozbít a dostat, narvali do té pomyslné poslední minuty. Škoda. ()

Loretta

Po stylistické stránce perfektní zážitek. Návaznost střihu mezi záběry, které k sobě logicky nepatří, jemné detaily, kterých si divák ani nemusí všimnout, výborná práce s flashbacky... Asi tak do šesté epizody. Pak je s tím prakticky (až na pár výjimek) konec. Proč nevím, ale je to škoda. Od té chvíle už jde jen o to uhádnout, zda je to matka druhé epizody, sestra, jiná ženská nebo všechny dohromady (protože "určitě to musel být chlap, vytrhnout zuby praseti je hrozně těžký, zkoušel jsem to"). A kdyby to náhodou nebylo někomu jasné, dáme tam ještě pár záběrů po titulkách. Nicméně těch prvních pět nebo šest epizod mě udrželo a tak nemám důvod dát míň než 4/5. ()

oiuoiu

Jeden z nejlepších seriálů, psychologické drama z "Jihu" a zároveň detektivka, atmosféra fascinující. "Neříkej to mamce!" ()

RonnieSmith

Seriál odpovídá svému hodnocení. Skvělé herecké výkony, záběry i hudba. Dobrá interpretace knihy od mé oblíbené Flynnové. Konec jsem sice předvídala, ale i tak to ve mně zanechalo spoustu myšlenek a husí kůži. ()

chozze008

Kdesi jsem četl, že to není ani tak o tom vyšetřování, jako o těch postavách. S tím jsem se naprosto ztotožnil. Až na závěr mě prakticky moc nezajímalo, kdo je vlastně vrah, zajímala mě Camille. Opakuji doporučení z předchozích komentářů, pokud se chcete vyhnout závěrečnému a naprostému "mindfuck" stačí nevypnout jakmile začnou titulky a pokud to umíte puste si těch pár sekund zpomaleně, pak je vše čistočiře jasné. Na cz wiki je citát od Gillian Flyn, že za jejími knihami je jen tvrdá práce a žádná "múza". Po těch jejích trhácích se mi tomu moc nechce věřit. Rozuměno, že jistá genialita nebo prostě trochu jiný mindset, který vás ohromí v ní prostě je. ()

Franki69

Jedna z nejlepších minisérií v žánru krimi v nabídce HBO. Velmi atmosférická, neveselá, s vynikající Amy Adams, vracející se v dospělosti jako reportérka do rodného jižanského zapadákova v kterém někdo vraždí mladý holky. Jak shlédnutých dílů přibývá, je jasné, že Amyina záliba v chlastu má dost odůvodněné počátky kvůli vyrůstání ve velmi dysfunkční rodině. Chce to ochotného diváka, který přistoupí na pomalé tempo, v kterém se ošklivosti životů obyvatel Wind Gap vrší nenápadně, postupně a trvá to pár dílů, než se začne něco dít. Když se ale necháte vtáhnout, zjistíte, že se toho dělo od začátku dost, jen nebylo zapotřebí u toho střílet nebo někam divoce ujíždět autem. Psychologické drama, jakých bylo tak dobře natočeno poslední dobou velmi málo. Bylo to opravdu dobré, celý příběh jsem si, včetně závěrečné mindfuck pointy užil a hodnotím velmi vysoko na 90%. ()

hony23

Rozkoukáte seriál a je vám to nějaké povědomé. Pak zjistíte, jste četli knihu, podle které to bylo natočené. Protože si ji ale moc nepamatujete, dáte seriálu šanci, jenonže je to nuda ukrutná. Nesympatické postavy, pomalý děj a do toho spousta flashbacků, takže máte zmatek v tom, co je současnost, co vzpomínky a co halucinace hlavní hrdinky. Po 4 dílu jsem šel od toho. ()

taibrek

Chorá mama, ktorá zrejme asi tiež prežila niečo drsné v živote, keď toto dokáže robiť svojím dcéram... Začiatok sa rozbieha pomaly, ale koniec je samé prekvapenie.... Žeby si to zaslúžilo ďalšiu sériu? To neviem. Viac sa prikláňam na tú stranu, že som spokojný s tým, ako ostal dej otvorený... ()

Kozlowski8

Novinářka Camille Preakerová se vrací do rodného městečka, aby zde získala informace o vraždách dvou dívek, a přitom oživuje vzpomínky na dávné traumatické události, které významně poznamenaly její život... Psychologické drama, kde sice jde o vraždy, ale hlavně jde o postupné intimní odhalování traumaty zkoušené duše hlavní hrdinky poté, co se vrací do města mezi lidi, od kterých kdysi utekla. Jednoduchá kostra příběhu, která je ale obalena výtečně napsanými a vyprofilovanými postavami (zvláště těmi třemi ženskými, kolem nichž se to celé točí) a skvělou atmosférou. Na Amy Adams je potěšení koukat a vychutnávat si její herectví a Patricia Clarkson s Elizou Scanlen jí skvěle sekundují. Myslím, že kratší stopáž (o dvě až tři epizody) by seriálu prospěla, ale i tak jsem si ho velice užil. 75 %. ()

stanlyOu

Keby sa to tak strašne nevlieklo, výsledok mohol byť veľmi silný. Vallée vedel vytvoriť nepríjemné kúsky ale tu ukazuje strašnú malátnosť jak zvratmi tak chovaním postáv. 5/10 ()

Sathine

Taky mám ráda mysteriozní seriály, kde nic není jasné na první pohled. Ale tohle bylo už i na mě opravdu hodně moc. Je ale krásně vidět, jak každému sedlo něco úplně jiného. Pro mě byl absolutně nejlepší prostředek, slabý začátek a naprosto příšerný konec. Ten poslední díl, co to mělo jako znamenat?! Kdyby nebylo jisté osoby, tak čím by si asi tak svým jednáním pomohla?! To mi přišlo hodně nesmyslné a naprosto nepochopitelné. Měla jsem sto chutí jen posouvat to naprosto idiotské chování dál. Takže zklamání, bohužel, docela dost velké. ()

JB001

Na můj vkus minisérie až moc dlouhá. Asi by to byl výborný celovečerní film, ale osm dílů bylo moc. V porovnání se Sedmilhářkami tohle tedy nic moc i když pořád lepší průměr ()

dalver

Nudná záležitosť určená pre ženské publikum. Vo vidlákove, kde každý každému vidí nielen do hrnca, ale aj do skrinky s liekmi sa nájdu dve zavraždené dievčatá. Písať o tom príde miestna rodáčka, ktorá je fyzicky a psychicky dojebaná viac ako náš bývalý prezident. Postavy sú prostredím znudené trosky, ktoré spravia čokoľvek, aby zažili svoju päťminútovku slávy. A aby vykročili zo šede svojich stereotypných nudných životov a dali vedieť, že im záleží na ostatných muchách, ktoré v okolí prasacej farmy poletujú, sú predsa členmi komunity ktorú nenávidia, ale nevedia opustiť. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

27.12.2021

Nové Mise uvítají starou tvář

Nové Mise uvítají starou tvář

03.02.2020

A teď jedna z těch hezčích castingových zpráv za poslední měsíce. Sedmý a osmý film v sérii Mission: Impossible přivítají zpět starého známého. Do akční franšízy Toma Cruise se totiž vrací kanadský… (více)

Vítězové 54. ročníku festivalu MFF Karlovy Vary

Vítězové 54. ročníku festivalu MFF Karlovy Vary

07.07.2019

54. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival byl zahájen snímkem Po svatbě, který doprovázela tvůrčí delegace v čele s herečkou Julianne Moore, režisérem Bartem Freundlichem… (více)