Raubíř Ralf a internet

• Austrálie

• Kanada

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2018, 113 min

První díl byl hezky nostalgický, ale až tak moc mě nebavil, za to dvojka je našláplá audiovizuální jízda plná Easter Eggů ve stylu Ready Player One. Příběhově je to velmi poutavé, humor je inteligentní a podařený, všechny ty odkazy hřejí u srdce a povedla se i vynikající autonaháněčka. Myslím, že tvůrci měli kreativity více než dost a nezapomněli téměř na nic ( Chválím i Dark Web a virus).Skvělá zábava i pro dospělé s boží potitulkovou scénou. 85%(11.1.2019)

Na druhého Raubíře jsem se těšil. Disney Universum, které sliboval trailer mi hodně připomínalo obdobný počin z LEGO Movies, kde si tvůrci hrají se všemi možnými postavami, které má pod svým palcem Warner. Tam to propojení nádherně fungovalo, přičemž skvěle doplňovalo hlavní dějovou linii. S Internetem mám ale trochu jiný problém. Na jistý stupeň přeplácanosti a drzého vnucování "merche" jsem byl připravený. Tenhle aspekt filmu taky bez nějakých větších patálií fungoval. Samotný příběh je ale dost jednoduchý a nemá takové parametry, jak bych si představoval. Například záporák mě zklamal na celé čáře. Nejde o to, že by nedával smysl nebo byl nevěrohodný... Vysvětleme si to tím, že mě vůbec nezaujal. Tak je to ostatně s celým filmem. Jednotlivá zákoutí internetu a jeho provedení jsou sice fajn, ale i přes skvělou animaci jsem odcházel z kina zklamaný. Proto jdu taky na 3 hvězdičky, i když z hlediska animáků jde dozajista o nadstandard.(21.1.2019)

Jak už psali nějací kolegové přede mnou - kouzlo je pryč. Ač jsem příliš pozdní ročník na to, abych hrával arkády, přeci jen i pro mne měl první díl nostalgickou atmosféru. Jo, scény s disneyovskými princeznami jsou super a jisté aspekty interpretace fungování internetu také, ale příběh je tuctový a nudný až hanba a celé je to takové příliš době-poplatné. Plus musím přičíst (nebo odečíst), ač za to originál nemůže, překvapivě špatný dabing... 60%(14.1.2019)

Taková jednohubka s pár docela povedenými vtipy (králík!, Pan Vyhledávač), která by mohla být klidně o půl hodiny kratší. Nemůžu tomu nic zásadního vytknout, ale ani tam nebylo něco, u čeho bych si říkal "wow, to tu ještě nebylo". Btw, nevíte někdo, proč se dneska už i dětský filmy nedělají se stopáží pod dvě hodiny?(12.1.2019)

• Lucasion

Snad nebudu jediný, koho nový Ralf nudil. První půl hodina mě naopak docela bavila a trefné poznámky háže Ralf všude kolem. V prostředí internetu se dají dělat mnohé vtipy a narážky. I když si nejsem jistý, zda je mrňata pochopí. Pak přichází všechny Disney princezny a já jsem dojatý jak genialitou té scény. Nikdy by mě nenapadlo dát všechny tyhle postavy do jedné místnosti, a jak by to fungovalo. Přesto tu padnou ty nejlepší hlášky a momenty. Pak si ale říkám, že už uběhlo strašně moc minut a film mi přijde stejný jako jednička. Ovšem to pokračuje dál a ten příběhový mustr z jedničky tu vidím čím dál jasněji a zasouvám se do sedačky a čekám na titulky. Odpustil bych hodně, ale to že se tu opakují scény a příběh z prvního dílu mě tak moc irituje, že mě film ve výsledku vůbec nebaví. Další hodinu jen koukám a všechny další hlášky přijdou vniveč. Ralf nedokáže pak bavit ani dospělý a bojím se, že ani děti. Poprvé, co mám u animovaného filmu pocit, že je příliš dlouhý. Dvě hodiny je asi moc. Marně vzpomínám na Zootopii. [Csfd projekce35] (40 %)(15.1.2019)

• - Logo pre film bolo vytvorené tak, aby pripomínalo ikonu aplikácie, zatiaľ čo banner "Wreck-It Ralph" sa podobá na upozornenie / aktualizáciu. (LuiCJ)

• - Spoiler: V potitulkové scéně můžeme vidět exkluzivní ukázku na Ledové království II (2019).  Ve chvíli, kdy vločky padají, se scénka přeruší a místo ukázky lze viděl Ralfa jak zpíva písničku „Never Gonna Give You Up“ od Ricka Astleyho. Potom Ralf řekne divákům, že už tu není nic k překvapení. (petr.koca)

• - Jeden z trailerů obsahuje scény, které se ve filmu neobjevily. Konkrétně se jedná o upoutávku, kde Ralf komentuje koťátko slovy: „Jako by mi do duše nahlédlo,“ a o scénu, kde přiděluje pití pro kocoura a dort pro králíka. (Nathaniell)