Raubíř Ralf a internet

• Austrálie

• Kanada

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2018, 113 min

Nemůžu říct, že bych byla vyloženě zklamaná, ale 1. díl se mi líbil víc. "Raubíř Ralf a internet" je OBROVSKÁ reklama, která kompletně odsunula dětskou roztomilost a naplno se zaměřila na dospělácký svět. Díky tomu sice vznikla kupa výborných jednohubek, které dospělého diváka dostanou svou trefností i originálním ztvárněním, nejsem si ale úplně jistá, zda film zaboduje u dětí. Holčička sedící vedle mě se viditelně nudila a já se jí vůbec nedivím, neboť 90 % vtipů - a vlastně i podstatnou část děje - prostě neměla šanci chápat. 3,5* a konečně se mnou někdo souhlasí, že je Ariel úplně blbá!(10.1.2019)

Hravé, chytré, s milou message (svým milovaným musíme dát svobodu a prostor růst) a hlavně určené jak pro děti, tak dospělé. Pro mě byly nejzábavnější scény s Disney princezna mi plné meta humoru. Často jsem chtěla film zpomalit, abych si uživatel všechny vtipné detaily, které tvůrci do filmu nacpali. Tohle je zkrátka velmi kvalitní vypiplaný Disney. Take it or leave it.(16.1.2019)

• Lucasion

Snad nebudu jediný, koho nový Ralf nudil. První půl hodina mě naopak docela bavila a trefné poznámky háže Ralf všude kolem. V prostředí internetu se dají dělat mnohé vtipy a narážky. I když si nejsem jistý, zda je mrňata pochopí. Pak přichází všechny Disney princezny a já jsem dojatý jak genialitou té scény. Nikdy by mě nenapadlo dát všechny tyhle postavy do jedné místnosti, a jak by to fungovalo. Přesto tu padnou ty nejlepší hlášky a momenty. Pak si ale říkám, že už uběhlo strašně moc minut a film mi přijde stejný jako jednička. Ovšem to pokračuje dál a ten příběhový mustr z jedničky tu vidím čím dál jasněji a zasouvám se do sedačky a čekám na titulky. Odpustil bych hodně, ale to že se tu opakují scény a příběh z prvního dílu mě tak moc irituje, že mě film ve výsledku vůbec nebaví. Další hodinu jen koukám a všechny další hlášky přijdou vniveč. Ralf nedokáže pak bavit ani dospělý a bojím se, že ani děti. Poprvé, co mám u animovaného filmu pocit, že je příliš dlouhý. Dvě hodiny je asi moc. Marně vzpomínám na Zootopii. [Csfd projekce35] (40 %)(15.1.2019)

Druhý Raubíř Ralf je od začátku do konce hezky udělaná audiovizuální jízda, ve které nechybí akce ani humor. Velice mě bavila nápaditost tvůrců, co se zobrazení "Říše internetu" týká - rozličné postavičky zastupující všelijaké funkce, soubory či aplikace internetu neměly chybu. Tvůrci čas od času možná trochu víc tlačili na city a snažili se okatě poučovat, avšak to k podobným filmům stačí. Velký plusový bod si film zaslouží za obsazení disneyovských princezen. I když člověk podvědomě věděl, jak to skončí, tak i přesto mě film celou stopáž bavil a opravdu se vyplatí si počkat na brutálně humornou titulkovou scénu. Zkrátka obstojně natočené pokračování, které si velice hravým a vtipným způsobem dělá srandu z moderní a uspěchané doby, které vévodí internetové technologie.(16.1.2019)

Před 6 lety dorazil animák Raubíř Ralf- nenápadný animáček, který svojí videoherní tématikou lehce strčil do kapsy všechny videoherní adaptace, nostalgicky připomínal doby plošinových her a dokázal představit zajímavé postavy, které si divák velice snadno oblíbil a fandil jim. Jednička Raubíře Ralfa přitom ukázala, že tam je potenciál na několik dalších filmů a proto po 6 letech opravdu dorazilo pokračování, které se ale vydává trochu jiným směrem. Ne, o plošinovky úplně nepřijdeme, Raubíř Ralf a Vanilopka ale tentokrát kroky osudu zavedou na internet- a stejně jako si v jedničce Phil Johnson a Richard Moore vyhráli s plošinovkami si ve dvojce vyhráli právě s internetem. Na rovinu řeknu fakt, že je Raubíř Ralf a internet skvělé pokračování avšak velice těžko půjde srovnat zda je lepší jednička nebo dvojka. Jednička má do jisté míry komorní příběh, zatím co dvojka je o trochu monstróznější. Sluší se podotknout fakt, že trailery téměř vůbec neprozradili hlavní děj a především myšlenku. Myšlenka je nejdůležitější část každého filmu a myšlenka Raubíře Ralfa 2 spočívá v tom, že někdy je třeba nechat lidi jít svojí cestou. A neznamená to, že nás budou mít méně rádi a nebo, že o ně přijdeme.Jen je to krok dopředu a máme potom o tu větší radost, když se s přáteli vidíme po dlouhé době.. Všechno je v pohybu, svět se mění a my s ním a my nesmíme zůstat jednom místě. Skvělý je na tom fakt, že i když se pár postav nezachová úplně správně a způsobí velké následky tak je to u těchto postav chování pochopitelné a nikoho nezačnete hned nenávidět ale naopak si řeknete, že byste se možná tak zachovali také ve stejné situaci. Možná se někomu bude zdát, že je film jednou obří reklamou na studio Walt Disney Studios a další známé giganty jako Google, E-Bay, Youtube atd, rozhodně ale zdání klame a i když pochopím, že někomu přijde všechny ty odkazy možná ve finále až příliš přes čáru, celá sekvence na webovkách O můj Disney je jeden velkej orgáč pro fanoušky nejen původních Disneyovek, ale také třeba novějších animáků, Marvelovek či Star Wars. Sorry jako, ale když vám na plátně začne hrát Imperial March, nejde to vzít zlehka. Dá se jistě polemizovat nad tím, že se objeví až příliš nových postav, které ve finále nedostanou příliš prostoru a ani několik postav z původního filmu ten správný prostor nedostane, mám ale pocit, že jádrem příběhu jsou pořád především Ralf a Vanilopka a i když zamrzí, že Felix, Calhounová nebo Zangief nedostali více prostoru, i těch pár scén s nimi ale fungují a možná by příiš prostoru pro ně vleklo linku hlavních dvou postav. Animací se jinak samosebou nedá nic vytknout, několikrát jsem si říkal to muselo dát kurevsky velkou práci nebo divím se, že měl někdo nervy se s tím tolik srát. Ten film prostě nádherně vypadá a kdybych zapomněl, že v tomto roce vznikli ještě Úžasňákovi 2 nebo Spider-Man: Paralelní světy řekl bych si, že je to nejlepší animák roku a přál bych mu Oscara. Takhle jen patří do TOP 3 animovaných filmů roku, což ale taky není úplně špatná vizitka. Kdyby mi bylo 5 let, asi bych z toho měl ještě hodně dlouhou dobu neskutečnej orgáč. Takhle jenom musím říct, že prostě dorazila další animovaná pecka, důstojné pokračování prvního filmu a snad i důstojné zakončení série. Ne, že bych si trojku (na konzolích?) rád nedal, závěr dvojky mi ale opravdu přijde jako uspokojivé zakončení (uspokojivější než u jedničky) a mám pocit, že trojka by finále dvojky překonávala jen těžko. Prostě paráda! Do TOP 10 se mi sice nedostal, ale rozhodně je to jeden z nejlepších filmů roku a to taky ve finále není špatná vizitka PS: Potitulková scéna je ten největší možný trolling z ranku potitulkové scény Spider-Man: Homecoming(31.12.2018)

• - Jeden z trailerů obsahuje scény, které se ve filmu neobjevily. Konkrétně se jedná o upoutávku, kde Ralf komentuje koťátko slovy: „Jako by mi do duše nahlédlo,“ a o scénu, kde přiděluje pití pro kocoura a dort pro králíka. (Nathaniell)

• - Celosvětová premiéra proběhla 5. listopadu 2018 v Los Angeles. (Varan)

• - Spoiler: V potitulkové scéně můžeme vidět exkluzivní ukázku na Ledové království II (2019).  Ve chvíli, kdy vločky padají, se scénka přeruší a místo ukázky lze viděl Ralfa jak zpíva písničku „Never Gonna Give You Up“ od Ricka Astleyho. Potom Ralf řekne divákům, že už tu není nic k překvapení. (petr.koca)