Epizody(6)

F.W.Colqhoun

Kdo se bál (jako já), že už Woodyho neuvidí pro všechno narušování zaběhnutých pořádků "hrát" a recyklovat oblíbené stereotypy, si může oddychnout. Krize obnáší tolik woodyovských klišé, že ani nemá smysl je vyjmenovávat. Nadhled, se kterým tak činí, je ale odzbrojující a skvěle ho charakterizuje jedna z prvních scén série, rozhovor hlavní postavy průměrného spisovatele a scénáristy, toho času pracující na scénáři pro televizní sérii, s kulturně nepříjemně kompetentním holičem: kéž by by zvládali všichni zasloužilí umělci podávat sebevykrádaní tak zábavně! Jestliže na úrovni formy a schématu nic nového pod sluncem, nové fóry představují ryzí zlato. Scény z partnerské poradny Elaine May a čtenářského kroužku seniorek, potýkajících se s Rudou knížkou zaručují záchvaty hlasitého smíchu. Kdo nečeká od televizní série osmdesátiletého komika koperníkovský obrat jako Interiéry či Match Point (a nikdo neříká, že se nějakého takového nedočkáme), bude nadmíru spokojen. Už jen pro radost, že frajer Woody dokáže být v pokročilém věku stále spíš vtipný než legrační. ()

Greg25

Připomenutí rané tvorby Woodyho Allena, samozřejmě se dostaví pocit, že jste to už u Woodyho někde viděli, ale to se vzhledem k autorově pravidlu - jeden rok=jeden film dá očekávat. Podstatné je, že i tak je to dobře napsané, byť to nemá takový efekt jako kdybyste Woodyho předchozí tvorbu neznali. Členění na díly je spíš symbolické, ale to se dalo očekávat. Woody má svojí (ne)gradační kostru zajetou už léta, stejně jako svůj vlastní žánr filmu, nedá se předpokládat, že by ji chtěl měnit a patrně by to ani nebylo ku prospěchu věci. Taky je otázka, zda-li producenti vůbec chtěli, aby to seriál v klasickém významu toho slova vlastně byl. Příjemně se na to dívá, má to výstižnou atmosféru a lehkost humoru Woodyho raných děl. No a k neprospěchu věci je především casting Miley Cyrus, jednak tu roli neuhraje, jednak se do ní ani typově nehodí (a to jak do role, tak do doby, kdy se seriál (film v kapitolách?) odehrává). Příjemné, vzpomínkové, nostalgické. Rozhodně lepší než Woodyho Café Society ze stejného roku. 70% ()

godycz

proste mi ten jeho humor sedi. a nebo prozivam ve vztazich to co on pise. opet dokonale vtipny woody. edit: posledni dil byl mistrovskej kus dialogu. ()

Psycho.R

S klidem v srdci můžu říci, že nesnáším Miley Cyrus a ani v roli rebelky, která by jí měla sednout mi nepřišla dobrá. Naprosto vybočovala ze celého filmu, kde se všichni chovají jako ve starých Allenovkách. A už jsme u toho, vidět opět Woodyho v hlavní roli, opět hrajíc svého klasického notorika s řadou hlášek a spoustou intelektuálních bonmotů, je lahůdka. Děkuju Ti. ()

rivah

Allen měl nápad na krátký film, ale roztáhl to na víc než dvě hodiny rádobyvtipných dialogů a řídkého děje. S přemáháním prohlédnuto, s úctou nadhodnoceno. ()

ilias

Skvělej Woody a jeho úvahy o spravedlnosti, hypochondrie, nenaplněné literární tužby atd. Všechno, pro co ho mám ráda. Jako bonus komickej revoluční čtenářskej klub starých dam i partnerská poradna s vypoientovanými pacientskými epizodkami. Perfektní. Že je to víc film v šesti kusech než seriál, mi vůbec nevadí. Ostatně to plyne i z názvu. Taky je fajn vidět, že je Woody stále dost vitální na to, aby zas hrál sám sebe (nebo tu více méně jedinou roli, kterou pořád opakuje). Ještě dodatek: Z toho, jak si vymýšlí postavy a opřádá je příběhem, je cítit úžasná lehkost - prostě to umí, talent a léta zkušeností. ()

Moiseiwitsch

První díly jsou slabé, ale kdo vydrží udělá nakonec dobře. Hodně ze starších myšlenek Woodyho je stále přítomno. Narážky na Mao Ce-Tunga nemají chybu. Kritika snad všeho s velkou mírou nadhledu a humoru. ()

Hawkey15

První epizoda je mdlá a vlastně se v ní nic nestane, ale po shlédnutí celé série zjistíte, že přesně taková měla být, nudná a nezajímavá, jako život hlavních představitelů. S každým další dílem nabírá seriál na obrátkách i na vtipu. Poslední dva díly jsem si opravdu užil, ale bez těch prvních pomalejších by to nebylo ono. Rozhodně doporučuji shlédnout celou sérii naráz. Od Woodyho Allena jsem viděl zatím jen pár věcí, ale začínám ho mít čím dál tím radši. Tento kousek řadím mezi velice povedené. Pořád mám pocit, že jsem se díval na film, který je akorát rozdělený na šest částí, proč neudělali film? těžko říct. Jestli máte někdo odpověď napište zprávu. ()

Lockdown

Od této minisérie od úžasného Woodyho Allena jsem měl velká očekávání. Naplnila se? Sám nevím. Nedokážu vlastně s jistotou říci, pro koho přesně je určen. I přesto, že má pouhých šest epizod, děj se neskutečně tápe, k tomu navíc tápou i dialogy ve který jinak Allen exceluje. A přitom to mohla být příjemná dvacetiminutová oddechovka s kupou hereckých hvězd ať už současných, či minulých. Jako jediné plus bych viděl vkusně zvolenou hudbu, ale ani ta nemůže něčemu takovému pomoct. Jedno z největších zklamání poslední doby. 20% ()

ragtime

Po 4 rokoch som si opäť užil dokonalého Woodyho ako herca. Táto seriálová novinka je odlišná hlavne v tom, že vnímate každý diel samostatne a je to pomerne nevyrovnané. Začína to pomaly a občas nudne, ale posledné 2 diely sú už naprostý masaker. Miley Cyrus mi ale vôbec do role nepasovala a o to viac som si užíval Elaine May a samotného pána režiséra. Bol to môj zatiaľ posledný zárez vo Woodyho filmografii za sebou a bola to jazda, na ktorú určite nikdy nezabudnem. O to viac sa teším na ďalšie počiny už teraz nesmerteľného newyorského neurotika. ()

Unlikelyhero

Woodyho mám hodně rád a tak mne potěšilo, že ho v této minisérii, hlavně díky "tlaku" Amazonu i uvidím hrát, ale je to zklamání. Jasně pár, vesměs ověřených " jokes",bohužel nepochopitelně obsazená bytost Miley Cyrus a jinak nic. Takže ze staré lásky za 3 hvězdičky. ()

verbal_cohle

Jeden z lepších Allenových počinů posledních let. Rozhodně není formátem seriál, ale spíše delší film. Allen projel snad všechny své oblíbené témata - válku, lásku, nihilismus, smrt, uberintelektualnost. K tomu se ale začal vyrovnávat se svým stárnutím (a už ve filmu opravdu staře a rozklepaně působí). Miley Cyrus se mně nezdála jako velký castingový přešlap. Svou postavu odehrála věrohodně a zaníceně. Začátek průměrný, prostředek horší, konec výborný. Vyzdvihl bych interakce mezi Woodym a Miley, a pak taky vynikající poslední díl. ()