Sympatická Eliška (Petra Hřebíčková) je na plný úvazek milující manželkou charismatického a bohatého Pavla (Jiří Langmajer). Ovšem jen do té doby, než ji na prahu čtyřicítky milým a korektním způsobem požádá o rozvod. Když nový život, tak od základů! Eliška se rozhodne začít od nuly jako učitelka v malé středočeské vesničce. Rázovitý a hyperaktivní starosta (Miroslav Táborský) nastěhuje Elišku do jednoho domu s nerudným Božíčkem (Ondřej Vetchý), který díky svým vlastním neblahým zkušenostem s „ženskejma definitivně skončil". Jeho jízlivost a hulvátství může trumfnout snad jen jeho povolání – Božíček pracuje ve vesnici jako hrobník. Eliška má ovšem na chlapy také momentálně spadeno, takže si rozhodně nenechá nic líbit... (CinemArt)

Gulde

Az nečekaně příjemný film. Notnou měrou tomu přispěl Ondra Vetchý, ale i Mirek Táborský. Příjemné prostředí do kterého je děj zasazen a vtipné hlášky utvářejí nadmíru vydařený film! ()

husokachna

Ondřej Vetchý má bezva ženskou na brku a světe div se, nebyl jsem nasranej a ani mi nebylo trapně, dokonce jsem se chvílema přiblble usmíval. Ponechám bokem, že zápletka a děj jsou totálně mimo, absolutně neukotvené v realitě, bez jakéhokoliv smysluplného vývoje a budu se radovat, že jde u nás natočit film, jehož alespoň dílčí části a žánrové atributy fungují. Dokonce taková věc jako je sbližující montáž funguje příjemně a počesku variuje stokrát viděné, aniž by to působila těžkopádně. Tvůrčímu týmu všechno usnadňuje výborně nacastovaný duo Vetchý-Hřebíčková (asi dva nejsympatičtější herci současnosti u nás), i když Ondra hraje pořád Ondru... Chvilkama je to uspěchaný, zkratkovitý, ale díky tomu je stopáž únosná a jestli to je debut, tak pecka. Čtyři jsou moc, ale když si vzpomenu na Teorii tygra, Troškoviny a jim podobná zvěrstva, nemůžu jinak. ()

Dlubal David

Velmi příjemné a pozitivně laděné. ■ 9 z 10 případů současné české filmové tvorby mě nemá čím oslovit a většinou je to pro mě ztráta času, ale Bezva ženská na krku je onen desátý případ. ■ Skvělá nálada, ani chvíli nuda, žádné trapnosti, zbytečné zbytečnosti. ■ Šablona jasná již od počátku, ale stejně to baví. Takhle si představuju pohodový film. ■ Minulý rok jsem na tento film chtěl jít do kina, poté, co jsem v kině v Ústí nad Labem viděl upoutávku, nakonec to ale, stejně jako v mnoha jiných případech, nevyšlo. Konečně jsem si na něj našel čas a dostal jsem přesně to, co jsem potřeboval. ■ Petru HŘEBÍČKOVOU jsem znal pouze z divadla, proto mě v tomto snímku velmi mile překvapila a to maximálně. Také potěšil Václav KOPTA jako autobusák - fanoušci znají jeho úchylku. Zbytek postav pro mne nezajímavý... ◢ ■ ◣ (R) [90/100] ■ (K) [80/100] ■ (V) [69/100] ■ (H) Petra HŘEBÍČKOVÁ [95/100] ● Ondřej VETCHÝ [95/100] ● Miroslav TÁBORSKÝ [90/100] ■ (♫) [90/100] ■ (E) Kamisari nânâ nichijô (2014) ● Miss Stevens (2016) ● Teorie tygra (2016) ● Obecná škola (1991) ● Bota jménem Melichar (1983) ● Metráček (1971) ● Pětka s hvězdičkou (1985) ● To Sir, with Love (1967) ● Ore monogatari!! (2015) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pátek, 22-XII-2017; 07:48] [FHD] ϿϾ [PZ] [89/100] ■ (CSFD) blackrain(C) [89/100] ()

petikacka

Sympatická Petra Hřebíčková a geniální Ondra Vetchý...Vznikla příjemná letní oddychovka která nikoho neurazí a to se cení...Za mě 75% ()

Bozvav

Velmi milý, naivní a příjemný snímek, který sice dělá z vesnice buranov první kategorie, ale ono to bohužel tak mnohdy je. Na stranu druhou poukazuje na plytkost velkosvětského pozlátka, byť jen v náznaku, takřka nevyřčeně. Výborné obsazení, humor a excelující Táborský jsou už jen onou pověstnou třešničkou na dortu. Skvělá filmová jednohubka, která má úroveň a mne rozhodně pobavila. Dávám 90%. ()

gonga

Film - produkt. Zdejší nesmyslné vysoké hodnocení vypovídá spíše o stavu vkusu uživatelů této databáze než o kvalitách filmu. Tohle dílo určené k oddechu pracujících je stejně bezpohlavní jako reklama na prací prášek. ()

Rehooo

Pro mě jedna z dalších tuctových českých komedií. A popravdě, asi pro všechnu mužskou část publika to bude spíš podprůměrný film. Film nejspíše zaujme spíše dámy. Dovedu si představit ženskou bandu v kině, která ještě dlouho bude na tenhle snímek vzpomínat. Proto je mé hodnocení objektivně průměrné. Navíc se přiznám, že i mě se pár scén líbilo. Od filmu jsem však čekal o něco víc. A nebýt ve filmu skvělý Ondřej Vetchý mé hodnocení by bylo horší. ()

Brtniik

Viděli jsme na letňáku. No, báječná pohádka s dobrým koncem, kde pražačka, v obci, kde je chleba na objednávku, našla štěstí... Z obsahu: „Eliška je milující manželkou na plný úvazek“... Tím, že zabalila kufry na dovolenou?! Nemusela-li (na prahu čtyřicítky) skákat okolo dětí, mohla být s manželem víc propojená a tudíž měla šanci si všimnout, že choť se sestřičce občas podívá na zoubek... Ondra Vetchý je i ve svém věku pořád štramák a kluk (i chlapák) k pomilování. Hrál vskutku velkého grázlíka, když si ve slunném počasí dokázal opatřit luxusní bahno na boty, aby ztrestal vetřelkyni. Musel být i šikovný, když v místnůstce dovedl skladovat vratné láhve tak, že jemu, když tam ukládal další, žádná nevypadla, co se o předsedovi nedalo říci... Divím se filmařům, že jim, když akci připravují, nedocvakne, že takováto scéna moc logiky nemá. Ledaže by počítali s tím, že divák je chabého uvažování a hlavně se chce zasmát - čemukoli. Styděl jsem se za hyperaktivního starostu. Nevím, viděli-li jste někdo nynějšího starostu (já mnohé), ale tento by velmi rychle skončil s nějakou žalobou na krku a želízky na rukou. Mini obce mají zastupitele, kteří to dělají jako koníčka – po práci, starosta větší obce má za sebou aparát, jinak by to nedal, ani byl-li by hyperaktivní. Pan Táborský hrál spíš starostu z o mnoho let dřívější doby, kdy se s nadšením budoval socialismus. Nynější starostové (včetně dam) jezdí v ofroudech, ne na prehistorické Jawce notabene se sajdou. Přišlo mi divné, že velitel hasičů (kominík se závratěmi) neměl žádnou frčku, co se o panu starostovi nedalo říci. Asi si nedopatřením vyměnili saka, nu což, malé filmařské neumětelství... Z plátna (kromě deště, to v našem případě) odkapávala vesnická idylka, jak si ji umělcové z Prahy představují. Potěšily mne herky Kubařová a Boková, ale spíš že je mám v oblibě, než kvůli filmu. Eliška byla docela luzná i když v případě blondýn jsem poněkud ostražitý. Nesedělo mi, jak byla přizpůsobivá – několikrát vyjela „že takto tedy opravdu ne!“ a v zápětí zkrotla jako beránek a podvolila se okolnostem... Rád jsem viděl pana Koptu, byť v mikro roli. Kdo jiný by měl řídit bus, když má to D-čko, že ano. :-) Langoš (bravo!) jako vždy na zabití... I přes uvedené (i neuvedené) ptákoviny se na film nechalo dívat, na letňáku tím spíš. Když jsme s mojí nejmilejší film hodnotili, uvědomil jsem si, že vlastně řešil víceméně jednu linku. Ve srovnání třeba s Vesničkou mou střediskovou či Ženami v pokušení, kde toho stihli mnohem víc (a z daleka ne jen okrajově), se Bezva ženská jeví nanejvýš jako zfilmovaná anekdota psaná poněkud kameňákoidním rukopisem. ()

zdeny99

Hřebíčková, Hřebíčková a její prdel, Hřebíčková a její boky, Hřebíčková a její nohy, Hřebíčková a její šaty a zase ta Hřebíčková. A trocha toho českého venkova a humoru. A o tom celém je ten film. [7976. hodnocení, 425. komentář, 67%] ()

Rathalos

Tak po dlhsej dobe konecne nejaka skvela ceska komedia,velmi som sa pobavil,bolo to mile a vtipne s vybornou hereckou dvojicou Petrou Hrebickovou a Ondrejom Vetchym,chvalim a tesim sa z toho...:-) ()

Olík

Ne tak úplně na krku, ale rozhodně bezva komedie. Vesnička středisková, která svou karikaturností nesousedí s Babovřeskami - lovestory, které svou darovanou kyticí neatakuje červenou knihovnu - českost, které v Chorvatsku na pláži nekoukají ponožky ze sandálů - kvalitně obsazené, nepodbízející, příjemné, oddechové, jednoduché jako vidle. Režijní prvotina zavedeného producenta Tomáše Hoffmana nebude sbírat České lvy kosou ani nebude tuzemským kandidátem na Oscara za nejlepší cizojazyčný film...ona má jiné hodnoty. Hodnoty, které jsem vypíchnul v předchozím textu. ()

Gaia.M

Petra Hřebíčková je skvělá ženská, Ondra Vetchý je skvělý herec a já mám ráda české filmy, které mají nápad a člověk se aspoň párkrát zasměje či pousměje. Mně se to líbilo a moc. ()

Luk Skywalker

Ideální film na to něco u toho dělat (třeba být v práci) neboť už z upoutávek bylo jasné, jak to bude probíhat. Je to taková "americká" klasika, kdy se navzájem nesnáší a nakonec skončí spolu, jak jinak, akorát je tentokrát na české vesnici. Ale ani zde nechybí "holywoodské" momenty jako na poslední chvíli zvrátím její rozhodnutí. Takže naprosto neoriginální nespočetně krát omletý námět, který zdejší elita nevím proč vyhnala do relativně vysokého hodnocení. Jinak herci hrát umí a vše ostatní se zdá v pořádku, ale to jaksi na vyšší hodnocení u mě nestačí. ()

mala_kea

Přiznám, že takovou Bezva ženskou, jako je Petra Hřebíčková, bych „na krku“ nějaký čas snesl. A možná i proto toleruji celkem snadno předvídatelné směřování děje až k happy endu, nad kterým zaplesají zejména srdce nás, kteří jsme nebyli vyvoleni žít v matičce měst, kdy venkovské dobro zvítězilo nad namachrovanou Prahou. To pak člověk odpustí i že se z buranského hrobaře a údajného vraha najednou vyklube stavební inženýr a milující dědeček, stejně jako šokující proměnu školního inspektora v podání Petra Vaňka. 70% už i kvůli skvělému Miroslavu Táborskému. ()

hazaba

Takový lepší standard českého filmu. Velkým plus je, že se zde až na jednu drobnost, která je navíc prvoplánovaná, nevetřela tragická složka... jiný i slovy se jedná o čistou komedii. Bohužel pár dalších prvoplánovaných vtipů je zde povíceru, takže nemůžu jit s hodnocením výš, ale jinak jo, docela dobrý. ()