Raubíř Ralf a internet

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2018, 113 min

Oproti výtečnému prvnímu dílu postrádá Ralph Breaks the Internet ono nostalgické kouzlo, které snímku dodávalo neotřelý ojedinělý nádech. Jistě, i zde je sice skvělá animace podtržená vtahujícím soundtrackem a nepřeberným množstvím herních či filmových odkazů a známých internetových služeb, nicméně samotná dějová linie je průhledná až hrůza, což chtě nechtě vyústí v zoufalou situaci, kde Vás prostě nemůže nic překvapit. Ve finále na Vás tedy Ralph Breaks the Internet začne působit dojmem, že byl udělán vlastně jenom na "jistotu" a s téměř nulovou inovací či láskou k zavedené značce. A to je v porovnání s prvním dílem vážně velká škoda. „Sweet mother of monkey milk!“(17.1.2019)

Na druhého Raubíře jsem se těšil. Disney Universum, které sliboval trailer mi hodně připomínalo obdobný počin z LEGO Movies, kde si tvůrci hrají se všemi možnými postavami, které má pod svým palcem Warner. Tam to propojení nádherně fungovalo, přičemž skvěle doplňovalo hlavní dějovou linii. S Internetem mám ale trochu jiný problém. Na jistý stupeň přeplácanosti a drzého vnucování "merche" jsem byl připravený. Tenhle aspekt filmu taky bez nějakých větších patálií fungoval. Samotný příběh je ale dost jednoduchý a nemá takové parametry, jak bych si představoval. Například záporák mě zklamal na celé čáře. Nejde o to, že by nedával smysl nebo byl nevěrohodný... Vysvětleme si to tím, že mě vůbec nezaujal. Tak je to ostatně s celým filmem. Jednotlivá zákoutí internetu a jeho provedení jsou sice fajn, ale i přes skvělou animaci jsem odcházel z kina zklamaný. Proto jdu taky na 3 hvězdičky, i když z hlediska animáků jde dozajista o nadstandard.(21.1.2019)

Možná největším „problémem“ může být, že si druhého Ralfa zamilují hlavně takzvaní mileniálové. Starší generace, které internetem nežijí, se budou ztrácet. A dost zmatené budou jistě také děti. Ty si film sice jistě užijí, ale zejména ty mladší většinu vtipů a odkazů nemají šanci pochopit. Homo Interneticus však chrochtá blahem a lajkuje ostošest.Více v recenzi.(12.1.2019)

Co na tom, že jde v podstatě o obří product placement disneyovské značky, když příběh tak drží pohromadě a vyjma závěru neupadá k povrchním dílčím hrátkám s nevyčerpatelně plodným prostředím. Mohlo se z toho asi vytřískat ještě více internetových domén a je škoda, že závěr se sníží od dalšího objevování světa a jeho možností k morálním klišé, ale velká část filmu právě možnosti alternativní reality, kam se dnes lidé dobrovolně uchylují, seznamují se, nakupují i vydělávají peníze, skvěle a nápaditě využívá - a nezapomíná přitom budovat dobrý příběh, který hrdiny k putování novým neznámým vesmírem srozumitelně motivuje. Navíc se dočkáme i velmi zábavné automobilové honičky v prostředí jak z GTA a vše zpříjemňuje jako vždy vynikající dabing Johna C. Reillyho...75%(12.2.2019)

První Ralfův film se u mě okamžitě po prvním zhlédnutí zařadil mezi nejoblíbenější animované filmy od Disneyho. Na pokračování jsem se tedy velice těšila. Přiznám se, že ze začátku jsem z dvojky byla trochu rozpačitá, ale jakmile se Ralf a Vanilopka ocitli ve světě internetu, příběh mě hned chytnul. Rozhodně se mi líbilo prostředí, ve kterém se nový film odehrává. Myslím si, že internet byl originální nápad a tvůrcům se ho povedlo vytvořit opravdu perfektně. Plusové body dávám i za scény s princeznami. Myslím si, že pro každou z nás, co vyrůstaly právě na pohádkách jako Sněhurka, Kráska a zvíře či Mulan, je tohle okamžik, kdy naše fanouškovská srdce zaplesají radostí. Dalším plusem pro mě bylo obsazení mé oblíbené Gal Gadot - doufám, že její pěvecký um se jen tak neztratí a třeba ji zajistí i nějakou roli v muzikálu - a užívala jsem si i scény s postavičkami Billa Hadera a Taraji P. Henson. Podobně jako u předchozího dílu, i tady dojde na nějaké emotivní chvilky a hlavně na poučení o tom, jaký je vlastně skutečný význam přátelství. Zatím dávám 4*, protože pro mě Raubíř Ralf a internet už nebyl takovou dokonalostí jako jednička, ale je možné, že po druhém zhlédnutí tu poslední hvězdičku ještě přidám.(5.1.2019)

• - Počas titulkov prejde cez obrazovku vlak, ktorý má na vagóne napísanú IP adresu 198.187.190.1. Táto IP adresa patrí webovej stránke Disney Animation Studios. (Hexicek)

• - Spoiler: V potitulkové scéně můžeme vidět exkluzivní ukázku na Ledové království II (2019).  Ve chvíli, kdy vločky padají, se scénka přeruší a místo ukázky lze viděl Ralfa jak zpíva písničku „Never Gonna Give You Up“ od Ricka Astleyho. Potom Ralf řekne divákům, že už tu není nic k překvapení. (petr.koca)

• - Jeden z trailerů obsahuje scény, které se ve filmu neobjevily. Konkrétně se jedná o upoutávku, kde Ralf komentuje koťátko slovy: „Jako by mi do duše nahlédlo,“ a o scénu, kde přiděluje pití pro kocoura a dort pro králíka. (Nathaniell)