Možná kdyby ji měla její matka víc ráda, nemuselo se to stát. Takhle vyrostla malá Carrie v plachou dívku, pro kterou je život ve škole peklo. Spolužačky se jí posmívají a fanatická matka ji rozhodně neutěší. Možná kdyby si dříve všimli, že když se Carrie ocitne ve stavu rozrušení, popraskají v okolí žárovky a věci se dávají do pohybu, byli by mnozí ještě živí. Neustálé ponižování Carrii žene až k hranicím šílenství a když pochopí, že, aniž by se o to jakkoliv zasloužila, má telekinetické schopnosti, je osud jejích trýznitelů zpečetěn...

Nová televizní adaptace stejnojmenného románu Stephena Kinga či remake slavného filmu Briana De Palmy se Sissy Spacekovou v roli Carrie z roku 1976 je v mnohém věrnější slavné předloze než De Palmův film. Natočil jej v roce 2002 zkušený televizní režisér David Carson (seriály Právo v L.A., Star Trek, Návraty Sherlocka Holmese a další) s přesvědčivou Angelou Bettisovou v roli Carrie. (oficiální text distributora)

Rodriguez

Bohužel jsem neviděl původní verzi, tak nemohu srovnávat, ale tenhle film mě dostal na kolena-opravdu. Nevěděl jsem co čekat a představitelka Carrie to zahrála opravdu výborně. Hlavně její sokyně Emilie de Ravin se mě líbila, takhle chladnou a bezcitnou jsem ji zatím v žádném filmu neviděl a myslím že jí to padlo na tělo. Samotný závěr byl hodně zajímavej a přeju si hlavně jedno, aby proboha nebylo další pokračování, které by to celé mohlo pokazit. 80% ***Tak jsem si doplnil filmové vzdělání o původní verzi (1.10.2012)*** ()

Nautila

Táááhlááá nuuudaaa.... a nevynahradí to ani fakt, že se tahle verze drží původní knihy zuby nehty, narozdíl od té De Palmovy. ()

cariada

Televizní Carrie nedopadla špatně, představitelka je poměrně pohledná, jen na můj vkus je to stále stejné, tudíž každý ví co bude následovat, to jest tělocvična a oheň, Proto to zaujme jen ty co jinou verzi neznají, Sice tady to má trochu jiný konec a taky je to točené stylem vyslýchání. Na můj vkus to chtělo o 30 minut zkrátit, pak by to bylo lepší. Ta její máma byla na zabití. ()

WolfR

Nevidím jediný důvod proč tahle televizní laciná verze Carrie vznikla. Super zbytečný film, 1 hvězda. ()

SeanLSD

Oceňujem na tomto spracovaní práve to, že sa nedrží otrocky predlohy, ale pritom sa ďaleko viac venuje psychológií postáv a detailom, ktoré robia z kingovskej látky taký unikát. To mu umožňuje práve dĺžka televíznej verzie a nepríliš vysoký rozpočet, vďaka ktorým je tu viac toho, čo mám na príbehoch kráľa hororu naozaj rád a paradoxne lacnejší look a práca s ním vytvára omnoho depresívnejšie, psychedelickejšie a chvíľami až bláznivé vyznenie, pričom ale záverečná deštrukcia je parádne kolosálna Vyšetrovanie nevadí, pretože sa akosi predpokladá, že s pointou príbehu je každý oboznámený a plusom je aj prirodzenosť charakterov študentov vyjadrená hlavne ich jazykom. Pravda, niektoré zmeny nie sú až tak úžasné, dokonca pôsobia až scestne (otázka "happyendu"), ale s celkom v podstate veľká spokojnosť. ()

hans500

De Palmově excelentní verzi se tohle nevyrovná, ale jinak jde o docela dobré zpracování (především v první polovině, ke konci se to značně zhoršuje). ()

Elementál

Nejdřív negativa: Carriina matka je prototypem kliďase (vůbec nevypadá jako náboženská fanatička), digitální kamera stojí za prd, stejně jako laciné digitální efekty (zejm. padající meteory (meteority? pořád si to pletu) ) nebo rozvleklé tempo (zejm. ples - tam by mělo všechno gradovat a místo toho se kecá, kecá, kecá...). Pozitiva: jako celek byl film celkem příjemně koukatelný, sice o atmosféru knihy ani nezavadil, ale dïvat se na Carsonovu Carrie mě prostě bavilo. Samotná Carrie byla zahrána velmi dobře a i závěrečný masakr byl celkem solidní. SPOILER O to víc pak ale zamrzí vybájený "happy end", v kterém Carrie začíná nový šťastný život na Floridě. To jsem fakt nepobíral... .-) /SPOILER ________ Suma sumárum: příjemně koukatelný snímek s přepálenou stopáží, který sice Kingovu předlohu przní, ale pozornost si zaslouži. ()

venison

Původní snímek jsem neviděla, ale tohle zpracování je jako béčko dost ucházející.. Angela Bettis se pro horor narodila :-) Vystihli přesně, co tím tenkrát Mistr King myslel :-) ()

lennyd

Carrie (Angela Bettis) není úplně obyčejná dívka, a její spolužačky to ví, a nepěkně toho zneužívají (když poprvé Carrie dostane menstruaci a je z toho vyděšení, její spolužačky z toho mají druhé vánoce). A právě v těchto chvílích v sobě Carrie nalezne nevšední vlastnost - ve chvílích, kdy je rozčilená má schopnost pohybovat cizími předměty, což si na své kůži všichni vyzkouší, když je na školním plese Carrie zesměšněna... Další adaptace Kingovy knihy, a opět žádná velká sláva. Tato má navíc nevýhodu, že musí konkurovat i své starší filmové předloze s fenomenální Sissy Spacek v hlavní roli. Ne že by Angela Bettis byla úplně špatná - naopak ona je jedním z mála světlých míst v tomto filmu - ale Sissy Spacek je Sissy Spacek, a role Carrie jí dokonale sedla. Oproti staršímu filmu má tento i jednu drobnou výhodu, a to že se trochu věčněji držel knižní předlohy. Ale i tak to nebylo úplně ono... ()

demented

Angela Bettis sa pre úlohy mierne labilných, krehkých, zraniteľných a sem tam aj psychicky narušených dievčatiek snáď narodila. Televízna réžia Carrie veľmi neprospieva a vlastne celé to bolo také všeliaké, onaké, miestami dosť divné. Tiež som bol vrcholne pobúrený záverečnými zásahmi do predlohy (prečo zničiť len telocvičňu, keď môžeme zničiť celé mesto, že?) ako aj "happy endom". ()

lykan9

Myslel jsem si, že Carrie dokáže ztvárnit jen Sissy Spacek, ale Angela Bettis mě přesvědčila, že Spacek není jediná, co si s postavou dokáže poradit. Přesto, že se jedná o TV film, tak jsem měl místy pocit, že je toto ztvárnění dokonce věrnější knižní předloze než původní ztvárnění. (Je to jen pocit, protože přesto, že jsem velký Kingův fanda, tak je Carrie jedna z mála knih, co jsem dosud nečetl.) Jinak je všechno přesně tak úžasné jako ve filmu z roku 1976. Závěrem musím uznat, že toto bylo velmi příjemným překvapením. ()

Elleannie

Trošku mi tady vadila délka filmu, protože něco bylo opravdu zbytečné a některé scénky přetahované.. Hlavní herečka mě ale naštěstí upoutala, líbilo se mi jednak jak ztvárnila své silné schopnosti, tak zároveň i svou nevinnost a strach. Ale hlavně konec mě zaujal, ten byl opravdu špičkový.. ()

Lenarek

Původní verzi jsem neviděla, ale v téhle jsem poznávala knižní předlohu, kterou jsem četla. Film se jí držel velmi, velmi dobře. Hlavní představitelka zahrála Carrie přímo skvěle. Jen ta její matka... Ta nehrála vůbec přesvědčivě a působila jako milá maminka, což to zkazilo. Náboženství v takovéhle míře může být nebezpečné - to je pravda. ()

jondoe

Zbytocny remake slavneho hororu. Hororova atmosfera ziadna, divna kamera a scenar nestoji ani za rec. Angela Bettis ako Carrie bola dobre vybratna a celkom jej to aj ide, ale zo Sissy Spacek sa jednoducho nemoze porovnavat. Tento remake je neuveritelne nudny a prazdny a este aj dlhy. Ta hviezdicka patri Angele a aj tomu ze som vlastne na to dokazal dodivat. Slabota. ()

AngiS

Carrie jsem četla i celkově i Stephen King patří k mým oblíbeným.. I když film nikdy není tak dobrý jako knížka.. Původní verze byla o dost lepší a tahle předělávka mi přijde zbytečná.. škoda.. ()

dozana

Jako remake nic moc, DePalmova Carrie, vystihovala hlavní hrdinku o hodně lépe, tady je to spíš nikým nemilovaná, doma ponižovaná holka, které se všichni smějí a na konci ji to pěkně osladí, jako adaptace knihy se to drží hodně dobře.....ale ()

IvoB

Tak jsem omylem zhlédl zhlédl tento remake namísto filmu z r. 1976. Celé je to okatě televizní a laciné - a to mluvím jak o efektech, tak kameře, střihu, či některých hereckých výkonech. Celá řada postav je neuvěřitelně otravná. Přesto mě ale film dokázal zabavit. Jedním dechem ale dodávám, že tomu vděčí především poutavé předloze, hlavní představitelce a několika málo povedeným, správně znepokojivým momentům. Ve výsledku velmi slabé 3* (4,5/10) ()