Trpaslík

• angličtina Gnome (festivalový název)

Epizody(6)

Obyčejná rodina z Nymburka. Jarda a Katka Staňkovi. Vedou spolu provaznictví v uličce u náměstí. V obchodních i rodinných strategiích se ale, slušně řečeno, dost často neshodují. Jejich patnáctiletý syn Luděk chodí do kvarty místního gymnázia, chtěl by se stát hip-hoperem, ale zatím se cítí spíš nepochopen. Dcera Janička by se zase navzdory všem ráda stala právničkou, jako její strýc Vladimír Novotný, nejobávanější nymburský právník. Vladimírova krásná žena Pavlína by něco moc ráda, ale vůbec neví, co by to mělo být. To děda Václav ví moc dobře. Má nejradši kaši, ovšem ne tu, co dělají v domově důchodců. Staňkovi, jejich příbuzní, známí a sousedé, nejsou, jak už to bývá, se svými životy docela spokojeni. Že by ale nakonec mohlo být i hůř, na to v rozhodující chvíli nikdo z nich samozřejmě nemyslí. (Česká televize)

blekekeke

Jeden by řekl, to už fakt nemůže nikoho bavit koukat na typicky nudný život místních obyvatel. A ono ejhle, evidentně to jde, když se to netočí v Babýchvřeskách .... Sice po prvním dílu, ale jestli se to nepos ... tak by to mohlo na ty čtyři hvězdy dojet :o) Takže v klidu a míru všechny díly ... od Kosma další slušný zářez. Místy jsem se řezal smíchy :o)) ()

MartCT

První epizoda mi přišla celkem zajímavá a vzbudila zájem, co z toho vyleze. Ale po shlédnutí druhé, hezky zpět na dno... Vtipy suchánkovité a např. hlášky pana černocha na sílu, stejně tak jeho sestry. ()

Ironhead

Ale jo... serial, kde je po dlouhe dobe i Suchanek casto opravdu ftipnej :_) Nicmene nejuzasnejsi a zdaleka nejftipnejsi je postava advokata Martin Hofmanna :_) on hraje samostatnou ligu mezi ostatnima... ()

MrsTecka

Zdá se mi, že ČT poslední dobou dala na pořádné nové české sitcomy - počínaje krátkým seriálem KOSMO. Herecký výkon Terezky Taliánové mi občas kazí dojem, ale překousnout se to dá. Pubertální vtípky i pořádná satira celého českého národa. Prostě věci, co rozesmějí jen Čecha. ()

tchempi

Jindra Polák a Olda Lipský jsou na pravdě boží, Vašek Vorlíček senilní. Géniové minulé éry jsou ze hry. Proto děkuji nebesům, že se narodila generace nová. Trpaslík je absolutní peckou. Jen tak dál, omladino. ()

Fuksinka

Ani kdyz dostanete to, po cem touzite, nemusi to znamenat stesti. Na jednu stranu trpaslik tepe chytre do malomestacke spolecnosti plne predsudku, ale na strane druhe by chtel byt i vtipny, coz se moc nedari. Ano, clovek se obcas ironicky usklibne, ale ja bych radeji ubrala vulgarismů a udelala to vic pro deti. Neco jako Létající Čestmír. ()

daleba

Opět klasika! Banda Burešovců nepřenese přes srdce 135 korun a nasadí odpad! Je mi z vás zle! Hlavně nezapomeňte jít na další Kameňák... ()

Desmond04

Česká televize nám na počátku roku 2017 naservírovala velké překvapení. Trpaslíka jsem objevil náhodou, když jsem uprostřed večera přepnul televizi na ČT1, kde zrovna dávali druhý díl a musím říci, že jsem opravdu nelitoval. Mám rád snímky, které se za svojí "trapnost" nestydí a naopak nám jí bezostyšně servírují na stříbrném podnose. Slovo trapnost jsem nepoužil v hanebném významu ba naopak. Trpaslík si na nic nehraje, předkládá nám surové vtipy, nesnaží si hrát na monumentální příběh, zkrátka a dobře chce odvyprávět svoji bláznivou story svým způsobem. A to se Trpaslíkovi daří velmi dobře, svým dílem k tomu přispěli i samotní herci. Nemám teď na mysli herecké stálice jako jsou Suchánek, Nárožný nebo Abrhám, kteří akorát potvrdili svůj standart, ale především obličeje, které se před kamerami moc neobjevují. Mluvím především o notorickém nešikovi-expertovi Kyšperském a nebo o protagonistech hlavních "dětských" rolí. Jediný aspekt nebo chcete-li přáni, které mě nesedělo byla mamina, ze které se stala femme-fatale celého Nymburka. Ve srovnání s jinými epizodami to mírně pokulhávalo. btw. Velice mile mě překvapilo ztvárnění zombice z posledního dílu, palec hore pro maskéry! ()

rigby

Víc než dvě hvězdičky bohužel nemůžu dát. První díl mě neskutečně bavil, zdálo se, že to bude nádherný úlet. Ale pak se to zvrhlo směrem, který nějak nechápu a nerozumím mu a nebaví mě. Až na pár výjimečných gagů, kdy jsem se od plic zasmál, mě zbytek nijak neoslovoval a zdál se mi spíše silně trapný. Je to škoda, ale asi jsem někde jinde než autoři. ()

zigy

Duo P + K už si myslí, že jim spolknem úplně všechno....ale Trapaslíka (to není překlep) jim nebaštím. Po přechozích skvělých seriálech jako Čtvrtá hvězda je tohle krutý pád do časů nevtipu a křeče. Jediný Hofmann je hrozně vtipná postava, skvělá studie dnešního namachrovaného podnikatele - advokáta. Ostatní spíš trapní, stejně jako hlavní zápletka. Dávám tři hvězdy, ale jen proto, že občas tam ten originální humor vytryskne, a já jej mám tak rád. ()

OzzyCobain

Na poměry ČT se nejedná o vbec špatný seriál. Komedie je tady víc než dost a i když nesouhlasím s některými detaily (glorifikace hip hopu a celé zakončení seriálu) jsem toho názoru aby se udělala 2.série. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám