Raubíř Ralf a internet

• Austrálie

• Kanada

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2018, 113 min

Ano, je to otevřené self-promo studia Disney a film je plný product placementu, za který se vůbec nestydí. Netvrdila bych, že film není pro děti - poselství o přátelství je rozhodně pro děti a děti jsou zároveň dnes často zběhlejší na internetu než jejich rodiče (i tohle ve filmu uvidíte). Pro dospělé jsou hlavně povedené meta vtípky (Disney princezny!) Je tu samozřejmě posun oproti prvnímu dílu, ale to je v rámci pokračování animáků vlastně dobře.(11.1.2019)

Před 6 lety dorazil animák Raubíř Ralf- nenápadný animáček, který svojí videoherní tématikou lehce strčil do kapsy všechny videoherní adaptace, nostalgicky připomínal doby plošinových her a dokázal představit zajímavé postavy, které si divák velice snadno oblíbil a fandil jim. Jednička Raubíře Ralfa přitom ukázala, že tam je potenciál na několik dalších filmů a proto po 6 letech opravdu dorazilo pokračování, které se ale vydává trochu jiným směrem. Ne, o plošinovky úplně nepřijdeme, Raubíř Ralf a Vanilopka ale tentokrát kroky osudu zavedou na internet- a stejně jako si v jedničce Phil Johnson a Richard Moore vyhráli s plošinovkami si ve dvojce vyhráli právě s internetem. Na rovinu řeknu fakt, že je Raubíř Ralf a internet skvělé pokračování avšak velice těžko půjde srovnat zda je lepší jednička nebo dvojka. Jednička má do jisté míry komorní příběh, zatím co dvojka je o trochu monstróznější. Sluší se podotknout fakt, že trailery téměř vůbec neprozradili hlavní děj a především myšlenku. Myšlenka je nejdůležitější část každého filmu a myšlenka Raubíře Ralfa 2 spočívá v tom, že někdy je třeba nechat lidi jít svojí cestou. A neznamená to, že nás budou mít méně rádi a nebo, že o ně přijdeme.Jen je to krok dopředu a máme potom o tu větší radost, když se s přáteli vidíme po dlouhé době.. Všechno je v pohybu, svět se mění a my s ním a my nesmíme zůstat jednom místě. Skvělý je na tom fakt, že i když se pár postav nezachová úplně správně a způsobí velké následky tak je to u těchto postav chování pochopitelné a nikoho nezačnete hned nenávidět ale naopak si řeknete, že byste se možná tak zachovali také ve stejné situaci. Možná se někomu bude zdát, že je film jednou obří reklamou na studio Walt Disney Studios a další známé giganty jako Google, E-Bay, Youtube atd, rozhodně ale zdání klame a i když pochopím, že někomu přijde všechny ty odkazy možná ve finále až příliš přes čáru, celá sekvence na webovkách O můj Disney je jeden velkej orgáč pro fanoušky nejen původních Disneyovek, ale také třeba novějších animáků, Marvelovek či Star Wars. Sorry jako, ale když vám na plátně začne hrát Imperial March, nejde to vzít zlehka. Dá se jistě polemizovat nad tím, že se objeví až příliš nových postav, které ve finále nedostanou příliš prostoru a ani několik postav z původního filmu ten správný prostor nedostane, mám ale pocit, že jádrem příběhu jsou pořád především Ralf a Vanilopka a i když zamrzí, že Felix, Calhounová nebo Zangief nedostali více prostoru, i těch pár scén s nimi ale fungují a možná by příiš prostoru pro ně vleklo linku hlavních dvou postav. Animací se jinak samosebou nedá nic vytknout, několikrát jsem si říkal to muselo dát kurevsky velkou práci nebo divím se, že měl někdo nervy se s tím tolik srát. Ten film prostě nádherně vypadá a kdybych zapomněl, že v tomto roce vznikli ještě Úžasňákovi 2 nebo Spider-Man: Paralelní světy řekl bych si, že je to nejlepší animák roku a přál bych mu Oscara. Takhle jen patří do TOP 3 animovaných filmů roku, což ale taky není úplně špatná vizitka. Kdyby mi bylo 5 let, asi bych z toho měl ještě hodně dlouhou dobu neskutečnej orgáč. Takhle jenom musím říct, že prostě dorazila další animovaná pecka, důstojné pokračování prvního filmu a snad i důstojné zakončení série. Ne, že bych si trojku (na konzolích?) rád nedal, závěr dvojky mi ale opravdu přijde jako uspokojivé zakončení (uspokojivější než u jedničky) a mám pocit, že trojka by finále dvojky překonávala jen těžko. Prostě paráda! Do TOP 10 se mi sice nedostal, ale rozhodně je to jeden z nejlepších filmů roku a to taky ve finále není špatná vizitka PS: Potitulková scéna je ten největší možný trolling z ranku potitulkové scény Spider-Man: Homecoming(31.12.2018)

Možná největším „problémem“ může být, že si druhého Ralfa zamilují hlavně takzvaní mileniálové. Starší generace, které internetem nežijí, se budou ztrácet. A dost zmatené budou jistě také děti. Ty si film sice jistě užijí, ale zejména ty mladší většinu vtipů a odkazů nemají šanci pochopit. Homo Interneticus však chrochtá blahem a lajkuje ostošest.Více v recenzi.(12.1.2019)

První Ralfův film se u mě okamžitě po prvním zhlédnutí zařadil mezi nejoblíbenější animované filmy od Disneyho. Na pokračování jsem se tedy velice těšila. Přiznám se, že ze začátku jsem z dvojky byla trochu rozpačitá, ale jakmile se Ralf a Vanilopka ocitli ve světě internetu, příběh mě hned chytnul. Rozhodně se mi líbilo prostředí, ve kterém se nový film odehrává. Myslím si, že internet byl originální nápad a tvůrcům se ho povedlo vytvořit opravdu perfektně. Plusové body dávám i za scény s princeznami. Myslím si, že pro každou z nás, co vyrůstaly právě na pohádkách jako Sněhurka, Kráska a zvíře či Mulan, je tohle okamžik, kdy naše fanouškovská srdce zaplesají radostí. Dalším plusem pro mě bylo obsazení mé oblíbené Gal Gadot - doufám, že její pěvecký um se jen tak neztratí a třeba ji zajistí i nějakou roli v muzikálu - a užívala jsem si i scény s postavičkami Billa Hadera a Taraji P. Henson. Podobně jako u předchozího dílu, i tady dojde na nějaké emotivní chvilky a hlavně na poučení o tom, jaký je vlastně skutečný význam přátelství. Zatím dávám 4*, protože pro mě Raubíř Ralf a internet už nebyl takovou dokonalostí jako jednička, ale je možné, že po druhém zhlédnutí tu poslední hvězdičku ještě přidám.(5.1.2019)

Raubíř Ralf a internet dokázal úspěšně navázat na svůj první díl, a to především v rámci originálního zpracování, tentokrát internetu, přičemž tvůrci dokonale využili Disneyho bohatství. Horší už je to s příběhem, který je zbytečně okleštěn na vztah dvou hlavních postav, a to i přesto, že se jich ve filmu objeví opravdu mnoho. Dospělý se pak v závěru filmu možná zamyslí nad tím, jestli by přátelství Ralfa a Vanilopky v reálném světě mohlo vůbec fungovat. V tomhle ohledu dvojka jejich vzájemné pouto z jedničky poněkud nešetrně pošlapala. Stále jde však o zábavnou podívanou, která se v Disneyho animované sbírce neztratí.(9.1.2019)

• - Spoiler: V potitulkové scéně můžeme vidět exkluzivní ukázku na Ledové království II (2019).  Ve chvíli, kdy vločky padají, se scénka přeruší a místo ukázky lze viděl Ralfa jak zpíva písničku „Never Gonna Give You Up“ od Ricka Astleyho. Potom Ralf řekne divákům, že už tu není nic k překvapení. (petr.koca)

• - Jeden z trailerů obsahuje scény, které se ve filmu neobjevily. Konkrétně se jedná o upoutávku, kde Ralf komentuje koťátko slovy: „Jako by mi do duše nahlédlo,“ a o scénu, kde přiděluje pití pro kocoura a dort pro králíka. (Nathaniell)

• - Celosvětová premiéra proběhla 5. listopadu 2018 v Los Angeles. (Varan)