Raubíř Ralf a internet

• Kanada

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2018, 113 min

• MartinezZ

Bohužel kouzlo prvního dílu tahle moderní splácanina naprosto a zcela postrádá. Ralph s Vanilopkou míří do Internetu, který je až příliš současný a tyhle postavičky do toho prostě moc nezapadají. V krátkosti: Přišlo mi, že je tam mnoho zajímavých nakousnutých nápadů, ale všechny zůstaly zcela nevyužity. Dokonce i Disneyovské princezny, které se pak ještě úplně mimoňsky mihly na konci. Velká škoda. Fakt že jo.(22.2.2019)

Jedna hvězda navíc za první mezititulkovou scénu, která rozhodně není určená malým divákům, muhehe. Jinak se Raubíř Ralf snaží, seč mu jeho mega pěstičky stačí, ale je to zoufalé. Jasně, je tu spousta náznaků, retro prvků (nová Pocahontas!) a pomrkávání na dospělé diváky, ale... to zkrátka animovanému filmu podle mě nestačí. Ralf se snaží nabídnout i nějakou myšlenku, ale ta se vlastně objeví až na poslední chvíli, a proto působí poměrně nevěrohodně. Navíc dvě hodiny jsou na kreslený film podobného ražení opravdu moc. Ralf mě zkrátka nepřesvědčil. Ale princezny se mi líbily, to zas jo. A taky C-3PO!(21.2.2019)

• Hamaradža

Druhý Wreck-it Ralph by bol rád iný ako nostalgická jednotka, chce byť aktuálny, chytro odkazujúci na internetovú kultúru memes, jednoznačne tešiaci skôr svojho násťročného/dospelého diváka. Robí tak však natoľko vypočítavo, ako i odtrhnuto od súčasnosti (s 10 rokov starými memes) a s (ani detskému divákovi) nič nevypovedajúcim a prekombinovaným scenárom, tak na kolene zbúchaným za jedno popoludnie, že po ňom ostáva na jazyku skôr pachuť nepotrebného, nevtipného cringu, veľko-štúdiového produktu upomínajúceho minuloročný emoji movie. Disneyovské princezny sa dajú brať ako kreatívne búranie štvrtej steny, alebo ako onanistický trapas. Ja volím skôr za B.(15.2.2019)

• majec4

Na jednotku to nema nicim. Najviac pobavil Disney svet kde to bolo celkom vtipne. Napad so zobrazenim internetu bol celkom fajn. Niektore veci boli sice nelogicke, ale dalo sa to zvladnut. Je to klasicka dvojka, cize slaby pribeh. Zaujmu len tie malickosti okolo, co je nakoniec velmi malo. Trojku uz nie, prosim.(18.2.2019)

Jedničku jsem viděla před nějakou dobou a vím, že mě moc nebavila, spíše jsem se nudila a přišlo mi to až moc dětské. Pokračování se mi líbilo o něco více. Námět filmu je celkem moderní, internet v pohádce ještě nebyl a navíc jsem uvítala přítomnost všech Disney princezen, jejichž scény dle mě byly nejlepší z celé pohádky. Konec vlastně není úplně šťastný, ale mě ke štěstí stačil, jelikož dokazuje, že přátelství na dálku to vydrží.(26.1.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 5. listopadu 2018 v Los Angeles. (Varan)

• - Spoiler: V potitulkové scéně můžeme vidět exkluzivní ukázku na Ledové království II (2019).  Ve chvíli, kdy vločky padají, se scénka přeruší a místo ukázky lze viděl Ralfa jak zpíva písničku „Never Gonna Give You Up“ od Ricka Astleyho. Potom Ralf řekne divákům, že už tu není nic k překvapení. (petr.koca)

• - Jeden z trailerů obsahuje scény, které se ve filmu neobjevily. Konkrétně se jedná o upoutávku, kde Ralf komentuje koťátko slovy: „Jako by mi do duše nahlédlo,“ a o scénu, kde přiděluje pití pro kocoura a dort pro králíka. (Nathaniell)