Možná kdyby ji měla její matka víc ráda, nemuselo se to stát. Takhle vyrostla malá Carrie v plachou dívku, pro kterou je život ve škole peklo. Spolužačky se jí posmívají a fanatická matka ji rozhodně neutěší. Možná kdyby si dříve všimli, že když se Carrie ocitne ve stavu rozrušení, popraskají v okolí žárovky a věci se dávají do pohybu, byli by mnozí ještě živí. Neustálé ponižování Carrii žene až k hranicím šílenství a když pochopí, že, aniž by se o to jakkoliv zasloužila, má telekinetické schopnosti, je osud jejích trýznitelů zpečetěn...

Nová televizní adaptace stejnojmenného románu Stephena Kinga či remake slavného filmu Briana De Palmy se Sissy Spacekovou v roli Carrie z roku 1976 je v mnohém věrnější slavné předloze než De Palmův film. Natočil jej v roce 2002 zkušený televizní režisér David Carson (seriály Právo v L.A., Star Trek, Návraty Sherlocka Holmese a další) s přesvědčivou Angelou Bettisovou v roli Carrie. (oficiální text distributora)

Ricky_CZ

Od filmu z televizní produkce se nedá zase tak moc čekat. Já moc nečekal a nebyl jsem ničím překvapen...Tedy až na pěknou sbírku krásných holek. Tento fakt tak získává pro snímek jistotu tří hvězd. Na úrovni byla také úroveň efektů. Jen kamera by zasloužila jemnější přístup, trochu jsem měl tendence sebou cukat...A ne vzrušením... 51% ()

MIMI.kry

Jednoznačně nejslabší zpracování Kingova románu. Tento slepenec má sice momenty velice slabé i pár trošku lepších, jako celek je ovšem nezajímavý a nefunkční, místy vyznívá až téměř jako parodie. Napětí žádné. Horor? Ani náhodou. Drama je bez života. Scénář mdlý. Ani hudení doprovod mi nesedl. Tady bylo špatně snad úplně všechno. Hlavní hrdince je těžké se dostat pod kůži, natož s ní sympatizovat. A to mám přitom pro postavy ve složitých životních situacích slabost. Carrie je v tomto filmovém podání především nezajímavou loutkou bez pořádného vnitřního života, roztřesenou bytostí s vyšinutým, zlým pohledem. Když k tomu přidám moudra jako učitelčin banální proslov: "Přemýšlely jste, dívky, někdy nad tím, že Carrie taky něco cítí?", obracím už nad tou křečí a neživotnou umělostí oči v sloup. Film jsem na jeden zátah nedala, musela ho zastavovat, jak se mě absolutně nedotkl a jak mě nebavil. (Carrie ano, ale již nikdy v tomto zpracování od režiséra D.Carsona). ()

HyneX

Původní verze je samozřejmě lepší, ale nepřišlo mi to tak špatné. Tři hvězdičky jsou tak akorát. ()

Gedes

Knihu jsem četla, Kinga mam moc ráda. Proto nedá se říct, že jedná o klasický horor, kde krev stříka od začátku až dokonce... To ne. Hruza je narustající a jedná se o psychologickou analyzu jednotlivych postav... Hruza se stupnuje... a pak krev tece v proudech... rikam tomu inteligentni horor.. Kamera se mi obcas nelibila,ale jinak dej byl pro me tak strhujici, ze nemuzu hodnotit jinak :-) ()

pravo

Moje výrazne kladné hodnotenie je ovplyvnené tým, že film vcelku presne vystihuje to, čo si z prečítanej knihy pamätám (hlavne atmosféru a pocity hlavnej hrdinky). Väčšina bude tento film porovnávať so spracovaním Briana De Palmy, ale keďže jeho verziu som nevidel, tak nie som ovplyvnený týmto porovnávaním. Ale v blízkej budúcnosti sa istotne chystám splatiť aj tento divácky dlh voči majstrovi hororu, pretože v mladosti bola Carrie jedna z mojich obľúbených kníh a uvidím či budem musieť hýbať aj týmto hodnotením. ()

vygamba

Zbytečné něco říkat... řádově jedna z desítek knih které jsou zfilmované se dají srovnávat a nebo alespoň přirovnat ke knize podle které byl fil natočen. V tomto případě se to bohužel moc nepodařilo, škoda, kniha je ale výborná. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Na to, že to je remake pôvodného filmu to je najhoršie ani najlepšie. Herecké výkony sú skvelé ale film je podľa mňa so svojou dĺžkou 127 min úplne zbytočné natiahnutá. Filmu by postačilo aj 90 min Určite to nie je horšie ako Carrie 2. Viac nemám čo dodať. Celkové hodnotenie za mňa je 50%%. Film ak neuvidíte nič sa nestane. ()

Akitenshi

Mám rád Kinga a od filmů podle jeho knih nejspíš vyžaduji víc... ale není to špatné... jen... to je tak trochu o ničem... ()

hero_bk

Poměrně kvalitní adaptace podprůměrné Kingovy předlohy ztroskotává ne až tak na laciném televizním zpracování, ale na obsazení samotném. Angela Bettis je asi nejotřesnější ženská, co jsem kdy viděl, a tak mi tam naprosto chyběla ta proměna mezi původní Carrie a Carrie na plese... To ji nemohli třeba aspoň trošku nalíčit a poslat ke kadeřníkovi? Za druhé se mi do role hlavní záporačky absolutně nehodila moje milovaná Emilie de Ravin, která se mnohem lépe hodí na roztomile kladné role, i když i tady dokázala hrát svini, ale prostě se mi na roli Chris ani trošku nehodila. Celkově z toho vychází průměrný televizní horor, který bude brzo zapomenut (jestli už teď není). ()

Kukolar

Ide o jedinú verziu Carrie, ktorú som videl, no nemôžem tomuto filmu dať odpad či iba jednu hviezdu. Ten prepnutý ublížený výraz v tvári Angely Bettis ma zrovnal so zemou a pri niektorých scénach som sral kocky. A originál ma neviem prečo, ale neláka si pozrieť. ()

dacek

Scénář se nedrží původního filmu a předlohu zpracoval trochu důvěrněji, ale bohužel se jedná pouze o laciné televizní zpracování. Zbytečný film, ale jako oddychovka to ujde. Pokud beru ohled na rozpočet, tak se jedná o lepší zpracování než z 2013. ()

megan017

Ano film má hodně mínusů, ať je to příšerný střih, nepřizpůsobivá televizní kamera, či zbytečná délka. Angela se mi tu líbila, Carrie zvládla dokonale, jediné co bych jí vytkla bylo to, že na to roli byla už stará, já jsem jí vzhledově určitě 17 neuvěřila. Ale mělo to své plusy. Víc se to drželo knižní předlohy(Carrie si utíka vložkou rtěnku, zníčení celého města) tedy až na samotný závěr. Seriál o Carrie by mě opravdu zajímal, škoda, že nevznikl. Scénář ovšem není zas tak originalní, pasáže z knihy samozřejmě nevyčítám, ale moudra z jiných filmu, to mě trochu zasáhlo. Ale film jako takový se mi líbil. ()

LilyDeLarge

Tak tohle bylo špatný. Sem tam si říkáte "wtf" jako při scéně s padajícíma meteoritama, která mi připomněl spíš Dům v růžích než Carrie, ale ok...dám tomu šanci. A pak byla na řadě koupelnová scéna, která se dle mého povedla jen v originále a tahle byla taková...já nevím, bezduchá. A přede mnou ještě pořádně dlouhá stopáž. Ovšem u konce jsem se chytala za hlavu a ptala se "to jako vážně?!". Angela Bettis je sice ta, co skvěle zahraje zakřiknutou podivínku viz třeba May, ale tohle se fakt nepovedlo. ()

LuNaj

Neviděl jsem původní verzi, nicméně se mi tato Carrie velmi líbila. Společně s Misery musí zemřít považuju tento film za jednu z nejlepších filmových adaptací Kingových knih. ()

Tominni

Film samozřejmě neunikne srovnání s výrazně lepší verzí Briana de Palmy, nemluvě už o knižní předloze Stephena Kinga. Přesto to není tak špatné. Angela Bettis je výborná a nebýt nepovedeného konce, tak bz mohlo být hodnocení i lepší..... ()

habertek

Nevím jak ostatní, ale mě se tenhle remake líbil! Příjde mi, že některé postavy jsou lépe obsazené a hlavně Angela Bettis se na roli Carrie velice hodila a skvěle ji zahrála. Navíc je film vylepšen o pár scén třeba to co se stane na plese je více roztáhlé a katastrofické, nebo když jde Carrie domů tak ničí ještě vše po cestě což v originální verzi není. Prostě se mi remake líbí víc než origoš, ale každý má jiný názor a já to plně respektuji tak doufám, že můj budou respektovat taky... ()

Pitryx

Místo střihu zatmívačky. Hm,hm. Něžli dojde k masakru je děj zbytečně prodlužován a zdržován a po něm taktéž. Ale je fakt, že bychom tím přišli o zajímavý „druhý konec“. Celý děj je předělován výslechy na policii, ale tyto naštěstí nejsou dlouhé. S původní verzí je porovnání těžké, on TV film přeci jen vyzní jinak. V závěru snímku jsme ochuzeni o gore scény z původního filmu. Ovšem mimo uskřípnuté ruky ve dveřích. Celkově hodnotím jako klasický podprůměrný film. ČT1 111009 12529/12631 ()

RigorMortis

Originál je originál. Pôvodná Carrie mala svoje čaro a atmosféru, ktorú táto verzia ťažko niekedy dosiahne. Netvrdím, že je tento remake zlý, no za originálom jednoducho zaostáva. ()