Raubíř Ralf a internet

• USA Ralph Breaks the Internet (více)

Ve filmu Raubíř Ralf a internet opouštíme Litwakovu videohernu a vydáváme se do rozsáhlých, nezmapovaných a vzrušujících vod internetu, na kterých udělá Ralfovo raubířství pořádné vlny. Známý videoherní záporák Ralf a jeho malá poruchová kamarádka Vanilopka von Šmak musí podniknout riskantní cestu po světové počítačové síti a najít náhradní část do Vanilopčiny videohry s názvem Cukrkáry. Cestou se Ralf s Vanilopkou setkávají s webovými občany neboli Webčany, mezi které patří například internetový podnikatel zvaný Yesss, který je hlavním algoritmem a duší trendové stránky „BuzzzTube“. (Falcon)

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Zábavné, vtipné a s hromadou internetových narážek, od nákupů, virů, spamů, her a mnoho dalšího. Hvězdu navíc za skvělé princezny! "Dokonalost" mít o 15 minut míň. ()

dkas

Možná o něco slabší než jednička, ale pořád plné vtípků a zábavy. Trochu jsem se toho bál, aby to nedopadlo jako v Emoji, ale naštěstí je to o dost zábavnější. Třeba princezny nebo nákup na ebay, to se hodně povedlo. Za mě teda spokojenost. ()

papadoce

Ako zábava je to skôr taký priemer, podobne ako jednotka. Najmä zo začiatku, potom sa aj to zlepší (topka boli princezné). Ale ak to budeme brať ako hravý spôsob ako povedať deťom (a nielen im), ako funguje internet, hry, appky a komenty, tak je to príma nápad temer geniálne spracovaný. Tretí rozmer je pohľad gejmerov. No a keďže som hráč a pripočítam ku tomu prvotriednu animáciu plus špičkový scenár, tak asi nie je čo viac vysvetľovať. Štyri. Ak by to bolo od začiatku vtipnejšie, dal by som päť. ()

fallanga

Po šílené, hravé a originální jedničce je tohle velký downgrade. Je to strašně přízemní, ufňukané, kýčovité a obyčejné. Je tam pár dobrých scén, například závod s Gal Gadot (bohužel její potenciál zůstává nevyužit), nebo utahování si z Disneyovských princezen, které bylo skvělé (ty si mimochodem zaslouží vlastní půlhodinový casual spin-off). Ale jinak to byla ukrutná nuda. ()

incognito

Slabší než jednička.  Co je ale geniální je Disney svět - Disney princezny (které dokonce v CZ dabingu mají skoro všechny hlasy ze svého původního dabingu z filmů). A tak jako celkově narážky a "vysvětlení" jak internet funguje . ()

TaNya_

Tak oproti jedničce byl toto pěkný skluz dolů. Nevím jestli jsem už moc stará, ale toho internetu na mě bylo opravdu moc. Úplně mě to vyčerpávalo, prostě protože (nejenom já) na něm trávím víc času, než bych si přála a v pohádce pro děti mi to přišlo ubíjející. Ještě v kombinaci s toxickou stránkou "přátelství" to už nemělo ani ten příjemný vibe z předchozího dílu. Přiznávám ale, že ty vyskakovací bannery byly vtipný a pobavila mě palačinková potitulková scéna. ()

departed

Pro děti je tam spousta barviček, roztomilá glitchy holčička a Disney princezny. Pro dospělí vše ostatní. Utahování si z internetových algoritmů, aplikací, počtu zhlédnutí, moderních trendů, click baitů... v tomhle všem si tvůrci vyhráli víc než dost, dokonce u toho byli nejen trefní, ale i dost vtipní. Potitulková scéna je skvělá. ()

Nathaniell

První polovička šlapala skvěle, film hned ze začátku nasadil svižný tempo a valil, co jen mohl. No... A pak asi tvůrcům došly kvalitní nápady, tak se nás rozhodli poučit milionkrát omletými kecy o tom, jak se všichni musíme, k..rva, chápat. To je sice úžasný, ale já přestávám chápat je a jejich potřebu, jebat to do nás horem spodem. Tím film spadl do průměru a tak by ho i šlo označit. Nebýt jedný upoutávky, která je parádní, ovšem obsahuje scény, který v tomhle animáku absolutně nebyly. A já nenávidím lež. Takže snižuju z původních 3 na 2*. Lživý trailer ke shlédnutí zde. Konkrétně se jedná o "koťátko, které mi nahlédlo do duše..." a "Kocour dostane pitíčko..." Tyhle dvě scény ve filmu nehledejte: https://www.youtube.com/watch?v=IGS6HPaeH-U ()

estik97

Asi více méně to co jsem od toho očekávala, první polovina velmi povedená, ale po téhle pasáži se to nějak zpomalí a celkem to zabíjí písnička. Aspoň tedy pro mě. Samotné finále filmu je opět povedené, takže to stačí na finální čtyři hvězdičky. Bylo miloučké opět vidět Vanilopku a zapracování ostatních Disney postaviček suprové. ()

fleshbekr86

skvělé, na jedničku se to sice nechytá, ale i tak velmi povedené se spoustou humoru, odkazů a easter-eggs (budu muset vidět znovu!). Bod navíc dávám za princezny z disney světa, které jsou ve filmu všechny pokupě a je to nejlepší pasáž. K dokonalosti nechybělo moc, ale stojí to za to. ()

boombang

Možná dost sofistikované a vymakané, ale málo vtipné - samozřejmě až na naprosto boží princezny a skvělou potitulkovou scénu. ()

ESW

To je tak poučná pohádka. Škoda jenom, že s tak nesympatickymi postavami. Ale internet vystihli skvěle. ()

Brmbolec

Ja som asi divný, ale mne sa toto páčilo viac ako jednotka. A to sa mi stáva pri mnohých týchto animovaných sérii. Ale tá dĺžka bola fakt dlhá... ()

adamix

Opäť slušná zábava po boku hromotĺka Ralpha a jeho malej kamarátky Vanelope. Tak to vyzerá, že táto séria má slušné kvality a budem rád, ak sa bude točiť viac dielov. Je to zábavné i smutné, poučné i bláznivé. Myslím, že animák by nič iného, azda ešte okrem dobrej zápletky, nemal obsahovať. Dosť potešili aj ,,Easter eggs'' odkazujúce na internetové spoločnosti a hlavne Disney. U mňa uspokojivé 4*. ()

Renie42

Líbí se mi to stejně jako první film, tentokráte to okoření wifina a připojení na internet. Prostředí internetu mi připomínalo trochu jako v Emoji ve filmu. Moc pěkná byla automobilová honička a ta Shank byla zajímavá postava, škoda, že tam s ní nebylo toho více. Povedlo se to. ()

Emjecko

Útok na nostalgickou strunu se tentokrát nekoná. A vlastně ani na bránici dospěláků. Raubíř Ralf a internet je především taškařice pro děti. Obsahuje sice pár skvělých nápadů, ale tyto ke škodě všech nehrají v příběhu větší roli. Vyprávění je budováno formou sázek na již mnohokrát osvědčené postupy, které lidé znají, nevadí jim a asi se jim i líbí. No, "líbí". Napadá mě přirovnání k hodnocení člověka, o kterém nevíte, jak ho pochválit, zároveň ho však nechcete urazit. Ralph 2 je prostě takový hodný kluk. Chcete-li víc emocí a skutečně se nadchnout, pusťte si první díl. ()

jirin_cz

Pojetí internetu a jednotlivých portálů bylo parádně vymyšlené. Myslím si, že je to pomalu více film pro dospělejší než pro děti, protože kontext asi moc nepoberou. Příjemné překvapení. ()

maoc

Jasně, je to pečlivě vykalkulovaná, ale prostě bezvadná jízda plná vtípků pro dospělé i děti a fikaných detailů, které mne bavily (princezny, internetové tentononcy, závěrečné postavení se vlastnímu já, ...). Pokud se držím ve škatulce animáků pro děti a docela dost i pro dospělé, tak nemohu jít pod 4 stařeny. ()

Raubíř Ralf zdolal kina

Raubíř Ralf zdolal kina