Možná kdyby ji měla její matka víc ráda, nemuselo se to stát. Takhle vyrostla malá Carrie v plachou dívku, pro kterou je život ve škole peklo. Spolužačky se jí posmívají a fanatická matka ji rozhodně neutěší. Možná kdyby si dříve všimli, že když se Carrie ocitne ve stavu rozrušení, popraskají v okolí žárovky a věci se dávají do pohybu, byli by mnozí ještě živí. Neustálé ponižování Carrii žene až k hranicím šílenství a když pochopí, že, aniž by se o to jakkoliv zasloužila, má telekinetické schopnosti, je osud jejích trýznitelů zpečetěn...

Nová televizní adaptace stejnojmenného románu Stephena Kinga či remake slavného filmu Briana De Palmy se Sissy Spacekovou v roli Carrie z roku 1976 je v mnohém věrnější slavné předloze než De Palmův film. Natočil jej v roce 2002 zkušený televizní režisér David Carson (seriály Právo v L.A., Star Trek, Návraty Sherlocka Holmese a další) s přesvědčivou Angelou Bettisovou v roli Carrie. (oficiální text distributora)

donnovann

Ihned z první scény víte, že se jedná o nízkorozpočtový film. Otřesná kamera, hudba a ani ta Angela Bettis mě nijak nepřesvědčila (na originál Spacek nemá ani omylem). Nejhorší je ovšem závěr filmu, který je zásadně odlišný a jestli to byl záměr kvůli pokračování seriálu, který stejně nevznikl mě opravdu nezajímá, Kingova díla prostě nechejte tak jak jsou napsána. Abych nebyl jenom negativní tak třeba ples a následné ničení města je daleko lepší než v originálním filmu to se musí nechat. ()

Gadamf

Uf, tak dosť to teda pokazili s tou kamerou - o atmosfére alebo gradácii už ani nehovorím. Mám pocit, že to bolo ešte horšie než The Rage (Carrie 2). Oceňujem ale návrat mnohých scén, ktoré sa do 1 a pol hodinového predchodcu nezmestili - napríklad scénu z detstva. ()

natalie15 odpad!

Ten otrasný strih! Hrozná kamera! Efekty ako z najlacnejšej počítačovej hry. A wtf koniec. Toto bolo natočené v roku 2002? Oproti verzii z 1976 sú už vyššie menované atribúty (strh, kamera, efekty) v poľutovania hodnom stave a to neospravedlňuje ani prívlastok "teletívny" film. Nehovorím, že sa to nesnažilo poňať Carrie vernejšie ako verzia z roku 1976, ale čo na tom? Angela Bettis bola v pohode, ale vôbec nie lepšia ako Sissy Spacek, a Patricia Clarkson (ktorú mám veľmi rada a čudujem sa, čo robila v takomto filme) zahrala Margaret tak toporne a bezvýrazne, až sa mi z toho chcelo plakať. Odpad! filmom nedávam často, skôr je to u mňa raritou, ale tu sa to proste inak nedá - a čo tá mimoriadne natiahnutá stopáž? To chcel režisér unudiť (alebo skôr umučiť) ľudí k smrti? ()

m.xFuck

Dávám za 5. Ne že by film byl tak dobrý, ale proto abych aspoň trochu vylepšil skore tohohle TELEVIZNÍHO počinu. Kdo z vás Ichtelygentů, co tady dštíte oheň a síru, četl předlohu? Já ano a tahle verze se jí blíží mnohem víc než ta De Palmova. Tedy samozřejmě až na jeden zásadní detail, ale ten je pochopitelný s ohledem na to, co mělo následovat. edit: Schválně jsem si to pustil znova hlavně kvůli mistní jelitě. Už zase o kousek víc chápu verbala. Tenhle film je takřka doslovně převyprávěná kniha. Natočené je to s respektem k předloze a rozhodně si myslím, že KING nikde nepláče, ale spokojeně kývá hlavou. Tam kde kniha pokulhává, si scénáristi dali práci a vyšperkovali atmosféru jak měli. Plná palba zcela zaslouženě. A vám všem místním šulinům navzdory... ()

nemer

Pro mne přijatelnější a povedenější než verze z roku 1976, kde se mi nedařilo sympatizovat s žádnou z postav. Oceňuji příjemné herecké obsazení. Ze zhlédnutých Carrie je pro mě tato verze nejzdařilejší. ()

Sefik

Jak jsem již mnohokrát konstatoval, Kinga miluju a Carrie patří mezi jeho nejlepší díla. Všechna zpracování krvavého anděla smrti jsou výborná a toto televizní jednak nevybočuje z řady, spíše naopak těžce šlape na paty verzi z roku 1976, která je považována za top. Zpětné vyprávění děje a rozšířený závěrečný masakr mi nedává jinou volbu. Je to lepší než film z 2013, kde jsem dal 4, nemohu tedy jinak a jdu do plných... ()

Dobrotka

Malé vraždiace monštrum na americkej strednej škole...huhuhuhu...bojím bojím...:-)až na tú až priveľmi vyumelkovanú scénu v telocvični sa to dalo...vydržala som do konca...hm.... ()

lyzbeth

Včera v telce, že Carrie. Nějak mi nedocvaklo, že původní verze je krapec starší. Pokládala jsem tuto modernější předělávku za originál. Nicméně se mi to líbilo, herecký výkon hlavní představitelky byl sugestivní a celkově myslím, že film byl zpracovaný dobře. Nechápu hodnocení : odpad!, porotože kdyby to tak bylo nevydržím se dívat do dvou do rána, když druhý den vstávám:-) A pokud je starší Carrie eště lepší tak se opravdu těším. ()

LencaN

V něčem se mi tahle Carrie líbila víc než původní verze. Konec byl jiný a mně seděl víc. Taky jsem se dočkala postupného rozvíjení Carrina nadání a jeho většího využití v tělocvičně a následném závěru. Na druhou stranu mi zase oproti originálu něco vadilo. Kamera roztřesená, rádoby dramatická, ale tohle zrovna nemusím. Hlavní představitelka hrála perfektně, ale byla až moc normální, to Spacek byla už výrazem tváře a očima jiná. Taky tady bylo pár nelogičností, např. meteority nebo 'délka koupání ve vaně' - fyzicky hodně zvláštní. Ale celkově byl děj jak přes kopírák (většinu co jsem vytkla verzi z roku 1976 platí i pro 2002), jen sem tam nějaká scéna navíc nebo i úloha některých postav se pozměnila, např. Billy, Sue. Plus celá tahle Carrie je propojena policejními výslechy, takže děj byl pořád přerušovaný. ()

Scaevola

Mé první setkání s tímto příběhem a již velmi strašidelný zážitek. A. Bettis je extrémně znepokojivá svou sociální vytržeností a parapsychologická linka snímku je umě krytá do té míry, že finále je skutečně šokující. Na televisní počin velmi zdařilé. ()

Trescha

Na dnešní televizní tvorbu poměrně zdařilý remake...Nebudu se poštět do kritiky kamery,nebo střihu,takovéhle připitomělé poznámky mi pijou krev....A navíc jsem nemohl spustit oči z některých spolužaček:-D P.S.:Furt lepší než Star Trek ()

FireBlader

Nečetl jsem sice knížku, zato jsem však viděl i starší adaptaci. Řekl bych, že každá verze má svá plus i minus. V tomto zpracování jsou působivé efekty, které sice horor nedělají, ale skvěle stupňují. Celkově jsem z filmu měl spíš lepší pocit. Bylo by to tak na 3,5 hvězdy a ve škole nás učili zaokrouhlovat nahoru... :-) ()

Mark1983

Tento film mě docela mile překvapil,což podle celkového hodnocení se jedná jen o televizní průměr,který původnímu filmu podle hodnocení nesahá ani po paty,ale bohužel mě se tenhle televizní remak líbí o hodně víc,než původní zpracování,což mám i pocit,že v onom remaku je i více děje,Je to jen můj názor. ()

imanicornyt odpad!

Zda je tento snímek věrnější známé Kingovce a z dílny úspěšnějšího režiséra nemění nic na bolestné realitě, že pokud tohle sám Mistr hororu zhlédl, pravděpodobně se mu udělalo nevolno. 127 minut dlouhý film plný naprosto zbytečných scén, příliš dramatických hereckých výkonů a protahování předvídatelných sekvencí nezachránila ani Patricia Clarkson (dále se k hereckému obsazení radši ani nevyjadřuji, pro dobro lidstva...) Carson očividně při režírování tohoto exkrementu neudržel svoji impertinenci na uzdě. Plně preferuji originální snímek z roku 1976 a doufám, že podobné nevydařené výtvory na Kingova díla již nevzejdou na povrch. ()

J.M.Kubik

Tenhle film si možná ani těch 49 % co teď tady má nezaslouží, přesto dávám 3*. Zkrátka mi to docela sedlo. Předlohu jsem nečet, ale atmosféra filmu vcelku dosti Kingovská. ()

padlar

Nemohu srovnávat s původním filmem - neviděl jsem ho, a ani s knižní předlohou - nečetl jsem jí. Toto se mi líbilo. Viděl jsem již několik adaptací Kingovi tvorbu, a toto mně přislo jako zatím nejlepší. ()

Profík

Verze, která je více věrná předloze, než slavnější předchůdce.V některých ohledech je lepší a televiznost tomu v televizi nemusím vyčítat. Angela Bettis odvedla dobrou práci. 70%. ()