Raubíř Ralf a internet

• USA Ralph Breaks the Internet (více)

Ve filmu Raubíř Ralf a internet opouštíme Litwakovu videohernu a vydáváme se do rozsáhlých, nezmapovaných a vzrušujících vod internetu, na kterých udělá Ralfovo raubířství pořádné vlny. Známý videoherní záporák Ralf a jeho malá poruchová kamarádka Vanilopka von Šmak musí podniknout riskantní cestu po světové počítačové síti a najít náhradní část do Vanilopčiny videohry s názvem Cukrkáry. Cestou se Ralf s Vanilopkou setkávají s webovými občany neboli Webčany, mezi které patří například internetový podnikatel zvaný Yesss, který je hlavním algoritmem a duší trendové stránky „BuzzzTube“. (Falcon)

bonovox

Kvalitné pokračovanie. Hlavne časť v Disney svete je geniálna (princezné). Strašidelny záver uberá filmu body. ()

kolly13

Sympaťák Ralf zachraňuje přátelství a objevuje internet. A divák se nechává provázet dětským pohledem po světě jedniček a nul, která vypadá tak lákavě a zajímavě. Bavil mne nejen důraz na přátelství a pravdivost, ale také poučení pro mladší o škodlivosti viru, Darknetu či reklamě, nemluvě o anonymních komentářích. To vše milou formou a v druhé půli i nadějnou zápletkou. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Lilith03

Tak tohle? To jsem teda nečekala! Tenhle film nemá problém do sebe nacpat více reklam než je zdrávo, ale nevadí mi to. Je to opět vtipné, krásně dabované a ty Disney princezny? Wow! Moc se mi to líbilo, pustila bych i dětem, je to vtipné, poučné, hezké. ()

PTuranyi

Ralf stále prináša zaujímavý pohľad na svet počítačov a hier. Centrom príbehu je tentokrát jeho vzťah s priateľkou Vanilope. Jej charakter je však čudný nevyrovnaný akoby násilne prekrútený aby vyvolal konflikt, ktorý sa má vo filme riešiť. Ralf samozrejme nakoniec problém so vzťahom vyrieši a katarzia je dovŕšená. Žiaľ cesta k nemu však už nie je taká zábavná a príjemná ako v predchádzajúcom filme. ()

Idenatoys

Top pohádka, už jednička se mně líbila ať už nápadem či detailním zpracováním, a dvojka vše jen utvrdila. Naprosto dokonalé. ()

bigmatko

jednotka mala príbeh s dušou a silnejším posolstvom. Dvojku pohltila pop kultura a odkaz sociálnych sietí. každopádne výborné spracovaná metafora života na internete, ktorej nápady pochopia hlavne starší diváci. Rozprávkové princezné v dievčenskom klube boli správne naivné, nové prostredie prepracované a rozumiem aj viacerým komentárom, ktoré odkazujú na Ready Player One. ()

charles3

Po dlouhé době jsem se při filmu řehtal jak kůň, brečel smíchy a místy se doslova popadal za břicho. Jedničku jsem neviděl, videohry znám sotva z 5 %, internet možná na 40 % a Disneyho pohádky tak na 70%, ale bavil jsem se královsky. Film se parádně strefoval jak do prostředí internetu a jeho uživatelů, do her a děcek na nich závislých i do Disneyho produkce včetně jeho posledních akvizic (Lucasfilm, Marvel). A dospělým jistě neunikla ani lehká narážka na našeho minulého prezidenta :-) Na konci mě ohromily 15-minutové (!!!!!) závěrečné titulky a v nich jedna mezi- a jedna potitulková scéna, jedna lepší jak druhá :-) Hlavně ta exkluzivní upoutávka na Ledové království 2 neměla chybu :-) Škoda, že se jí dočkají jen ti nejvytrvalejší teprve po dlouhých 13 minutách od začátku titulků... Doporučuju hlavně dospělým a předpokládám, že kdo se dobře orientuje v IT, internetu, hrách a kreslených pohádkách, měl by se bavit ještě víc než já :-) ()

soukyd33

Ještě lepší než první díl. Jednu hvězdičku dolů dávám za jednu velmi dlouhou scénu, která celý film zastavila. Poznámka: scéna než zmizel virus. Film dokonale ukazuje na úpadek lidské inteligence, a že se bez internetu neobejdeme. Doporučuji, vhodné pro všechny věkové kategorie. Scéna pod titulkami je ale stejně TOP! Hvězdiček 4**** ()

RoyBatty444

Plné internetového čuda spamy, lajky a zarábanie na nich, hejtovanie, darknet s disneyovským pohľadom na vec. Hlavná myšlienka uchovať si kamarátov na diaľku aj deď sa pre rozdielne záujmami ich cesty rozídu. Však máme skype. Pre deti asi dobré. ()

HMTD

O něco slabší než první díl, ale ze spoustou odkazů, takže i po několika zhlédnutích nejspíš najdete něco nového. Líbí se mi, že se z odkazů na minulost hodně posunuli do současnosti, takže to dnešním "dětem" řekne víc a my starší si to stále ještě užijeme. ()

Andy.222

Závěr mi přišel trochu nevyrovnaný a asi by šel udělat lépe. Ale film jako celek byl nacpaný skvělými nápady a spoustou povedených (někdy méně a někdy velice) vtipů. Králíček dokonalost. ()

KuceraJohny

Nikdy by mě nenapadlo že si pustím raubíře ralfa, natož druhej díl. Jenomže ono mě to docela baví. Samozřejmě jednička byla taková nostalgická a arkadovky jsou super, ale dvojka nabídla internet který mě bavil možná ještě o něco víc. Bylo opravdu super koukat, jak by vypadali internetové stránky kdyby to byli místnosti nebo budovy. V tomhle raubíř zabodoval. Dvě hlavní postavy jsou v jádru furt stejné, penelopka je tu však mnohem příjemnější, ale to mi nevadila ani v prvním díle. Věřím a jsem si téměř jistý že kdybych byl teďkon dítě raubíř ralf by pro mě byl super animak který bych chtěl mít doma na kazetě. Něco jako shrek a uzasnakovi, když jsem byl malý. Samozřejmě ralf je o něco horší, ale v dětství bych to asi ani neviděl. ()

OLAFtrueLOVE

Je mi líto, že dávám jen 3*, ztvárnění internetu bylo nápaditě, zábavné a přesné. Kdyby se z filmu odebralo řešení vztahu mezi hlavními postavami, bylo by to o dost lepší. Film by byl kratší o 20 nudných minut a obyčejná zápletka by pak víc zapadla. Myslím, že fajn pokračování s dobrým nápadem. Více se zaměřit na to skvělé ztvárnění internetu, míň na ty vztahy a dal bych s radostí víc :(. Za shlédnutí to stojí, ale nejdříve bych doporučil první o něco lepší film. ()

Bogrant

Akoby toho internetu v živote nebolo už aj tak dosť. Našťastie sa v ňom Ralph spolu so svojou kamoškou pohybujú znova svojím typickým nemotorným spôsobom, na ktorý sa dobre pozerá, dá sa ňom zasmiať, ale pre tentokrát to už tak nechytilo, hoci to hrá aj na city. Pekné pripomenutie všemožných Disneyho postavičiek, ktoré už ale stratilo trochu na originalite. Najvtipnejšia scénka je určite tá potitulková s palacinkami. ()

AdelleR

S druhými díly to je holt obtížné; někdy pozvednou úroveň série někam do výšin, někdy spíš jen navazují na úspěch předchozího filmu a stěží se mu drží v patách. Jednička se mi líbila, ale z tohoto jsem vcelku rozpačitá. Ano, přiznám se, mým hlavním tahounem byl crossover se všemi Disney princeznami, které si teda vysloužily dvě scény, ehm. (Ale je pravda, že tady si tvůrci pohráli na maximum, co se týče animací, věcí typických pro každou z princezen, hudby apod.) Jinak mi přišlo, že to prostě kopíruje jedničku - postavy se chovaly úplně stejně jako tam, jen je prostě tvůrci dali do nového prostředí, takže měly trochu jiný zájem. Žádný vývoj oproti předchozímu dílu, nic. Pořád jsem čekala na nějaké velkolepé odhalení, na něco nekalého, což ovšem nepřišlo. Zbytečně dlouhé, některé scény se odehrávaly snad zacykleně. Cením myšlenku, jak to vypadá v tom internetu a všechny ty narážky na čas strávený na něm, ale to to holt nezachrání. ()

CheeseFigure

Easter eggy boli fajn, vtipné scény pobavili, ale chýbal tomu lepší príbeh, ktorý by to prepojil. Taktiež postava Ralpha mi bola menej sympatická, ako v jednotke. Nie natoľko, aby som tento film nenávidel, ale i tak. ()

Orion12

Druhé pokračování ralfa je stále dobré , jenom se ptám jestli tohle pokračování bylo potřeba, jak skončila jednička mi stačilo.Je tu internet a tvůrci přišli s spoustou nápadů, gagů, easter eggů i různých narážek na sociální sítě a nejznámější stránky, ten Disney svět a princezny byly boží xd.A jo , mě to bavilo , určitě slabší než jednička , ale pořád to má excelentní animaci, dobrý příběh a vtipné narážky. Lepší 3*. ()

Raubíř Ralf zdolal kina

Raubíř Ralf zdolal kina